17 Lipiec 2018 01:47
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Audyt kontrolny w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa
Audyt  kontrolny w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa

29 maja  Zespół  Certyfikujący z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przerowadził w naszej szkole audyt kontrolny.

Wizyta podyktowana była udziałem naszej szkoły w projekcie „Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa”.

Z audytu został sporządzony protokół w formie arkusza oceny, na podstawie którego nasza szkoła może przedłużyć ważność    Certyfikatu „ Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” na kolejne pięć lat.

Sprawdzaniu poddano obszary organizacyjny, infrastrukturalny i techniczny realizowanego projektu. W kontroli wzięli udział  funkcjonariusze KWP z Wydziału Prewencji w Krakowie nadkom. Izabelę Ciarka, podkom. Katarzynę Cygal oraz przedstawicielkę KPP w Dąbrowie Tarnowskiej mł. asp. Agatę Bulwę – asystentkę do spraw nieletnich, dyrektora szkoły p. Dariusza Węglowskiego oraz pedagoga szkolnego p. Renatę Sojka.

Warunkiem przedłużenia ważności certyfikatu jest stworzenie kompleksowego systemu działań opartego na wzajemnej współpracy szkoły z różnymi instytucjami i organizacjami, w tym samorządem lokalnym, policją, dla których wspólnym celem jest ciągła poprawa bezpieczeństwa osób i mienia na terenie placówki, profilaktyka i eliminowanie zjawisk antyspołecznych i patologicznych.

Sądzimy, że nam się udało!

Opracowanie: Renata Sojka

Po raz trzeci zapraszamy do udziału w zbiórce makulatury
Po raz trzeci zapraszamy do udziału w zbiórce makulatury

Po raz trzeci zapraszamy do udziału w zbiórce makulatury.

Za poprzednią akcję otrzymaliśmy piękne podziękowanie.

Razem z innymi zebrano 150 ton makulatury i za uzyskane pieniądze powstały studnie w Kamerunie, Czadzie i Ugandzie.

Jeśli masz jeszcze jakąś makulaturę, przynieś ją do szkoły do 6 czerwca.

   Organizatorzy: Irena Klich i Bernadeta Pabian wspólnie z Parafią

Z MATEMATYKĄ ZA "PAN BRAT"
Z MATEMATYKĄ ZA "PAN BRAT"

W roku szkolnym 2017/18 uczniowie naszej szkoły brali udział w kilku znaczących konkursach matematycznych.

W listopadzie 8 uczniów z klasy 6 i 7 wzięło udział w etapie szkolnym Małopolskiego Konkursu Matematycznego. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

  • Wiktor Wybraniec – kl. 6
  • Joanna Foszcz  - kl. 7

W listopadzie odbył się także II Międzypowiatowy Konkurs Matematycznego, który składał się z trzech etapów. Do etapu szkolnego przystąpili uczniowie  z 34 szkół  z 12 gmin powiatu brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego - z naszej szkoły 10  uczniów z klas 4-6.

Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 128 uczniów, w tym Wiktor Wybraniec uczeń klasy 6, który  dostał się także do finału.

Zakończenie konkursu matematycznego odbyło się w marcu, zakwalifikowało się do niego 32 uczniów klas 4 -6. Wiktor znalazł się w czołówce najlepszych matematyków i zajął IV miejsce.

W marcu, po raz pierwszy uczniowie klas 3 -7 wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym pod nazwą „ KANGUR MATEMATYCZNY”. W tym konkursie biorą udział uczniowie z 65 krajów. W ubiegłym roku wzięło w nim udział  6 102 509 uczniów, a z naszej szkoły byli   to:

  • z klasy trzeciej: Tobiasz Pikul i Patryk  Sadko,
  • z klasy czwartej : Karol Dobrowolski, Konrad Wybraniec, Szczepan Wybraniec
  • z klasy piątej: Gabriela Kmieć, Nikola Partyńska, Kinga Nowak,
  • z klasy szóstej: Hubert Wąż, Wiktor Wybraniec
  • z klasy siódmej: Andrzej Michalczyk , Kinga Wybraniec, Joanna Foszcz,  Sebastian Puła, Natalia  Wojtas , Jakub Kogut.

