23 Wrzesień 2021 23:45
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Akcja dla Blanki zakończona sukcesem!
Akcja dla Blanki zakończona sukcesem!

„Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą,  gdy drugim radość w niedoli przynoszą”               

Adam Asnyk

Na początku września nasza szkoła przyłączyła się do akcji na rzecz chorej dziewczynki.

Blanka, bo o niej mowa, cierpi na ciężką postać nowotworu. Medycyna dotychczas w takich przypadkach okazuje się bezradna. Zawsze pozostaje nadzieja - bo ona umiera ostatnia.

Chcieliśmy sprawić dziewczynce i jej rodzicom miłą niespodziankę. Niedługo Blanka obchodzić będzie 4 urodziny. Z tej okazji chciałaby otrzymać dużo kartek urodzinowych.

Nasi uczniowie okazali się wrażliwi na życzenie chorej dziewczynki. Zebraliśmy aż 71 własnoręcznie wykonanych kartek, ponad 100 dużych i małych figurek dinozaurów, które Blanka uwielbia. Ponadto kilka pluszaków, (oczywiście też dinozaurów) i książki. Bardzo aktywna w zbiórce okazała się klasa 2, która zebrała najwięcej zabawek i kartek.

Zebrane dary naszych serc przekazaliśmy organizatorom zbiórki.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy wsparli naszą inicjatywę.

Opracowanie: Renata Błasiak

Udział w 12. Memoriale Kamili Skolimowskiej
Udział w 12. Memoriale Kamili Skolimowskiej

Na zaproszenie Operatora Krajowego Programu SKS i Instytutu Sportu uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami zaprzyjaźnionej szkoły w Gruszowie Wielkim, uczestniczącymi w szkolnych zajęciach SKS, dopingowali sportowców podczas 12. Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Impreza odbyła się 5 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Mityng zaliczany jest do  cyklu World Athletics Continental Tour Gold i organizowany jest od 2009 roku dla uczczenia pamięci najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej. Była to dla nas niesamowita okazja, aby wspólnie przywitać medalistów Igrzysk Olimpijskich z Tokio na największej imprezie lekkoatletycznej w Polsce! 

Dodatkowo podczas tego Memoriału bogatą karierę sportową zakończył także dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.

Mieliśmy okazję poczuć klimat wspaniałej atmosfery lekkoatletycznego święta oraz przyjrzeć się sportowcom z bliska. Wszyscy uczestnicy tej wycieczki otrzymali od  organizatorów koszulki SKS.

Ten wspólny integracyjny wyjazd dał nam wiele sportowych emocji w  koleżeńskiej atmosferze. Wróciliśmy do domu bardzo zadowoleni i pełni sportowych wrażeń. Wyjazd zorganizował pan Robert Pacześniowski.

Opracowanie: Robert Pacześniowski

Informacja na teamt szczepień uczniów powyżej 12. roku życia
Informacja na teamt szczepień uczniów powyżej 12. roku życia

Szanowni Państwo,

Zgodnie z wytycznymi MEiN szkoła zprzekazujemy Państwu informacjie dotyczące szczepienia dzieci powyżej 12. roku życia.

W związku z powyższym wszystkie związane z tym  informacje są załączonych linkach:

https://www.youtube.com/watch?v=G7FHQgzgMH8

https://dokumenty.mein.gov.pl/6ecb67ef-5122-451b-b342-ef13c599dc55/szczepieniaprofilaktykachorobazakaznychmaterialyedukacyjne.pdf

Udział szkoły w Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej Ukryte Dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?
Udział szkoły w Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej Ukryte Dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?

W roku szkolnym 2020/21 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej – klas IV-VIII uczestniczyli w Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej Ukryte Dziedzictwo. Co kryje polska ziemia? realizowanej od 1 października do 1 grudnia 2020 roku.  Projekt odbywał się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki a jego celem było poznanie podstaw archeologii. 

Ukryte dziedzictwo to ogólnopolska kampania archeologiczna poruszająca temat polskiego dziedzictwa narodowego ukrytego w ziemi i pracy archeologów oraz promocja tych działań w społeczeństwie.

