21 Wrzesień 2017 07:02
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2015/2016

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Spotkanie uczniów z przedstawicielem Straży Pożarnej
Spotkanie  uczniów z przedstawicielem Straży Pożarnej

19 maja odbyło się spotkanie z przedstawicielem  Powiatowej Państwowej  Straży Pożarnej z Dąbrowy Tarnowskiej  mł. kpt. Piotrem Prosowiczem w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” , na którym to uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Podczas prelekcji i prezentacji multimedialnej uczniowie dowiedzieli się jak należy zachowywać się w przypadku pożaru w szkole, domu czy miejscu publicznym. Poznali ciężką i odpowiedzialną pracę strażaków.

Mł. kpt. Piotr Prosowicz  przedstawił także zasady bezpieczeństwa w razie pożaru, przypomniał ważne numery alarmowe,  a także poinstruował jak należy pomóc poszkodowanemu w pożarze i jakie czynności wykonać bezzwłocznie, gdy dojdzie do zapalenia się osoby.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali ciekawej prelekcji. Mieli również wiele  pytań do zawodowego strażaka.

Opracowanie: Renata Sojka - koordynator ds. bezpieczeństwa

EMILKA WĄTROBA ZWYCIĘZCĄ KONKURSU RECYTATORSKIEGO
EMILKA WĄTROBA ZWYCIĘZCĄ KONKURSU RECYTATORSKIEGO

We wtorek, 9 maja dwie uczennice naszej szkoły reprezentowały Nieczajną w V Edycji Konkursu Recytatorskiego „Nieść dobro – mieć serce na dłoni”, inspirowanego życiem i działalnością Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Konkurs zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim w ramach obchodów Dnia swojego Patrona.

Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół. Zwycięski laur w kategorii klas młodszych przypadł uczennicy klasy III Emilce Wątroba za deklamację wiersza Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”. Dziewczynkę przygotowała p. Irena Klich.

W kategorii klas starszych uczennica klasy VI Wiktoria Wątroba zajęła IV miejsce za recytację fragmentu Pisma Świętego. Z Wiktorią pracował p. Waldemar Szlosek.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami książkowymi. Serdecznie gratulujemy!

Opracowanie:  Irena Klich

Bądź Wielkim
Bądź Wielkim

Po raz kolejny już uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X edycji Regionalnego Konkursu "Bądź Wielkim”. W skład zespołu weszli: Joanna Foszcz, Julia Wojtas, Justyna Maziarz, Kinga Wybraniec i Kamil Kowal.

Konkurs składał się z trzech etapów. Na pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test wiedzy.Zadaniem zespołów zakwalifikowanych do II etapu było zaprojektowanie i wykonanie widokówki.  Wszystkie prace były inspirowane jedną z wybranych przez uczestników myśli/ przesłań Jana Pawła II z okresu  16.10.1998 r. – 02.04.2005 r.

Do organizatorów wpłynęło łącznie 32 prace konkursowe, przygotowane przez pięcioosobowe zespoły w tym:

  • w kategorii „szkoły podstawowe” - 13 prac;
  • w kategorii „gimnazja”  - 6 prac;
  • w kategorii „szkoły ponadgimnazjalne” - 6 prac;
  • w kategorii „Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Szkoły Specjalne Przysposabiające do Pracy” - 7 prac.

Komisja konkursowa w dniu 11 kwietnia 2017 r. dokonała oceny złożonych prac wg następujących kryteriów: ogólne wrażenie artystyczne (m.in. oryginalność pomysłu, estetyka, atrakcyjność wizualna pracy), komentarz do pracy (m.in. czytelność przekazu, styl, sposób ujęcia tematu); zgodność pracy z wytycznymi określonymi dla pracy konkursowej i komentarza.

Komisja sporządzając listę zespołów, które zostały zakwalifikowane do finałowego etapu, brała pod uwagę sumę punktów:

  • uzyskanych przez poszczególnych członków zespołu podczas pisemnego testu - I etap (maksymalna liczba punktów jaką pięcioosobowy zespół mógł uzyskać z pisemnego testu wynosi 5 pkt.)
  • przyznanych za pracę plastyczną wykonaną przez zespół – II etap (maksymalnie 5 punktów).

