21 Styczeń 2021 09:58
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

ŻEGNAMY KS. PRAŁATA JÓZEFA POREMBĘ
ŻEGNAMY KS. PRAŁATA JÓZEFA POREMBĘ

Powiśle Dąbrowskie z wielkim bólem pożegnało w środę, 25 listopada 2020 roku, Ks. Prałata Józefa Porembę. Ks. Prałat odszedł do domu Ojca w niedzielę, 22 listopada.

Ks. Poremba od 1980 roku przez 40 lat służył parafii w Dąbrowie Tarnowskiej, w tym przez 28 lat jako jej proboszcz i dziekan dekanatu dąbrowskiego. Był inicjatorem powstania w Dąbrowie Tarnowskiej stacjonarnego Hospicjum, ochronki dla dzieci, kuchni dla ubogich „Betania”, kaplicy w Oleśnicy, kaplicy cmentarnej, parafialnego ośrodka sportu i rekreacji oraz wielu akcji, festynów i pikników charytatywnych.

W tym okresie nasza szkoła bardzo mocno współpracowała z Ks. Prałatem, biorąc udział w wielu konkursach plastycznych i wokalnych w ramach corocznego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, konkursach palm wielkanocnych, pielgrzymkach, spotkaniach opłatkowych. Występowaliśmy również z jasełkami podczas dekanalnych opłatków nauczycieli. Nasi uczniowie uczestniczyli też w rozgrywkach sportowych na terenie ośrodka sportu i rekreacji.

 W 2008 roku Ks. Prałat przeszedł na zasłużoną emeryturę. Był kapelanem w dąbrowskim Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej. Do końca swej posługi kapłańskiej aktywnie uczestniczył w pracy duszpasterskiej parafii.

Eucharystii w kościele parafialnym, jak i ceremonii pogrzebowej na cmentarzu przewodniczył ks. biskup Stanisław Salaterski. Dąbrowa Tarnowska pożegnała pasterza, który kochał swoich parafian, służąc niestrudzenie, ofiarnie i z pokorą chorym, ubogim, samotnym, potrzebującym. Mąż modlitwy, miłośnik Eucharystii, żarliwy czciciel Maryi, ofiarny spowiednik, niestrudzony budowniczy, świadek miłosierdzia - w swoim kapłaństwie szczęśliwy.

W uroczystości pogrzebowej naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, w skład którego weszli nauczyciele: p. Iwona Tańska, p. Anna Wolak, p. Robert Pacześniowski. Towarzyszyli im: dyrektor szkoły p. Dariusz Węglowski i p. Irena Klich.

Pożegnaliśmy Kapłana o wielkim sercu, niespotykanej dobroci, który miał zawsze czas i uśmiech dla każdego człowieka.

Opracowała Irena Klich

HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI
HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

Spotkania informacyjne Rodziców z Wychowawcami  klas odbędą się przy użyciu platformy Teams według harmonogramu:

 

Klasa I – Pani Irena Klich, 09.12.2020r. (środa)  godz. 11:30 – 12:30

Klasa II – Pani Roksana Kaczówka, 08.12.2020r. (wtorek) godz. 13:30 – 14:30

Klasa III – Pani Grażyna Kruk, 08.12.2020r. (wtorek) godz. 14:00 – 15:00

Klasa IV – Pani Iwona Tańska, 08.12.2020r. (wtorek) godz. 17:00 – 18:00

Klasa V – Pan Waldemar Szlosek, 09.12.2020r. (środa) godz. 16:00 – 17:00

Klasa VI – Pani Anna Wolak, 08.12.2020r. (wtorek) godz. 16:00 – 17:00

Klasa VII – Pani Dorota Grzesik, 08.12.2020r. (wtorek) godz. 15:00 – 16:00

Klasa VIII – Pani Bernadeta Pabian, 09.12.2020r. (środa) godz. 18:00 – 19:00

Konsultacje z pozostałymi nauczycielami

odbędą się w takiej samej formie 9. 12 – środa  - godzina 17:00 – 18:00.

Dariusz Węglowski  dyrektor SP NG

Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r.
Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r.

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Stacjonarne funkcjonowanie szkoły zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r.

