05 Grudnia 2022 04:10
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

OFERTA SZKOŁY
Konkurs Piękno natury i kultury Powiśla Dąbrowskiego
Konkurs Piękno natury i kultury Powiśla Dąbrowskiego

W  Szkole  Podstawowej nr 3 im. Bohaterów  Powiśla Dąbrowskiego  w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się gminny konkurs plastyczno – fotograficzny pt. ,,Piękno natury i kultury Powiśla Dąbrowskiego”.

Honorowy patronat objął Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział uczniowie klas I- III. Uczennica klasy II  Maja Bukowska  zajęła II miejsce w konkursie plastycznym.

                                                                         

Zajęcia "Health, food and physical activity" w klasie 7 w ramach projektu Erasmus +
Zajęcia "Health, food and physical activity" w klasie 7 w ramach projektu Erasmus +

Lekcja biologii klasie 7 była podsumowaniem tematów związanych z działaniem układu pokarmowego.

Była to okazja od sprawdzenia nie tylko wiedzy z biologii ale i znajomości języka angielskiego.

Uczniowie wcześniej poznali składniki pokarmowe i ich rolę, budowę i działanie układu pokarmowego i zasady zdrowego odżywiania.

Zadaniem uczniów było przygotować słowniczek wyrazów w języku angielskim związanych   z jedzeniem.

Zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia piramidy zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej-pyramid of healthy eating and physical activity.

Następnie tworzyliśmy plakat przedstawiający tą piramidę z przygotowanych materiałów w języku polskim i angielskim.

Kolejnym zadaniem było interaktywne ćwiczenie w języku angielskim polegające na dopasowaniu pokarmów do określonych grup produktów spożywczych. Z tym zadaniem uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze.

Później rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania młodego człowieka. Uzupełnialiśmy tekst pt. Start your day with healthy breakfast.

Na koniec uczniowie otrzymali ankietę "Are you healthy?", która pozwoliła ocenić czy poznane zasady zdrowego życia uczniowie realizują w praktyce.

Badanie pokazało, że większa część klasy myśli o swoim zdrowiu, ale powinna lepiej się odżywiać i więcej się ruszać.

Opracowanie: Renata Błasiak

Wycieczka do Torunia w ramach programu Poznaj Polskę
Wycieczka do Torunia w ramach programu Poznaj Polskę

W dniach 27-28.10 odbyła się wycieczka do Torunia, która trwała dwa dni. Pierwszego dnia uczniowie spotkali się z przewodnikami i rozpoczęli zwiedzanie miasta – zgodnie z przygotowanym wcześniej  planem wycieczki, uwzgledniającym wszystkie 4 obowiązkowe punktu programu.

Pierwszym etapem było zwiedzenia Parku Pamięci Narodowej w Toruniu. Następnie uczniowie przejechali do centrum Torunia, gdzie spacerem zwiedzali Stare i Nowe Miasto. Podczas przechadzki uczestnicy obejrzeli Rynek Nowomiejski, kościół św. Jakuba, Gospoda pod Modrym Fartuchem, teatr Baj Pomorski, ruiny Zamku Krzyżackiego, Dwór Mieszczański, Wartownia, ulicę Ciasną oraz  Bramę Mostową.

Ciekawym punktem był seansw Planetarium pt. "Poza horyzontem".

W drugim dniu, po zjedzeniu śniadania i wymeldowaniu, uczestnicy  rozpoczęli kolejny etap zwiedzania. Z przewodnikami kontynuowali zwiedzani Starego i Nowego Miasta Toruń i zobaczyli Rynek Staromiejski, Ratusz Staromiejski, Pomnik Kopernika, Pomnik Toruńskiego Osiołka, Dwór Artusa, Kamienica pod Gwiazdą, Kościół Mariacki, mury miejskie, Krzywą Wieżę, spichlerze, Bramę Klasztorną, Katedrę św. Janów oraz z wieży obejrzeli panoramę miasta.

Kolejnymi etapami była wizyta w Domu Mikołaja Kopernika, Oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, a następnie Muzeum Toruńskiego Piernika, Oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu wraz z warsztatami.

