26 Lipiec 2017 00:48
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2015/2016

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

OFERTA SZKOŁY
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”

Uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szklonego 2006/17 rozpoczął dyrektor szkoły – pan Dariusz Węglowski, który powitał wszystkich obecnych na sali gimnastycznej.

W przemówieniu podsumował mijający rok szkolny. Przypomniał najważniejsze osiągnięcia uczniów, podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za całoroczną pracę, a rodzicom pogratulował osiągnięć ich dzieci oraz wyraził słowa uznania za zaangażowanie na rzecz szkoły.

W dalszej części wystąpienia dyrektor odczytał okolicznościowe listy Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego oraz Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego  - skierowane do Dyrektora szkoły, Grona Pedagogicznego, Pracowników, Uczniów oraz Rodziców, w których Nadawcy złożyli Adresatom gratulacje oraz wyrazy uznania za codzienny trud i zaangażowanie w pracy edukacyjnej i wychowawczej na rzecz dzieci i młodzieży.

W części artystycznej uczniowie przedstawili program, przygotowany pod kierunkiem nauczycieli klas 4 - 6.  Wychowankowie skierowali wiele ciepłych słów, dziękując rodzicom za trud wychowania, nauczycielom za przekazaną wiedzę i ciekawość świata, a panu dyrektorowi za szkołę, w której czuli się bezpieczni i doceniani. Finałem występu była pięknie odtańczona „belgijka” - w wykonaniu klasy V.

Na koniec uroczystości dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe uczniom klas I - VI, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz mieli stuprocentową frekwencję.

Najaktywniejsi pływacy otrzymali okolicznościowe Medale Pływaka Roku Szkolnego 2006/17  – Klaudia Czerwińska, Karolina Kowal, Sandra Bartoń, Kacper Kogut i Konrad Wybraniec – dekoracji dokonała wychowawczyni – pani Irena Klich.

Nagrodę Czytelnika roku 20016/17 odebrał Kacper Kogut – uczeń klasy III, a Uczniem roku szkolnego 2006/17 został piątoklasista – Wiktor Wybraniec.

Następnie dyrektor szkoły – w  imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, wręczył okolicznościowe pamiatki Joannie Foszcz i Wiktorowi Wybrańcowi za najwyższą średnią ocen wśród absolwentów szkoły w roku szkolnym 2016/2017.

GRATULUJEMY !!!

Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą
Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą

20 czerwca uczniowie spotkali się z panią mł. asp. Agatą Bulwą z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Funkcjonariuszka przeprowadziła warsztaty związane z bezpieczeństwem podczas wakacji. Wizyta przedstawiciela Komendy w naszej szkole była także okazją do przybliżenia uczniom akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

Poświęcona jest ona bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej.Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków.

Projekt realizowany jest na terenie całego kraju od czerwca do września 2017 r.

Na potrzeby projektu opracowane zostały materiały edukacyjno-informacyjne, m.in.: informatory oraz naklejki.

W ramach akcji został również ogłoszony konkurs filmowy – Filmowy przeWODNIK promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą.

Akcja została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz wpisana do harmonogramu działań na rok 2017 w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

Partnerami projektu są: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Zarząd Główny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Wędkarski, Centrum Turystyki Wodnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Info:

Wycieczka w Pieniny
Wycieczka w Pieniny

1 czerwca uczniowie klas IV – VI wzięli udział w wycieczce do Szczawnicy i Krościenka. Program wycieczki był bardzo obszerny.  

Zaplanowała go kierownik wycieczki - pani Bernadeta Pabian tak, aby był niezapomniany i pełen atrakcji.

Dzieci pod opieką nauczycieli: pana Waldemara Szloska oraz pań - Renaty Sojki,  Ireny Klich i Doroty Grzesik podziwiały krajobraz gór wapiennych. 

Na samym początku, pełni sił uczniowie, przeszli Wąwóz Homole. Podczas wędrówki obserwowali roślinność  oraz charakterystyczne cechy wąwozu. Na polanie, przy Kamiennych Księgach, w których spisane są podobno ludzkie losy, dzieci odpoczęły.

W drodze powrotnej uczniowie zobaczyli szałas, w którym górale przygotowywali oscypki, no i oczywiście mogli skosztować smakołyków regionalnych.

Kolejną atrakcją był spływ Dunajcem ze Szczawnicy do Krościenka. Większość uczestników wycieczki po raz pierwszy płynęło tratwami i mogło posłuchać opowiadań flisaków.  Spływ był dodatkowo umilony pięknym śpiewaniem uczniów z  naszej szkoły. Po spływie wszyscy bardzo chętnie schłodzili się pysznymi lodami.

