27 Listopad 2020 14:45
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników zdobyty!
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników zdobyty!

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu młodych czytelników, nauczycieli i rodziców udało się – zdobyliśmy Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników.

Obowiązkowym zadaniem było zdobycie 50% sprawności czytelniczych. W naszej szkole to 103 sprawności na 116 uczniów.  9 uczestników na 16 otrzymało 10 wymaganych sprawności do etapu kwalifikacyjnego.  Do szkolnej biblioteki zakupiono nowości oraz brakujące pozycje obowiązujące w eliminacjach szkolnych i powiatowych. Uczniowie czytali wybrane pozycje, rozwiązywali testy i otrzymywali sprawności.

Ciekawą realizacją była Promocja baśni i legend z regionu Małopolski. Uczestnicy oglądali przygotowane prezentacje multimedialne oraz wykonali prace plastyczne z których została stworzona szkolna wystawa z przeprowadzonego przedsięwzięcia.

Szkoła jako Koordynator Powiatowy aktywnie promowała konkurs. Współpracowaliśmy z MBP w Dąbrowie Tarnowskiej oraz jej Filią w Nieczajnie Górnej.

11 marca był dniem  warsztatów czytelniczych w naszej. Spotkanie pod hasłem „Pogotowie literackie – zajęcia z elementami bajkoterapii, promujące czytelnictwo”. Uczniowie klas I – IV zostali powitani przez panie w białych fartuchach, które po przedstawieniu celu zajęć przystąpiły do bajkowego badania wzroku. Drugie spotkanie skierowane było do bardziej wymagających czytelników, czyli uczniów klas V-VIII. To Jak mówić, żeby nas słuchano? – podstawy retoryki dla ucznia . Tutaj prowadząca wprowadziła uczestników w podstawy teoretyczne retoryki, a następnie zaprezentowała przykłady autoprezentacji. Słuchacze oceniali wystąpienia specjalnie do tego przygotowanych kartach. Następnie podzieleni na cztery grupy (nazwiskami starożytnych retorów Cycerona, Arystotelesa, Kwintyliana i Peryklesa) ćwiczyli retorykę, dyskutowali i uczyli się.

Udział w WLC zaowocował trzema I Wicemistrzami Powiatu Adam Ciąbor, Sebastian Wąż i Antoni Jabłoński.

Dziękuję i gratuluje wszystkim, którzy wieli udział w tegorocznej WLC!

Dariusz Węglowski – koordynator powiatowy

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.08 31,863,347 unikalnych wizyt