21 Wrzesień 2017 07:03
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2015/2016

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Emilka Wątroba na drugim miejscu w recytacjach
Emilka Wątroba na drugim miejscu w recytacjach

Po raz jedenasty Dąbrowski Dom Kultury, dbając o kulturę słowa i promując piękną tradycję recytacji, zorganizował Gminny Konkurs Recytatorski Literatury Dziecięcej. Do konkursu zostało zgłoszonych 20. uczestników z siedmiu szkół gminnych: DT nr 1 oraz 2,  Laskówki Chorąskiej, Gruszowa Wielkiego, Nieczajnej Górnej, Smęgorzowa i Żelazówki. Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Bogumiła Miodowska-Ćwierz, Elżbieta Wiatr i Paweł Chojnowski.

Dla Emilki Wątroba z klasy III ten konkurs był kolejnym pokazem możliwości deklamacyjnych. Dziewczynka zajęła ex aequo II miejsce. Emilka zaprezentowała się w wierszach: „Jak Wojtek został strażakiem” Czesława Janczarskiego i „Bajka o rycerzach Tomaszu i Tobiaszu” Rafała Lasoty.

Szkołę reprezentowały również: Karolina Kowal z klasy III i Julia Puła z klasy II. Trzecioklasistki przygotowała p. Irena Klich, a drugoklasistkę p. Grażyna Kruk.

Nagrody i dyplomy wręczył Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, gratulując uczestnikom ciekawych prezentacji, zdobywcom miejsc na podium i wyróżnień. Dąbrowski Dom Kultury zapewnił wszystkim uczestnikom słodki poczęstunek.

Dziękujemy Rodzicom dziewczynek za obecność podczas konkursu.

Opracoeanie: Irena Klich

Kacper Kogut zdobywcą drugiego miejsca w konkursie piosenki anglojęzycznej
Kacper Kogut zdobywcą drugiego miejsca w konkursie piosenki anglojęzycznej

6 czerwca odbył się Finał Pierwszego Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej dla klas I – III „Kids can sing". Organizatorem była szkoła podstawowa w Żelazówce.

Do konkursu zgłosiło się 24 uczniów ze szkół gminnych i powiatowych.

Celem konkursu było promowanie języka angielskiego wśród dzieci, rozwijanie zainteresowania przedmiotem, umożliwienie uczniom wykazania się wiadomościami  i umiejętnościami nabytymi podczas lekcji oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów.

Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Kacper Kogut z klasy III, który  zajął II miejsce oraz  Julia Wojtas  z klasy I, która zdobyła wyróżnienie.

Kacper zaśpiewał piosenkę „I' ve got  whiskers” a  Julia „Are you ready” - Kacperkowi towarzyszył kolega z klasy Konrad Wybraniec, który był przebrany za tygryska i prezentował zwierzątka wymienione w piosence.

W czasie, gdy komisja obradowała nad wyłonieniem zwycięzców, dzieci udały się na poczęstunek. Jurorzy oceniali wymowę oraz intonację,umiejętności wokalne, gestykulację

i rekwizyty oraz ogólny wyraz artystyczny.

Nagrody i dyplomy wręczył Krzysztof  Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

Zwycięzcom  gratulujemy  i czekamy na kolejna edycję konkursu.

Opracowanie: Dorota Grzesik

DZIEŃ DZIECKA W KINIE
DZIEŃ DZIECKA W KINIE

Nieco inaczej niż w poprzednich latach przebiegał Dzień Dziecka w naszej szkole. Uczniowie spędzili go dzień później w kinie 3D Dąbrowskiego Domu Kultury na reklamowanym filmie „Smerfy. W poszukiwaniu zaginionej wioski”. Po powrocie do szkolnej placówki w klasach czekał na nich słodki poczęstunek. Tak Rodzice zadbali o atrakcje dla swoich pociech. Dziękujemy!

