19 Marzec 2019 18:20
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

KOLĘDUJEMY W SP NR 1
KOLĘDUJEMY W SP NR 1

Ostatnie występy kolędowo-pastorałkowe miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej w czwartek, 31 stycznia. Udali się na nie nasi uczniowie pod opieką: p. Waldemara Szloska, p. Ireny Klich, p. Bernadety Pabian i p. Roksany Kaczówka. Wyniki XIV edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek „Anieli Cię przynieśli” były nieco inne niż festiwalowe. Oto nasze osiągnięcia:

 • klasy I – III zespoły – „Radosne Nutki” –„Pastorałka od serca do ucha - „I miejsce”;
 • klasy IV – VI – „W drodze” – „Gdy się rodziłeś, Panie”- III miejsce;
 • klasy VII – VII zespoły - „Cantata” – „Kolęda dla nieobecnych”;
 • klasy IV – VI soliści – Agnieszka Kmieć – „Kołysanka braterska” - II miejsce;
 • klasy VII – VII soliści – Wiktoria Wątroba –„ Kołysanka dla Jezusa” - III miejsce;

Na scenie wystąpiła również Julia Wojtas z klasy III z pastorałką „Bosy pastuszek” (kategoria klasy I – III soliści).

Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami, a laureaci dodatkowo nagrodami książkowymi i statuetkami. Gratulujemy zwycięzcom!

Oprac. Irena Klich

Konkurs na "Najlepszego Czytelnika Roku 2018/19"
Konkurs na "Najlepszego Czytelnika Roku 2018/19"

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na "Najlepszego Czytelnika Roku 2018/2019"

Cele konkursu:

 • promocja czytelnictwa;
 • utrwalanie nawyku obcowania z książką;
 • podnoszenie kultury czytelniczej uczniów;
 • zachęcenie do czytania książek spoza kanonu lektur obowiązkowych;
 • kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem i przekazywania zapamiętanych wiadomości. 

Zasady konkursu:

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły

Poziom I -klasy I – III, Poziom II -klasy IV – VI, Poziom III klasy -VII-VIII

Czas trwania konkursu – 04. 02. – 07. 06. 2019 r.

Ocenie konkursowej podlega:

 • aktywność i kultura czytelnicza uczniów, której wyrazem jest liczba wypożyczonych książek,
 • terminowość oddawania książek przez czytelnika,
 • dbałość czytelnika o wypożyczone książki,
 • kultura zachowania ucznia na terenie biblioteki. 

 Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody oraz dyplomy.

Rozdanie nagród laureatom konkursu,

odbędzie się w dniu zakończenia roku szkolnego. 

Zostań najlepszym czytelnikiem w naszej szkole i zdobądź nagrodę!

ŚPIEWAMY NA FESTIWALU KOLĘD
ŚPIEWAMY NA FESTIWALU KOLĘD

       Pośród prawie dwustu młodych wokalistów, biorących udział w eliminacjach VI Międzygminnego Festiwalu Kolęd w środę 30 stycznia, byli uczniowie naszej szkoły. Wzięli oni udział w każdej kategorii wiekowej, prezentując swoje umiejętności w Dąbrowskim Domu Kultury podczas przesłuchań trwających prawie 7 godzin.            

       Wyniki konkursu:

 • III miejsce (kategoria zespoły I – VI) – zespół „Cantata” w składzie: Natalia Wojtas, Kinga Wybraniec, Wiktoria Wątroba, Joanna Foszcz, Natalia Kijak, Julia Czerwińska– „Kolęda dla nieobecnych”;
 • wyróżnienie (kategoria soliści I – II) – Paulina Chudy – „Leć, kolędo, do ludzi”.

