24 Maj 2019 01:42
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Sukces w Powiatowym Turnieju BRD
Sukces w Powiatowym Turnieju BRD

25 kwietnia br. w Publicznej Szkole Podstawowej w Luszowicach gmina Radgoszcz odbył się finał Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Organizowany był przez policjantów dąbrowskiej „drogówki” asp. sztab. Radosława Pyrcza, sierż. szt. Pawła Stankiewicza, st. sierż. Adriana Wiatra oraz sierż. szt. Grzegorza Pułę oraz podkom. Jacka Wójcika.

Założeniem przedsięwzięcia było podniesienie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Turniej był wieloetapowy. Po eliminacjach szkolnych oraz gminnych zwycięskie drużyny awansowały do finału powiatowego, który składał się z dwóch etapów: rozwiązywania testu wiedzy i testu skrzyżowań  oraz jazdy rowerem po sprawnościowym torze.

Miło nam poinformować, że w klasyfikacji zespołowej najlepszą drużyną w powiecie okazali się uczniowie naszej szkoły. Drużyna w składzie: Julia Partyńska, Jessica Bąba, Konrad Wybraniec, Kacper Kogut zajęła I miejsce  w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju BRD i zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego. Reprezentanci naszej szkoły otrzymali okazały puchar, dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe. Uczniów do turnieju przygotowała pani Renata Sojka.

Nagrody dla uczestników turnieju wręczyli: kom. Jarosław Kmieć I Z-ca Komendanta Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Starosta Powiatu Lesław Wieczorek, Marek Lupa Wójt Gminy Radgoszcz, Powiatu Lesław Wieczorek, Krzysztof Gil Wójt Gminy Gręboszów,  wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie – Delegatura w Tarnowie, Marta Chrabąszcz Dyrektor CUW w Dąbrowie Tarnowskiej, Teresa Motyka Dyrektor Publicznej Szkoły w Luszowicach oraz jeden ze sponsorów nagród Paweł Drożdż  - Ośrodek Nauki JazdyJedynka” w Dąbrowie Tarnowskiej.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy im sukcesów w finale wojewódzkim!!!

Opracowanie: Renata Sojka – opiekun drużyny

Apel Katyński
Apel Katyński

Dąbrowa Tarnowska pamięta o polskich oficerach, żołnierzach,  policjantach, nauczycielach, urzędnikach i naukowcach pomordowanych na Nieludzkiej Ziemi w 1940 r.

Przedstawiciele dąbrowskich szkół i instytucji oraz Dąbrowianie uczcili pamięć pomordowanych w stalinowskich obozach jenieckich, a w szczególności – m.in. siedmiu mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej: Albina Basisty, Bolesława Berbeki, Stanisława Jurasa, Adama Malinowskiego, Józefa Paducha, Leszka Szpaka i Zygmunta Śliskiego.

W uroczystości przed budynkiem Kaplicy Cmentarnej, gdzie na ścianie frontowej umieszczona jest pamiątkowa tablica, udział wzięli przedstawiciele samorządów lokalnych, ks. Prałat Józef Poremba, reprezentacje jednostek gminnych i powiatowych, organizacji społecznych, a także nauczyciele i uczniowie.

Naszą szkołę reprezentował Sztandar w asyście uczniów Andrzeja Michalczyka, Sebastiana Puły, Nikoli Partyńskiej, Marleny Maziarz oraz pana dyrektora Dariusza Węglowskiego.

Eliminacje Gminne w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Eliminacje Gminne w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

24 kwietnia wśród uczniów i uczennic szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Dąbrowa Tarnowska rozpoczęła się rywalizacja w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Podczas eliminacji gminnych, które odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej,  do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn ze szkół podstawowych oraz 5 drużyn z gimnazjów i klas VII,  VIII z całej gminy.

Etap gminny turnieju, zgodnie z regulaminem, składał się z  pisemnego testu ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego. Konkurs przeprowadziła Komisja, w której w składzie zasiadali: Dyrektor Centrum Usług Wspólnych  oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Do turnieju przystąpiły dwie drużyny z naszej szkoły.   Młodsza grupa w składzie:  Julia Partyńska Klasa IV, Jessica Bąba klasa IV, Kacper Kogut klasa V, Konrad Wybraniec klasa V  zwyciężyła i zajęła I miejsce w gminnych eliminacjach w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy BRD uzyskując awans na zawody powiatowe.

