25 Wrzesień 2018 15:32
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Wycieczka do bajkowej Energylandii
Wycieczka do bajkowej Energylandii

14 .06  br. odbyła się szkolna wycieczka dla  uczniów klas IV-VI do Energylandii. Ten najnowocześniejszy rodzinny Park Rozrywki w Polsce znajduje się w Zatorze. Jest to idealne miejsce, gdzie można przenieść się do świata baśni i fantazji, magicznych przeżyć i niezwykłych doznań.

Na miejscu czekała na uczniów  masa atrakcji, takich jak: Rollercoaster, Mayan, Dragon, gokarty, wieża ciśnień i mnóstwo innych. Na każdym kroku można było spotkać punkty gastronomiczne, a także ciekawe miejsca, między innymi: planetarium, czy przepiękne wystawy.

Nie zabrakło również strefy aquaparku, stworzonej do wypoczynku i  skorzystania z  rozmaitych wodnych zjeżdżalni. Czas umilały występy magików, animatorów rozrywki.

Całość dopełniały gry, zabawy, loterie, także dobre jedzenie i orzeźwiające napoje oraz lody. Uczniowie zwiedzali bajkową krainę uśmiechnięci, podekscytowani, w akompaniamencie wesołej muzyki.

Wycieczka okazała się być bardzo udana, dostarczyła wielu przyjemnych, niezapomnianych wrażeń naszym uczniom. 

Opracowanie: Renata Sojka

Powiatowy konkurs w ramach programu edukacyjnego "BIEG PO ZDROWIE"
Powiatowy  konkurs  w ramach programu edukacyjnego "BIEG PO ZDROWIE"

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła  uczestniczyła w programu antynikotynowym „Bieg po zdrowie”, którego głównym celem jest zapobieganie paleniu papierosów wśród uczestników zajęć, zarówno obecnie jak i w przyszłości, zwiększenie wiedzy na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Program skierowany był do uczniów klasy IV oraz ich rodziców, a realizowała go pani Renata Sojka.

W związku z zakończeniem II edycji programu „Bieg po zdrowie” Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizował dla uczniów klas IV objętych działaniami programowymi   konkurs pod nazwą „Nie Pal ! Nie Pal !To Niezdrowe!”

Zadaniem konkursowym było samodzielnie przygotowanie rebusu promującego zdrowy styl życia wolny od nałogu palenia papierosów i inhalowania e- papierosów. Do konkursu włączyli się uczniowie klasy IV, najciekawsze prace uczestniczyły w konkursie powiatowym.

Jury konkursowe doceniło pomysłowość naszych uczniów, dwoje z nich zostało laureatami:

II miejsce zajął  Szczepan Wybraniec klasa IV

III miejsce zajęła Emilia Wątroba klasa IV

Uroczyste wręczenie nagród  i dyplomów odbyło się w budynku Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Serdecznie gratulujemy!

Opracowanie: Renata Sojka

ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA W RODZINIE
ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA W RODZINIE

Przypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się jedną z inspiracji zorganizowania w Nieczajnej w niedzielę, 10 czerwca, parafiady. Festyn przyjął nazwę „Święta dziękczynienia w rodzinie”. Już sam wystrój sceny w postaci biało-czerwonych balonów i serpentyn nawiązywał  do patriotycznych przesłanek tego dnia. Miejscem spotkania rodzin z Nieczajnej i okolic stał się w godzinach 15.00 – ok. 21.00 przykościelny parking.

Pomysł przygotowania parafiady zrodził się u państwa Doroty i Andrzeja Pikul, właścicieli firmy „D’aacord”. Z ochotą przyłączyli się do nich inni: ks. proboszcz Stanisław Bieleń, Grupa Modlitewna, Rada Parafialna, Akcja Katolicka, Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna Górna, Koło Gospodyń Wiejskich z Nieczajny Dolnej, Ochotnicza Straż Pożarna, przedszkole i nasza szkoła podstawowa. Dzięki ich wysiłkowi zorganizowana została świetna impreza, pozwalająca rodzinnie spędzić niedzielne popołudnie. Organizatorzy pozyskali do swego pomysłu również sponsorów - imponująca lista zawiera 53 nazwy firm i osób prywatnych! W sumie parafiada była dziełem całej nieczajniańskiej wspólnoty.

Spotkanie rozpoczął ks. proboszcz podkreślając, że parafianie nie czekają z założonym rękami, ale sami wychodzą z inicjatywami różnych działań dla dobra całej wspólnoty. Potem mikrofon powędrował do prowadzącego parafiadę rodaka, o. Tomasz Zielińskiego (redemptorysty). Na scenie zaczęło się dużo dziać: piosenki religijne w wykonaniu specjalnie utworzonego zespołu (wszystkie dziewczyny w białych sukienkach) oraz scholi parafialnej przeplatały się z występami przedszkolaków, uczniów naszej szkoły (inscenizacje, recytacje wierszy, tańce, skecze), pokazami tańca towarzyskiego, konkursami z nagrodami dla rodzin (biblijny) i dla młodzieży (rozpoznawanie wizerunków Matki Bożej). Tłumy uczestników ustawiały się do stoiska ze „Szczęśliwą cegiełką”, z możliwością wygrania ciekawych nagród. Panie ze stowarzyszenia kobiet i koła gospodyń rozprowadzały smakowite ciasta. Strażacy, na co dzień walczący z ogniem,  tym razem otrzymali zadania pieczenia kiełbasek i zadbania o porządek i bezpieczeństwo. Stoisko „medyczne” zapraszało do zmierzenia poziomu ciśnienia i cukru. Na dzieci czekały: dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, stoiska z zabawkami, animatorzy animujący różne zabawy i konkursy, wóz strażacki i radiowóz policyjny, wielkie „pluszaki” zachęcające do zabawy, lody i inne atrakcje.

