19 Listopad 2017 05:29
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Uczymy się ratować życie
Uczymy się ratować życie

26 października uczniowie z klas I-VII uczestniczyli w zajęciach udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadził ratownik medyczny pan Franciszek Sterczek  z Pogotowia Ratunkowego w Dąbrowie Tarnowskiej

Uczniowie uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy: zachowania bezpieczeństwa, prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, technik sprawdzenia przytomności i oddychania oraz układania osoby nieprzytomnej  w pozycji bocznej ustalonej. Wykorzystując profesjonalne fantomy ćwiczyli uciskanie klatki piersiowej i oddechy ratownicze.

Zajęcia były przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych - klasy I-IV oraz V-VII. Uczniowie aktywnie i z dużym zainteresowaniem włączyli się w kurs pierwszej pomocy tak, by w razie potrzeby umieć udzielić osobie poszkodowanej niezbędnej pomocy.

Na koniec wszyscy mogli zobaczyć od środka wyposażenie pogotowania ratunkowego tj. ssak, defibrylator, pompę infuzyjną itp.Serdeczne podziękowanie kierujemy do pana ratownika Franciszka Sterczka za przeprowadzenie w sposób ciekawy tak ważnego szkolenia dla naszych uczniów.

Szkolenie przeprowadzono w ramach konkursu „Odblaskowa szkoła”.

Opracowanie: Renata Sojka

SZALONE BAJECZKI Z DZIADUNIA TECZKI
SZALONE BAJECZKI Z DZIADUNIA TECZKI

Taki tytuł nosiła sztuka teatralna, którą uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami: p. Ireną Klich, p. Mirelą Kiełbasa i p. Grażyną Kruk z przyjemnością oglądnęli w październikowe przedpołudnie (26 X). Na fantastyczną inscenizację wierszy Jana Brzechwy zaprosił dzieci Kielecki Teatr Lektur. W spektaklu wykorzystano utwory: Żaba u lekarza, Okulary, Skarżypyta, Rzepka, Wesoła kurka, Sum, Sroka, Katar, W aeroplanie. Gra świateł, piękna muzyka, barwna dekoracja i różnorodne rekwizyty sprawiły, że uczniowie z zachwytem śledzili kolejne scenki teatralne, bili gromkie brawa, które „były słyszane aż w Warszawie, Krakowie i Gdańsku”.

A na koniec zabrzmiała piosenka:

„Fantazja, fantazja, fantazja jest od tego,

Aby bawić się, aby bawić się na całego”.

Opracowanie: I. Klich

Odblaskowa wycieczka rowerowa
Odblaskowa wycieczka rowerowa

19 października, po zajęciach lekcyjnych,  uczniowie klasy szóstej pod opieką pani Renaty Sojka wyruszyli na rajd rowerowy do Dąbrowy Tarnowskiej.

W trosce o własne bezpieczeństwo uczestnicy wycieczki założyli kamizelki i inne elementy odblaskowe. Wyjazd miał na celu nie tylko poznanie najbliższej okolicy, ale także propagowanie korzystania z kamizelek  odblaskowych i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym uczniów.

Po drodze uczniowie zatrzymali się przed Hospicjum im. Brata Alberta Chmielowskiego. Następnie udali się  na cmentarz wojenny, aby oddać hołd żołnierzom poległym w czasie I i II wojnie światowej.

Później udali się do zabytkowego kościoła pod wezwaniem Wszystkich Świętych, gdzie poznali historię świątyni i podziwiali piękną polichromię kościoła.

Uczniowie  zobaczyli także  zabytkową bramę, do nieistniejącego już Pałacu Lubomirskich. 

Korzystając z pięknej  pogody na chwilę odpoczynku zatrzymali się Parku Miejskim.

W tym dniu  zwiedzili  także pięknie odnowioną Synagogę, obecnie Muzeum Judaistyczne OSK).

Przed drogą powrotną wszyscy wybrali się na wspólny posiłek, który po trudach wycieczki wszystkim bardzo smakował. Uczniowie wrócili bezpiecznie do swoich domów, bardzo zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.

Opracowanie: Renata Sojka

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs

„Mój ulubiony bohater literacki”

KONKURS PLASTYCZNY  

1. Organizator konkursu - BIBLIOTEKA SZKOLNA

2. Celem konkursu jest m.in. rozwijanie wyobraźni twórczej wśród dzieci, zwiększenie zainteresowania książką, a tym samym popularyzacja czytelnictwa oraz biblioteki

3. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I – V  trwa od 23 do 31 października.

4. Wykonane prace należy dostarczyć do dnia 31.10 do biblioteki szkolnej.

5. Na odwrocie pracy należy umieścić następujące dane : imię, nazwisko i klasę autora pracy, imię przedstawionego bohatera oraz tytuł książki z której pochodzi.

6. Uczestnicy konkursu wykonują prace samodzielnie wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (malowanie farbą plakatową /akwarelą, wydzieranie, kredka woskowa).