Grupa starsza w składzie: Wiktor Wybraniec klasa VII, Justyna Maziarz klasa VII, Kamil Wybraniec klasa VII zajęła II miejsce  w tym turnieju.

Nagrody dla zwycięzców wręczył Sekretarz Gminy Stanisław Ryczek, który  podsumował rywalizację turniejową, podziękował uczestnikom i ich opiekunom za udział oraz życzył zwycięzcom godnego reprezentowania naszej gminy w eliminacjach powiatowych.

Opracowanie: Renata Sojka - opiekun drużyn

Sukcesy naszych uczniów na XVII Dniu Pamięci o Holocauście
Sukcesy naszych uczniów na XVII Dniu Pamięci o Holocauście

15 kwietnia 2019 r. w Dąbrowskim Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej pod hasłem: „Nie masz już w Polsce żydowskich miasteczek” odbyły konkursy recytacji, tańca i śpiewu podczas XVII Dnia Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom przeciwko Ludzkości.

Naszą szkołę w tych zmaganiach reprezentował dziewięcioosobowy zespół taneczny Aj Waj w składzie: Gabriela Kmieć, Aleksandra Wątroba, Dawid Świerczek, Natalia Wątroba, Andrzej Michalczyk, Sebastian Puła, Natalia Kijak, Natalia Wojtas oraz Kinga Wybraniec.

Jury doceniło naszych uczniów przyznając im II miejsce w konkursie tańca oraz wyróżnienie dla Natalii Wojtas w konkursie wokalnym.

Szczególne brawa należą się naszym ósmoklasistom, którzy po dwóch gadzinach zmagań z arkuszem egzaminacyjnym z języka polskiego mieli siłę, aby zaprezentować się w DDK. Podwójne brawa dla Natalii Wojtas, która po egzaminie nie tylko zatańczyła, ale też zaśpiewała

Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowanie: Iwona Tańska

WĘDRUJEMY DROGĄ KRZYŻOWĄ
WĘDRUJEMY DROGĄ KRZYŻOWĄ

W piątkowy wieczór przed Niedzielą Palmową (12 kwietnia) uczniowie szkoły wzięli udział w tradycyjnym nabożeństwie Drogi Krzyżowej w plenerze. Co roku inicjuje ją Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, zapraszając wszystkich mieszkańców. Oprócz czytania rozważań uczniowie jako ministranci, lektorzy, członkowie scholi i przygotowujący się do przyjęcia bierzmowania nieśli drewniany krzyż. Trasa wiodła spod Domu Ludowego, obok szkoły (tu usytuowane były aż trzy stacje), pod krzyż na placu kościelnym. Ostatnim  akcentem była modlitwa w świątyni.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zawsze jest dla uczestników głębokim przeżyciem.

Oprac. Irena Klich

"Dzień Zdrowia" w naszej szkole
"Dzień Zdrowia" w naszej szkole

4 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbył się „Dzień Zdrowia”. Było to podsumowanie działań profilaktyczno – zdrowotnych, jakie prowadzone są w naszej placówce.

Spotkanie rozpoczęliśmy II Szkolnym Festiwalem Piosenki o Zdrowiu. Każdą klasę reprezentował jeden solista. Jury w składzie: ks. Stanisław Bieleń, p. Katarzyna Świerzb,
p. Ewa Kijowska i p. Iwona Tańska, oceniając uczestników, brało pod uwagę: dobór repertuaru, czystość wykonania i ogólny wyraz  artystyczny. Wszystkie klasy przygotowały się do festiwalu bardzo profesjonalnie. Wymagało to dużo pracy i wysiłku. Wykonawcom towarzyszyły chórki i tancerze, co dodawało wykonaniom uroku. Uczniowie rywalizowali
w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – IV i klasy V – VIII.

W kategorii klas młodszych pierwsze miejsce wyśpiewała uczennica klasy IV Agnieszka Kmieć, zachęcając wszystkich do stosowania diety warzywnej. Martyna Żurawska z klasy trzeciej piosenką o niezdrowym żywieniu zdobyła II miejsce. Jak zdrowa jest woda przekonywała uczennica klasy I Maja Żelazny. Jury przyznało jej za to III miejsce. „Zdrowie jest tak bardzo blisko” to tytuł piosenki, którą wykonywał z towarzyszeniem chórku i tancerzy uczeń klasy drugiej Adrian Sojka i otrzymał za nią wyróżnienie.