Organizacja zajęć sportowych i zdrowotnych dla uczniów oraz konsultacji dla klasy VIII pozostaje bez zmian.

Więcej informacji:

https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna-w-szkolach-przedluzona-do-3-stycznia-2021-r?fbclid=IwAR15z0LxqCcvE_oJ0ekWGDctChDIYqYkYAEHOzbv9vEcCsEW_IwFeM_1DGQ

Dariusz Węglowski Dyrektor SP NG

Rozstrzygniecie konkursu recytatorskiego
Rozstrzygniecie konkursu recytatorskiego

W szkole odbył się zdalny konkurs recytatorski  „Recytujemy dla Niepodległej”, zorganizowany przez p. Renatę Sojkę oraz p. Roksanę Kaczówkę. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie, przygotowanie pięknych recytacji z okazji Święta Niepodległości. Prezentacje uczniów można zobaczyć na Facebooku naszej szkoły.

Jury w składzie: p. Waldemar Szlosek, p. Maria Opiła, p. Renata Błasiak, p. Kalina Gądek wyłoniło laureatów.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria klas I - III

I miejsce – Amelia Partyńska- klasa III

II miejsce – Milena Adamczyk klasa I oraz Julia Wybraniec klasa II

III miejsce – Jakub Frąc- klasa I oraz Maja Żelazny klasa III

Jury wyróżniło: Dominikę Dobrowolską z kl. I i Artura Michalczyka kl. II

Kategoria klas IV - VIII

I miejsce - Gabriela Kmieć- klasa VIII

II miejsce - Adam Ciąbor – klasa IV

III miejsce - Marlena Maziarz - klasa VIII

Jury wyróżniło recytacje: Pauliny Chudy z kl. IV, Zuzanny Kawy z kl. VI, Julii Puły z kl.VI, Klaudii Czerwińskiej z kl. VII oraz  Bartosza Wątroby z kl. VII.

GRATULUJEMY!!!

Nagrody oraz dyplomy, z uwagi na pandemię, zostaną wręczone po wznowieniu zajęć stacjonarnych w szkole.

Opracowanie: Renata Sojka

https://www.facebook.com/100010838882042/videos/1237368316634453

https://www.facebook.com/100010838882042/videos/1237374713300480

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - OMAN I ZEA
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - OMAN I ZEA

20 października odwiedził naszą szkołę podróżnik z firmy TRZASK. Tym razem przybliżył uczniom klas I – III przyrodę, religię i kulturę Omanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwa na Półwyspie Arabskim. W obu bardzo widoczne jest przywiązanie do tradycji i religii. W obu też odkryto ogromne złoża ropy naftowej. Dzięki ropie naftowej Zjednoczone Emiraty Arabskie wybudowały na pustyni niezwykłe miasto – Dubaj. Wielki przepych i bogactwo miesza się tu z tradycją i biedą taniej siły roboczej. Kraj ten leżący nad Zatoką Perską, gdzie litr benzyny jest tańszy niż litr wody pitnej, to kraj wielu kontrastów.

W trakcie spotkania usłyszeliśmy historię przywódców – Sułtana Qaboosa  i Szejka Zayeda  – którzy mając śmiałe wizje i niemal nieograniczone możliwości, uczynili te kraje tym, czym są dzisiaj.

Odwiedziliśmy piaszczystą pustynię Sharqiya i dowiedzieliśmy się, jak kiedyś mogło wyglądać tu życie. Przyglądaliśmy się też temu, jak „oswojone” jest dzisiaj to miejsce.

Usłyszeliśmy opowieść o wielbłądach, które kiedyś zapewniały przetrwanie na pustyni. Jak są przystosowane do życia bez wody? Odwiedziliśmy też targ wielbłądów, żeby sprawdzić czy wciąż są tak cenne i czy ktoś je jeszcze kupuje.

W górach Al Hajar na północy Omanu poszukaliśmy Wielkiego Kanionu – czyli Wadi Ghul. Spędziliśmy noc nad jego krawędzią. Sprawdziliśmy też, czy na dnie doliny można znaleźć wodę nawet jeśli deszcz nie padał od wielu miesięcy.

Wędrując wzdłuż wybrzeża Omanu, odwiedziliśmy plażę, na której Żółwie Zielone składają swoje jajka. Spędzenie nocy w towarzystwie tych niesamowitych gadów wspominać będziemy pewnie do końca życia.

