16 Lipiec 2019 07:54
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA
AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

W roku szkolnym 2017/2018 klasa I realizowała program „Akademia Bezpiecznego Puchatka” - największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa, skierowany do uczniów klas pierwszych. Jest on organizowany jest przez markę Puchatek, we współpracy z Biurem Prewencji oraz Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji.  W roku 2017/2018 odbyła się już IX edycja programu. Wzięło w niej udział ponad 200 000 maluchów z całej Polski. Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole, na drodze, w Internecie i w czasie zabawy. W tym roku materiały wzbogacone zostały również o tematykę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo „Akademia Bezpiecznego Puchatka” jest rozbudowana o materiały związane z przydatną dla maluchów tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności.

Nasza szkoła, po zgłoszeniu do programu, otrzymała bezpłatnie specjalne, przygotowane przez metodyków, materiały edukacyjne wraz ze scenariuszami lekcji (na płycie CD), na podstawie których wychowawca klasy I p. Irena Klich realizowała zajęcia o tematyce bezpieczeństwa. Uczniowie otrzymali książeczki edukacyjne „Dołącz do Akademii”, a rodzice - broszurę informacyjną.

W styczniu uczniowie wypełniali na stronie internetowej Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie, sprawdzający zdobytą wiedzę. Test zawierał 15 pytań.  Weryfikowana była wiedza z obszaru prawidłowego zachowania na drodze – w tym jak zachowywać się prawidłowo jako pieszy, rowerzysta i pasażer w samochodzie, a także jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy.

Po przeprowadzeniu zajęć i wypełnieniu Testu Bezpieczeństwa nasza szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający zaszczytny tytuł przynależności do „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

 Oprac. Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.07 27,156,127 unikalnych wizyt