30 Marzec 2020 15:46
BIP
Szkoła online
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Powiatowy Turniej Piłki Sitkowej Chłopców
Powiatowy Turniej Piłki Sitkowej  Chłopców

26  lutego na Hali Sportowej im. Agaty Mróz - Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej.

Do rywalizacji zgłosiło się 6 najlepszych drużyn z Powiatu Dąbrowskiego: SP Zabrnie, SP Smęgorzów, SP nr 2 Dąbrowa Tarnowska, SP Nieczajna Górna, SP Olesno, SP Dąbrowa Tarnowska nr 1.

Drużyna chłopców z naszej szkoły  walczyła w składzie: Michał Wójcik, Dawid Świerczek, Łukasz Wojtas, Mateusz Rogóż, Adrian Początek, Hubert Wąż, Hubert Świerczek, Kamil Wybraniec, Wiktor Wybraniec. Do turnieju przygotowała uczniów p. Renata Sojka - nauczyciel wychowania fizycznego.

Mecze rozegrano w dwóch grupach. W grupie A  nasza drużyna wygrała wszystkie mecze i zajmowała I miejsce, w finale ustąpiła jedynie SP Zabrnie.  Ostateczne wyniki zawodów powiatowych przedstawiają się następująco:

I miejsce –SP Zabrnie

II miejsce -SP Nieczajna Górna

III miejsce -SP  Dąbrowa Tarnowska  nr 2    

Uczniowie klasy VIII  wywalczyli puchar i dyplom dla szkoły oraz pamiątkowe medale. Nasi siatkarze zostali Wicemistrzami Powiatu Dąbrowskiego.

Gratulujemy!!!

Opracowanie: Renata Sojka

Profilaktyka zdrowotna w przypadku zachorowań na koronawirusa
Profilaktyka zdrowotna w przypadku zachorowań na koronawirusa

W ramach działań profilaktycznych przekazuję Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Wszyscy powinniśmy  przestrzegać podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;

W przypadku podejrzenia przeziębienia i choroby nie należy przychodzić do szkoły – dotyczy to uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły.

Jeżeli nie nastąpił kontakt z osobą chorą, nie ma powodu do obaw.

W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia szkoły rodzicom dziecka do 8. roku życia, należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368).

Należy na bieżąco sprawdzać komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Podaj kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Dariusz Węglowski – Dyrektor SP Nieczajna Górna

NA STULECIE URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II
NA STULECIE URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

W obecnym 2020 roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Papieża-Polaka św. Jana Pawła II. W obchody tego wydarzenia pięknie wpisała się peregrynacja relikwii i obrazu Ojca Świętego do parafii, w których działa Akcja Katolicka, w tym również do Nieczajnej. Nasza szkoła włączyła się aktywnie w uroczystości przebiegające przez dwa dni, 23 i 24 lutego.

W niedzielę, podczas powitania świętych znaków, chłopcy – Liturgiczna Służba Ołtarza oraz dziewczęta należące do scholi wzięli udział w uroczystej procesji wniesienia relikwii. Podczas Mszy św. psalm responsoryjny zaśpiewał Kacper Kogut, uczeń klasy VI. Po Mszy św. o godz. 18.00 schola zaprezentowała montaż słowno-muzyczny o św. Janie Pawle II. Wybrzmiała niełatwa poezja Karola Wojtyły, przeplatana śpiewem piosenek o Papieżu. Część artystyczna została przygotowana przez nauczycieli: p. Irenę Klich i p. Waldemara Szloska.

W poniedziałek cała szkolna wspólnota – uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły uczestniczyli w godzinnym czuwaniu (9.00 – 10.00) przed obrazem i relikwiami Świętego. Ponownie dziewczęta z klas III – VIII zaśpiewały i recytowały wzruszające utwory papieskie i o Papieżu. Odczytano prośby skierowane przez dzieci i młodzież do Boga za pośrednictwem Papieża. Po odmówieniu koronki do Miłosierdzia Bożego wszyscy oddali hołd Janowi Pawłowi II poprzez ucałowanie jego relikwii.

To z pewnością nie ostatnie świętowanie stulecia urodzin św. Jana Pawła Wielkiego w naszej szkole.

