16 Lipiec 2019 08:59
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Spotkanie z Rodzicami
Spotkanie z Rodzicami

Spotkanie z Rodzicami  odbędzie się 23.05. 2019 roku/czwartek/.

Plan spotkania:


• spotkanie z wychowawcami klas I – IV - godzina 16 00

• spotkanie z wychowawcami klas V – VIII - godzina 16 30

• konsultacje z nauczycielami - godzina 17 00

Termin dodatkowego dyżuru wszystkich nauczycieli dla Rodziców, którzy  nie mogą być obecni na tym zebraniu - to wtorek 28. 05. 2019 roku w godzinach 13 00 – 14 00 .

Dyrektor szkoły

 


MISTRZ ORTOGRAFII POWIATU DĄBROWSKIEGO 2019
MISTRZ ORTOGRAFII POWIATU DĄBROWSKIEGO 2019

16 maja br. w PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się XIX edycja powiatowego konkursu polonistycznego pt. „MISTRZ ORTOGRAFII POWIATU DĄBROWSKIEGO 2019„. W zawodach ortograficznych wzięło udział 58 uczniów z 15 szkół powiatu dąbrowskiego. Konkurs składał się z dyktanda i testu. Naszą szkołę w tej rywalizacji reprezentowało czworo uczniów:

 - w kategorii klas IV - VI: Roksana Puła i Matyna Początek

 - w kategorii klas VII – VIII: Wiktor Wybraniec i Joanna Foszcz

Konkurs zakończył się dla naszej szkoły niezwykle pomyślnie. Joanna Foszcz uczennica klasy VIII została MISTRZEM ORTOGRAFII POWIATU DĄBROWSKIEGO 2019 w kategorii klas starszych. Jednocześnie Asia razem z Wiktorem zdobyli puchar za trzecie miejsce w kategorii drużynowej. Jury doceniło także umiejętności ortograficzne Martyny Początek przyznając jej wyróżnienie.

Dyplomy, nagrody książkowe i puchary wręczyli zaproszeni na uroczystość sponsorzy konkursu: Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego – Pan Krzysztof Bryk, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – Pan Krzysztof Kaczmarski oraz Dyrektor PSP nr 1 - Pani Dorota Długoń.

 

Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowanie: Iwona Tańska

Sukces naszych uczniów w eliminacjach wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju BRD
Sukces naszych uczniów w eliminacjach wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju BRD

16 maja br. w SP Stroniu, w powiat wadowicki, odbyły się eliminacje wojewódzkie w ramach XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Honorowy Patronat objął pan Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Zmagania uczniów z 22 szkół podstawowych – mistrzów powiatów, odbyły się pod bacznym okiem policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie, Komendy Powiatowej w Wadowicach oraz sędziów z Polskiego Związku Motorowego.

Zawodników z opiekunami i zaproszonych gości serdecznie przywitał pan Dyrektor Jan Gębala, który życzył wszystkim uczestnikom udanego startu. Turniej otworzył uroczyście Wójt Gminy Stryszów – Szymon Duman.

Turniej rozpoczęły zmagania testowe, w których uczestnicy zawodów musieli wykazać się znajomością Kodeksu Ruchu Drogowego. Kolejne etapy polegały na przejechaniu sprawnościowego toru przeszkód, zgodnym z przepisamiobowiązującymi na Miasteczku Ruchu Drogowego. Ważnym etapem zmagań był praktyczny pokaz udzielania pierwszej pomocy. Rywalizacja drużyn z poszczególnych powiatów była bardzo zacięta, a walka wyrównana.

Szkolna drużyna w składzie: Konrad Wybraniec, Kacper Kogut, Julia Partyńska, Jessica Bąba godnie reprezentowała naszą szkołę i powiat dąbrowski w eliminacjach wojewódzkich.

Drużyna bardzo dobrze poradziła sobie w testach wiedzy wykazując się ogromna wiedzą. Po tej konkurencji zajmowała I miejsce w województwie. Reprezentanci naszej szkoły niestety popełnili błędy na miasteczku komunikacyjnym oraz na torze sprawnościowym.

Po zsumowaniu wszystkich pięciu konkurencji drużyna naszej szkoły zajęła IX miejsce w województwie w kategorii szkół podstawowych, w tym prestiżowym turnieju.

Uczniów do poszczególnych etapów turnieju i wszystkich konkurencji przygotowała p. Renata Sojka.

Drużynie gratulujemy dojścia do finału wojewódzkiego i dziękujemy za wspaniałe emocje !

Opracowanie: Renata Sojka-opiekun drużyny

Adaś Ciąbor jest Ekspertem baśniowym w naszej szkole
Adaś Ciąbor jest Ekspertem baśniowym w naszej szkole

15 maja – podczas Dnia Patrona, nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie szkolnego konkursu czytelniczego dla uczniów klas młodszych.

Celem przedsięwzięcia były popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów, promowanie autorów baśni dla dzieci, doskonalenie technik czytania, rozwój wyobraźni oraz wspieranie indywidualnych zainteresowań czytelniczych uczniów.