Do finału zakwalifikowane zostały zespoły, które w trakcie zmagań w ramach I i II etapu konkursu uzyskały łącznie największą liczbę punktów.

Organizatorzy zakwalifikowali do finału 16 zespołów (po cztery zespoły w każdej z kategorii).W kategorii „szkoły podstawowe” do finałowego etapu zakwalifikowano nasza szkolę z największą ilością punktów.

W II etapie konkursu uczniowie zaprezentowali pantomimę przygotowana w oparciu o cytat przedstawiony w pracy plastycznej. Hasło przez nas prezentowane, to: "Budujmy świat bez wojen”.

W efekcie finałowym zespół zajął II miejsce. Uczniowie otrzymali cenne nagrody, jednak największą i najtrwalszą nagrodą jest wiedza i doświadczenie na temat pielgrzymek papieskich zdobyte w trakcie przygotowań do konkursu.

Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwali państwo: Waldemar Szlosek, Irena Klich i Mirela Kiełbasa.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

Spotkanie ze znawcą grzybów
Spotkanie ze znawcą grzybów

Niedługo lato, a co ze tym idzie sezon grzybowy. Zasadne więc było przypomnienie sobie najważniejszych spraw dotyczących zbierania grzybów. W związku z tym na spotkanie do naszej szkoły został zaproszony Pan Justyn Kołek, międzynarodowej sławy miłośnik grzybów. Pan Justyn bierze udział w wielu międzynarodowych i krajowych spotkaniach na tematy grzybiarskie. Udziela licznych wywiadów i spotyka się z wieloma ludźmi udzielając im  cennych rad. Pod koniec maja poprowadził prelekcję dla uczniów klas 1-6, aby zwiększyć świadomość tego, jak niebezpieczne może być zbieranie grzybów, których jadalności nie jesteśmy pewni. Zaprezentował zebranym bogatą kolekcję fotografii przedstawiających grzyby. Większość z nich pomimo, że mieszkamy na wsi widzieliśmy pierwszy raz w życiu, niektóre grzyby przyciągały nasz wzrok pięknym wyglądem i bogactwem kolorów, jednak te okazywały się zazwyczaj niejadalne.

Dzięki samozaparciu i ogromnemu zaangażowaniu w poznawanie grzybów Justyn Kołek ukończył wielostopniowe kursy specjalistyczne, swoją wiedzę zgłębiał u najlepszych specjalistów Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, w ośrodkach w Poznaniu i Łodzi, brał udział w wielu imprezach międzynarodowych i zyskał zasłużoną sławę jako najlepszy znawca tematu.

Mamy nadzieję, że po tak znamienitej pogadance i my zostaniemy ,,ekspertami".

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

Biegi dla uczczenia Konstytucji 3 Maja
Biegi dla uczczenia Konstytucji 3 Maja

15 maja 2017 r. odbyły się „ Biegi z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja”. Punktualnie o godz. 11.00 na stadionie miejskim MLKS  Dąbrovia Kierownik Referatu Kultury i Sportu UM Piotr Zając serdecznie przywitał przybyłych zawodników oraz nauczycieli wychowania fizycznego, po czym zaprosił uczniów do rywalizacji.  

Naszą  szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV i V. Biegi zostały przeprowadzone na dystansach odpowiednich do wieku. Uczniowie klasy czwartej biegali na dystansie 400 m, a piątej na dystansie 500 m.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali pracownicy Referatu Kultury Fizycznej i Sportu oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

Wyniki naszych reprezentantów:

II miejsce Adrian Machaj klasa IV

I miejsce  Michał Wójcik klasa V

I miejsce Natalia Wątroba klasa V

Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

GRATULUJEMY!!!