Opracowanie: Irena Klich

III MIEJSCE W POWIECIE W TURNIEJU BRD
III MIEJSCE W POWIECIE W TURNIEJU BRD

Po zajęciu I miejsca w etapie gminnym XIII edycji Powiatowego Turnieju BRD dla klas I – III „Wzorowo i bezpiecznie”, dnia 31 maja drużyna klasy III stawiła się w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej na etap powiatowy.

Główną ideą turnieju jest kształtowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród młodych uczestników ruchu drogowego oraz zapoznawanie ich z zagadnieniami udzielania pomocy przed medycznej. Turniej pogłębia umiejętności uczestników z zakresu prawa o ruchu drogowym oraz daje możliwość wyrobienia właściwych nawyków i zachowań. Popularyzuje również rower jako środek lokomocji, a także rekreacji i sportu.

Najmłodsi uczniowie z 11. szkół podstawowych z powiatu dąbrowskiego rywalizowali w trzech konkurencjach: wiedzy teoretycznej (test ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przed medycznej), sprawnościowej (rowerowy tor przeszkód) oraz układania znaków drogowych z puzzli na czas. W pierwszym etapie za pomocą testu sprawdzono wiedzę dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przed medycznej. Wachlarz pytań był szeroki i do poprawnego rozwiązania testu niezbędna była gruntowna wiedza. Konkurencje praktyczne, składające się na drugi etap konkursu, okazały się nie lada wyzwaniem dla uczestników turnieju. Drużyny musiały bezbłędnie pokonać rowerowy tor przeszkód, ustawiony na boisku szkolnym. Sędziami podczas turnieju byli funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej: starszy aspirant p. Jarosław Czupryna i aspirant p. Michał Białkowski. Czuwali oni nad prawidłowym przebiegiem całości, ale również udzielali dzieciom cennych wskazówek. Całemu przedsięwzięciu towarzyszył świetny nastrój wśród uczestników, nie zabrakło również ducha rywalizacji, a było o co walczyć, gdyż dzięki hojności sponsorów dla każdej drużyny zostało przygotowane po kilka nagród.

Nasza drużyna w składzie: Sandra Bartoń, Kacper Kogut i Konrad Wybraniec okazała się najlepsza w jeździe na rowerze, co nagrodzono bidonami. Ponadto Kacper najlepiej z wszystkich dzieci przejechał tor przeszkód i otrzymał w nagrodę piłkę. W klasyfikacji drużynowej zajęto III miejsce. Drużynę trenowała p. Irena Klich.

Dodatkową nagrodą były smaczne lody już w Nieczajnie.

Opracowanie: Irena Klich

Nie ma jak w Bałtowie!
Nie ma jak w Bałtowie!

Na tegoroczną wycieczkę uczniowie klas I – III pojechali 24 maja – zgodnie z planem – do Bałtowa w województwie świętokrzyskim. I chociaż pogoda była „w kratkę”, czyli słoneczno-deszczowa, to nie przeszkodziła w zwiedzaniu i przeżywaniu licznych atrakcji.

Kierownik wycieczki p. Irena Klich zadbała o urozmaicony program, w którym znalazły się: spacer po JuraParku z przewodnikiem, Muzeum Jurajskie, Prehistoryczne Oceanarium ze straszliwym rekinem, Kino Emocji Cinema 5D (a emocje były spore, skoro jedna dziewczynka rzewnie płakała), Zwierzyniec Bałtowski (na obszarze 40 ha rozmieszczono wybiegi dla jeleni Dybowskiego, danieli, muflonów, bydła szkockiego, kozic śruborogich, alpejskich i górskich, alpak, lam, owiec, koników polskich oraz osłów. Zwiedzanie tego terenu odbywało się żółtymi, amerykańskimi schoolbusami), Sabatówka – Wioska czarownic i najważniejszy Park Rozrywki. Statek pirata, karuzele, zabawy w kulkach, zakup pamiątek i kulinarne smakołyki okraszone dobrym humorem sprawiły, że niechętnie opuszczano gościnny Bałtów. W opiece nad uczniami paniom: Mireli Kiełbasa, Grażynie Kruk i Bernadecie Pabian pomagali rodzice. Serdecznie dziękujemy.