NAJMŁODSI DLA NIEPODLEGŁEJ
NAJMŁODSI DLA NIEPODLEGŁEJ

XII edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Dziecięcej w Dąbrowskim Domu Kultury miała wyjątkowy charakter.

W roku obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę – organizator konkursu zdecydował, żeby uczestnicy – uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych recytowali teksty o tematyce patriotycznej.

Do konkursu przystąpiło 20 uczestników ze szkół: nr 1,2,3 w Dąbrowie Tarnowskiej, Laskówki Chorąskiej, Nieczajny Górnej, Smęgorzowa i Szarwarku.

Jury powołane przez Dąbrowski Dom Kultury podjęło werdykt, przyznając nagrody i wyróżnienia. Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział: Mateusz Wojcik, Adam Ciąbor, Julia Puła – uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez swoich wychowawców.

Werdyktem jury Julia Puła zajęła 3 miejsce, a Adaś Ciąbor wyróżnienie.

Wszyscy uczestnicy wykazali się piękną recytacją, znajomością tekstów patriotycznych oraz zachwycali jury i widzów eleganckim strojem i piękną postawą recytatorów.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, wszyscy pamiątkowe dyplomy i kolorowe linijki.

Oprac. M. Kiełbasa

Międzyszkolny Projekt Edukacyjny z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę "Razem dla Niepodległej"
Międzyszkolny Projekt Edukacyjny z okazji 100 rocznicy  odzyskania Niepodległości przez Polskę "Razem dla Niepodległej"

Społeczność  naszej szkoły od maja do listopada 2018 roku będzie uczestniczyć  w realizacji Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę - ,,Razem dla Niepodległej”.

Projekt współrealizować będą szkóły podstawowe w Gruszowie Wielkim i Smęgorzowie.

Głównym celem wydarzenia jest wychowanie patriotyczne dzieci i młodzieży i przygotowanie uczniów do 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, a także łączenie się  szkół do uroczystych obchodów 100-lecia Niepodległości Polski.

Honorowym patronatem nasz projekt objął pan Wiesław Krajewski Poseł na Sejm RP oraz pan Krzysztof  Kaczmarski Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

Partnerami naszymi są Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna, Koło Gospodyń Wiejskich w Smęgorzowie, sołtysi wsi Smęgorzów, Nieczajna Górna, Nieczajna Dolna i Gruszów Wielki, Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej  w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zapraszamy do udziału!

"BELLA I SEBASTIAN 3" NA DZIEŃ DZIECKA
"BELLA I SEBASTIAN 3" NA DZIEŃ DZIECKA

Rodzice zadbali o to, aby Dzień Dziecka przebiegł w atrakcyjny sposób i zaprosili wszystkich uczniów i wychowawców do dąbrowskiego kina „Sokół” na znakomity film pt. „Bella i Sebastian 3”. Reklamowany film udowodnił, że przyjaźń jest największą wartością. Odkąd Bella ma zdrowe szczenięta, Sebastian jest zachwycony. Psiaki o imionach Atos, Portos i Aramis rosną jak na drożdżach i przynoszą wszystkim mnóstwo radości. Niestety, w okolicy pojawia się nieznajomy, który twierdzi, że jest prawowitym właścicielem Belli i żąda oddania całej psiej rodzinki. Sebastian pod osłoną nocy ucieka w góry w towarzystwie swych ukochanych psiaków. Ich tropem rusza tajemniczy nieznajomy, a co gorsza zbliża się załamanie pogody. Po wielu perypetiach wszystko dobrze się kończy i Bella wraz ze szczeniakami zostaje z Sebastianem.

Dodatkową atrakcją były słodkości i napoje, zarówno od rodziców, jak i od wychowawców. Dzień Dziecka mógłby być co miesiąc…

Opracowała Irena Klich

600 KILOGRAMÓW MAKULATURY
600 KILOGRAMÓW MAKULATURY

Tyle właśnie makulatury, po dwukrotnym zważeniu (jedno ważenie przeprowadzili w szkole organizatorzy zbiórki, drugie odbyło się w Tarnowie przy przekazaniu makulatury), zebrano w naszej szkole podczas kolejnej czerwcowej akcji. Tradycyjnie było to wspólne działanie miejscowej parafii reprezentowanej przez ks. proboszcza Stanisława Bielenia i naszej szkoły. Nad stroną organizacyjną czuwali nauczyciele: p. Irena Klich i p. Bernadeta Pabian. Makulaturę odwiózł własnym środkiem transportu p. Andrzej Pabian, za co składamy serdeczne podziękowanie.

Zbiórkę makulatury ogłosił Referat Misyjny Tarnowskiej Kurii Diecezjalnej. Uzyskane fundusze zostały przeznaczone na budowę studni w krajach Afryki.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję!

 Oprac. Irena Klich

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.02 17,875,417 unikalnych wizyt