Opracowanie: Renata Sojka

Finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju BRD
Finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju BRD

10 maja  w Mikluszowicach w powiecie bocheńskim odbyły się eliminacje wojewódzkie w ramach XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod Honorowym Patronatem Pana Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego. Zmagania uczniów z 22 szkół podstawowych – mistrzów powiatów odbyły się pod bacznym okiem policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie i Komendy Powiatowej w Bochni oraz sędziów z Polskiego Związku Motorowego.

Zawodników z opiekunami i zaproszonych gości bardzo serdecznie przywitała Pani Dyrektor Angelika Świerblewska, która życzyła wszystkim uczestnikom udanego startu. Jubileuszowy turniej otworzył uroczyście Wójt Gminy Drwinia – Jan Pająk, który życzył zawodnikom sukcesów.

Turniej rozpoczęły zmagania testowe, w których uczestnicy zawodów musieli wykazać się znajomością Kodeksu Ruchu Drogowego. Kolejne etapy polegały na przejechaniu  sprawnościowego toru przeszkód, bezpiecznym oraz zgodnym z przepisami pokonaniu wylosowanych tras na Miasteczku Ruchu Drogowego. Ważnym etapem zmagań był praktyczny pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Zawodnicy musieli  również udzielić pomocy przedmedycznej poszkodowanemu w wypadku rowerowym Rywalizacja była bardzo zacięta, a walka wyrównana.

Nasza szkolna drużyna w składzie: Wiktor Wybraniec, Kamila Wybraniec, Marlena Maziarz, Justyna Maziarz, która po zwycięstwie w eliminacjach gminnych i powiatowych godnie reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich. Drużyna najlepiej w województwie napisała testy wiedzy, bardzo dobrze poradziła sobie na miasteczku komunikacyjnym. Jednak duży stres spowodował liczne błędy na torze sprawnościowym.

Drużynie gratulujemy dojścia do finału wojewódzkiego i dziękujemy za wspaniałe emocje !

Opracowanie: Renata Sojka-opiekun drużyny

X GMINNY TURNIEJ EKOGALA 2017
X GMINNY TURNIEJ EKOGALA 2017

11 maja w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się X edycja Gminnego Turnieju EkoGala 2017.

Patronat nad turniejem objął Burmistrz Krzysztof Kaczmarski.

Konkurs miał na celu: propagowanie proekologicznych zachowań, zdrowego stylu życia oraz działań profilaktycznych w tym zakresie, rozwijanie efektywnego współdziałania w zespole i pracy w grupie.

Do rywalizacji przystąpiło cztery szkoły  podstawowe z terenu gminy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Joanna Foszcz kl. VI, Natalia Wojtas kl. VI, Kinga Wybraniec kl.VI.

Do turnieju przygotowała uczniów pani mgr Renata Sojka – nauczyciel przyrody.

Zmagania uczestników turnieju rozpoczęły się od Quizu   przyrodniczo - ekologicznego, obejmującego zakres wiadomości i umiejętności szkoły podstawowej. Potem uczniowie przystąpili do konkurencji plastycznej. Drużyna wykonywała projekt stroju ekologicznego z materiałów wtórnych.  Następnie uczniowie prezentowali przygotowaną ekologiczną kartkę pocztową oraz rozpoznawali ekoznaki.

Kolejną konkurencją była ścieżka zdrowia - uczniowie uczestniczyli w konkurencjach sportowych. Po zsumowaniu punktacji z sześciu konkurencji  przez Jury okazało się, że drużyna naszej szkoły zajęła   II miejsce w X jubileuszowej edycji  Gminnego Turnieju  - EkoGala 2017.

Nagrody rzeczowe  i dyplomy  dla uczennic  i szkoły wręczyli pan Burmistrz Krzysztof Kaczmarski oraz pani Wicedyrektor Małgorzata Wódka. 

Również pani Renata Sojka otrzymała podziękowanie za pracę i trud włożony w przygotowanie uczniów do turnieju.

Opracowanie: Renata Sojka

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.02 9,449,428 unikalnych wizyt