 Opracowała Irena Klich

Sukces dziewcząt z klasy 7
Sukces dziewcząt z klasy 7

20 lutego w Zespole Szkół nr 2 im. K.K Baczyńskiego odbył się powiatowy konkurs na temat "Wirusowego zapalenia wątroby typu A, B i C” oraz „Znamię – znam je? – czerniak”.

Konkurs został zorganizowany przez Zespół do spraw Promocji Zdrowia Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego, pod patronatem Powiatowej Stacji Epidemiologiczno – Sanitarnej w Dąbrowie Tarnowskiej i przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z terenu całego powiatu.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat wirusowego zapalenia wątroby oraz wiedzy o czerniaku, ich przyczyn, skutków oraz sposobów zapobiegania lub leczenia tych chorób.

Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice, które zajęły następujące miejsca:

5. Gabriela Kmieć

6. Martyna Początek

10. Justyna Foszcz

12. Nikola Partyńska

Do konkursu uczennice przygotowały się pod kierunkiem nauczyciela biologii – pani Renaty Błasiak.

Gratulujemy!

Opracowanie: Renata Błasiak

Pierwsze sprawności w WLC zdobyte
Pierwsze sprawności w WLC zdobyte

Zainteresowanym uczniom przypominam, że do 13 marca trwa zdobywanie sprawności w I etapie V Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników" - edycja 2019/2020 - Mistrzostwa Lokalne.

Zdobycie 10 sprawności umożliwia uczestnikom przystąpienie do testu kwalifikacyjnego. W naszej szkole dotyczył on będzie książki pt. „Kaktus na parapecie, czyli podróż w przeszłość!" Magdaleny Zarębskiej.

Obowiązujące tytuły oraz testy są cały czas dostępne w szkolnej bibliotece, a wyniki można sprawdzać na indywidualnych kontach WLC.

Mamy także już trzech zdobywców 10 sprawności, to: Julia Szwajkosz, Samuel Warzecha, Adam Ciąbor oraz Paulina Chudy.

Ciekawostka z WLC: „Czytanie jest jedną z najbardziej angażujących i stymulujących aktywności dla Twojego mózgu.

Wymaga ono wysokiej koncentracji, logicznej analizy i jednocześnie syntezy informacji w większe jednostki znaczeniowe. Pobudza wyobraźnię i trenuje pamięć.

Podczas czytania korzystasz z całego mózgu, uruchamiając na przemian lewą i prawą półkulę poprzez logiczne myślenie i wyobraźnię.

Czytanie jest jednocześnie najprostszą i najtańszą formą treningu pamięci, jaką możesz znaleźć.

Nie potrzebujesz do niego żadnych dodatkowych materiałów. Żadnego sprzętu czy urządzeń. Książka jest zawsze na wyciągnięcie ręki.”

Powodzenia!

Szkolny koordynator WLC Dariusz Węglowski

SREBRO DLA ADASIA W TUCHOWIE
SREBRO DLA ADASIA W TUCHOWIE

Para taneczna w składzie: uczeń klasy III Adaś Ciąbor i Wiktoria Lipowicz zajęła II miejsce w stylu KOMB w kategorii wiekowej 10-11 lat, klasa H w XI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Tuchowa. Turniej odbył się w niedzielę, 16 lutego. Organizatorami spotkania byli: Dom Kultury w Tuchowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tuchowie oraz Klub Tańca Towarzyskiego CLASSIC Tuchów. Gratulujemy i życzymy dalszych tanecznych sukcesów!

Oprac. Irena Klich

SREBRO DLA ADASIA W TUCHOWIE
SREBRO DLA ADASIA W TUCHOWIE

Para taneczna w składzie: uczeń klasy III Adaś Ciąbor i Wiktoria Lipowicz zajęła II miejsce w stylu KOMB w kategorii wiekowej 10-11 lat, klasa H w XI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Tuchowa. Turniej odbył się w niedzielę, 16 lutego. Organizatorami spotkania byli: Dom Kultury w Tuchowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tuchowie oraz Klub Tańca Towarzyskiego CLASSIC Tuchów. Gratulujemy i życzymy dalszych tanecznych sukcesów!

Oprac. Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.04 30,283,280 unikalnych wizyt