20 Luty 2017 00:38
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2015/2016

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

OFERTA SZKOŁY
WALENTYNKI
WALENTYNKI

W dzień świętego Walentego (14 lutego) niezwykłą popularnością cieszyła się skrzynka z pocztą walentynkową. Listy z czerwonymi serduszkami roznosili członkowie samorządu szkolnego. Innym ciekawym pomysłem na „smaczne” uczczenie tego święta były ciasteczka z serduszkami z marmolady. Takimi delicjami poczęstowała nauczycieli oraz swoich kolegów i koleżanki uczennica klasy III Roksana Puła. Słodkości upiekła w domu razem z Babcią. Ech, żeby takich dni było więcej!

Opracowanie: Irena Klich

Wyjazd do biblioteki w Dąbrowie Tarnowskiej
Wyjazd do biblioteki w Dąbrowie Tarnowskiej

25. stycznia na scenie Miejskiej Biblioteki Publicznej został zaprezentowany spektakl „Podziemny Świat” przygotowany przez z Szkolny Klub Teatralny „Dwójka”.

Uczniowie naszej szkoły mogli podziwiać to przedstawienie w ramach współpracy szkolnej biblioteki z biblioteką w Dąbrowie Tarnowskiej.

Scenariusz jest swobodną adaptacją filmu fabularnego dla dzieci z 1986 roku pod tytułem „Labirynt”, której dokonał Sławomir Bator będący jednocześnie reżyserem  przedstawienia.  Do anglosaskiej wersji  wprowadził elementy słowiańskie m.in. wiły, licha, strzygi czy też słowiańskich bogów.

Główną bohaterką jest dziewczynka o imieniu Sara, która w chwili złości wypowiada życzenie powodujące, że istoty spoza ludzkiego świata porywają powierzonego jej opiece młodszego braciszka. Postanawia wyruszyć w jego poszukiwaniu w pełną niebezpieczeństw podróż do Nawii, mitologicznej krainy pod ziemią i tam stawić czoło zakochanemu w niej potężnemu Welesowi, władcy tej ziemi. W trakcie wędrówki poznaje: Smętka, Bobo i Gniewomira, którzy stają się jej towarzyszami w przygodach i wędrówce po podziemnym świecie.

Po spektaklu uczniowie poznali tajniki pracy Działu dla Dzieci oraz obejrzeli wystawę plastyczną poświęconą Henrykowi Sienkiewiczowi pt. Henryk Sienkiewicz - noblista spod strzech".  

Nasza kolęda w Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej
Nasza kolęda w Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej

„O wartości życia  rozstrzygają nie czyny choćby wielkie, ale miłość choćby mała”

Kardynał Stefan Wyszyński

W piątek 27 stycznia br. - z inicjatywy pedagoga szkolnego pani Renaty Sojka, grupa uczniów  naszej szkoły odwiedziła pensjonariuszy Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uczniowie działający w Szkolnym Klubie Wolontariatu zaprezentowali  pogodny  występ grupy  kolędniczej „Hej kolęda, kolęda” w trakcie którego, oprócz wesołych scenek,  nie zabrakło serdecznych życzeń przy akompaniamencie  tradycyjnych polskich kolęd.

W drugiej części przygotowanego programu odbył się koncert kolęd i pastorałek zaprezentowanych przez solistów i  zespoły w poszczególnych kategoriach wiekowych. Do występu młodych artystów przygotował pan Waldemar Szlosek i pani Irena Klich. Młodzi wykonawcy zostali bardzo ciepło przyjęci zarówno przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej, jak i jego personel.

Bez wątpienia szkolnym kolędnikom udało rozweselić się zebranych na świetlicy gości, którzy  nagrodzili ich gromkimi brawami.

Głos zabrał także kapelan hospicjum ks.  Prałat Józef Poręba, który opowiedział  uczniom o  roli hospicjum oraz nawiązał do sylwetki patrona Św. Brata Alberta Chmielowskiego.Ksiądz kapelan zaprosił nauczycieli, uczniów i towarzyszących im rodziców do Kaplicy Miłosiernego Jezusa na krótką modlitwę a następnie zachęcił uczniów, aby jeszcze raz zaśpiewali kolędy  przez radiowęzeł.

Tym razem występy wokalne mogli usłyszeć chorzy pacjenci i odwiedzający ich rodziny. Pobyt w tym niezwykłym miejscu, bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi i chorymi pacjentami był prawdziwą lekcją życia i ogromnym przeżyciem dla nas wszystkich.

Na koniec w imieniu chorych przedstawiciele społeczności szkolnej otrzymali podziękowanie od pani Dyrektor Urszuli Mróz, która napisała „Niech Bóg, którego miłość ciągle przynagla nas do czynienia dobra, hojnie wynagrodzi swoją łaską i błogosławi codzienność”.

