01 Kwiecień 2020 11:07
BIP
Szkoła online
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Nasza kolęda w hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej
Nasza kolęda w hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej

 24.01.2020r. w Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej Świętego Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej zabrzmiały dzwięki kolęd. Wszystko to za sprawą uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu i chórku szkolnego, którzy postanowili sprawić podopiecznym tego ośrodka miłą niespodziankę.

Jako pierwszy wystąpił zespół kolędniczy z turoniem, żydem, diabłem, śmiercią, królem Herodem, aniołami i pastuszkami. Wesoły program przeplatamy był  serdecznymi życzeniami  oraz tradycyjnymi  polskimi kolędami. Przygotowali go uczniowie klasy ósmej wraz z opiekunem panią Renatą Sojka.

Następnie wiązankę najpiękniejszych kolęd i pastorałek śpiewały dziewczęta z chórku szkolnego, prowadzonego przez muzyka pana Waldemara Szloska.  Podopieczni, którzy zgromadzili się na świetlicy, włączali się spontanicznie do wspólnego kolędowania.

Młodzi kolędnicy zaśpiewali po raz drugi kolędy i pastorałki przez mikrofony w kaplicy hospicjum dla pacjentów obłożnie chorych.

Pobyt w tych niezwykłych miejscach, bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi, chorymi pacjentami był prawdziwą lekcją życia i ogromnym przeżyciem dla nas wszystkich. Wyrażamy przekonanie, że podejmowane działania uczą naszych uczniów empatii oraz integrują z osobami chorymi i niepełnosprawnymi.

Na koniec otrzymaliśmy podziękowanie od pani dyrektor Urszuli Mróz, w którym napisała: ”Niech Dobry Bóg wynagrodzi swoją łaską wrażliwość serc na cierpienie drugiego człowieka obfitym błogosławieństwem. Niech ubogaci Was w Miłość, Dobroć, Pokój oraz wszelkie Dary konieczne do prowadzenia młodych ludzi drogą prawdy, mądrości i człowieczeństwa oraz wzrastania w dobrym.”

Opracowanie: Renata Sojka- opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.09 30,295,312 unikalnych wizyt