W kategorii klas starszych najbardziej podobała się piosenka w wykonaniu ucznia klasy piątej Karola Dobrowolskiego zawierająca 10 zasad zdrowego żywienia. Wraz z towarzyszącymi mu tancerzami „wyrapował” I miejsce. Gabriela Kmieć z klasy szóstej przestrzegała przed drobnoustrojami, zachęcając jednocześnie do dbania o higienę. Jury przyznało jej II miejsce. O niepalenie papierosów apelowała w piosence „Pokonaj siebie” Natalia Kijak z klasy siódmej. Otrzymała za nią III miejsce. Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy ósmej Natalia Wojtas za wykonanie piosenki, w której przestrzegała przed dopalaczami, promując uprawianie sportu.

Z kolei wystąpiła klasa VI z inscenizacją na temat zdrowego odżywiania. Uczniów przygotowała p. Bernadeta Pabian, a o stronę muzyczną zadbał p. Waldemar Szlosek. Występ bardzo się podobał i nagrodzono go gromkimi brawami.

Następnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Nie pal – palenie szkodzi”. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

1.Martyna Guzik – kl. III

2.Samuel Warzecha – kl. I

2.Antoni Jabłoński – kl. I

3.Łukasz Łachut – kl. II

3.Paulina Chudy – kl. II

3.Sebastian Wenc – kl. I

3.Maja Żelazny – kl. I

Wyróżnienia: Karol Kogut, Jakub Ciąbor, Bartosz Nowak, Amelia Partyńska – klasa I.

            Barbara Zawada, Adam Ciąbor, Mateusz Kijak, Sylwia Siewierska – klasa II.

            Gabriela Sojka, Kamila Wąż, Julia Wojtas, Marek Banaś – klasa III.

Ostatnim punktem programu była wystawa zdrowej żywności, którą przygotowali rodzice. Stoiska wszystkich klas prezentowały się obficie i okazale. Na stołach znajdowały się wiosenne sałatki, dietetyczne ciasta, kolorowe galaretki, owocowe szaszłyki, pierożki ze szpinakiem, tradycyjne „blaszaki”, soki owocowo – warzywne. Wszyscy degustowali przygotowane specjały, chwalili i dziękowali rodzicom za przygotowanie tak wspanialej i zdrowej uczty.

Na zakończenie p. dyrektor Dariusz Węglowski podziękował wszystkim, którzy włączyli się w organizację przedsięwzięcia.

Impreza z całą pewnością uświadomiła wszystkim, jak ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia.

Dzień Zdrowia na stałe wszedł do kalendarza imprez szkolnych i chcielibyśmy, by obchodzony był tak bogato w następnych latach.

Opracowali: Grażyna Kruk, Waldemar Szlosek

Informacja Dyrektora Szkoły
Informacja Dyrektora Szkoły

Informacje dla uczniów zdających egzamin:

Egzamin ósmoklasisty  odbędzie się w dniach od 15-17 kwietnia.

1.Egzaminy odbywają się w szkole w normalnym trybie:

  • poniedziałek – język polski – 120 min
  • wtorek – matematyka – 100 min
  • środa – język angielski – 90 min  

2.Uczniowie piszący egzamin powinni być w szkole o godzinie 800 i mieć ze sobą dokument stwierdzający tożsamość (np. legitymacje szkolną).

3. Każdy uczeń zdający egzamin może wnieść do sali egzaminacyjnej pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem (niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmywalnych/ścieralnych).

4. Zdający mogą również wnieść do sali egzaminacyjnej małą butelkę wody. Podczas pracy z arkuszem egzaminacyjnym butelka powinna stać na podłodze przy nodze stolika, aby uczeń przypadkowo nie zalał materiałów egzaminacyjnych - szkoła zapewni ósmoklasistom wodę mineralną.

5. Na egzaminie obowiązuje zakaz wnoszenia  urządzeń telekomunikacyjnych.

Przypominam, że w tych dniach Szkoła zapewnia opiekę wszystkim uczniom, którzy  nie piszą egzaminu - zgodnie z wrześniowymi ustaleniami na spotkaniu z Rodzicami.

Drodzy uczniowie życzę Wam powodzenia!

Dyrektor Szkoły

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.05 26,080,216 unikalnych wizyt