05 Grudnia 2022 05:16
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Śladami św. Pawła

św. Paweł

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w obchody XIV już Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, przebiegającego pod hasłem „Rok Świętego Pawła Apostoła Narodów – Śladami św. Pawła”. W trzech konkursach: plastycznym, recytatorskim i wiedzy religijnej – na etapie szkolnym wzięło udział 68 dzieci (to więcej niż połowa uczniów). Organizatorzy: p. Irena Klich, p. Bernadeta Pabian i p. Waldemar Szlosek zadbali o atrakcyjne nagrody (dyplomy, książki, zakładki), ufundowane przez parafię w Nieczajnie, reprezentowaną przez ks. proboszcza Stanisława Bielenia, i Radę Rodziców. Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród miało miejsce 5 listopada.

W konkursie plastycznym w grupie klas I – III czołowe miejsca zajęli:...

Listopadowa zaduma

Początek listopada to czas szczególnej zadumy i modlitwy w intencji zmarłych. Dzieci odwiedzały na cmentarzu groby swoich bliskich. Nie zapomniały również o grobie nieznanego żołnierza z września 1939 roku, znajdującego się na miejscowym cmentarzu. To była zarazem lekcja historii naszej ojczyzny.

Więcej zdjęć w galerii

 

Święto Latawca

Październikowa wietrzna pogoda zachęcała do puszczania latawców. Dzieci z klas I – III mogły to uczynić w obchodzone w naszej szkole Święto Latawca w dniu 30 X. Dwanaście różnobarwnych latawców próbowało poszybować w przestworzach, co nieoczekiwanie udaremniła kapryśna aura – wiatr ucichł. Organizatorzy i zarazem jury w osobach: p. Grażyna Kruk, p. Irena Klich i p. Kazimiera Sipior zadecydowali o przyznaniu równorzędnych nagród wszystkim startującym w konkursie. Nagrody rzeczowe (przybory szkolne) ufundowane przez Radę Rodziców otrzymali:...

 

Dzień Papieski

„Jan Paweł II – Wychowawca Młodzieży” to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, obchodzonego w całej Polsce w niedzielę, 12 października. W jego obchody włączyła się nasza schola, która pod kierunkiem nauczycieli: p. Ireny Klich i p. Waldemara Szloska przygotowała wzruszający...

 

Mistrzostwo Gminy w piłce ręcznej dla naszych dziewcząt !!!

28 X 2008r. na szkolnym boisku SP-1 w Dąbrowie Tarnowskiej został przeprowadzony turniej piłki ręcznej. Uczniowie szkół podstawowych walczyli o tytuł Mistrza Gminy i awans do zawodów powiatowych.W kategorii dziewcząt do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny.

Wyniki:
SP Smęgorzów – SP-2 Dąbrowa T. - 3:1
SP Nieczajna Górna – SP-1 Dąbrowa T. - 4:1
Mecz o I miejsce SP Smęgorzów - SP Nieczajna Górna 1:7
O III miejsce – SP-2 Dąbrowa T. – SP-1 Dąbrowa T. - 5:3

Tytuł Mistrza Gminy zdobyła drużyna dziewcząt z SP Nieczajna Górna prowadzona przez Jerzego Skoczylasa w składzie...

 

Zwycięska makieta już "rośnie"...

22 października we środę uczniowie naszej szkoły wprowadzili w życie projekt zagospodarowania terenu zielonego wokół szkoły.

Przypominamy, że wzorowaliśmy się na zwycięskiej makiecie, która wygrała szkolny konkurs (jedno z zadań projektu „Żyj w przyjaźni z naturą”).

Posadziliśmy kilkadziesiąt tuj i świerków oraz przygotowaliśmy pod obsadę powstający przy szkole skalnik, na którym posadzimy różne odmiany roślin, iglaków i wrzosów.

Mistrzostwa Gminy w halowej piłce nożnej dziewcząt

Dzień po mistrzostwach chłopców, do rywalizacji stanęły dziewczęta. Niestety, nie powtórzyły sukcesu chłopców.

<< więcej informacji i zdjęcia >>

 

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.08 46,058,030 unikalnych wizyt