31 Październik 2020 08:05
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

OFERTA SZKOŁY
Pamięć o pani Stefanii Szczygłównej
Pamięć o pani Stefanii Szczygłównej

Śp. Stefania Szczygłówna zapisała się pięknymi czynami w naszej pamięci, dlatego jako szkoła pamiętamy o Niej.

Pani Stefania zawsze służyła radą i wsparciem. Była oddana swojemu powołaniu i z wielkim zaangażowaniem działała dla dobra wspólnego. Nie zważając na zagrożenie organizowała tajne nauczanie dla dzieci.

Jest pochowana na cmentarzu parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej.

W związku z listopadowym świętem, czasem zadumy i refleksji oraz pamięci o zmarłych, odwiedziliśmy cmentarz w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie na grobie śp. Stefanii Szczygieł złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.

#szkolapamieta

https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-pamieta

Spotkanie z pisarka Joanna Jagielłą
Spotkanie z pisarka Joanna Jagielłą

28 października uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu  z autorką kilkunastu książek dla dzieci i młodzieży Joanną Jagiełłą. To trzykrotna laureatka Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren. Wiele jej powieści zostało nagrodzonych przez Polską Sekcję IBBY, a „Jak ziarnka piasku” otrzymała nagrodę Książki Roku 2018 i została wpisana na listę White Ravens 2018.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji zadania „Dąbrowski Festiwal Słowa” - 4. Edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Wydarzenie, którego myślą przewodnią było spełnianie marzeń, okazało się bardzo ciekawym doświadczeniem czytelniczym dla uczestników.  

Rozmowy o publikacjach, prezentacje doświadczeń oraz odpowiedzi pisarki na pytania dzieci wzbogaciły wiedzę i rozbudziły nowe pasje małych czytelników.

Chociaż spotkanie odbyło się w ścisłym reżimie sanitarnym panowała na nim przyjazna i wesoła atmosfera.

To kolejna wartościowa inicjatywa czytelnicza zorganizowana przez szkolną bibliotekę.

Opracował: Dariusz Węglowski  

Kukiełki owocowo - warzywne
Kukiełki owocowo - warzywne

19  października 2020 roku, uczniowie klas I - III przygotowali wystawę kukiełek owocowo – warzywnych.

Na stolikach uśmiechały się jesienne laleczki z pora, marchwi, brokułu i patisona. Obok nich na słoniu z kabaczka i pietruszki jechał Staś – podróżnik. Dostojnie prezentował się łabędź z cudnie wygiętym ogonem. Były tam  jeże z ziemniaka i winogron, misie z dyni oraz owca z kalafiora. A nad wszystkim czuwała sowa "mądra głowa".

Uczniowie podziwiali wystawę na szkolnym korytarzu. Wykonano pamiątkowe zdjęcia. Uczestnicy otrzymali drobne upominki w postaci magnesów na lodówkę i słodkich wafelków. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w kolejnych wystawach i konkursach. 

Opracowanie: Grażyna Kruk

WSPOMINAMY KSIĘDZA JERZEGO
WSPOMINAMY KSIĘDZA JERZEGO

Ks. Jerzy Popiełuszko w latach walki z komuną był symbolem walki o wolność będącą podstawowym prawem człowieka. 19 października obchodziliśmy 36. rocznicę jego męczeńskiej śmierci. W 1984 r. w pobliżu wioski Górsk koło Torunia funkcjonariusze IV Departamentu MSW, zajmującego się zwalczaniem Kościoła katolickiego, uprowadzili, a następnie zamordowali księdza Jerzego, duszpasterza ludzi pracy, kapelana Solidarności, organizatora Mszy św. za Ojczyznę odprawianych w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie.

Nasza szkoła uczciła pamięć Patrona poprzez udział uczniów, nauczycieli i rodziców w nabożeństwach sprawowanych tego dnia w kościele. Najpierw było to nabożeństwo różańcowe. Modlitwę prowadziły dzieci: Nikola Szlosek i Samuel Warzecha oraz nauczyciele: Irena Klich i Waldemar Szlosek. Poszczególne rozważania różańcowe dotyczyły wartości, które były bliskie ks. Popiełuszce. Godność, wolność, prawda, sprawiedliwość i praca to tematy żywo obecne w homiliach naszego Patrona.

