16 Czerwiec 2019 12:52
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

LEĆ, KOLĘDO DO LUDZI - W NIECZAJNIE GÓRNEJ
LEĆ, KOLĘDO DO LUDZI - W NIECZAJNIE GÓRNEJ

„Leć, kolędo, do ludzi,

by w nich radość obudzić,

bo narodził się Jezus nasz”

Słowa współczesnej pastorałki stały się mottem spotkania wigilijnego, które odbyło się w naszej szkole w czwartek, 18 grudnia 2018 roku. Te spotkania mają bardzo długą tradycję, ale dopiero drugi raz odbyły się w wieczornej scenerii, o godzinie 16.00, co dodatkowo wpłynęło na niepowtarzalny klimat i atmosferę wigilii.

Pierwszym punktem spotkania, po powitaniu gości i społeczności szkolnej przez dyrektora szkoły Dariusz Węglowskiego, była wspólna modlitwa pod przewodnictwem ks.proboszcza Stanisława Bielenia i błogosławieństwo opłatków.

Potem wszyscy wraz z Maryją, Józefem, pasterzami i Trzema Mędrcami wybrali się na wędrówkę do Dzieciątka Jezus, przeżywając jasełka, ubogacone sceną współczesną z wciąż aktualnym pytaniem, czy Święta Rodzina szukająca schronienia zostałaby przyjęta w Nieczajnie – Betlejem? Poszczególne sceny spektaklu były przedzielone kolędami i pastorałkami w wykonaniu scholi szkolnej. Przedstawienie jasełkowe przygotowali uczniowie klasy V, VI i II pod kierunkiem nauczycieli: Ireny Klich, Bernadety Pabian i Waldemara Szloska. Dekorację wykonały panie: Anna Wolak i Roksana Kaczówka.

Po tym występie nastąpił czas wzajemnych życzeń i dzielenia się opłatkiem przy dźwiękach kolęd zagranych przez Adasia Ciąbora z klasy drugiej.

Spotkanie zaszczycili swą obecnością goście: burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, radni Kazimiera Wąż, Bogdan Pawelec i Andrzej Pabian, emerytowani dyrektor szkoły Kazimierz Szlosek i kierownik szkoły w Nieczajnie Dolnej Czesław Osak, sołtysi wsi Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna Jan Bąba i Czesław Podosek oraz rodzice. Składając życzenia pan Burmistrz przywołał słowa jasełek: „A przez cały rok, od poniedziałku do niedzieli, niech Was wszystko łączy, nic zaś niech nie dzieli”.

Wszyscy zasiedli za stołami, aby kolędować i posilić się wigilijnymi potrawami.

W przygotowanie spotkania zaangażowali się rodzice i cała społeczność nauczycielska, a to przełożyło się na pełen ciepła i serdeczności klimat wigilii.

Zebranych pożegnały słowa: Kiedy zasiądziesz do stołu w ten najpiękniejszy wieczór w roku, w wieczór narodzin Syna Bożego, kolęd, płatków śniegu, ciepła i spokoju, pomyśl o człowieku, który jest od ciebie na odległość myśli. Zanuć pieśń o Bożym Narodzeniu z człowiekiem, który jest na odległość twojego głosu.

Oprac. Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.09 26,649,565 unikalnych wizyt