28 Sierpień 2016 12:31
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2015/2016

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

OFERTA SZKOŁY
Stypendium szkolne
Stypendium szkolne

 W sekretariacie szkoły można otrzymać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego.

Do wniosku należy dołączyć:

  • zaświadczenie o wynagrodzeniu  za miesiąc sierpień 2016 (netto);
  • osoby zarejestrowane w PUP w Dąbrowie Tarnowskiej, przedkładają zaświadczenie
    za miesiąc sierpień 2016;
  • rolnicy nakaz płatniczy za 2016 i potwierdzenie ostatniej opłaconej składki KRUS,
  • decyzję o przyznaniu świadczeń rodzinnych;
  • oświadczenie (również do pobrania w sekretariacie), które wypełniają osoby, niepracujące zawodowo ani dorywczo.

Dochód z gospodarstwa rolnego (powyżej 1 ha przelicz.) - 288 zł.

Dochód miesięczny netto w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 514 zł.

Wnioski wraz z załącznikami należy składać w Zespole Obsługi Szkół i Przedszkoli w Dąbrowie Tarnowskiej przy ulicy Sportowej 4 do dnia 15 września 2016 roku.

Ważna informacja dla rodziców
Ważna informacja dla rodziców

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że już w miesiącu sierpniu można składać wnioski dotyczące dożywiania dzieci wraz z dochodami netto za lipiec 2016 r.

Wakacyjny wyjazd do Rabkolandii
Wakacyjny wyjazd do Rabkolandii

Początek wakacji był okazją  do zorganizowania  przez Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna w ramach projektu  profilaktycznego „Zobaczyć i umieć więcej”  bezpłatnego wyjazdu  dla pięćdziesięcioosobowej grupy uczniów do Rabkolandii -  parku rozrywki w Rabce.

Rabkoland - to idealne miejsce, gdzie można się przenieść do świata baśni i fantazji, magicznych przeżyć i niezwykłych doznań. W parku do dyspozycji dzieci miały m.in. karuzele, gokarty, samochodziki, kolejki, koło młyńskie, pontony, konwój wodny, dom śmiechu, pałac strachu i wiele innych atrakcji. Moc niezapomnianych atrakcji dostarczyła karuzela Musik Express oraz statek Pirat.

Rabkolandia to wyjątkowe miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, zapewni sobie dawkę adrenaliny i bardzo miło spędzi czas. Wesołe miasteczko w Rabce ma w sobie coś, co sprawia, że chce się tu powrócić. Być może jest to zasługa ciekawej oferty rozrywkowej, cudownych wrażeń, śmiechu i radości dostarczonej dzieciom.Wyprawa była na pewno niezapomnianym przeżyciem, wprowadziła wszystkich we wspaniały nastrój i klimat dobrej zabawy.

Wyjazd odbył  się dzięki dotacji Urzędu Gminy, za którą wszyscy serdecznie dziękują panu Krzysztofowi Kaczmarskiemu Burmistrzowi Dąbrowy Tarnowskiej.

Opracowanie:  Renata Sojka

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

"Tyle razem dróg przebytych

2013 – 2016 ...”

Uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szklonego rozpoczął dyrektor szkoły – pan Dariusz Węglowski, który powitał wszystkich obecnych na sali, a następnie w swoim przemówieniu podsumował mijający rok szkolny. Przypomniał najważniejsze osiągnięcia uczniów, podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za całoroczną pracę, a rodzicom pogratulował sukcesów ich dzieci oraz wyraził słowa uznania za zaangażowanie na rzecz szkoły, która w tym roku otrzymała dwa ważne certyfikaty: Certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo i Certyfikat Szkoły z Klasą 2.0.

W dalszej części wystąpienia dyrektor odczytał okolicznościowy list Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego, skierowany do Dyrektora szkoły, Grona Pedagogicznego, Pracowników oraz Uczniów, w którym Poseł złożył Adresatom "serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za codzienny trud i zaangażowanie w pracy edukacyjnej i wychowawczej na rzecz dzieci i młodzieży".

Po przemówieniu pana dyrektora nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom z klasy piątej - przez ustępujący poczet sztandarowy.

Następnie glos zabrał pan Marian Gajda dyrektor ZOSiP w Dąbrowie Tarnowskiej, który w imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej wręczył Stypendium dla uzdolnionych uczniów za wybitne osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2015/2016 dla uczennicy klasy IV Natalii Wątroby oraz okolicznościową statuetkę Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej dla uczennicy Natalii Misiaszek za najwyższą średnią ocen wśród absolwentów szkoły w roku szkolnym 2015/2016. Natalia, także z rąk dyrektora szkoły, otrzymała statuetkę Najlepszego Ucznia roku szkolnego 2015/16.