Następną atrakcją była kolejka na Palenicę. Czteroosobowa wyprzęgana kolej krzesełkowa  umieszczona jest w samym centrum miasta.  

Kolejka jest jedną z wielu rozrywek miasta Szczawnicy. Przejażdżka nią należała do niezapomnianych przygód.

Kolejną atrakcją  była przejażdżka torem saneczkowym.

Wieczorem, wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do domów.

Opracowała: Bernadeta Pabian

Po Bałtowie - Szczucin
Po Bałtowie - Szczucin

Bliski koniec roku szkolnego i słoneczna aura zachęcały do kolejnych wycieczek. Wreszcie udało się zrealizować wyjazd historyczno-techniczno-rekreacyjny do… pobliskiego Szczucina. Termin wycieczki kilka razy przesuwano z powodu nieodpowiedniej pogody. 13 czerwca świeciło słońce, zakupy zostały poczynione (o nich później), autokar punktualnie podjechał i już o 8.30 uczniowie klas I – III zaczęli zwiedzanie Muzeum Drogownictwa -muzeum i skansen historii i techniki budowy dróg. Powstało ono w 1982 roku i gromadzi wszelkie pamiątki związane z budownictwem drogowym. W 1992 roku, decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, zostało wpisane do rejestru zabytków.Bryła głównego budynku z dwiema wieżami i łukowym przęsłem przypomina formą most. Do zwiedzania przeznaczone są dwie ekspozycje: zewnętrzna, w której można podziwiać maszyny i urządzenia służące niegdyś drogowcom oraz wewnętrzna, która pokazuje eksponaty dotyczące budowy i utrzymania dróg i mostów, sposób pracy przy budowach w postaci scenek z figurami ludzkimi naturalnych rozmiarów, a także drogi i mosty w sztuce. Obok budynku, na niewielkim wzniesieniu zlokalizowany jest skansen maszyn drogowych, wybudowany w formie spiralnej alejki o długości ok. 1 km. Alejka wykonana jest z kostki brukowej, ma wbudowane oryginalne elementy dróg takie jak krawężniki, przepusty, kraty ściekowe itp. Budynek ze skansenem połączony jest kładką mostową o długości 51 m. Wzdłuż alejki znajduje się ponad 30 stanowisk prezentujących drogi z różnych okresów i epok - od drogi kreteńskiej do współczesnej, w chronologicznym układzie i wykonane w miarę możliwości z autentycznych materiałów używanych do budowy dróg. Na tych nawierzchniach są eksponowane maszyny i urządzenia drogowe pracujące przy budowie i utrzymaniu dróg np. walce (spalinowe, parowe, ciągnione), kotły, kruszarki, pługi, ciągniki, kafary, zrywaki, skład kolejki ze zlikwidowanej cegielni w Szczucinie z lokomotywą WLs40.

Po takiej intensywnej dawce wiedzy technicznej rodzice z klasy III: p. Katarzyna Doś i p. Katarzyna Kogut zaprosili dzieci i opiekunów: p. Mirelę Kiełbasa, p. Grażynę Kruk, ks. Stanisława Bielenia oraz kierowcę autokaru na grillowane kiełbaski. Potem były jeszcze mecze piłki nożnej i zabawy w berka.

Opracowani: Irena Klich

Historia biblioteki i ... unikatowe lalki
Historia biblioteki i ... unikatowe lalki

Takie niecodzienne połączenie prezentacji historii powstania i działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej i zbiorów lalek zaproponował Dział dla Dzieci dąbrowskiej książnicy. Losy biblioteki ukazano poprzez multimedialny pokaz. Większe zainteresowanie, szczególnie wśród dziewczynek, budziła kolekcja unikatowych lalek pani Agnieszki Ciećko, mieszkanki Dąbrowy Tarnowskiej i czytelniczki biblioteki. Na wystawie prezentowane były głównie porcelanowe lalki wraz z akcesoriami, i pajacyki, ale jest to tylko wycinek z bogatej kolekcji pani Agnieszki. Część z eksponatów jest bardzo współczesnych, ale są takie, które pochodzą ze starszych lat, m.in. laleczka z 1958 roku z masy perłowej o włosach ze sznurka, lalki z czasów PRL-u. Wśród nietypowych wyróżnić warto: lalki żydowskie z gwiazdą Dawida, staroangielskie, weneckie, a też tzw. Minki,  Baby Jagi i tzw. Reborn, a też perełki ze zbiorów z unikatowej kolekcji Jolandy Bello. Pani Agnieszka jest nie tylko kolekcjonerką, ale również pasjonatką renowacji starszych zabawek, szczególnie tych z „numerem seryjnym” i certyfikatem, co świadczy o oryginalności i rzadkości eksponatów. Wszystkie lalki można było podziwiać na fotografiach zamieszczonych w albumach.

