24 Lipiec 2021 08:43
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Bezpiecznie na wsi: od 30 lat wypadkom z KRUS zapobiegamy
Bezpiecznie na wsi: od 30 lat wypadkom z KRUS zapobiegamy

Pod takim hasłem odbył się tegoroczny, już jedenasty, ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego.

Tegoroczne hasło konkursowe jedenastej edycji, cieszącego się rokrocznie dużym zainteresowaniem dzieci, nawiązuje do 30-letniej działalności prewencyjnej KRUS i związane jest z jubileuszem, który Kasa obchodzi w tym roku. Ponieważ oferta edukacyjna KRUS od początku działania instytucji kierowana jest również do najmłodszych mieszkańców wsi, organizacja Konkursu pozwala sprawdzić ich wiedzę o bezpieczeństwie pracy i zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwach rolnych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice ilustrującej hasło konkursowe.

Tematyka konkursy spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Wzięło w nim udział 40 „artystów” – 14 z klas I – III i 26 z klas IV – VIII.
Na konkurs powiatowy wpłynęło 542 prace ze szkół powiatu dąbrowskiego, z czego aż trzy prace uczniów naszej szkoły zyskało u Komisji uznanie i zostało nagrodzone. Wśród  nagrodzonych uczniów są:

I miejsce – Dominik Wojtas kl. 5

III miejsce – Samuel Warzecha kl. 3

III miejsce – Emilia Wątroba kl. 7

Wyróżnienie – Anna Taraska kl. 1

Wszystkie prace konkursowe zostały nagrodzone pięknymi nagrodami i dyplomami, które uczniowie otrzymali na zakończenie roku szkolnego.

Dominik Wojtas swoją nagrodę odebrał w Krakowie, podczas Gali Wojewódzkiej. W tym doniosłym wydarzeniu uczestniczyła jego mama p. Aneta Wojtas. Jego praca została także wyróżniona w Małopolsce. Otrzymał bardzo atrakcyjne nagrody m.in. zegarek, hulajnogę, plecak i wiele ciekawych gadżetów oraz miał możliwość zwiedzenia Muzeum Lotnictwa, którym był zafascynowany.

Koordynatorem tego konkursu w szkole była p. Bernadeta Pabian.

Gratulujemy Dominikowi i wszystkim nagrodzonym oraz życzymy kolejnych sukcesów w następnym roku szkolnym.

Opracowanie: Bernadeta Pabian 

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.04 34,476,518 unikalnych wizyt