31 Maj 2020 13:00
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Wycieczka w Bieszczady
Wycieczka w Bieszczady

5 czerwca uczniowie klas V – VIII wzięli udział w wycieczce w Bieszczady.

To wciąż jeden z niewielu dziewiczych zakątków Polski. Ceniony jest przez niezwykły krajobraz, brak wielkich ośrodków miejskich i nieco mniejszy ruch niż w innych rejonach turystycznych.

Program wycieczki był bardzo różnorodny tak , aby był niezapomniany i pełen atrakcji.  Dzieci pod opieką nauczycieli: pani Bernadety Pabian, pani Renaty Sojki i pana Waldemara Szloska podziwiały krajobraz gór w łańcuchu Karpat. 

Na samym początku, pełni sił, przeszli rezerwat przyrody nieożywionej Wąwóz Prządki. Podczas wędrówki uczniowie obserwowali roślinność  oraz charakterystyczne cechy wąwozu. Nazwa rezerwatu pochodzi od legendy głoszącej, że skały są dziewczętami zaklętymi w kamień, ukaranymi za przędzenie lnu w święto. Poszczególne skały posiadają własne nazwy.

Kolejną atrakcją była jazda „Drezynami rowerowymi”. Różnią się one od tradycyjnych tym, że można jechać na nich jak na rowerze, wprowadzając je w ruch siłą mięśni nóg. Trasa przejażdżki miała długość 14 km i trwała 2 godziny. Wszyscy uczestnicy  wycieczki po raz pierwszy korzystali z takiego środka lokomocji, którego niesamowitą frajdą było pedałowanie i podziwianie z drezyny pięknej przyrody bieszczadzkiej. Po jeździe dzieci bardzo chętnie schłodziły się pysznymi lodami.

Następną atrakcją był rejs statkiem po jeziorze Solińskim. Kapitan umilał rejs opowiadaniem o ciekawych roztaczających się wokół widokach. Chętni uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie za sterem statku. Po wspaniałym rejsie wszyscy z ochotą spacerowali najwyższą zaporą wodną w Polsce, która ma prawie 82 metry wysokości i 664 metry długości.

Wieczorem, wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń i bardzo zadowoleni wrócili do domów.

Opracowała: Bernadeta Pabian

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.04 30,677,907 unikalnych wizyt