Część artystyczną szóstoklasiści rozpoczęli polonezem, a następnie przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni p. Bernadety Pabian. Oprawę muzyczną zapewnił p. Waldemar Szlosek.

Absolwenci skierowali wiele ciepłych słów dziękując: rodzicom za trud wychowania, nauczycielom za przekazaną wiedzę i ciekawość świata, a panu dyrektorowi za szkołę, w której czuli się bezpieczni i doceniani. Finałem występu był przepiękny walc.

Do pożegnania uczniów klasy szóstej włączyli się także piątoklasiści z wychowawcą, którzy pożegnali swoich starszych kolegów wieloma ciepłymi słowami i drobnymi upominkami, życząc im powodzenia w gimnazjum.

Na koniec uroczystości dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe uczniom klas I - VI, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz mieli stuprocentową frekwencję. Najaktywniejsi pływacy otrzymali okolicznościowe statuetki dyrektora szkoły - Agnieszka Kmieć z klasy I, Kacper Kogut z klasy II i Sebastian Puła z klasy V.

Naszą szkołę z wyróżnieniem ukończyli: Natalia Misiaszek, Weronika Mielec, Wiktoria Pilas, Kacper Kijak, Maciej Świerczek.

Statuetkę najlepszego absolwenta otrzymała Natalia Misiaszek.

Uroczystość  była także okazją do wręczenia podziękowań Radzie Rodziców oraz Listów Gratulacyjnych rodzicom najlepszych absolwentów, wśród których w tym roku znaleźli się:

Małgorzata i Tadeusz Kijak

Ewa i Przemysław Mielec

Barbara i Grzegorz Misiaszek

Marzena i Sławomir Pilas

Marzena i Marcin Świerczek

GRATULUJEMY !!!

WARSZTATY "WOLNI OD AZBESTU"
WARSZTATY "WOLNI OD AZBESTU"

Na bardzo interesujące warsztaty na temat azbestu zostali zaproszeni uczniowie klas I – III. W programie spotkania prowadzonego przez „człowieka w bieli” znalazły się: prezentacja multimedialna o azbeście, konkurs z pytaniami, wizyta smoka Azbestodonta, pokaz na smoku, jak włókna azbestowe dostają się do płuc, konkurs „Wolni od azbestu” i grupowe zdjęcie z Azbestodontem. Trudny temat szkodliwego azbestu został przestawiony w niebanalny sposób. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób bezpiecznie usunąć ten materiał z gospodarstw domowych. Prowadzący warsztaty podarowali dzieciom kolorowe książeczki informacyjne z wkładką z grą planszową. Uczniowie otrzymali też zadanie domowe – podzielić się swoją wiedzą z rodzicami.

Opracowanie: Irena Klich

KONKURS "MOJA CHRZCIELNICA"
KONKURS "MOJA CHRZCIELNICA"

W ostatnie dni czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w diecezjalnym konkursie plastyczno – fotograficznym „Moja chrzcielnica”, ogłoszonym przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Celem konkursu była refleksja nad przyjęciem sakramentu chrztu w roku jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. Nad przebiegiem konkursu w szkole czuwała p. Irena Klich.

Wręczenie dyplomów i nagród książkowych – pięknych albumów i filmów DVD (ufundowanych przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Parafię Rzymskokatolicką) odbyło się 24 czerwca, w dniu zakończenia nauki szkolnej.

Równorzędne nagrody otrzymali:

Agnieszka Kmieć – klasa I

Nataniel Kmieć – klasa II

Nataniel Kmieć – klasa II

Gabriela Kmieć – klasa III.

Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia.Prace tych uczniów zostały przekazane do DIAK w Tarnowie na drugi etap konkursu. Wyniki poznamy w listopadzie.

Opracowanie: Irena Klich

IX edycja konkursu "Bądź Wielkim"
IX edycja konkursu "Bądź Wielkim"

Nie mogło zabraknąć drużyny z naszej szkoły w IX edycji Regionalnego Konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez św. Jana Pawła II pn. „Bądź Wielkim”, przebiegającego pod hasłem W drodze ku świętości... Papież – Pielgrzym. Pontyfikat Jana Pawła II w okresie 16.10.1993 r. – 15.10.1998 r.

