16 Lipiec 2019 09:02
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

"Dzień Zdrowia" w naszej szkole
"Dzień Zdrowia" w naszej szkole

4 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbył się „Dzień Zdrowia”. Było to podsumowanie działań profilaktyczno – zdrowotnych, jakie prowadzone są w naszej placówce.

Spotkanie rozpoczęliśmy II Szkolnym Festiwalem Piosenki o Zdrowiu. Każdą klasę reprezentował jeden solista. Jury w składzie: ks. Stanisław Bieleń, p. Katarzyna Świerzb,
p. Ewa Kijowska i p. Iwona Tańska, oceniając uczestników, brało pod uwagę: dobór repertuaru, czystość wykonania i ogólny wyraz  artystyczny. Wszystkie klasy przygotowały się do festiwalu bardzo profesjonalnie. Wymagało to dużo pracy i wysiłku. Wykonawcom towarzyszyły chórki i tancerze, co dodawało wykonaniom uroku. Uczniowie rywalizowali
w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – IV i klasy V – VIII.

W kategorii klas młodszych pierwsze miejsce wyśpiewała uczennica klasy IV Agnieszka Kmieć, zachęcając wszystkich do stosowania diety warzywnej. Martyna Żurawska z klasy trzeciej piosenką o niezdrowym żywieniu zdobyła II miejsce. Jak zdrowa jest woda przekonywała uczennica klasy I Maja Żelazny. Jury przyznało jej za to III miejsce. „Zdrowie jest tak bardzo blisko” to tytuł piosenki, którą wykonywał z towarzyszeniem chórku i tancerzy uczeń klasy drugiej Adrian Sojka i otrzymał za nią wyróżnienie.

W kategorii klas starszych najbardziej podobała się piosenka w wykonaniu ucznia klasy piątej Karola Dobrowolskiego zawierająca 10 zasad zdrowego żywienia. Wraz z towarzyszącymi mu tancerzami „wyrapował” I miejsce. Gabriela Kmieć z klasy szóstej przestrzegała przed drobnoustrojami, zachęcając jednocześnie do dbania o higienę. Jury przyznało jej II miejsce. O niepalenie papierosów apelowała w piosence „Pokonaj siebie” Natalia Kijak z klasy siódmej. Otrzymała za nią III miejsce. Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy ósmej Natalia Wojtas za wykonanie piosenki, w której przestrzegała przed dopalaczami, promując uprawianie sportu.

Z kolei wystąpiła klasa VI z inscenizacją na temat zdrowego odżywiania. Uczniów przygotowała p. Bernadeta Pabian, a o stronę muzyczną zadbał p. Waldemar Szlosek. Występ bardzo się podobał i nagrodzono go gromkimi brawami.

Następnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Nie pal – palenie szkodzi”. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

1.Martyna Guzik – kl. III

2.Samuel Warzecha – kl. I

2.Antoni Jabłoński – kl. I

3.Łukasz Łachut – kl. II

3.Paulina Chudy – kl. II

3.Sebastian Wenc – kl. I

3.Maja Żelazny – kl. I

Wyróżnienia: Karol Kogut, Jakub Ciąbor, Bartosz Nowak, Amelia Partyńska – klasa I.

            Barbara Zawada, Adam Ciąbor, Mateusz Kijak, Sylwia Siewierska – klasa II.

            Gabriela Sojka, Kamila Wąż, Julia Wojtas, Marek Banaś – klasa III.

Ostatnim punktem programu była wystawa zdrowej żywności, którą przygotowali rodzice. Stoiska wszystkich klas prezentowały się obficie i okazale. Na stołach znajdowały się wiosenne sałatki, dietetyczne ciasta, kolorowe galaretki, owocowe szaszłyki, pierożki ze szpinakiem, tradycyjne „blaszaki”, soki owocowo – warzywne. Wszyscy degustowali przygotowane specjały, chwalili i dziękowali rodzicom za przygotowanie tak wspanialej i zdrowej uczty.

Na zakończenie p. dyrektor Dariusz Węglowski podziękował wszystkim, którzy włączyli się w organizację przedsięwzięcia.

Impreza z całą pewnością uświadomiła wszystkim, jak ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia.

Dzień Zdrowia na stałe wszedł do kalendarza imprez szkolnych i chcielibyśmy, by obchodzony był tak bogato w następnych latach.

Opracowali: Grażyna Kruk, Waldemar Szlosek

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.05 27,156,982 unikalnych wizyt