Wysokie lokaty i wyróżnienie  otrzymało troje  uczniów, którzy  wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami matematycznymi:Tobiasz Pikul, Gabriela Kmieć i Wiktor Wybraniec.

Uczniowie przygotowywali się do konkursów na zajęciach dodatkowych z matematyki oraz w domu, rozwiązując otrzymane zadania od nauczycieli. Nad przygotowaniem uczniów czuwały nauczycielki matematyki: Bernadeta Pabian i Marta Gadziała.

Gratulujemy uczniom wysokich lokat we wszystkich rodzajach konkursów matematycznych i życzymy dalszych sukcesów .

Opracowała: Bernadeta Pabian

Dzień Patrona w naszej szkole
Dzień  Patrona w naszej szkole

22 maja nasza szkoła obchodziła siódmą rocznicę nadania imienia Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym.

Ksiądz  proboszcz Stanisław Bieleń w pięknym kazaniu przypomniał najważniejsze fakty  z  życia ks. Jerzego Popiełuszki. Eucharystię uświetnił śpiew chóru szkolnego prowadzonego przez p. Waldemara Szloska oraz oprawa liturgiczna w wykonaniu uczniów.

Po zakończeniu mszy świętej rozpoczęła się uroczystość w szkole. Na wstępie pan Dyrektor Dariusz Węglowski powitał zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: sołtysi wsi Nieczajna Górna i  Nieczajna Dolna p. Jan Bąba i p. Czesław Podosek, radni Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej p. Kazimiera Wąż i p. Bogdan  Pawelec oraz rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Następnie odbył się montaż słowno – muzyczny połączony z prezentacją multimedialną zatytułowany „Tylko ten może zwyciężać zło, kto sam bogaty jest w dobro”. 

Przygotowali go uczniowie z klasy IV i VII,  którzy w piękny i czytelny sposób przedstawili najważniejsze wydarzenia z życia księdza Jerzego Popiełuszki.

Koordynatorem  całej uroczystości  była  p. Dorota Grzesik,  za  stronę  muzyczną  odpowiadał   p.  Waldemar  Szlosek.

                                                                              Opracowanie: Dorota Grzesik

KONKURS "Bo najpiękniejsze są kwiaty polskie..."
KONKURS "Bo najpiękniejsze są kwiaty polskie..."

Kwiatami można wyrazić miłość do Ojczyzny. Pokazali to uczniowie klas I - IV, do których adresowany był Międzyszkolny Konkurs Plastyczny, zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Dąbrowy Krzysztof Kaczmarski. Konkurs realizowano w ramach projektu „Pamięć pokoleń. Stulecie odzyskania niepodległości”. Napłynęło ponad 40 prac.

Laureatami z naszej szkoły zostali:

I miejsce – Daria Nowak z klasy I

II miejsce – Aleksandra Szczebak z klasy III

                      Jessica Bąba z klasy III

Wyróżnienia – Zofia Kijak z klasy II

                      Nikola Szlosek z klasy II.

Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami rzeczowymi. Pozostali uczestnicy (5 uczniów ze szkoły) otrzymali nagrody za udział. Ponadto wręczono podziękowania nauczycielom przygotowującym uczniów: p. Dorocie Grzesik, p. Irenie Klich, p. Mireli Kiełbasa i p. Grażynie Kruk. Podsumowanie konkursu odbyło się w poniedziałek, 7 maja.

                                                        Oprac. Irena Klich

Sukces naszych uczniów w eliminacjach wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju BRD
Sukces naszych uczniów w eliminacjach wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju BRD

16 maja  w Mikluszowicach - w powiecie bocheńskim odbyły się eliminacje wojewódzkie w ramach XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod Honorowym Patronatem Pana Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego. Zmagania uczniów z 22 szkół podstawowych – mistrzów powiatów, odbyły się pod bacznym okiem policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie, Komendy Powiatowej w Bochni oraz sędziów z Polskiego Związku Motorowego.