Idea tego regionalnego konkursu zrodziła się z przekonania o potrzebie poznania nauczania św. Jana Pawła II, jego zgłębienia i wdrożenia w życie. Celem konkursu jest oddanie hołdu wybitnemu synowi polskiej ziemi, Świętemu Janowi Pawłowi II.

Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, przy wsparciu: Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, Dąbrowskiego Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej.

W tym roku po raz pierwszy do konkursu przystąpili również podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej i uczniowie Szkół Specjalnych Przysposabiających do Pracy.

Patronat honorowy nad konkursem wzorem lat ubiegłych objęli: Kardynał Stanisław Dziwisz – Metropolita Krakowski i Ks. Biskup Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski. Radio RDN Małopolska, NaszePowiśle.pl oraz e-Kurier Dąbrowski sprawowało patronat medialny.

W tym roku do konkursu przystąpiło aż 44 szkoły i placówki z ośmiu powiatów, w tym z powiatu dąbrowskiego, bocheńskiego, brzeskiego, krakowskiego, limanowskiego, mieleckiego, nowosądeckiego i tarnowskiego. Pierwszy etap polegał na wypełnieniu testu wiedzy na temat życia Świętego Jana Pawła II oraz znajomości jego nauczania, a pisało go ponad pół tysiąca uczestników. Wymaganą w teście liczbę punktów zdobyło 310 osób, w tym uczniowie naszej szkoły. Komisja konkursowa powołana przez organizatorów na podstawie wyników testów do II etapu zakwalifikowała rekordową liczbę 50 pięcioosobowych zespołów.

Zadaniem zespołów zakwalifikowanych do II etapu było zaprojektowanie i wykonanie medalu okolicznościowego poświęconego tegorocznym obchodom Światowych Dni Młodzieży. Wszystkie prace były inspirowane jedną z wybranych przez uczestników myśli/przesłań Jana Pawła II z okresu 16.10.1993 r. – 15.10.1998 r. My wybraliśmy słowa „Pokój jest zawsze możliwy, jeśli się go pragnie”. Drużyna z Nieczajnej w składzie: Joanna Foszcz, Weronika Mielec, Natalia Misiaszek, Maciej Świerczek, Natalia Wojtas zajęła już wtedy pierwsze miejsce.

Do finału, który odbył się 19 maja, zgodnie z regulaminem, zakwalifikowanych zostało 16 zespołów, po 4 zespoły w każdej kategorii. Przygotowanie zespołów do finałowego zadania wymagało dużego zaangażowania uczniów i opiekunów, jednak efekty tej pracy były bardzo widowiskowe. Publiczność była pod wrażeniem scenografii i gry aktorskiej młodych artystów o czym świadczyły gromkie brawa, jakimi byli nagradzani uczestnicy konkursu. Naszym „mocnym punktem” występu było wypuszczenie przez Ojca Świętego kolorowych balonów ze skrzyni z napisem „Pokój”. Balony wypełnione helem poleciały aż pod sufit dąbrowskiej sceny i zawisły tam na kilkanaście godzin.

Finalistów oraz wszystkich zgromadzonych w sali kinowej powitał Marek Kopia, Wicestarosta Dąbrowski. Dokonując otwarcia, życzył powodzenia podczas występów, a wszystkim zgromadzonym miłej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

Patrząc na Was drodzy finaliści, na Wasze zaangażowanie na rzecz poznania postaci i nauczania Papieża – Polaka oraz na Wasze piękne prace konkursowe jestem przekonany, że Ojciec Święty byłby z Was dumny. Wyrażam nadzieję, że udział w tym konkursie był dla Was nie tylko okazją do zgłębienia wiedzy na temat życia i nauczania św. Jana Pawła II i do rozwoju waszych artystycznych umiejętności. Chciałbym, aby poprzez uczestnictwo w tym wyjątkowym przedsięwzięciu narodziło się w Was stałe pragnienie podążania śladami Jana Pawła II, by był On dla Was przewodnikiem na drodze życia. – mówił wicestarosta.

Dziewiąta edycja konkursu przyniosła naszej drużynie przygotowanej pod kierunkiem nauczycieli: Waldemara Szloska,Mireli Kiełbasa i Ireny Klich zaszczytne pierwsze miejsce. Kilka miesięcy wytężonej pracy zakończyło się sukcesem!

Wszyscy uczestnicy finałowego etapu konkursu otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe, które wręczali Marek Kopia oraz Krzysztof Kaczmarski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

Przygotowany montaż słowno-muzyczny został zaprezentowany mamom podczas obchodów ich święta w naszej szkole.

Opracowanie: Irena Klich

Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.05 5,352,422 unikalnych wizyt