Projekt edukacyjny Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia? realizowany był w ramach programu Patriotyzm Jutra. Skierowany był on do szkół, instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci i młodzieży. Przygotowane materiały do realizacji zajęć miały kształtować wśród młodych odbiorców świadomość obywatelską oraz właściwy model postawy w zakresie ochrony i zachowania polskiego dziedzictwa archeologicznego.

Uczniowie klas IV- VIII naszej szkoły oglądając materiał filmowy dotyczącego archeologii dowiedzieli się między innymi: czym jest archeologia, kto to jest archeolog i gdzie można go spotkać, jaki jest cel badań archeologicznych oraz kto korzysta z pracy archeologów. Ponadto uczniowie wypełniając karty pracy poczuli się jak prawdziwi archeolodzy. Projekt uświadomił uczniom, jak istotnym elementem wiedzy o przeszłości jest archeologia i badania archeologiczne.

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie!

Udany sezon taneczny Adama Ciąbora.
Udany sezon taneczny Adama Ciąbora.

W bieżącym roku szkolnym uczeń naszej szkoły Adam Ciąbor uczęszczający do klasy IV odniósł ze swoją partnerką Wiktorią Lipowicz wiele sukcesów w konkursach tańca towarzyskiego. Dorobek Adama przedstawia się imponującą zwłaszcza, że dotyczy roku lockdownu i pandemii.

Pracowitość, pasja i determinacja przyniosły Adasiowi następujące osiągnięcia.

  1. 15.11.2020 – I m. - Dzieci Starsze klasa H Kombinacja – Uskrzydlone OTTT 2020, Grajów.
  2. 28.11.2020 – III m. - Dzieci starsze klasa G Kombinacja – Mikołajkowy OTTT 2020, Grajów.
  3. 5.12.2020 – III m. w kategorii 10 - 11 G – V ogólnopolski festiwal tańca latino Cup o puchar Burmistrza Żabna Marty Herduś.
  4. 12-13. 06 2021 – III m.  w kategorii 10 - 11 G – VI ogólnopolski festiwal tańca latino Cup o puchar Burmistrza Żabna Marty Herduś, Puchar klas FED.
  5. 05-06.2021 – III m. w kategorii do 10 - 11 G w Ogólnopolskim Turnieju Tanecznym o Mistrzostwo Krakowa w Tańcu Towarzyskim.
  6. 19-20. 06.2021 – III m. w kategorii do 11 - G w II ogólnopolskim Turnieju tańca towarzyskiego Royal cup, wieliczka 2021 pod patronatem Burmistrza miasta i gminy wieliczka.

 

Adasiowi serdecznie gratulujmy i życzymy dalszych sukcesów!

Adam Ciąbor na scenie Ośrodka Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej
Adam Ciąbor na scenie Ośrodka Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej

 Adam Ciąbor z klasy IV 25 czerwca 2021r. wystąpił  na scenie Ośrodka Spotkania Kultur

w Dąbrowie Tarnowskiej podczas VII edycji Koncertu Muzyki Duszy pod tytułem: „Widok z ziarnkiem piasku”.  Uczeń naszej szkoły zaprezentował w dawnej sali modłów byłej synagogi swoje umiejętności wokalne oraz grę na pianinie wykonując utwór  All of me.

Adam od wielu lat jest uczniem szkółki muzycznej DDK, gdzie rozwija swoją drugą obok tańca pasję – grę na pianinie.

Wielkie brawa i gratulacje dla Adasia!

AKCJA "MAKULATURA I NAKRĘTKI NA MISYJNE STUDNIE" ZAKOŃCZONA
AKCJA  "MAKULATURA  I   NAKRĘTKI NA MISYJNE STUDNIE" ZAKOŃCZONA

Wraz z parafią składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję charytatywną „Makulatura i nakrętki na misyjne studnie”. Zebraliśmy dwie tony makulatury: książek, kartonów i gazet. Fundusze uzyskane ze sprzedaży zostały przekazane do Wydziału Misyjnego tarnowskiej Kurii Diecezjalnej. Koordynatorzy akcji dziękują także p. Andrzejowi Pabianowi, p. Bernadecie Bartoń i p. Władysławowi Tarasce za zapakowanie, transport i wypakowanie makulatury do ważenia.

Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji, zapewne za rok.                                                                   

Irena Klich, Bernadeta Pabian

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.03 35,329,809 unikalnych wizyt