7. Praca powinna być wykonana w formacie A4.

8. Oceny dokona jury powołane przez organizatora. 

Kryteria oceniania prac: 

a) Organizator oczekuje prac przedstawiających ulubionych bohaterów literackich inspirowanych literaturą,

b) Pod uwagę będą brane: oryginalność, estetyka pracy, pomysłowość,

c) Praca powinna być wykonana samodzielnie. Rodzic/opiekun dziecka może podpowiedzieć technikę, czy też zaproponować dobór odpowiednich materiałów, ale nie może wyręczać dziecka.

 

9. Wszystkie prace przechodzą na własność organizatora.


10. Uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród laureatom konkursu nastąpi 15 listopada w szkolnej bibliotece.


Zapraszamy do udziału – wspaniałe nagrody książkowe!!!

   

KU CZCI BŁ.KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI
KU CZCI BŁ.KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI

19 października, w dzień wspomnienia patrona naszej szkoły, uczniowie, nauczyciele i rodzice gromadzą się w parafialnym kościele. Dzieci zgromadzone wokół pocztu sztandarowego, pod przewodnictwem ks. proboszcza Stanisława Bielenia,  odmawiały modlitwę różańcową w intencji uczniów i pracowników szkoły, polecając wszystkich opiece Ks. Jerzego.

Po zakończonej modlitwie różańcowej wszyscy uczestniczyli we Mszy św., którą celebrowali: ks. proboszcz Stanisław Bieleń w ornacie z wizerunkiem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz ks. kanonik Władysław Jaróg.

Opracowanie: Bernadeta Pabian

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Dzień Komisji Edukacji Narodowej był wyjątkowy w naszej szkole. Akademię rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem pieśni szkoły.

Dyrektor szkoły pan Dariusz Węglowski przywitał przybyłych gości, wśród których byli pan Stanisław Ryczek – Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, emerytowani dyrektorzy i kierownicy szkoły panowie Kazimierz Szlosek, Czesław Osak, radni Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej pani Kazimiera Wąż  i Bogdan Pawelec, sołtysi wsi Nieczajna Górna i Dolna – panowie Jan Bąba i Czesław Podosek,a także ks. kanonik Władysław Jaróg i ks. proboszcz Stanisław Bieleń oraz pani Krystyna Kazek i Anna Kopeć – inspektor CUW w Dąbrowie Tarnowskiej.

Pan Dyrektor w okolicznościowym przemówieniu opowiedział o sukcesach uczniów, najważniejszych wydarzeniach z życia szkoły. Szczególną uwagę poświęcił działaniom ukierunkowanym na uzyskanie przez szkołę certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie.  Zwrócił uwagę na dobrze realizowane zadania sprzyjające rozwojowi uczniów oraz spełniające oczekiwania rodziców, którym podziękował za aktywne włącznie się w życie szkoły.

Wyraził radość społeczności szkoły z obecności przybyłych Gości – szczególnie  nauczycieli emerytów, którzy od lat towarzyszą szkole w jej najważniejszych chwilach.

Pracownikom życzył, by praca w szkole  była powodem satysfakcji i spełnienia zawodowego. Zaakcentował  poczucie ważności wykonywanego zawodu oraz podkreślił wdzięczność uczniów, z którymi dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wszystkim podziękował za codzienny wysiłek, troskę oraz budowanie  wspólnoty szkolnej.

Następnie Dyrektor odczytał okolicznościowe listy od pana Wiesława Krajewskiego – Posła na Sejm RP i Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego - skierowanych do wszystkich pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców.

Życzenia z okazji święta do wszystkich obecnych skierowali pani Agata Machaj Przewodnicząca Rady Rodziców oraz pan Kazimierz Szlosek – wieloletni dyrektor szkoły. Dopełnieniem były kwiaty wręczone przez Samorząd Uczniowski.

Uroczystość była także okazją do wręczenia okolicznościowych nagród.

Wśród nagrodzonych znaleźli się:

pan dyrektor Dariusz Węglowski – Nagroda Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej

pani Irena Klich  – Medal Komisji Edukacji Narodowej 

panie Grażyna Kruk, Irena Klich i Mirela Kiełbasa – Nagroda Dyrektora Szkoły

Z wnioskiem o przyznanie nagrody Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej  Pan Dyrektor wystąpił dla pani Renaty Sojki.

Program artystyczny, przygotowany został pod kierunkiem pani Mireli Kiełbasy – koordynatora uroczystości. Oprawę muzyczną przygotował pan Waldemar Szlosek. Był to koncert przeplatany treściami nawiązującymi do codziennej szkolnej rzeczywistości. W niezwykle barwnej formie uczniowie skierowali wiele ciepłych słów, podziękowań i życzeń do Dyrektora szkoły, Nauczycieli, Gości oraz Rodziców.

Na zakończenie pan Dyrektor podziękował uczniom i nauczycielom za wysoki poziom artystyczny akademii, po której nauczyciele i zaproszeni goście spotkali się, by wspomnieć czas, kiedy pracowali dla tutejszej szkolnej społeczności.

List Burmistrza Krzysztofa Kaczmarskiego z okazji święta DEN

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.05 10,586,553 unikalnych wizyt