14 Sierpień 2020 05:03
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

O zdrowym trybie życia - spotkania z pielęgniarką szkolną
O zdrowym trybie życia - spotkania z pielęgniarką szkolną

5 grudnia 2019 r. uczniowie klas I-IV uczestniczyli w prelekcji z prezentacją multimedialną poprowadzonej przez p. pielęgniarkę Janinę Prokopek. Tematem spotkania było „Drugie śniadanie w tornistrze”

W czasie prelekcji uczniowie dowiedzieli się dlaczego należy codziennie zapakować do tornistra drugie śniadanie, z czego powinien składać się posiłek spożywany w szkole oraz dlaczego produkty słodkie i słone są niezdrowe dla dzieci.

Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów. W trakcie prezentacji dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie i zadawały pytania, ale także wykazały się dużą wiedzą na temat konieczności spożywania posiłków  w szkole oraz zasad zdrowego odżywiania. 

Część zajęć odbyła się w formie warsztatowej, w trakcie której uczniowie pracowali w grupach tworząc prace plastyczne związane z zagadnieniami poruszanymi w czasie prezentacji. Na zakończenie dyskusji dzieciom rozdane zostały ulotki oraz naklejki dotyczące produktów z jakich powinno się składać drugie śniadanie dla ucznia.                                                        

Ponadto w dniu 5 grudnia 2019 r. młodzież klas V-VIII wzięła udział w prelekcji przygotowanej przez pielęgniarkę szkolną,  w której poruszony został temat higieny okresu dojrzewania.  

Prezentacja multimedialna wzbogacona była o tematy dotyczące kształtowania nawyków dbania o higienę osobistą w okresie dojrzewania, jak również  prawidłowego odżywiania w czasie intensywnego wzrostu organizmu.

W trakcie wykładu uczniowie  dowiedzieli się m.in. jakie zmiany zachodzą w ich organizmie w okresie dojrzewania oraz co jest powodem ich powstawania, jak codziennie dbać o higienę własnego ciała oraz dlaczego szczególnie ważne jest wdrażanie zasad zdrowego żywienia przez młodzież w okresie dojrzewania. Na zakończenie prezentacji uczniowie otrzymali ulotki zawierające podstawowe zasady higieny osobistej.

Edukacja zdrowotna to proces umożliwiający zwiększenie kontroli nad swoim zdrowiem oraz jego wzmocnienie. Promocja zdrowia w naszej szkole ma pomóc uczniom w dokonywaniu zmian w swoim stylu życia tak, aby mogli zbliżyć się w jak największym stopniu do pełni zdrowia. 

Opracowała:  Janina Prokopek

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.25 31,098,034 unikalnych wizyt