26 Październik 2021 10:27
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

OFERTA SZKOŁY
Szkolna akcja "Pamiętamy"
Szkolna akcja "Pamiętamy"

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych, tych bliższych i tych dalszych.

Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy także tych, którzy zapisali się w naszej szkolnej historii.

Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań, dlatego ogłaszamy szkolną akcję „Pamiętamy”.

Chętni uczniowie i nauczyciele szkoły mogą się włączyć do niej poprzez przyniesienie do szkoły znicza, który zostanie przyozdobiony  biało – czerwoną wstążką i w ostatni piątek przed 1 listopada zostaną ustawione na grobach  pracowników naszej szkoły.

Znicze należy przynosić i składać w szkolnej bibliotece w specjalnie przygotowanym kartonie.

Zapraszamy do udziału całe kasy!

Dień Edukacji Narodowej w naszej szkole
Dień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej – popularnie nazywanym Dniem Nauczyciela, rozpoczęli uczniowie z klasy VI i VII, witając uczestniczących w niej gości, pana dyrektora, nauczycieli i rodziców.

Na uroczystość przybył pan Stanisław Ryczek Sekretarz Gminy Dąbrowa Tarnowska.

Pierwszą część programu artystycznego przygotowali pierwszoklasiści, dla których ten dzień był dniem ślubowania.

Po złożeniu obietnicy godnego wypełniania obowiązków uczniowskich przez pierwszaków pan Stanisław Ryczek pasował ich największym ołówkiem w szkole.

Następnie Sekretarz Gminy złożył okolicznościowe życzenia oraz przekazał nagrody Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej.  

Pan dyrektor Dariusz Węglowski w swoim wystąpieniu pogratulował nauczycielom wysokich osiągnięć, przekazał życzenia od nieobecnych radnych i sołtysów oraz przypomniał sylwetki panów Kaźmierza Szloska i Czesława Osaka, których pamięć w dalszej części społeczność szkolna uczciła minutą ciszy.

Następnie pan dyrektor życzył wszystkim, by praca w szkole  była powodem Ich satysfakcji i spełnienia zawodowego. Zaakcentował  poczucie ważności wykonywanego zawodu oraz podkreślił wdzięczność uczniów, z którymi dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Uroczystość była okazją do wręczenia okolicznościowych nagród.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

pan dyrektor Dariusz Węglowski – Nagroda Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej

pani Anna Wolak  – Nagroda Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej

pani Iwona Tańska – Nagroda Dyrektora Szkoły

pani Dorota Grzesik  – Nagroda Dyrektora Szkoły

pan Robert Pacześniowski – Nagroda Dyrektora Szkoły

pani Katarzyna Świerzb – Nagroda Dyrektora Szkoły

pan Władysław Taraska – Nagroda Dyrektora Szkoły

Piękny program artystyczny oraz dekoracja  został przygotowany pod kierunkiem pań Anny Wolak, Iwony Tańskiej, Grażyny Kruk, Roksany Kaczówki oraz pana Waldemara Szloska

Teatru Lalek z Ptaszkowej "Droga do szczęścia"
Teatru Lalek z Ptaszkowej "Droga do szczęścia"

23 września uczniowie klas I-III mieli przyjemność oglądnąć przedstawienie Teatru Lalek z Ptaszkowej "Droga do szczęścia". Historia babci, która w zamian za skarby oddała złej wiedźmie swojego pieska, kotka i owieczkę sprawiła, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły upewnili się, że najważniejsze w życiu jest posiadanie oddanych przyjaciół. Po zakończonym spektaklu dzieci jeszcze długo rozmawiały o ważnym przesłaniu, pięknych kukiełkach i  znakomitych efektach specjalnych. To było wyjątkowe widowisko, które mile będziemy wspominać.

Opracownie: Roksana Kaczówka

Konkurs ekologiczny na "Upcyclingowe dekoracje ogrodowe"
Konkurs ekologiczny na "Upcyclingowe dekoracje ogrodowe"

Uczniowie klas I-III odpowiedzieli na zaproszenie Stowarzyszenia Samorządu Powiatu Dąbrowskiego do udziału w konkursie ekologicznym na "Upcyclingowe dekoracje ogrodowe", który polegał na wykonaniu oryginalnych dekoracji ogrodowych z wykorzystaniem upcyclingowych materiałów. Klasa I stworzyła piękny kwiat z kołpaka, który został przyozdobiony lampionami. Uczniowie klasy II wykonali imponujące drzewko z plastikowych butelek. Trzecioklasiści przygotowali ślicznego łabędzia z opony samochodowej oraz kwietnik w kształcie skrzata  ze starych doniczek.

