17 Lipiec 2018 01:36
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

OFERTA SZKOŁY
"BELLA I SEBASTIAN 3" NA DZIEŃ DZIECKA
"BELLA I SEBASTIAN 3" NA DZIEŃ DZIECKA

Rodzice zadbali o to, aby Dzień Dziecka przebiegł w atrakcyjny sposób i zaprosili wszystkich uczniów i wychowawców do dąbrowskiego kina „Sokół” na znakomity film pt. „Bella i Sebastian 3”. Reklamowany film udowodnił, że przyjaźń jest największą wartością. Odkąd Bella ma zdrowe szczenięta, Sebastian jest zachwycony. Psiaki o imionach Atos, Portos i Aramis rosną jak na drożdżach i przynoszą wszystkim mnóstwo radości. Niestety, w okolicy pojawia się nieznajomy, który twierdzi, że jest prawowitym właścicielem Belli i żąda oddania całej psiej rodzinki. Sebastian pod osłoną nocy ucieka w góry w towarzystwie swych ukochanych psiaków. Ich tropem rusza tajemniczy nieznajomy, a co gorsza zbliża się załamanie pogody. Po wielu perypetiach wszystko dobrze się kończy i Bella wraz ze szczeniakami zostaje z Sebastianem.

Dodatkową atrakcją były słodkości i napoje, zarówno od rodziców, jak i od wychowawców. Dzień Dziecka mógłby być co miesiąc…

Opracowała Irena Klich

Finał konkursu piosenki anglojęzycznej
Finał  konkursu  piosenki anglojęzycznej

Finał II Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej dla klas I-III „Kids Can Sing”   zorganizowanego przez  Szkołę Podstawową  w  Żelazówce odbył się 4 czerwca bieżącego roku.

Do konkursu  zgłosiło się 13 uczniów  ze szkół gminnych i powiatowych. Celem konkursu było promowanie języka angielskiego wśród dzieci, rozwijanie zainteresowania przedmiotem, umożliwienie uczniom wykazania się wiadomościami  oraz  umiejętnościami nabytymi podczas lekcji a także rozwijanie zdolności wokalnych.

Naszą szkołę reprezentowała  Agnieszka  Kmieć z klasy III, która zajęła III miejsce z piosenką  zatytułowaną  „Big red tomato”.  Agnieszce  towarzyszyła Jessica  Bąba, która pokazywała rekwizyty  potrzebne do piosenki.

W czasie, gdy komisja obradowała  nad  wyłonieniem  zwycięzców, dzieci udały się na poczęstunek i oglądanie filmów.

Nagrody i dyplomy  wręczył pan Krzysztof  Kaczmarski Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej. Na końcu wszyscy wykonali pamiątkowe zdjęcie.

Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na kolejną edycję konkursu.

Opracowała: Dorota Grzesik

Wiktor Wybraniec wyróżniony przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej
Wiktor Wybraniec wyróżniony przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej

26 czerwca podczas sesji Rady Miejskiej Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski  wręczył okolicznościowe statuetki uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki  w roku szkolnym 2017/2018 w szkołach podstawowych i klasach gimnazjalnych.

Wśród prymusów uhonorowanych przez pana Burmistrza znalazł się uczeń naszej szkoły - szóstoklasista Wiktor Wybraniec.

Nagrodzony uczeń uzyskał średnią ocen 5,36 i często z sukcesami reprezentował naszą szkołę w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.

List gratulacyjny Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej otrzymali także rodzice wyróżnionego ucznia państwo Maria i Henryk Wybraniec.

 Serdecznie gratulujemy!!!

 Opracowanie: Renata Sojka

Foto źródło: strona www UM DT

Zakończenie roku szkolnego 2017/18
Zakończenie roku szkolnego 2017/18

Uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szklonego 2017/18 rozpoczął dyrektor szkoły – pan Dariusz Węglowski, który powitał wszystkich obecnych na sali gimnastycznej.

W przemówieniu podsumował mijający rok szkolny. Przypomniał najważniejsze osiągnięcia uczniów, podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za całoroczną pracę, a rodzicom pogratulował osiągnięć ich dzieci oraz wyraził słowa uznania za zaangażowanie na rzecz szkoły, wręczając na ręce pani Agaty Machaj - Przewodniczącej Rady Rodziców - podziękowanie dla wszystkich Rodziców.

W dalszej części wystąpienia dyrektor odczytał okolicznościowy list Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego  - skierowany do Dyrektora szkoły, Grona Pedagogicznego, Pracowników, Uczniów oraz Rodziców, w którym Nadawca złożył  Adresatom gratulacje oraz wyrazy uznania za codzienny trud i zaangażowanie w pracy edukacyjnej i wychowawczej na rzecz dzieci i młodzieży.

Pan dyrektor podziękował za wiele lat pracy zawodowej pani Mieczysławie Zielińskiej, która w tym roku odchodzi na emeryturę.