       Pozostali nasi uczestnicy:

 • Agnieszka Kmieć – „Pastorałka braterska”;
 • Gabriela Kmieć - Bóg się narodził”;
 • Wiktoria Wątroba - „Kołysanka dla Jezusa”;
 • zespół „W drodze” – w składzie: Agnieszka Kmieć, Gabriela Kmieć, Marlena Maziarz, Justyna Foszcz z udziałem Maryi – Kinga Nowak, pasterzy: Konrad Wybraniec i Tomasz Foszcz oraz aniołów: Patrycja Siewierska i  Martyna Początek - „Gdy się rodziłeś, Panie”.

Organizatorzy wręczyli wszystkim pamiątkowe dyplomy, a laureatom - nagrody. Zdobywcy miejsc I – III zakwalifikowali się do finału międzygminnego w sobotę, 2 lutego, z udziałem laureatów z Radgoszczy.

Nad przygotowaniem uczniów czuwali nauczyciele: Waldemar Szlosek, Bernadeta Pabian i Irena Klich. Rodzeństwo Gabrysia i Agnieszka Kmieć ćwiczyło także pod okiem swojej mamy Katarzyny Kmieć, która ponadto wykonała instrument dla pasterza – dudy.

Dziękujemy serdecznie Rodzicom za wszelką pomoc i podwiezienie uczniów do Domu Kultury.

Oprac. Irena Klich

ŻYWA LEKCJA HISTORII
ŻYWA LEKCJA HISTORII

30 stycznia gościliśmy w naszej szkole grupę artystyczną Rekonstrukto, która przygotowała specjalny program upamiętniający 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego.

Młodzi artyści zaprezentowali nietypową lekcję historii upamiętniającą niepodległościowe dążenia Polaków od chwili zaborów do momentu odzyskania niepodległości. W swojej opowieści uwzględnili rolę i legendę Józefa Piłsudskiego w tworzeniu niepodległego państwa polskiego. Poza tym zaprezentowali stroje z epoki oraz kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w okresie I wojny światowej.

Do wspólnej żywej lekcji historii włączeni zostali uczniowie, którzy wspólnie się bawili, przymierzali stroje z epoki, ćwiczyli sztukę fechtunku, poznali podstawy musztry wojskowej, a nawet udzielania pomocy medyczne, co zdecydowanie uatrakcyjniło pokaz.

Opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę w wykonaniu grupy artystycznej Rekonstrukto z pewnością pozostanie uczniom w pamięci na dłużej.

Opracowanie: Iwona Tańska

Akcja dla Alicji!
Akcja dla Alicji!

Rada Rodziców i Szkolny Klub Wolontariatu działający przy naszej szkole organizują akcję pomocową dla małej, dwuletniej Alicji Sipior z Radgoszczy.

Dziecko  zmaga się z bardzo rzadką genetyczną chorobą - rdzeniowym zanikiem mięśni SMA typu II. Leczenie i rehabilitacja dziecka są bardzo kosztowne.

3 lutego 2019 r.  tj w następną niedzielę przed i po mszach świętych Wolontariusze i Rada Rodziców będą zbierać środki finansowe  do puszek na placu przy kościelnym.

Również  uczniowie naszej szkoły będą mogli włączyć się do akcji charytatywnej  dla Alicji podczas zabawy choinkowej w czwartek - 7. 02.

Dziewczynka pozostaje pod opieką Fundacji „Zdążyć z Pomocą”, która udostępniła konto w celu gromadzenia środków na poprawę stanu Jej zdrowia.

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą", ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 - Alior Bank S.A. 

Tytułem: 34397 Sipior Alicja - darowizna na pomoc i ochronę życia

Organizatorzy proszą o pomoc dla małej Alicji !

Razem możemy wiecej!

Opracowanie: Renata Sojka-opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

Graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W niedzielę 13 stycznia odbył się  27 Finał WOŚP. W tym roku  pieniądze  były zbierane  na szczytny cel „zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

Tradycją w naszej szkole jest akcja zbierania funduszy na Wielką  Orkiestrę Świątecznej Pomocy, w którą włączają się uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Kolejny raz nasi wolontariusze: Natalia Kijak kl. VII, Julia Czerwińska kl. VII, Marlena Maziarz kl. VI rozdawali serduszka WOŚP.

