13 Listopad 2019 07:48
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Wciąż żywa w naszych sercach
Wciąż żywa w naszych sercach

Od 9 lat nauczyciele naszej szkoły wraz z uczniami otaczają opieką miejsce spoczynku byłej kierowniczki szkoły śp. Stefanii Szczygieł. Ta zasłużona nauczycielka i mieszkanka  zapisała się pięknymi czynami w naszej pamięci. Starsi mieszkańcy wspominają szczególnie jej odwagę z czasów II wojny światowej, kiedy to dzięki trafnej ocenie  sytuacji oraz trzeźwości umysłu, potrafiła właściwie pokierować mieszkańcami i pomagała przetrwać ten trudny czas. Zawsze służyła radą i wsparciem. Była oddana swojemu powołaniu i z wielkim zaangażowaniem działała dla dobra wspólnego. Nie zważając na zagrożenie organizowała tajne nauczanie dla dzieci.

Jest pochowana na cmentarzu parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej. Z biegiem lat jej pomnik uległ zniszczeniu, dlatego też zrodził się pomysł ufundowania nowego nagrobka - jako wotum wdzięczności dla Pani Stefanii od mieszkańców Nieczajny.

Dzięki przychylności księdza proboszcza Stanisława  Bielenia nauczyciele wspólnie z uczniami kwestowali przed bramami kościoła przez dwie niedziele. 29 września i 6 października panie -  Bernadeta Pabian, Irena Klich, Roksana  Kaczówka oraz pan Waldemar Szlosek wraz z młodzieżą klasy 7 – Karoliną Szkotak, Nikolą Partyńska,  Martyną Początek, Marleną Maziarz, Gabrielą Kmieć, Kingą Nowak, Julią Białkowską, Patrycją Siewierską, Urszulą Zawadą, Konradem Sadko, Krystianem Bąbą  i Patrykiem Bąbą wzięli udział w zbiórce datków na nowy pomnik.

Zebrano 2810 zł, za które ufundowano marmurowy nagrobek.

Organizatorzy akcji pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli tą inicjatywę i tym samym przyczynili się do godnego uczczenia tej niezwykłej postać z przeszłości naszej miejscowości.

W tym tygodniu, w związku z listopadowy świętem, czasem zadumy i refleksji oraz pamięci o zmarłych, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem sztandaru odwiedzili cmentarz w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie na grobie śp. Stefanii Szczygieł zapalili znicze, położyli kwiaty i pomodlili się za duszę zmarłej.

Opracowanie: Bernadeta Pabian i Iwona Tańska

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.02 29,086,929 unikalnych wizyt