Zawodników z opiekunami i zaproszonych gości bardzo serdecznie przywitała Pani Dyrektor Angelika Świerblewska, która życzyła wszystkim uczestnikom udanego startu. Turniej otworzył uroczyście Wójt Gminy Drwinia – Jan Pająk, który życzył  wszystkim zawodnikom sukcesów.

Turniej rozpoczęły zmagania testowe, w których uczestnicy zawodów musieli wykazać się znajomością Kodeksu Ruchu Drogowego. Kolejne etapy polegały na przejechaniu  sprawnościowego toru przeszkód, bezpiecznym oraz zgodnym z przepisami pokonaniu wylosowanych tras na Miasteczku Ruchu Drogowego. Ważnym etapem zmagań był praktyczny pokaz udzielania pierwszej pomocy. Rywalizacja drużyn z poszczególnych powiatów była bardzo zacięta, a walka wyrównana.

Nasza szkolna drużyna w składzie: Wiktor Wybraniec, Kamila Wybraniec, Marlena Maziarz, Justyna Maziarz, która po zwycięstwie w eliminacjach gminnych i powiatowych godnie reprezentowała naszą szkołę i powiat dąbrowski w eliminacjach wojewódzkich. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie w testach wiedzy wykazując się ogromną wiedzą. Po tej konkurencji zajmowała II miejsce w województwie. Na wyróżnienie zasługuje Wiktor Wybraniec, który bezbłędnie rozwiązał test wiedzy o ruchu drogowym uzyskując max 25/25 pkt oraz test skrzyżowań 10/10 pkt. Reprezentanci naszej szkoły równie dobrze radzili  sobie na miasteczku komunikacyjnym oraz na torze sprawnościowym. Uczniów do poszczególnych etapów turnieju i wszystkich konkurencji przygotowała p. Renata Sojka.

Po zsumowaniu wszystkich pięciu konkurencji reprezentanci naszej szkoły zajęli  bardzo wysokie V miejsce w województwie w kategorii szkół podstawowych w tym prestiżowym turnieju.

Drużynie gratulujemy dojścia do czołówki drużyn województwa małopolskiego i dziękujemy za wspaniałe emocje!

Opracowanie: Renata Sojka-opiekun drużyny

I Powiatowy Turniej EkoGala 2018
I Powiatowy Turniej EkoGala 2018

18 maja w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się I edycja Powiatowego Turnieju EkoGala 2018.

Konkurs miał na celu: propagowanie proekologicznych zachowań, zdrowego stylu życia oraz działań profilaktycznych a także  rozwijanie efektywnego współdziałania w zespole i pracy w grupie.

 Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy szóstej: Julia Czerwińska, Natalia Kijak, Justyna Maziarz – przygotowane pod kierunkiem p. Renaty Sojka

Zmagania uczestników turnieju rozpoczęły się od testu wiedzy   przyrodniczo - ekologicznego, obejmującego zakres wiadomości  szkoły podstawowej. Potem uczniowie przystąpili do konkurencji sprawnościowej oraz plastycznej i wykonywali nowe logo turnieju. Następnie prezentowali zwierzę chronione, które wykonali z masy solnej oraz filmik edukacyjny nt. szkodliwości smogu dla ludzi, zwierząt  i roślin. Ostatnią konkurencją był quiz nt. parków narodowych.

Po zsumowaniu punktacji z sześciu konkurencji  przez Jury okazało się, że drużyna naszej szkoły zajęła   II miejsce w I edycji  Powiatowego Turnieju - EkoGala 2018.

Nagrody rzeczowe  i dyplomy  dla uczennic  i szkoły wręczyła pani Anna Fido dyrektor szkoły oraz pan Szymon Lichorowiec - Eko Doradca z Urzędu Miejskiego  w Dąbrowie Tarnowskiej.

Pani Renata Sojka otrzymała podziękowanie za pracę i trud włożony w przygotowanie uczniów do turnieju.

Opracowanie: Renata Sojka

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.02 16,314,147 unikalnych wizyt