08 Kwiecień 2020 04:22
BIP
Szkoła online
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Warsztaty czytelnicze w naszej szkole
Warsztaty czytelnicze w naszej szkole

11 marca to dzień warsztatów czytelniczych w naszej szkole – wpisanych w cykl zadań realizowanych w ramach Wielkiej Ligi Czytelników.

Spotkanie pod hasłem „Pogotowie literackie – zajęcia z elementami bajkoterapii, promujące czytelnictwo” poprowadziły panie Agata Obara – Giera i Agnieszka Macheta z Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie -  na zaproszenie pana dyrektora, który zorganizował i nadzorował przebieg zajęć.

Uczniowie klas I – IV zostali powitani przez panie w białych fartuchach, które po przedstawieniu celu zajęć przystąpiły do bajkowego badania wzroku.

Każdy z uczniów podchodził kolejno do tablicy, na której zawieszone były kolorowe ilustracje i zasłaniając kolejno po jednym oku odpowiadał z jakiej bajki jest wskazany obrazek. Po badaniu każdy „pacjent” udał się na indywidualną konsultację do „lekarza”, który sprawdzał, czy uczeń jest już czytelnikiem.

Dzieci otrzymały książkowe recepty, które należy zrealizować w szkolnej bibliotece.

Po rozmowie  na temat szacunku do książki i konieczności dbania o nie, zostały przeprowadzone warsztaty tworzenia zakładki w kształcie żaby i pszczoły.

Drugie spotkanie skierowane było do bardziej wymagających czytelników, czyli uczniów klas V-VIII to Jak mówić, żeby nas słuchano? – podstawy retoryki dla ucznia. Tutaj prowadząca wprowadziła uczestników w podstawy teoretyczne retoryki, a następnie zaprezentowała przykłady autoprezentacji.

Słuchacze oceniali wystąpienia specjalnie do tego przygotowanych kartach. Następnie podzieleni na cztery grupy (nazwiskami starożytnych retorów Cycerona, Arystotelesa, Kwintyliana i Peryklesa) ćwiczyli retorykę, dyskutowali i uczyli się efektywnego prezentowania wypowiedzi.

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.07 30,336,521 unikalnych wizyt