13 Sierpnia 2022 15:24
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

POCZET SZTANDAROWY NASZEJ SZKOŁY W SKRZYSZOWIE
POCZET SZTANDAROWY NASZEJ SZKOŁY W SKRZYSZOWIE

Nasza szkoła została zaproszona do bliźniaczej Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie (koło Ropczyc i Dębicy, województwo podkarpackie) na jubileuszową uroczystość X rocznicy nadania imienia Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki tamtejszej szkole. Ta uroczystość miała odbyć się w październiku 2020 roku, ale pandemia spowodowała przełożenie terminu. Do Skrzyszowa udał się poczet sztandarowy w składzie: Kacper Kogut, Nikola Partyńska, Gabriela Kmieć i Justyna Maziarz pod opieką p. Ireny Klich.

Wszystkich zgromadzonych przywitał dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego p. Andrzej Ziajor. Razem z nauczycielami, uczniami, i rodzicami byli obecni: wójt gminy Ostrów Grzegorz Ożóg, starosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego Witold Darłak, dyrektor ZOJO w Ostrowie Bogusław Wójcik, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, Akcji Katolickiej, ochotniczej straży pożarnej, świecki promotor kultu bł. ks. Jerzego, a zarazem opiekun przywiezionej wystawy o ks. Popiełuszce - Marek Kędziorek z Warszawy. Oprócz naszego pocztu były poczty ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie i z miejscowej szkoły.

Mszy św. przewodniczył ks. dziekan Roman Woźny z Pustkowa Osiedla, a razem z nim koncelebrowali: ks. Jacek Naleźny z Wadowic Górnych (dawny proboszcz Skrzyszowa), ks. Grzegorz Dąbrowski z Rzeszowa i proboszcz ks. Stanisław Kurcap. Homilię wygłosił ks. Dąbrowski, który pracuje w szkole imienia ks. Popiełuszki: - Dom rodzinny i to, co z niego wynosimy, jest naszym fundamentem w dalszym życiu; nie da się wybiórczo traktować ani modlitwy, ani wiary, to wszystko przynosi widoczne efekty tylko wtedy, kiedy jest spójne. Zaprezentowany przez uczniów montaż słowno-muzyczny ukazywał ks. Jerzego jako człowieka niezłomnych zasad, gotowego do wielkich poświęceń, a zarazem wielkiego serca, który wszystkim spieszył z pomocą. Następnie przemówił opiekun wystawy - Ks. Jerzy uczy nas, jak pięknie żyć, być duchowo wolnym pomimo wszystkich zakazów i nakazów, bo wolność jest w nas.

Na koniec dyrektor Andrzej Ziajor podsumował dziesięć lat pod patronatem ks. Jerzego. Przypomniał najważniejsze wydarzenia z tego okresu, m.in. sprowadzenie relikwii ks. Popiełuszki do skrzyszowskiej parafii, rajdy rowerowe, szereg konkursów oraz comiesięczne spotkania z ks. Jerzym przy tablicy.

Z okazji jubileuszu zorganizowano gminny konkurs plastyczny i konkurs wiedzy. Na spotkaniu ogłoszono listę zwycięzców, a goście mogli podziwiać wszystkie prace plastyczne.

Wszyscy uczestnicy uroczystości zostali obdarowani okolicznościowym folderem i medalem z Patronem szkoły. Jubileuszowe spotkanie zakończyło się przy tablicy pamiątkowej Patrona, gdzie poszczególne delegacje złożyły wiązanki i złożyły pamiątkowy wpis do kroniki szkolnej.

Zwieńczeniem jubileuszu był poczęstunek obiadowy z jubileuszowym tortem i kawą.

Oprac. Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.03 42,923,901 unikalnych wizyt