19 Marzec 2019 17:54
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

LEĆ, KOLĘDO DO LUDZI - W NIECZAJNIE GÓRNEJ
LEĆ, KOLĘDO DO LUDZI - W NIECZAJNIE GÓRNEJ

„Leć, kolędo, do ludzi,

by w nich radość obudzić,

bo narodził się Jezus nasz”

Słowa współczesnej pastorałki stały się mottem spotkania wigilijnego, które odbyło się w naszej szkole w czwartek, 18 grudnia 2018 roku. Te spotkania mają bardzo długą tradycję, ale dopiero drugi raz odbyły się w wieczornej scenerii, o godzinie 16.00, co dodatkowo wpłynęło na niepowtarzalny klimat i atmosferę wigilii.

Pierwszym punktem spotkania, po powitaniu gości i społeczności szkolnej przez dyrektora szkoły Dariusz Węglowskiego, była wspólna modlitwa pod przewodnictwem ks.proboszcza Stanisława Bielenia i błogosławieństwo opłatków.

Potem wszyscy wraz z Maryją, Józefem, pasterzami i Trzema Mędrcami wybrali się na wędrówkę do Dzieciątka Jezus, przeżywając jasełka, ubogacone sceną współczesną z wciąż aktualnym pytaniem, czy Święta Rodzina szukająca schronienia zostałaby przyjęta w Nieczajnie – Betlejem? Poszczególne sceny spektaklu były przedzielone kolędami i pastorałkami w wykonaniu scholi szkolnej. Przedstawienie jasełkowe przygotowali uczniowie klasy V, VI i II pod kierunkiem nauczycieli: Ireny Klich, Bernadety Pabian i Waldemara Szloska. Dekorację wykonały panie: Anna Wolak i Roksana Kaczówka.

Po tym występie nastąpił czas wzajemnych życzeń i dzielenia się opłatkiem przy dźwiękach kolęd zagranych przez Adasia Ciąbora z klasy drugiej.

Spotkanie zaszczycili swą obecnością goście: burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, radni Kazimiera Wąż, Bogdan Pawelec i Andrzej Pabian, emerytowani dyrektor szkoły Kazimierz Szlosek i kierownik szkoły w Nieczajnie Dolnej Czesław Osak, sołtysi wsi Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna Jan Bąba i Czesław Podosek oraz rodzice. Składając życzenia pan Burmistrz przywołał słowa jasełek: „A przez cały rok, od poniedziałku do niedzieli, niech Was wszystko łączy, nic zaś niech nie dzieli”.

Wszyscy zasiedli za stołami, aby kolędować i posilić się wigilijnymi potrawami.

W przygotowanie spotkania zaangażowali się rodzice i cała społeczność nauczycielska, a to przełożyło się na pełen ciepła i serdeczności klimat wigilii.

Zebranych pożegnały słowa: Kiedy zasiądziesz do stołu w ten najpiękniejszy wieczór w roku, w wieczór narodzin Syna Bożego, kolęd, płatków śniegu, ciepła i spokoju, pomyśl o człowieku, który jest od ciebie na odległość myśli. Zanuć pieśń o Bożym Narodzeniu z człowiekiem, który jest na odległość twojego głosu.

Oprac. Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.12 24,303,645 unikalnych wizyt