 Wyniki naszych wolontariuszek - przesałane z dąbrowskiego sztabu WOŚP to:

1.Maziarz Marlena - 830,01 zł

2.Kijak Natalia - 426,81 zł

3.Czerwińska Julia - 684,04 zł

Warto dodać, że wolontariuszami byli uczniowie ze szkół podstawnych w Bolesławiu, Mędrzechowie, Laskówce Chorąskiej, Smęgorzowie, Szarwarku i Żelazówce.

Najlepszy wynik uzyskano w Bolesławiu (3836,39), spośród szkół w gminie Dąbrowa Tarnowska najwyższy wynik uzyskała nasza szkoła (1940,86)!

Wszystkim, którzy okazali SERCE  wrzucając do skarbonki swoje „zaskórniaki” DZIĘKUJEMY!

Opracowanie: Renata Sojka - opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

oraz źródło ze strony internetowej DDK  

Jasełka dla Babć i Dziadków
Jasełka dla Babć i Dziadków

W ten czarowny, zimowy wieczór

wybierz się na wędrówkę z Maryją i Józefem.

Zabierz się z pasterzami i Mędrcami do Dzieciątka.

Przyjdź do Tego, który daje wiarę,

że to, co niemożliwe, to, co trudne, daje życie.

Przyjdź do Tego, który daje Miłość…

Minął rok od ostatniego spotkania opłatkowego samotnych seniorów z miejscowości Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna. Tradycji ponownie stało się zadość w niedzielę, 20 stycznia. W przygotowanie opłatka jak zawsze zaangażowali się członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, wsparci finansowaniem gminy. Mszę św. na rozpoczęcie spotkania celebrowali: Ks. proboszcz Stanisław Bieleń i Ks. kanonik Władysław Jaróg. Oprawę liturgiczną zapewnili członkowie Akcji oraz uczennice gimnazjum: Natalia Nędza i Weronika Szlosek.

Dalsza część spotkania przebiegała w sali bankietowej „Biała Róża”. Opłatek zaszczycili swą obecnością: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Lizak, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Radni – Kazimiera Wąż, Bogdan Pawelec i Andrzej Pabian, Sołtysi obu sołectw – Jan Bąba i Czesław Podosek, członkowie Rady Parafialnej, nadzwyczajni szafarze Komunii św.

Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie opłatków przez ks. proboszcza, nadszedł czas serdeczności, życzeń, dzielenia się „białym chlebem” i smacznego posiłku obiadowego. Potem przy kawie, herbacie i cieście zebrani oglądnęli spektakl jasełkowy „Leć, kolędo, do ludzi”, który przygotowali uczniowie szkoły podstawowej pod kierunkiem nauczycieli: Ireny Klich, Bernadety Pabian i Waldemara Szloska. To była czwarta i zarazem ostatnia prezentacja jasełkowa, poprzedzona sobotnią próbą (znowu w czasie ferii), gdyż kilkoro występujących aktorów musiało zostać zastąpionych innymi z powodu ich wyjazdu na wypoczynek.

Nadchodzące święta – Dzień Babci i Dzień Dziadka stały się okazją do okazania miłości i uhonorowania seniorów wierszami, odśpiewaniem „Sto lat” i obdarowaniem cukrowymi i czekoladowymi kwiatami. To był ostatni akord występu - młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, bo też i ich występ był wyjątkowo piękny. Nagrodą było nie tylko uznanie publiczności, ale również słodycze przekazane przez pana burmistrza.

Dzień później całość dekoracji wróciła do szkoły – ponownie dzięki P. Andrzejowi Pabianowi, uczniom z klas VI i VIII oraz organizatorom jasełek.

Oprac. Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.03 24,304,306 unikalnych wizyt