24 Styczeń 2020 00:06
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

My też możemy programować- zajęcia z robotyki w naszej szkole
My też możemy programować- zajęcia z robotyki  w  naszej szkole

W  nowym roku szkolnym oferta edukacyjna naszej szkoły wzbogaciła się o bezpłatne zajęcia z programowania. Realizowane są one w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego  „My też możemy programować- zajęcia z robotyki dla mieszkańców subregionu tarnowskiego” .

Głównym celem realizowanych zajęć  jest wzbudzenie zainteresowań programowaniem – robotyką wśród mieszkańców subregionu tarnowskiego. Zajęcia prowadzone są  z wykorzystaniem edukacyjnej technologii  Lego Wedo 2.0 dla dzieci z klas I-III oraz  Mindstorms EV3 dla drugiego etapu edukacyjnego.

WeDo 2.0 oraz Mindstorms EV3 to klocki - rozbudowane narzędzie, które dzięki oprogramowaniu, dostępnemu na komputerze lub tablecie pozwalają „tchnąć życie” w tworzone przez uczniów modele.

Dzieci  zamieniają się w młodych konstruktorów i programistów. Budują modele robotów,  łazików i zwierząt.  Po stworzeniu modelu łączą go ze środowiskiem programistycznym LEGO za pomocą bluetooth, a następnie tworzą programy, które ożywiają modele. W efekcie roboty  jeżdżą i przyspieszają, zatrzymują się po napotkaniu przeszkody, świecą i  mówią ludzkim, znajomym głosem.

Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów, ponieważ większość z nich miała do tej pory do czynienia ze zwykłymi klockami LEGO, za pomocą których można tylko budować określone modele. Zestawy znajdujące się w szkole  pozwoliły „ożywić” utworzone modele i wprowadzić uczniów w interesujący świat robotyki oraz programowania.

Zajęcia z robotyki to nie tylko świetna zabawa, ale również, zachęta do logicznego i analitycznego myślenia, rozwijania zainteresowań w kierunku przedmiotów ścisłych, nauki programowania oraz trening intelektualny. Pozwalają odkrywać fascynujący świat nauki, uczą kreatywności, wyobraźni przestrzennej i intuicji technicznej.

Opracowała: Anna Wolak

<galeria>

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.06 29,751,853 unikalnych wizyt