Później ks. proboszcz Stanisław Bieleń odczytał litanię do błogosławionego księdza Jerzego i specjalne wezwania modlitewne. Kolejnym punktem był Msza św., którą kapłan celebrował z ornacie z ks. Popiełuszką.

Opracowała Irena Klich

Uwaga - zdalne nauczanie
Uwaga - zdalne nauczanie

Dyrektor Szkoły informuje, że w związku z bieżącą sytuacją związaną  z pandemią COVID 19 od poniedziałku – 26 października – klasy 4 – 8 przechodzą na tryb nauki zdalnej.

Dodatkowe informacje: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszamy-na-dwa-tygodnie-zajecia-stacjonarne

 

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Puk, puk, to ja, mały uczeń pierwszaczek.

Puk, puk, to ja, taki dzielny uczniaczek.

Puk, puk, to ja, pukam szkoło do twych drzwi.

Puk, puk, to ja, proszę, bądź przyjazna mi.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klasy I, po miesiącu nauki, świętują uroczystość pasowania. Tegoroczni pierwszoklasiści obchodzili swoje święto we wtorek, 6 października. W otoczeniu starszych koleżanek i kolegów z klas II – IV najpierw modlili się podczas Mszy św., celebrowanej przez ks. proboszcza Stanisława Bielenia. Na jej zakończenie otrzymali kapłańskie błogosławieństwo i medaliki.

Dalsza część przebiegała na sali gimnastycznej, z zachowaniem niezbędnego dystansu. W granatowych biretach i pelerynkach Ania, Dominika, Milenka, Oskar, Patryk, Dawid, Filip, Michał, Sebastian, Jasiu, Kuba i Dominik zaprezentowali zebranym uczniom, nauczycielom i rodzicom część artystyczną, którą przygotowali na ten dzień. Były to wiersze i piosenki ułożone jako odpowiedź na zadania postawione dzieciom przez mądrą sowę – Darię Nowak z klasy IV. W efekcie uczniowie zdobyli sześć kluczy: miłości, emocji, muzyczny, patriotyczny, kulturalnego zachowania i bezpieczeństwa, i mogli przystąpić do ślubowania w obecności sztandaru szkoły. Słowa ślubowania odczytała wychowawczyni p. Irena Klich. Potem nastąpił moment pasowania każdego pierwszoklasisty dużym drewnianym ołówkiem przez dyrektora szkoły p. Dariusza Węglowskiego, odbicie palca w pamiątkowej kronice szkoły i odebranie dyplomu pasowania. Końcowym akcentem było wręczenie przez opiekunów klasy pierwszej, czyli klasę czwartą, upominków w formie rogów obfitości, przygotowanych od okiem wychowawczyni p. Iwony Tańskiej. Natomiast rodzice i dzieci  kwiatami podziękowali dyrektorowi szkoły i wychowawcy klasy za trud dotychczasowej nauki. Całe spotkanie na sali prowadzili uczniowie klasy IV: Paulinka Chudy i Adaś Ciąbor.

Piękna dekoracja, urzekająca kolorowymi sowami z balonami, była dziełem p. Roksany Kaczówka.

Po części oficjalnej wszyscy obecni na uroczystości uczniowie zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek.

Opracowała Irena Klich

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Uczniowie naszej szkoły pamiętali w tym trudnym dla wszystkich roku szkolnym o swoich wychowawcach i nauczycielach z racji Dnia Edukacji Narodowej. Swoją wdzięczność wyrazili strojem galowym, życzeniami i własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Każda klasa wykonała pamiątkowe zdjęcia ze swoimi wychowawcami.

Piękne prace uczniowskie w formie obrazów powędrowały również do emerytowanych nauczycieli naszej szkoły.

Nagrody dyrektora szkoły za osiągnięcia dydaktyczne, odpowiednie budowanie procesu wychowawczego oraz za pracę nad rozwojem osobowości ucznia otrzymali nauczyciele: p. mgr Irena Klich, p. mgr Grażyna Kruk, p. mgr Bernadeta Pabian i p. mgr Waldemar Szlosek.

Po południu czynni i emerytowani nauczyciele naszej szkoły przewodniczyli modlitwie różańcowej w kościele (emerytowany dyrektor szkoły p. mgr Kazimierz Szlosek, p. Bernadeta Pabian i p. Irena Klich).

Opracowała Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.04 31,692,336 unikalnych wizyt