Miło nam poinformować, że Jury oceniło 35 zgłoszonych prac i butelkowe drzewko klasy II zostało zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu. Drugoklasiści zostali zaproszoni do Stanicy Turystycznej w Brniu na ogłoszenie wyników, wystawę pokonkursową oraz warsztaty ekologiczne na temat ponownego wykorzystania surowców wtórnych, podczas których zostaną przeprowadzone indywidualne konkursy ekologiczne w postaci quizów, kalamburów i krzyżówek. Wszystkim uczniom gratulujemy ciekawych pomysłów i trzymamy kciuki za uczniów klasy II.

Opracowanie: Roksana Kaczówka

Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy"
Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy"
Uczniowie klasy III dołączyli do wyjątkowej inicjatywy: Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy". Głównym celem projektu jest wprowadzenie uczniów w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie.
Projekt jest zgodny z Podstawą Programową oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022. Przed uczniami czekają zadania, które będą realizować w czterech modułach. Trzecioklasiści z niecierpliwością czekają na pierwsze wyzwania, z których relacje będziemy na bieżąco przedstawiać.
"Na sportowo i zdrowo" projekt SKWN
"Na sportowo i zdrowo" projekt SKWN

Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna,  realizując projekt „Na sportowo i zdrowo” we współpracy z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowało imprezę plenerową, na którą zaprosiło przedszkolaków, dzieci i młodzież z terenu wsi Nieczajna Górna i Dolna.

Spotkanie po hasłem Pożegnanie lata odbyło się 16 września na terenie szkoły podstawowej.

Na szkolnym terenie  rozstawiono dmuchane zamki, trampoliny i zjeżdżalnie, na których przedszkolaki oraz uczniowie  spędzili czas na świeżym powietrzu.

Panie ze Stowarzyszenia zapewniły dzieciom poczęstunek pieczone kiełbaski, napoje, słodycze, cukrową watę i popcorn.

Atrakcją były rozgrywki sportowe, a także gry i zabawy, podczas  których dzieci i młodzież bawiła się ze sobą na zasadach zdrowej rywalizacji.
Dzieci spędziły dzień w atmosferze radości, swobody i zabawy, podczas której poprawiali swą sprawność fizyczną oraz kondycję psychiczną.

Był to czas sprzyjający kształtowaniu pozytywnych relacji z rówieśnikami, ale również odreagowania stresu związanego z pandemią COVID-19.

Impreza odbywała się  z zachowaniem reżimu  sanitarnego, a nad bezpieczeństwem dzieci czuwała kadra pedagogiczna, która aktywnie włączyła się w realizacje zadania stowarzyszenia.

Projekt koordynuje pani Renata Sojka.

Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie z policjantem
Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie z policjantem

W dniu 14.09.2021r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszem KPP w Dąbrowie Tarnowskiej młodszym aspirantem Pawłem Stankiewiczem.

Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły” - dla dwóch grup wiekowych.

Pan policjant przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza, prawidłowego przekraczania jezdni, zachowania w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Podkreślił także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.

Gościem spotkania była też Dyrektor CUW  w Dąbrowie Tarnowskiej pani Marta Chrabąszcz, która w imieniu pana Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej przekazała pierwszoklasistom odblaski.

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się również dobra znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, jak również znaków drogowych.

Takie spotkania w naszej szkole odbywają się od wielu lat i przynoszą wymierne efekty. Mamy nadzieję, że i tym razem wiedza teoretyczna, jaką mieli okazję sobie przypomnieć, znajdzie zastosowanie w praktyce, a cały rok szkolny 2021/2022 będzie bezpieczny dla wszystkich  uczniów.

Opracowanie: koordynator ds. bezpieczeństwa w szkole- Renata Sojka

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.04 35,790,261 unikalnych wizyt