Wyjazd dzieci etapu edukacji wczesnoszkolnej we środę, 14 czerwca przygotowała p. Irena Klich. Opiekę zapewniły p. Mirela Kiełbasa i p. Grażyna Kruk. Kolejne wyjazdy zaplanowano już w nowym roku szkolnym.

Opracowanie: Irena Klich

NA SPOTKANIU DIECEZJALNEJ RODZINY SZKÓŁ IMIENIA ŚWIĘTYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH
NA SPOTKANIU DIECEZJALNEJ RODZINY SZKÓŁ IMIENIA ŚWIĘTYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH

Przynależność do Diecezjalnej Rodziny Szkół imienia Świętych i Błogosławionych nasza szkoła zaakcentowała poprzez obecność pocztu sztandarowego 12 czerwca na spotkaniu tej wielkiej Rodziny w Zabawie – sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny. Wybór miejsca nie był przypadkowy – w tym roku przypada 30. rocznica beatyfikacji Karoliny. 479. uczniów wraz ze 107. opiekunami przyjął serdecznie w swojej parafii ks. Zbigniew Szostak - kustosz sanktuarium. Gospodarzem spotkania była p. Jadwiga Bieś – dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Woli Radłowskiej. Spotkanie rozpoczęła p. Lucyna Jamka – koordynator tej Rodziny, która powitała gości i uczestników oraz omówiła sprawy organizacyjne. Następnie młodzież z Gimnazjum im. Bł. Karoliny Kózkówny w Woli Radłowskiej zaprezentowała program artystyczny ukazujący wartości, którymi żyli święci i błogosławieni - patroni szkół należących do tej niezwykłej  Rodziny. O godz. 11.00 została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. biskup Andrzej Jeż – ordynariusz diecezji tarnowskiej.

Po smacznym poczęstunku uczestnicy spotkania wzięli udział w Drodze Krzyżowej szlakiem męczeństwa bł. Karoliny w Wał Rudzie, na którą rozważania przygotowali uczniowie Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. bł. Karoliny Kózkówny z Pilzna. Nasi uczniowie: Natalia Wojtas, Joanna Foszcz, Kamil Kowal, Natalia Kijak, Justyna Maziarz i Mateusz Rogóż pod opieką pań: Ireny Klich i Bernadety Pabian oraz absolwenta szkoły Mateusza Pabiana dostąpili zaszczytu niesienia relikwii Błogosławionej umieszczonych na feretronie. Na zakończenie spotkania błogosławieństwa  udzielił ks. Janusz Maziarka – asystent kościelny Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych.

Opracowanie: Irena Klich

Pomagamy nie tylko przyrodzie
Pomagamy nie tylko przyrodzie

Od początku roku szkolnego uczniowie klas I – VI zbierali  plastikowe nakrętki.

Akcja mała na  celu  zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z praktyczna edukacją ekologiczną, a także pomoc osobom niepełnosprawnym. Plastikowe nakrętki, których w bieżącym roku szkolnym zebrano prawie 600 litrów,  zostały przekazane na cel charytatywny tj. zakup sprzętu rehabilitacyjnego do Środowiskowego Domu Samopomocy im Św. Kingi w Tarnowie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. 

W Ośrodku przebywa obecnie 65 osób niepełnosprawnych głównie z zespołem Downa i porażeniem mózgowym.

Dyrektor - Siostra Weronika - Małgorzata Gardas słowa podziękowania skierowała do uczniów i pracowników naszej szkoły, którzy aktywnie włączyli się w akcję.  

Szkoła otrzymała drobne upominki wykonane przez podopiecznych oraz  podziękowanie  od Siostry - Dyrektor, w którym napisała: „Dziękujemy za szeroko otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka. Wyrażamy naszą ogromną wdzięczność za wszelką pomoc jaką otrzymaliśmy na rzecz naszego Ośrodka. Wyrazem naszej wdzięczności jest pamięć w modlitwie. Każdego dnia wraz z naszymi Podopiecznymi modlimy się za wszystkich, którzy przyczyniają się do tego, aby nasz Ośrodek mógł służyć Osobom Niepełnosprawnym".

Siostry Nazaretanki zwróciły się z prośbą do uczniów naszej szkoły o kontynuowanie zbiórki w następnym roku szkolnym.

Opracowanie: Renata Sojka

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.06 8,541,388 unikalnych wizyt