Opracowanie: Dariusz Węglowski

Nasze sukcesy w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej
Nasze sukcesy w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej

7 października 2022 r. na stadionie MLKS „Dąbrovia” w Dąbrowie Tarnowskiej, odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lidze Lekkoatletycznej. W zawodach uczestniczyli uczniowie z 7 szkół podstawowych: Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Szczucina, Luszowic, Olesna, Bolesławia, Nieczajny Górnej i Gruszowa Wielkiego.

Naszą szkołę reprezentowali: Julia Puła , Natalia Kijak, Zuzanna Kawa, Agnieszka Kmieć, Jessica Babą, Kacper Bąba, Patryk Sadko, Wiktor Kot, Karol Kijak, Tobiasz Pikul.

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo wysokie wyniki w rywalizacji z innymi szkołami, które przedstawiają się następująco:

I miejsce Kacper Bąba – pchnięcie kulą

II miejsce Tobiasz Pikul – rzut oszczepem. 

II miejsce Jessica Bąba – pchnięcie kulą

III miejsce Jessica Bąba – rzut oszczepem

II miesce -Julia Puła – bieg na 100 m

II miejsce Julia Puła – bieg na 300 m

III miejsce sztafeta dziewcząt 4x100m  w składzie: Julia Puła, Natalia Kijak, Zuzanna Kawa, Agnieszka Kmieć.

Wysokie miejsca pozostałych uczniów  to: IV  miejsce Patryk Sadko – pchnięcie kulą, IV miejsce sztafeta chłopców 4 x 100 m.

Uczniowie zdobyli medale i dyplomy. GRATULUJEMY!!!

Opracowanie: Renata Sojka

II edycja szkolnej akcji "Pamiętamy"
II edycja szkolnej akcji "Pamiętamy"

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych, tych bliższych i tych dalszych.

Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy także Osoby, które zapisały się w naszej szkolnej historii.

Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań, dlatego wznawiamy szkolną akcję „Pamiętamy”.

Chętni uczniowie i nauczyciele szkoły mogą się włączyć do niej poprzez przyniesienie do szkoły zniczy, które zostaną przyozdobione  biało – czerwoną wstążką z logiem szkoły i w ostatni piątek przed 1 listopada zostaną ustawione na grobach  pracowników naszej szkoły na wielu cmentarzach.

Znicze należy przynosić i składać w szkolnej bibliotece.

Wraz ze zniczami na grobach zostaną złożone wiązanki  wykonane przez uczniów podczas warsztatów florystycznych zorganizowanych w naszej szkole w ramach projektu „Na wsi nie musi być nudno” przez Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna.

Zapraszamy do udziału całe kasy!

Organizator Dariusz Węglowski dyr. szkoły

Kontynuacja programu Poznaj Polskę
Kontynuacja programu Poznaj Polskę

Szkoła otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa na realizację wycieczek do Sandomierza i Torunia w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą ,,Poznaj Polskę” w wysokości 13 040,00 zł.

Przedmiotem przedsięwzięcia było wsparcie organów prowadzących w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie miało na celu wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane były na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra. W ramach tych obszarów Minister ogłosił wykazy punktów edukacyjnych dla trzech grup wiekowych (klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe).

Medal Komisji Edukacji Narodowej dla nauczyciela naszej szkoły pani Renaty Sojki
 Medal Komisji Edukacji Narodowej dla nauczyciela naszej szkoły pani Renaty Sojki

12 października 2022 roku na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbyło się uroczyste spotkanie nauczycieli z udziałem Małopolskiej Kurator Oświaty pani Barbary  Nowak z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Podczas uroczystości wyróżniającym się nauczycielom  wręczono  Medale Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla  oświaty i wychowania oraz Nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Małopolskiego Kuratora Oświaty.

W zaszczytnym gronie znalazła się nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej pani Renata Sojka, która została odznaczona Medalem Edukacji Narodowej.

Medal KEN to odznaczenie resortowe nadawane przez Ministra Edukacji Narodowej, centralny organ władzy oświatowej.

Pani Renacie Sojce serdecznie GRATULUJEMY!

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.07 46,056,945 unikalnych wizyt