Opracowanie: Irena Klich

Dzień Patrona naszej szkoły
Dzień Patrona naszej szkoły

15 maja nasz szkoła po raz szósty świętowała wybór Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki na patrona placówki. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą pod przewodnictwem księdza proboszcza Stanisława Bielenia, który w pięknej homilii wspomniał o najważniejszych momentach życia i śmierci księdza Jerzego. Podkreślił, że w życiu człowieka ważna jest umiejętność dokonywania właściwych wyborów. Zaakcentował, jak istotne jest to, aby zawsze stać przy prawdzie, bo prawda kosztuje i jak powiedział ksiądz Jerzy: "Tylko za plewy się nie płaci. Za pszeniczne ziarno prawdy trzeba zapłacić. Tylko rzeczy małe i liche są łatwe".

Następnie uczniowie wraz z nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi przeprowadzili sztandar do budynku szkoły. Tutaj samorząd uczniowski powitał wszystkich zebranych, a  delegacja dzieci zapaliła znicze pod Tablicą Pamiątkową na piętrze  - poświęconą patronowi.

Kolejnym punktem programu było zabranie głosu przez pana Dyrektora Dariusza Węglowskiego, który przypomniał kilka istotnych faktów z historii wyboru patrona oraz drogi otrzymania  sztandaru od rodziców. Podkreślił jego doniosłość w szkole.

Następnie dyrektor szkoły przywitał zebranych gości, wśród których znaleźli się: dyrektor Centrum Usług Wspolnych – Marta Chrabąszcz, sołtysi wsi Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna – Jan Bąba, Czesław Podosek, radni Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej  Kazimiera Wąż, Bogdan Pawelec oraz Rada Rodziców Agata Machaj, Beata Wojtas, Małgorzata Kijak, Zofia Maziarz.

W kolejnym punkcie uroczystości klasa IV zaprezentowała piękny i wzruszający program artystyczny, który w refleksyjny  sposób przekazał zebranym potwierdzone i nieznane fakty z życia patrona. Szczególnie podobała się zebranym piosenka Bułata Okudżawy ,,Modlitwa” w wykonaniu Justyny Foszcz.

Koordynatorem całej uroczystości była pani Mirela Kiełbasa, za stronę muzyczną odpowiadał pan Waldemar Szlosek.

Po występie  pan dyrektor podziękował wszystkim za przygotowanie uroczystości szkolnej, a zabierający głos pani dyrektor Marta Chrabąszcz, sołtys wsi Jan Bąba, radni Kazimiera Wąż i Bogdan Pawelec wyrazili swój podziw dla piękna i mądrości płynących z zaprezentowanego programu artystycznego. Zwrócili uwagę na ogromny udział uczniów, nauczycieli i rodziców w przestrzeganiu zasad płynących z podjętej decyzji jaką był wybór księdza Jerzego na Patrona Szkoły.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

Nasi najmłodsi uczniowie w projekcie "Już pływam"
Nasi najmłodsi uczniowie w projekcie "Już pływam"

Od dnia 27.03.2017r. ruszyła w gminie Dąbrowa Tarnowska kolejna edycja projektu Marszałka Województwa Małopolskiego pn. „Już pływam”. Ma ona na celu zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży przez zajęcia rekreacyjno-sportowe. Zaplanowanych jest 18 godzin zajęć w 15 osobowych grupach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów pływania. Z nauki pływania korzysta 105 uczniów z 5 szkół podstawowych: w Gruszowie Wielkim, Nieczajnie Górnej, Smęgorzowie, Nr 1i Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Liczymy, że 15 naszych najmłodszych uczniów zdobędzie główne, zakładane rezultaty tego projektu, czyli nabycie podstawowych umiejętności pływackich i podniesienie sprawności fizycznej uczniów. Uczniowie naszej szkoły pilnie uczestniczą w zajęciach, a po nich chętnie relaksują się w jacuzzi i na zjeżdżalni.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.02 9,449,443 unikalnych wizyt