23 Styczeń 2018 01:16
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Informacja dot. składania wniosków na dożywianie w szkołach w 2018 roku
Informacja dot. składania wniosków na dożywianie w szkołach w 2018 roku

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że w ramach Programu Rządowego "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" dzieci w Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Dąbrowa Tarnowska mają możliwość skorzystania z bezpłatnego dożywiania podczas zajęć w szkole.

Pomoc w formie dożywiania dzieci w szkole przysługuje rodzinom, w których dochód netto w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza 150 % kryterium dochodowego na osobę w rodzinie tj. kwoty 771,00 zł.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓWW

przypadku ubiegania się o pomoc w formie dożywiania dzieci w szkole na okres od 01.01.2018r. do 30.06.2018 r. wniosek o pomoc należy złożyć w siedzibie MOPSiWR (ul. Kościuszki 15A, 33-200 Dąbrowa Tarnowska) w terminie od 01.12.2017 r. (wnioski, które wpłynął w Nowym Roku – 2018, będą rozpatrywane sukcesywnie po rozpatrzeniu i wydaniu stosownej decyzji).

Do wniosku należy dołączyć m.in.:

  • dokumenty potwierdzające wysokość dochodów netto za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku (zaświadczenie od pracodawcy, odcinek od renty, odcinek od emerytury itp.);
  • osoby posiadające gospodarstwo rolne - zaświadczenie o wielkości posiadanego gospodarstwa rolnego z Urzędu Gminy (ha przeliczeniowe), w której znajduje się gospodarstwo;
  • w przypadku, gdy w rodzinie są osoby niepełnosprawne lub długotrwale chore aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub aktualne zaświadczenie o stanie zdrowia;
  • osoby prowadzące działalność gospodarczą – oświadczenie o uzyskanym dochodzie, zaświadczenie z Urzędu Skarbowego.

 

Źródło i wzór wniosku: MOPSiWR

 

OWOCOWO-WARZYWNY BAL ANDRZEJKOWY
OWOCOWO-WARZYWNY BAL ANDRZEJKOWY

Podczas tegorocznej zabawy andrzejkowej prym wiodły nie tradycyjne wróżby, ale owoce i warzywa: naturalne, z różnych materiałów papierniczych i ostatni hit – barwne pluszaki „świeżaki”. Andrzejkowy bal, nazwany przez  klasę I „owocowo-warzywnym rajem”, wpisał się w realizację zadań naszej szkoły promującej zdrowie. Tak kolorowo i zdrowo, z kotylionami na rękach w kształcie owoców i warzyw, jeszcze się nie bawiono. Pod kierunkiem koleżanek z klasy VI uczniowie, przy dźwiękach muzyki, dobierali się w pary, szukając swego bliźniaka, czyli tego samego owocu, który mieli na opasce. Odmianą zabawy było poszukiwanie innego owocu. Potem po sali gimnastycznej krążyły długie „pociągi” składające się z dzieci z tymi samymi kotylionowymi owocami. Największą popularnością cieszyła się zabawa „Znikające podstawki”. Także w salach lekcyjnych na uczniów wszystkich klas czekały pyszne dietetyczne smakołyki przygotowane przez Rodziców z owoców i warzyw. Dzieci mogły zobaczyć i przekonać się, że można smacznie odżywiać się, wykorzystując produkty wartościowe i zdrowe dla naszych organizmów.

Opracowanie: I. Klich

CERTYFIKAT dla Szkolnego Klubu Wolontariatu
CERTYFIKAT dla Szkolnego Klubu Wolontariatu

Od 15 marca  do 15 listopada br. uczestniczyliśmy  w Ogólnopolskim Konkursie „Szkolny Klub Wolontariatu” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych, dostarczanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

W czasie trwania konkursu wykonaliśmy następujące zadania:

1. Przeprowadzenie ogólnoszkolnej lub klasowej pogadanki „Co to jest wolontariat”?

2. Promocja idei wolontariatu na terenie szkoły – zorganizowanie apelu, przedstawienia teatralnego, wykonanie plakatu.

3. Przeprowadzenie szkolnego konkursu plastycznego nt. „Pomocna dłoń”.

4. Przygotowanie i przeprowadzenie akcji charytatywnej w środowisku lokalnym, w dowolnej formie i na wybrany cel.

5. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu  opowiadań i wierszy „Pomaganie jest fajne!”.

6. Przeprowadzenie akcji samopomocy na rzecz uczniów w szkole „Poczytaj mi kolego”.

7. Przeprowadzenie szkolnej ankiety uczniowskiej na temat: „Czy warto pomagać”? Jak oceniasz Szkolny Klub Wolontariatu, czym powinien się jeszcze zajmować i komu pomagać?

8. Przeprowadzenie pogadanek w klasach przez pedagoga szkolnego, wychowawcę na temat ubóstwa, empatii, postaw altruistycznych zwracając uwagę na rolę wolontariatu i chęć pomagania.

9.Zaangażowanie uczniów w akcję charytatywną o zasięguogólnopolskim.

10.Udział opiekuna w 35 godzinnym  kursie „Opiekun szkolnego klubu wolontariatu”   w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Po wykonaniu każdego zadania należało przesłać odpowiednie dokumenty potwierdzające jego wykonanie oraz sprawozdanie i dokumentację fotograficzną. Za każde można było zdobyć 10 punktów.