Zadanie uczestników polegało na dokładnym poznaniu treści 9 baśni H. Ch. Andersena (Królowa Śniegu, U króla Olch, Krzesiwo), Ch. Perraulta (Kot w butach, Kopciuszek, Czerwony Kapturek), Braci Grimm (Mysikrólik, Złota gęś, Titelitury).

Znajomość utworów zweryfikował test złożony z 25 szczegółowych pytań, a tytuł Eksperta baśniowego, zdobywając 23 punkty -  otrzymał uczeń klasy II – Adaś Ciąbor.

Drugie miejsce wywalczył Mateusz Wójcik (21 punktów), a trzecie Sebastian Wąż (20 punktów).

Wyróżnienia otrzymali: Daria Nowak (18 punktów), Antoni Jabłoński (14 punktów), Martyna Żurawska (7 punktów) i Zosia Kijak (6 punktów).

Wyniki konkursu ogłosił pan dyrektor Dariusz Węglowski, który przygotował przedsięwzięcie, a nagrody wręczyła pani Marta Chrabąszcz – dyrektor CUW w Dąbrowie Tarnowskiej, uczestnicząca w akademii z okazji Dnia Patrona naszej szkoły.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do szkolnej biblioteki!

Opracowanie: Dariusz Węglowski

Żywa lekcja historii - wycieczka do Oświęcimia i Wadowic
Żywa lekcja historii - wycieczka do Oświęcimia i Wadowic

7 maja uczniowie kl. VI, VII i VIII  udali się na wycieczkę do byłego obozu hitlerowskiego Auschwitz – Birkenau oraz Wadowic.

Celem wycieczki było odwiedzenie miejsca, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych narodowościach. Uczniowie poznali historię i cel założenia obozu. W trakcie zwiedzania młodzież dowiedziała się o warunkach życia więźniów, grupach narodowościowych, kategoriach więźniów, liczbie ofiar, sytuacji dzieci w obozie, eksperymentach medycznych, karach i egzekucjach, a także o ewakuacji i wyzwoleniu z obozu.

Ta lekcja historii podyktowana była potrzebą budowania pamięci o ogromie tragedii ludzi żyjących w czasie wojny i okupacji. Nasi uczniowie, mieli doskonałą okazję do tego, by na własne oczy zobaczyć miejsce znane im z podręczników i filmów.

Po zwiedzeniu obozu hitlerowskiego Auschwitz – Birkenau udaliśmy się do Wadowic. Tam, korzystając z czasu jaki pozostał do zwiedzania Muzeum - Dom Rodzinny Jana Pawła II, wybraliśmy się na słynne „papieskie”  kremówki.

Wizyta w muzeum zrobiła na wszystkich olbrzymie wrażenie. Przechodząc przez kolejne fragmenty ekspozycji, przypominające etapy życia i działalności Ojca Świętego, można poznać Wadowice z początku XX wieku, zwiedzić mieszkanie, w którym urodził się i mieszkał Karol Wojtyła do 18-ego roku życia, obejrzeć wystawy poświęcone jego życiu i działalności jako kapłana, biskupa, papieża, przyjaciela młodzieży, podróżnika, narciarza. Muzeum prezentuje swoje zbiory w sposób niezwykle interesujący.

O godzinie 1615 rozpoczęliśmy zwianie Bazyliki Ofiarowania NMP, następnie obejrzeliśmy budynki  szkoły powszechnej i gimnazjum, do których uczęszczał nasz Święty.

Pogoda dopisała. Udało nam się zrealizować w pełni program wycieczki, która była ważną lekcją w życiu jej uczestników. Z całą pewnością na długo zapadła w pamięć i skłoniła do refleksji.

Wyjazd zorganizowała p. I. Tańska, a opiekunami grupy młodzieży byli: p. B. Michalczyk,
p. I. Klich, p. E. Kijowska oraz p. R. Pacześniowski.

Opracowanie: Iwona Tańska

KOLEJNE TANECZNE SUKCESY
KOLEJNE TANECZNE SUKCESY

Drugoklasiści Paulinka Chudy i Adaś Ciąbor kolejny raz sięgnęli po złoto i srebro. Tym razem wystąpili podczas IV Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca LATINO CUP o puchar Burmistrza Żabna. Organizatorem festiwalu w dniach 27-28 kwietnia 2019 r. była Fundacja Edukacji i Rozwoju Tańca LATINO. W swoich parach tanecznych Paulinka i Adaś zdobyli  I miejsca, a dodatkowo Adaś II miejsce w kategorii 8-9 lat – Puchar Polski Klas FED.

Naszym tancerzom życzymy dalszych sukcesów!   

Opracowanie: Irena Klich

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia  z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

O stronę artystyczną  uroczystości zadbali uczniowie klasy 4, którzy pod okiem wychowawczyni p. Anny Wolak przedstawili program nawiązujący do wydarzeń historycznych sprzed ponad 228 lat. Nie zabrakło  wierszy i pieśni patriotycznych zaśpiewanych przez utalentowane wokalistki naszej szkoły, na  scenie pojawił się również sam król Stanisław August Poniatowski.

Młodzi aktorzy zadbali o każdy szczegół uroczystości, piękne stroje oraz dekoracje.  Gratulujemy uczniom klasy 4 kolejnego, pięknego występu.

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.05 27,156,939 unikalnych wizyt