Opracowanie: Renata Sojka

Konkurs Kolęd "Tobie gramy i śpiewamy"
Konkurs  Kolęd "Tobie gramy i śpiewamy"

Ostatni dzień przed feriami zimowymi (27 stycznia) grupa uczniów naszej szkoły zakończyła „kolędowo” i to dosłownie, gdyż wzięła udział w XII Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Na konkurs przyjechało 189 młodych artystów z przedszkoli i szkół podstawowych. Na podium stanęli nasi uczniowie:

II miejsce – zespół „Gwiazdy, gwiazdeczki” z klasy III w składzie: Roksana Puła, Emilia Wątroba, Klaudia Czerwińska, Nataniel Doś, Kacper Kogut, Oliwier Partyński za pastorałkę „Ach, co za noc, niezwykła noc”

III miejsce – Kacper Kogut z klasy III za utwór „Kolęda święta i niepojęta”

Wyróżnienia – Natalia Wojtas („Puste miejsce przy stole”) z klasy VI oraz zespół „Nuty dla Pana” z klas V-VI („Wiązanka kolęd”).

Laureaci otrzymali dyplomy i statuetki oraz smaczne drożdżówki.Uczniów do występu przygotowali nauczyciele: Mirela Kiełbasa, Irena Klich i Waldemar Szlosek.

Opracowanie: Irena Klich

ACH, CO ZA BAL!
ACH, CO ZA BAL!

Udana zabawa to wpadająca w ucho muzyka, dobry humor, piękne stroje i smaczne „co nieco” na stole. To wszystko było podczas naszej zabawy choinkowej w czwartek, 26 stycznia. Wspólnie bawili się uczniowie klas I – VI. Organizacja zabawy to dzieło Rodziców, którym serdecznie dziękujemy! 

SPOTKANIE OPŁATKOWE SAMOTNYCH SENIORÓW W NIECZAJNEJ
SPOTKANIE OPŁATKOWE SAMOTNYCH SENIORÓW W NIECZAJNEJ

Z wielką radością co roku jasełkowi aktorzy występują dla szczególnej grupy widzów, którymi są samotni seniorzy z miejscowości Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna. Te występy odbywają się podczas spotkania opłatkowego zorganizowanego przez członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Uroczystość rozpoczęła się w niedzielę, 22 stycznia 2017 roku, Eucharystią w miejscowym kościele pw. Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. Mszę Świętą celebrowali: ks. proboszcz Stanisław Bieleń i ks. kanonik Władysław Jaróg, natomiast w konfesjonale posługę sprawował ks. Bogdan Więcek, asystent dekanalny Akcji Katolickiej. Kolejne punkty spotkania przebiegały w Domu Ludowym. Zaproszonych gości powitała wiceprezes Akcji Kazimiera Wąż (zarazem radna). Ciepłe słowa życzeń i łamanie się opłatkiem wypełniły długie chwile niedzielnego popołudnia. Cieszono się obecnością gości: zacnych Seniorów i Seniorek, burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Jacka Sarata, dyrektora MGOPSiWR panią Katarzyną Hałun, pracownika MGOPSiWR Edyty Węc, prezesa Rady Dekanalnej Andrzeja Łobody, dyrektora szkoły Dariusza Węglowskiego, radnego Bogdana Pawelca, członków Rady Parafialnej, nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, sołtysów i członków Rady Sołeckiej obu miejscowości.

O smaczne kulinaria zadbały panie z Akcji Katolickiej: Teresa Budowska, Maria Puła, Ewa Olesińska-Mielec, Grażyna Partyńska, Beata Wójcik, Barbara Wdowiak, Teresa Pulnik, Alicja Błachaniec, Kazimiera Wąż.

Przed publicznością zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, wykonując żartobliwe przedstawienie jasełkowe „Ach, co za noc niezwykła!”, przygotowane przez nauczycieli: Irenę Klich, Mirelę Kiełbasa i Waldemara Szloska. Pamiętano o seniorach także z racji Dnia Babci i Dziadka – najmłodsi wręczyli im upominki słodyczowo - owocowe i wyśpiewali w piosenkach swoją miłość do nich. Mali aktorzy zostali obdarowani słodkościami, za które serdecznie dziękujemy. Potem swoim kunsztem aktorskim pochwalili się strażacy - członkowie grupy kolędniczej „Nieczajniacy” (zdobywcy I miejsca w przeglądzie w Lipnicy Murowanej). Całości dopełniło wspólne kolędowanie pod przewodnictwem ks. proboszcza.

Opracowanie: Irena Klich

Akcja-Zabierz książkę na ferie!!!
Akcja-Zabierz książkę na ferie!!!

Oceny wystawione i już nic więcej w tym semestrze nie da się zrobić.

Teraz wszystkim marzą się ferie!

Powoli można już planować, co przyjemnego będziecie robić w tym wolnym czasie.

Z pewnością wartą rozważenia propozycją jest dobra książka z biblioteki szkolnej.

Zapraszamy i zachęcamy do lektury nowych książek!

Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.04 6,850,847 unikalnych wizyt