24 Maj 2019 00:55
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

OFERTA SZKOŁY
Nowości w szkolnej bibliotece
Nowości w szkolnej bibliotece

Księgozbiór szkolnej biblioteki został wzbogacony o kolejne pozycje.  

Tym razem na półkach pojawiły się lektury Karolcia, Czarne stopy, Kajko i Kokosz. Szkoła latania, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych), O krakowskich psach i kleparskich kotach.

Zakupiono także kilka wydań związanych z legendami naszego regionu.

Młodzi czytelnicy mogą również wypożyczyć takie pozycje jak: Za górami za lasami, Baśnie z krainy Nudzimisiów, Opowieści z krainy Nudzimisiów, Nudzimisie i przedszkolaki.

Ciekawymi pozycjami okażą się Elementarz małego Polaka, Polak Mały. Wiersze patriotyczne, Kocham Polskę. Poczet wielkich Polaków czy ABC Małego patrioty.

Wszystkie książki zostały zakupione z funduszu sołeckiego Wsi Nieczajna Górna.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki!   

Święto Patrona Szkoły
Święto Patrona Szkoły

15 maja miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Święto Patrona naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczął przemarsz uczniów i nauczycieli do kościoła pw. Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny, gdzie odbyła się Msza Święta w intencji całej społeczności szkolnej. Ksiądz proboszcz Stanisław Bieleń przybliżył ciekawe historie z życia ks. Jerzego Popiełuszki.

Następnie wszyscy wrócili do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczysta akademia, w 8 rocznicę nadania imienia szkole i zbliżającej się 35 rocznicy męczeńskiej śmierci Patrona.

Pan dyrektor Dariusz Węglowski powitał przybyłych gości: p. Burmistrza Krzysztofa Kaczmarskiego, dyrektor CUW p. Martę Chrabąszcz, radnych miejskich p. Kazimierę Wąż, p. Bogusława Pawelca i p. Andrzeja Pabiana, byłego dyrektora szkoły p. Kazimierza Szloska, sołtysów Nieczajny Górnej Jana Bąbę i Nieczajny Dolnej Czesława Podoska, rodziców, nauczycieli i uczniów, a następnie przypomniał wszystkim historię wyboru Patrona i przybliżył uroczystość nadania imienia szkole 8 lat temu.

Mottem przewodnim uroczystości były słowa ks. Jerzego „Zwyciężać zło dobrem, to zachować wierność prawdzie”. Akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem  p. Bernadety Pabian. O oprawę muzyczną zadbał chórek szkolny z  p. Waldemarem Szloskiem. Dekoracja, wykonana przez p. Dorotę Grzesik, była doskonałym tłem dla występu. W trakcie akademii wszyscy mogli posłuchać pięknych wierszy Teresy Boguszewskiej poświęconych księdzu Jerzemu oraz wspomnień osób mających z nim bezpośredni  kontakt.

Dzięki obchodom Dnia Patrona uczniowie prześledzili losy ks. Jerzego - od jego dzieciństwa w Okopach, przez lata studiów, pracy duszpasterskiej na Żoliborzu, aż po męczeńską śmierć w nurtach Wisły.

Niezwykle miłym momentem było wręczenie nagród  przez pana Burmistrza w konkursach plastycznych: uczniom klas I – III „Portret Ks. Jerzego”, uczniom klas IV – VII  „Plakat przedstawiający myśl lub cytat Księdza. Jerzego” oraz trzem wyróżnionym uczennicom         w konkursie na krótką pracę pisemną „Jak realizować we współczesnym życiu zalecenia zawarte w kazaniu Ks. J. Popiełuszki z dna 8.10.1984 roku  -  Zło zwyciężaj dobrem”. 

Głębokie treści przekazane w poezji i pięknej muzyce, atmosfera życzliwości, zamyślenia i wzruszenia, która towarzyszyła całemu spotkaniu z pewnością pozwoli długo     i mile wspominać ten wyjątkowy dzień.

Opracowanie: Bernadeta Pabian

Spotkanie z Rodzicami
Spotkanie z Rodzicami

Spotkanie z Rodzicami  odbędzie się 23.05. 2019 roku/czwartek/.

Plan spotkania:


• spotkanie z wychowawcami klas I – IV - godzina 16 00

• spotkanie z wychowawcami klas V – VIII - godzina 16 30

• konsultacje z nauczycielami - godzina 17 00

Termin dodatkowego dyżuru wszystkich nauczycieli dla Rodziców, którzy  nie mogą być obecni na tym zebraniu - to wtorek 28. 05. 2019 roku w godzinach 13 00 – 14 00 .

Dyrektor szkoły

 


Adaś Ciąbor jest Ekspertem baśniowym w naszej szkole
Adaś Ciąbor jest Ekspertem baśniowym w naszej szkole

15 maja – podczas Dnia Patrona, nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie szkolnego konkursu czytelniczego dla uczniów klas młodszych.

Celem przedsięwzięcia były popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów, promowanie autorów baśni dla dzieci, doskonalenie technik czytania, rozwój wyobraźni oraz wspieranie indywidualnych zainteresowań czytelniczych uczniów.