Sprawdzimy ile piasku trzeba wsypać do morza, żeby powstała sztuczna wyspa. Oczywiście nie byle jaka – najlepiej, żeby było widać ją z kosmosu. No i koniecznie w kształcie daktylowej palmy.

Wyjechaliśmy na 125 piętro Burj Khalifa – najwyższej obecnie budowli na naszej planecie.

Czy da się zrobić zamrażarkę tak wielką, żeby w jej środku dało się jeździć na nartach? Jak się okazuje - da się! Oczywiście, jeżeli cena nie gra roli. Pojedziemy zobaczyć efekt do Ski Dubaj – stoku narciarskiego na środku pustyni.

Odwiedzimy też największy na świecie szpital dla sokołów w Abu Dhabi. Zobaczymy, jak koryguje się dziób, ostrzy pazury, dokleja pióra, albo robi znacznie poważniejsze zabiegi. Wszystko, żeby szejk mógł zabrać na pustynię swojego pupila gotowego do polowania.

Zastanowimy się też nad tym, kto buduje Oman i ZEA? Ilu pracowników trzeba, żeby obsłużyć tak ogromną ilość budów? Skąd ich wziąć? Ile się im płaci? W jakich warunkach mieszkają? Czy faktycznie dla nich Dubaj to Złote Miasto?

W trakcie spotkania zobaczyliśmy również kilka rekwizytów przywiezionych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Omanu.

Opracowanie Irena Klich

Informacja dla Uczniów
Informacja dla Uczniów

W czasie nauki zdalnej szkolna biblioteka jest otwarta. Uczniowie mogą korzystać z księgozbioru na zasadach obecnie obwiązującego reżimu sanitarnego.

Wybraną lekturę lub książkę zamawiamy kontaktując się z nauczycielem, pracującym w bibliotece, poprzez dziennik elektroniczny lub poprzez pocztę pspng@wp.pl .

Przygotowane pozycje będzie można odebrać po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Zapraszam Dariusz Węglowski

V edycja BOHATERON - włącz historię!
V edycja BOHATERON - włącz historię!

W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w projekcie BOHATERON – włącz historię! Dzięki uczestnictwu w tej kampanii uczniowie mogli utrwalić wiadomości dotyczące historii Powstania Warszawskiego, ale również przez formułę tej ogólnopolskiej akcji, osobiście wyrazić swój podziw i szacunek dla wybranego Powstańca Warszawskiego, pisząc do niego  specjalne podziękowania za trud, ofiarność oraz odwagę w walce o wolną Ojczyznę wraz z życzeniami.

BOHATERON - włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie
i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego
oraz promocję historii Polski XX wieku. Prowadzona od 2016 roku akcja, bazując na indywidualnych historiach uczestników walk o stolicę, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.

Akcję organizuje Fundacja Rosa wspólnie z Fundacją Sensoria, a ich działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

W V edycji BOHATERON – włącz historię! wybraliśmy panią Hannę Stadnik ps. Hanka na „bohatera” w naszej szkole. Każda klasa zdecydowała - wspólnie z wychowawcą, w jaki sposób chce uhonorować powstańca. W akcję włączyli się uczniowie wszystkich klas. Dzięki dużemu zaangażowaniu wychowawców, rodziców oraz samych uczniów powiodły się zaplanowane działania
i przygotowano 82 prace dla pani Hanny Stadnik w niełatwym czasie pandemii. Mają one formę kartek, listów i prac plastycznych. Uczniowie pisali podziękowania, składali życzenia i zapewniali
o swojej pamięci dla bohaterów czasów II wojny światowej. Prace wykonywano głównie w domach podczas trwania zdalnego nauczania, a rodzice dostarczali je do szkoły, bądź młodsze rodzeństwo starszych uczniów. Wychowawcy natomiast tworzyli z uzyskanych materiałów wspólną pracę klasy głównie w formie albumów.  

Zebrane prace zostały wysłane.

Wszystkim, którzy włączyli się  w akcję serdecznie dziękujemy!

Koordynator szkolnej akcji – Iwona Tańska

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.03 32,174,419 unikalnych wizyt