W części artystycznej uczniowie przedstawili program, przygotowany pod kierunkiem pana Waldemara Szloska, który był podsumowaniem dokonań artystycznych uczniów w kończącym się roku szkolnym.  Wychowankowie skierowali wiele ciepłych słów, dziękując rodzicom za trud wychowania, nauczycielom za przekazaną wiedzę i ciekawość świata, a panu dyrektorowi za szkołę, w której czuli się bezpieczni i doceniani.

 Na koniec uroczystości dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe uczniom klas I - VII, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz mieli stuprocentową frekwencję.

Uczniem roku szkolnego 2017/18 został szóstoklasista – Wiktor Wybraniec.

Zakończenie roku szkolnego - 22 czerwca
Zakończenie roku szkolnego - 22 czerwca

W piątek zakończymy rok szkolny. O godzinie 7 45  klasy  z wychowawcami i sztandarem szkoły przemaszerują do kościoła na Mszę Świętą.

Uroczysta akademia  rozpocznie się o godzinie 9 00 w szkolnej sali gimnastycznej.

Rodziców zapraszamy na zkończenie roku szkolnego, a wszystkim uczniom przypominamy o stroju galowym.

Żywa lekcja historii - Razem dla Niepodległej
Żywa lekcja historii - Razem dla Niepodległej

12 czerwca uczniowie klas IV wraz z czwartakami z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Smęgorzowie i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim, wzięli udział w żywej lekcji historii. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego „Razem dla Niepodległej”.

Naszą lekcję historii i patriotyzmu rozpoczęliśmy w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej. Pani Karolina Pikul-Sobarnia w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o losach Powiśla Dąbrowskiego podczas zaborów, niegasnącej nadziei narodu na odzyskanie niepodległości i trudnych początkach tworzenia państwowości. Dzięki wielu ciekawostkom opowiadanym przez panią przewodnik, mogliśmy wyobrazić sobie Dąbrowę z tamtych czasów, obejrzeć wiele druków urzędowych, zdjęć, przedmiotów codziennego użytku, z których korzystali nasi przodkowie. Mieliśmy również okazję zobaczyć bardzo interesujący dokument z odsłonięcia pomnika ku czci poległych podczas I wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej.

Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie życiorysy wielkich Polaków – „Ojców Odrodzonej Polski” m.in. Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego, Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Mariana Kukiela (urodzonego w Dąbrowie Tarnowskiej), Wincentego Witosa. Poznaliśmy także sylwetkę Stanisława Szpaka – lokalnego działacza ludowego, prezesa „Sokoła”, który przyczynił się do założenia dąbrowskiego gimnazjum.

Następnie udaliśmy się do Parku Miejskiego, aby przy pomniku oddać cześć poległym podczas wojen światowych oraz wojny polsko-bolszewickiej miejscowym oraz okolicznym patriotom. Wysłuchaliśmy także ciekawej historii tego monumentu.

Ostatnim etapem było odwiedzenie zabytkowego cmentarza wojennego nr 248 w Dąbrowie Tarnowskiej. Pochowano na nim 44 żołnierzy austro-węgierskich, 9 niemieckich i 236 rosyjskich w 119 grobach pojedynczych i 38 zbiorowych.

 To była niezwykła lekcja patriotyzmu, która jest jednym z elementów naszych przygotowań do 100 rocznicy odzyskania Niepodległości.

Chcemy celebrować świętowanie poprzez pamięć o miejscach, ludziach, odkrywanie bliskiej nam historii regionu – Razem dla Niepodległej!

Wycieczka do bajkowej Energylandii
Wycieczka do bajkowej Energylandii

14 .06  br. odbyła się szkolna wycieczka dla  uczniów klas IV-VI do Energylandii. Ten najnowocześniejszy rodzinny Park Rozrywki w Polsce znajduje się w Zatorze. Jest to idealne miejsce, gdzie można przenieść się do świata baśni i fantazji, magicznych przeżyć i niezwykłych doznań.

Na miejscu czekała na uczniów  masa atrakcji, takich jak: Rollercoaster, Mayan, Dragon, gokarty, wieża ciśnień i mnóstwo innych. Na każdym kroku można było spotkać punkty gastronomiczne, a także ciekawe miejsca, między innymi: planetarium, czy przepiękne wystawy.

Nie zabrakło również strefy aquaparku, stworzonej do wypoczynku i  skorzystania z  rozmaitych wodnych zjeżdżalni. Czas umilały występy magików, animatorów rozrywki.

Całość dopełniały gry, zabawy, loterie, także dobre jedzenie i orzeźwiające napoje oraz lody. Uczniowie zwiedzali bajkową krainę uśmiechnięci, podekscytowani, w akompaniamencie wesołej muzyki.

Wycieczka okazała się być bardzo udana, dostarczyła wielu przyjemnych, niezapomnianych wrażeń naszym uczniom. 

Opracowanie: Renata Sojka

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.03 16,313,899 unikalnych wizyt