Wykonane przez nas zadania zostały ocenione na maksymalną ilość punktów.
Dzięki zaangażowaniu naszych  szkolnych wolontariuszy, zrealizowaliśmy wszystkie regulaminowe  zadania i zdobyliśmy CERTYFIKAT dla naszej szkoły.

Opracowanie: Renata Sojka

MAŁY JUBILEUSZ GMINNEGO TURNIEJU GRY W "DWA OGNIE"
MAŁY JUBILEUSZ  GMINNEGO TURNIEJU GRY W "DWA OGNIE"

Trzy godziny zaciętej walki o zwycięstwo w każdej grze w „Dwa ognie” – tak przedstawiał się przebieg tegorocznego turnieju, który od pięciu lat rozgrywany jest na terenie naszej gminy. Przyświeca mu hasło „O kondycję dbamy – więc w dwa ognie gramy”.

Na zaproszenie  naszej szkoły odpowiedziało 7 drużyn. Były to szkoły z Gruszowa, Smęgorzowa, Laskówki Chorąskiej, Żelazówki, nr 1 i nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej oraz gospodarze. Puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej zdobyła drużyna z Nieczajnej i było to nasze piąte zwycięstwo w tym turnieju.

Wyniki turnieju:

I miejsce – SP Nieczajna Górna

II miejsce – SP Smęgorzów

III miejsce – SP Dąbrowa Tarnowska nr 2.

Puchar, dyplomy i medale wręczył wszystkim uczestnikom turnieju zastępca burmistrza p. Stanisław Ryczek. Statuetkę „SUPER SĘDZIA” otrzymał p. Jarosław Piasecki, nauczyciel wychowania fizycznego w Luszowicach, natomiast nauczyciele przygotowujący dzieci do turnieju – medale z napisem „SUPER TRENER”.

Podczas wręczenia nagród dyrektor szkoły w Nieczajnej p. Dariusz Węglowski podziękował szczególnie tym szkołom, które  wzięły udział w grze pomimo braku sal gimnastycznych w swoich placówkach.

Koordynatorem turnieju była p. Irena Klich.

Opracowanie: Irena Klich

Z wizytą w Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy
Z wizytą w  Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy

22 listopada uczniowie, którzy tańczą w  zespole  folklorystyczn   Nieczajnianie  udali się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy w ramach wolontariatu.

Uczniowie zostali poproszenie o zaprezentowanie strojów krakowskich, przebywającym tam osobom w ramach tygodnia krakowskiego.

Na wstępie Dawid Świerczek przedstawił krótką historię zespołu. Strój krakowski damski prezentowała i opisywała Natalia Kijak, a  Hubert Świerczek  zaprezentował strój krakowski  męski.

Następnie zespół zaprezentował krótki program podczas, którego zaśpiewał i zatańczył „Rokiczankę”, „Razok Polka”, „Oj, siano, siano”.  Piękne stroje, śpiew i taniec zachwycił zarówno pracujących tam terapeutów oraz  Podopiecznych, którzy nagrodzili ich gromkimi brawami i prosili o bis. Dla wielu Podopiecznych tego domu był to pierwszy kontakt z zespołem folklorystycznym i kulturą ludową.

Na koniec Dyrektor Irena Kawa serdecznie podziękowała uczniom za piękny występ, nagrodziła ich słodkim upominkiem, dyplomem i zachęciła do współpracy. Gorąco prosili także o to Podopieczni tego ośrodka.

Opiekę nad uczniami sprawowały p. Renata Sojka i p. Magdalena Puła.

Opracowanie: Renata Sojka

DYNIOWE LAMPIONY
DYNIOWE  LAMPIONY

Jesień to czas zbioru warzyw, opadania liści, listopadowej zadumy i….. lampionów z dyni, patisnów, kabaczków i innych warzyw z rodziny dyniowatych.

17. listopada uczniowie zaprezentowali, jak wspaniałe ,,cudeńka” można zrobić z warzyw. Wykonali prawie 50 róznorodnych jesiennych lampionów, następnie ozdobili nimi korytarz i wejście do szkoły. Wystawa szczególnie pięknie prezentowała się po zmroku, podczas zebrania dla rodziców. Wszystkie lampiony zostały zapalone i pięknie rozświetliły szkołę. Rodzice pełni podziwu robili pamiątkowe zdjęcia z zachwytem przyglądając się pracy ich pociech.

Lampiony z dyniowatych, to dowód na to, że polskie warzywa mogą pełnić nie tylko rolę smacznych i zdrowych przekąsek, ale również pięknie zdobić otoczenie.

Zadanie wykonane zostało w ramach realizacji programu Szkoły Promującej Zdrowie.

Autorom wszystkich prac gratulujemy pomysłowości i oryginalności wykonania.

Opracowanie: M. Kiełbasa

KLASA I W GRONIE CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ
KLASA  I W GRONIE CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

W połowie listopada uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią p. Ireną Klich zawitali do Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nieczajnie Górnej, zaproszeni przez p. Lucynę Kiwior. Dzieci oglądnęły księgozbiór biblioteki i czytelni, rozwiązywały zagadki, podzielone na grupy układały tytuły książek z rozsypanek wyrazowych. Z pomocą bibliotekarki ułożyły zdania – prośby książek do czytelników. Po pomyślnym „zdaniu egzaminu” zostały im założone karty czytelników i pierwszoklasiści wypożyczyli książki. Na zakończenie wizyty otrzymali jeszcze zakładki i kalendarze wraz z zaproszeniem do częstego korzystania z zasobów bibliotecznych.

Opracowanie:  Irena Klich

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.03 11,868,555 unikalnych wizyt