05 Grudnia 2022 05:22
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Zakończenie roku szkolnego 2021/22
Zakończenie roku szkolnego 2021/22

Uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szklonego 2021/22 rozpoczął dyrektor szkoły – pan Dariusz Węglowski.

Po powitaniu wszystkich obecnych pan dyrektor podsumował kończący się rok szkolny. Docenił trud uczniów, zaangażowanie rodziców i nauczycieli. 

Podkreślił, że był to rok niełatwy, gdyż w większości był to czas nauki zadanej. Jednak osiągniecia uczniów świadczą, że był to okres dobrze wykorzystany.

Wyraził słowa uznania za zaangażowanie na rzecz szkoły Radzie Rodziców.

Ósmoklasistom życzył  trafnych i dobrych decyzji, by nadal byli pełni motywacji do działania i entuzjazmu. Wyraził przekonanie, że będą godnie reprezentować szkołę.

W dalszej części głos zabrał pan Stanisław Ryczek Zastępca Burmistrza  Dąbrowy Tarnowskiej, który omówił najważniejsze zadania z zakresu oświaty w gminie. Podziękował wszystkim za aktywny udział w podnoszeniu wyzwań jaki niosła ze sobą nauka oraz wręczył Statuetkę Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Karolowi Dobrowolskiemu.

W części artystycznej uczniowie klasy ósmej przedstawili program, przygotowany z wychowawcą - panią Dorotą Grzesik. Absolwenci skierowali wiele ciepłych słów, dziękując rodzicom za trud wychowania, nauczycielom za przekazaną wiedzę i ciekawość świata, a panu dyrektorowi za szkołę, w której czuli się bezpieczni i doceniani.

Na koniec uroczystości dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe uczniom klas I - VIII, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz mieli stuprocentową frekwencję.

Rodzice otrzymali podziękowania i listy gratulacyjne.

Uczniem roku szkolnego 2021/22 został – Karol Dobrowolski z klasy 8, a Tytuł Czytelnika Roku 2021/22 zdobyła Amelia Walkosz z klasy 3.

Przytul się do drzewa
Przytul się do drzewa

Uczniowie klasy 5 i 6 wzięli udział w akcji Przytul się do drzewa. Celem akcji było zwrócenie uwagi na  ochronę lasów przed niszczeniem i pożarami, wynikającymi z winy człowieka.

Zdjęcia wysłaliśmy do organizatora. Będą one opublikowane na stronie straznicylasow.pl

Otrzymaliśmy już certyfikat uczestnictwa w akcji.

Opracowanie: Renata Błasiak

Wycieczki w ramach przedsięwzięcia Poznaj Polskę
Wycieczki w ramach przedsięwzięcia Poznaj Polskę

Szkoła  otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa  na realizację dwóch wycieczek tj. do Kurozwęk i Krzyżtopora oraz Wrocławia w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą ,,Poznaj Polskę” w wysokości 12 576,00 zł.

Całkowity koszt wycieczek - 15 720,00 zł.

Przedmiotem przedsięwzięcia było wsparcie organów prowadzących w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie miało na celu wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane były na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra. W ramach tych obszarów Minister ogłosił wykazy punktów edukacyjnych dla trzech grup wiekowych (klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe).

WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH
WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH

Po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie klas I – III wyjechali na wycieczkę w ramach ogólnopolskiego projektu „Poznaj Polskę”. Po kopalni soli w Wieliczce tym razem dzieci poznały w dniu 8 czerwca Kurozwęki i Ujazd na ziemi świętokrzyskiej. W Kurozwękach najpierw odbyło się bizonowe safari, później pokonywanie bukowego labiryntu, podziwianie pałacu z zewnątrz (remont) i różne atrakcje na placu zabaw. Pobyt w królestwie bizonów zakończył smaczny obiad.

Z kolei Ujazd zachwycił dzieci ruinami zamku Krzyżtopór. Do czasu wybudowania Wersalu była to największa budowla pałacowa w Europie. Strop w sali jadalnej był podobno szklany, a biesiadnicy podczas posiłków mieli okazję oglądać nad sobą pływające egzotyczne ryby. Cały zamek dzieci zwiedziły, słuchając barwnej opowieści przewodnika. Potem wzięły udział w warsztatach malowania ceramicznych tabliczek, które zabrały do domu jako pamiątki.

Kierownikiem wycieczki była pani Roksana Kaczówka, a opiekunami panie Grażyna Kruk i Irena Klich. Pomocą służyło kilkoro rodziców, którzy również wybrali się na wycieczkę.

 

                                                                                               Oprac. Irena Klich  

Wygrywamy Gminny Konkurs Literatury Dziecięcej!

Pośród dwudziestu uczestników 15. edycji Gminnego Konkursu Literatury Dziecięcej dla młodszych klas szkół podstawowych był troje naszych uczniów: Klaudia Mol z klasy I, Jakub Frąc z klasy II i Julia Wybraniec z klasy III.

I miejsce ex aequo zajął Kuba Frąc, przygotowany przez wychowawcę Irenę Klich.

Nagrodami dla wszystkich uczestników były pamiątkowe dyplomy, książki i słodkie upominki. Konkurs w dniu 8 czerwca zorganizował Dąbrowski Dom Kultury.

 

                                                                       Oprac. Irena Klich    

WYSTAWA DAWNYCH NARZĘDZI DOMOWYCH I ROLNICZYCH
WYSTAWA DAWNYCH NARZĘDZI DOMOWYCH I ROLNICZYCH

Niecodzienną wystawę dawnych narzędzi używanych w gospodarstwie domowym mogliśmy oglądnąć w Domu Ludowym w dniu 2 czerwca. Na pokaz zaprosiło nas Koło Gospodyń Wiejskich w Nieczajnie Górnej. Wystawę zwiedziły wszystkie klasy naszej szkoły.

Była to ciekawa lekcja historii związana z dziedzictwem kulturowym naszego regionu. Zwiedzający mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z dawnymi narzędziami i urządzeniami wykorzystywanymi w gospodarstwach domowych w regionie. Można było podziwiać oryginalne naczynia gliniane, kosze wiklinowe, naczynia i przedmioty do wypieku i wyrabiania chleba, makutry, dzieże, stare żelazka, wagi, młynki, maśniczki, tary do prania, lampy naftowe, praski do wyciskania sera, kołowrotki, prawidła do butów oraz narzędzia wykorzystywane przy pracach polowych, szczególnie przy żniwach, np. cepy, sierpy, kosy, osełki do ostrzenia kos, ręczne żarna, jak też elementy wozów konnych, zgrzebło, podkowy i inne.

Po ekspozycji oprowadzał i barwnie o niej opowiadał twórca ludowy Zdzisław Banaś, wspomagany przez Marię Puła z KGW. Na koniec poczęstowano nas truskawkami i słodkimi wypiekami.

                                                     Oprac. Irena Klich

BAWIMY SIĘ W DZIEŃ DZIECKA
BAWIMY SIĘ W DZIEŃ DZIECKA

Na oczekiwany przez cały rok Dzień Dziecka (1 czerwca) Rada Rodziców przygotowała szereg miłych niespodzianek. Zaproszeni do szkoły animatorzy prowadzili różne zabawy dla dzieci szkolnych i przedszkolnych. Były m.in.: dmuchana zjeżdżalnia, cukrowa wata, lody, napoje, słodycze, mecze piłki nożnej, pokaz karate przez dwóch braci Kacpra i Karola Kogutów.

                                                                       Oprac. Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.06 46,058,128 unikalnych wizyt