Zadanie uczestników polegało na dokładnym poznaniu treści 9 baśni H. Ch. Andersena (Królowa Śniegu, U króla Olch, Krzesiwo), Ch. Perraulta (Kot w butach, Kopciuszek, Czerwony Kapturek), Braci Grimm (Mysikrólik, Złota gęś, Titelitury).

Znajomość utworów zweryfikował test złożony z 25 szczegółowych pytań, a tytuł Eksperta baśniowego, zdobywając 23 punkty -  otrzymał uczeń klasy II – Adaś Ciąbor.

Drugie miejsce wywalczył Mateusz Wójcik (21 punktów), a trzecie Sebastian Wąż (20 punktów).

Wyróżnienia otrzymali: Daria Nowak (18 punktów), Antoni Jabłoński (14 punktów), Martyna Żurawska (7 punktów) i Zosia Kijak (6 punktów).

Wyniki konkursu ogłosił pan dyrektor Dariusz Węglowski, który przygotował przedsięwzięcie, a nagrody wręczyła pani Marta Chrabąszcz – dyrektor CUW w Dąbrowie Tarnowskiej, uczestnicząca w akademii z okazji Dnia Patrona naszej szkoły.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do szkolnej biblioteki!

Opracowanie: Dariusz Węglowski

Żywa lekcja historii - wycieczka do Oświęcimia i Wadowic
Żywa lekcja historii - wycieczka do Oświęcimia i Wadowic

7 maja uczniowie kl. VI, VII i VIII  udali się na wycieczkę do byłego obozu hitlerowskiego Auschwitz – Birkenau oraz Wadowic.

Celem wycieczki było odwiedzenie miejsca, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych narodowościach. Uczniowie poznali historię i cel założenia obozu. W trakcie zwiedzania młodzież dowiedziała się o warunkach życia więźniów, grupach narodowościowych, kategoriach więźniów, liczbie ofiar, sytuacji dzieci w obozie, eksperymentach medycznych, karach i egzekucjach, a także o ewakuacji i wyzwoleniu z obozu.

Ta lekcja historii podyktowana była potrzebą budowania pamięci o ogromie tragedii ludzi żyjących w czasie wojny i okupacji. Nasi uczniowie, mieli doskonałą okazję do tego, by na własne oczy zobaczyć miejsce znane im z podręczników i filmów.

Po zwiedzeniu obozu hitlerowskiego Auschwitz – Birkenau udaliśmy się do Wadowic. Tam, korzystając z czasu jaki pozostał do zwiedzania Muzeum - Dom Rodzinny Jana Pawła II, wybraliśmy się na słynne „papieskie”  kremówki.

Wizyta w muzeum zrobiła na wszystkich olbrzymie wrażenie. Przechodząc przez kolejne fragmenty ekspozycji, przypominające etapy życia i działalności Ojca Świętego, można poznać Wadowice z początku XX wieku, zwiedzić mieszkanie, w którym urodził się i mieszkał Karol Wojtyła do 18-ego roku życia, obejrzeć wystawy poświęcone jego życiu i działalności jako kapłana, biskupa, papieża, przyjaciela młodzieży, podróżnika, narciarza. Muzeum prezentuje swoje zbiory w sposób niezwykle interesujący.

O godzinie 1615 rozpoczęliśmy zwianie Bazyliki Ofiarowania NMP, następnie obejrzeliśmy budynki  szkoły powszechnej i gimnazjum, do których uczęszczał nasz Święty.

Pogoda dopisała. Udało nam się zrealizować w pełni program wycieczki, która była ważną lekcją w życiu jej uczestników. Z całą pewnością na długo zapadła w pamięć i skłoniła do refleksji.

Wyjazd zorganizowała p. I. Tańska, a opiekunami grupy młodzieży byli: p. B. Michalczyk,
p. I. Klich, p. E. Kijowska oraz p. R. Pacześniowski.

Opracowanie: Iwona Tańska

KOLEJNE TANECZNE SUKCESY
KOLEJNE TANECZNE SUKCESY

Drugoklasiści Paulinka Chudy i Adaś Ciąbor kolejny raz sięgnęli po złoto i srebro. Tym razem wystąpili podczas IV Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca LATINO CUP o puchar Burmistrza Żabna. Organizatorem festiwalu w dniach 27-28 kwietnia 2019 r. była Fundacja Edukacji i Rozwoju Tańca LATINO. W swoich parach tanecznych Paulinka i Adaś zdobyli  I miejsca, a dodatkowo Adaś II miejsce w kategorii 8-9 lat – Puchar Polski Klas FED.

Naszym tancerzom życzymy dalszych sukcesów!   

Opracowanie: Irena Klich

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia  z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

O stronę artystyczną  uroczystości zadbali uczniowie klasy 4, którzy pod okiem wychowawczyni p. Anny Wolak przedstawili program nawiązujący do wydarzeń historycznych sprzed ponad 228 lat. Nie zabrakło  wierszy i pieśni patriotycznych zaśpiewanych przez utalentowane wokalistki naszej szkoły, na  scenie pojawił się również sam król Stanisław August Poniatowski.

Młodzi aktorzy zadbali o każdy szczegół uroczystości, piękne stroje oraz dekoracje.  Gratulujemy uczniom klasy 4 kolejnego, pięknego występu.

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.05 26,079,206 unikalnych wizyt