19 Listopad 2017 05:42
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

List Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego z okazji święta DEN

Odblaskowy happyning w Nieczajnie Górnej
Odblaskowy happyning w Nieczajnie Górnej

Szkoła podstawowa w Nieczajnie Górnej uczestniczy w Małopolskim Konkursie „Odblaskowa szkoła”, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły. Zwraca on uwagę nauczycieli, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych. Promuje także wszelkie inicjatywy ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma formę konkursu promującego szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

Organizatorem konkursu jest: Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki i Małopolski Urząd Marszałkowski.

W związku z przystąpieniem do konkursu  szkoła nawiązała współpracę z Powiatową Komendą Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz lokalnymi organizacjami tj. Stowarzyszeniem Kobiet Wsi Nieczajna, Ochotniczą Strażą Pożarna,  a także Parafią Rzymsko - Katolicką w Nieczajnie Górnej i zachęciła do wspólnych działań na rzecz VIII edycji małopolskiego konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA”We wrześniu i październiku br. placówka przygotowała bogaty kalendarz imprez realizowany przez koordynatora p. Renatę Sojka, którą  wspomagają wychowawcy klas I- VII.

13 października o 930 spod szkoły wyruszył odblaskowy pochód, w którym wzięli udział uczniowie klas I-VII wraz z wychowawcami. Uczniowie przez kilka dni przygotowywali się do tego wydarzenia, opracowując hasła, plakaty i transparenty. Placówka przygotowała na to wydarzenie odblaskowy baner - promujący odblaskową szkołę. 

Odblaskowy korowód, poruszający się ulicą Nieczajny Górnej, zwracał uwagę  przejeżdżających kierowców i budził zachwyt  mieszkańców. Podczas marszu uczniowie skandowali hasła zachęcające do noszenia odblasków. Przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej na „odblaskowych uczniów” czekali  lokalni strażacy,  którzy zaprosili ich do swojej strażnicy. Komendant OSP  pan Zbigniew Pikul opowiedział uczniom czym zajmuje się ochotnicza straż. Pokazał im  strażacki samochód, sprzęt gaśniczy, ubiory strażaków oraz wyposażenie strażnicy.

Wyrażamy przekonanie, że podejmowane działania przez szkołę przyczyniły się do promocji idei konkursu „Odblaskowej szkoły”, a noszenie przez uczniów odblasków o zmroku  stanie się nie ustawowym, a świadomym ich  obowiązkiem.

Opracowanie koordynator programu Renata Sojka 

Spotkanie z "Wandą Chotomską" - warsztaty czytelnicze
Spotkanie z "Wandą Chotomską" - warsztaty czytelnicze

W poniedziałek 9 października  uczniowie klas I – III wzięli udział w warsztatach czytelniczych zorganizowanych i poprowadzonych przez Panią Annę Zawiślak – pracownika Oddziału dla Dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. 

Dzieci zapoznały się z biografią Wandy Chotomskiej i skutecznie zostały zachęcone do rozczytywania się w jej książkach.To znana polska pisarka, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy przedstawień teatralnych i filmów krótkometrażowych. Była także laureatką wielu konkursów literackich oraz pomysłodawczynią Orderu Uśmiechu. Wiersze Wandy Chotomskiej należą do kanonu literatury dziecięcej. To lektury, które dzieci polubią od pierwszego wersu, ale to też teksty, które z pewnością rodzice chętnie czytają swoim pociechom.

Były to wspaniałe chwile rozczytywania się w wierszach Chotomskiej, za które bardzo dziękujemy.

Z wizytą w Powiatowej Komendzie Policji w Dąbrowie Tarnowskiej
Z wizytą w  Powiatowej Komendzie Policji w Dąbrowie Tarnowskiej

9 października uczniowie klas I-III  udali się wraz z opiekunami do Komendy Powiatowej Policji w Dabrowie Tarnowskiej, aby poznać pracę policji różnych wydziałów i dowiedzieć się jak zostać funkcjonariuszem policji.

Wszystkich serdecznie powitała mł. asp. Ewelina Fiszbain - rzecznik prasowy  komendy, która ciekawie opowiadała o roli i zadaniach strażników prawa.

Nasi wychowankowie zostali pochwaleni za noszenie elementów odblaskowych, na  co zwrócili uwagę policjanci, którzy życzliwie reagowali na ich wizytę.

Na świetlicy technik kryminalistyki asp. Artur Gnat pokazał uczniom zawartość  walizki oględzinowej,  która zabierana jest na miejsca różnych zdarzeń przez funkcjonariuszy policji z wydziału kryminalnego, a następnie pobierał od nich odciski palców.

Uczniowie mieli także możliwość na parkingu policji zobaczyć od środka radiowozy policyjne, co szczególnie zainteresowało chłopców.

Wizyta na komendzie zrobiła duże wrażenie na najmłodszych naszych uczniach. Było to jedno z zaplanowanych działań w ramach udziału szkoły w konkursie „Odblaskowej szkoły”.

Opracowanie: Renata Sojka

DZIEŃ PAPIESKI -"IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ"
DZIEŃ PAPIESKI -"IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ"

Człowiek współczesny tak bardzo potrzebuje nadziei.Człowiek na tej polskiej ziemi

tak bardzo potrzebuje nadziei. Co to jest nadzieja? Co ona znaczy?

Znaczy: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!

XVII już Dzień Papieski był przeżywany pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Obchodzono go w naszej ojczyźnie w niedzielę, 8 października. Kolejny raz schola dziewczęca złożona z uczennic klas III – VII naszej szkoły i gimnazjum przybliżyła nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II, interpretując  wypowiedzi papieskie w formie montażu słowno-muzycznego. W postać papieża wcielił się ponownie uczeń klasy VII Patryk Szwajkosz. Autorski scenariusz ułożyła p. Irena Klich i wspólnie z p. Waldemarem Szloskiem przygotowali występ dla mieszkańców Nieczajny Górnej i Dolnej, którym rozpoczęły się dwie niedzielne Msze św.

Okolicznościowa dekoracja została wykonana we współpracy z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej.

Bardzo cieszy szczególnie to, że uczennice gimnazjum co roku chętnie biorą udział w przygotowaniu Dnia Papieskiego.

Opracowanie: Irena Klich

Realizujemy program Szkoły Promującej Zdrowie
Realizujemy program Szkoły Promującej Zdrowie

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu Szkoły Promującej Zdrowie.

Edukacja zdrowotna jest podstawowym prawem człowieka. Przekazując dzieciom wiedzę o zdrowiu, możemy ułatwić im zdrowy styl życia i pracy, a tym samym poprawić  zdrowie społeczeństwa.

Promocja zdrowia to jedno z zadań szkoły, obejmujące całą społeczność szkolną.

Na podstawie rozmów, obserwacji i analizy ankiet przeprowadzonych wśród uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców opracowano program zdrowotny. Głównym celem programu jest uświadomienie wpływu sposobu odżywiania na zdrowie i samopoczucie człowieka, popularyzacja picia wody oraz zachęcenie do większej aktywności fizycznej.

Działania profilaktyczno-zdrowotne, które realizowane  były w ubiegłym roku będą nadal kontynuowane.

Dodatkowo  zorganizowane zostaną atrakcyjne zajęcia edukacyjne:

  • Cztery pory roku, czyli owoce i warzywa w kuchni
  • O smaku, ziołach i… uważnym  jedzeniu
  • Co się kryje w piramidzie ?
  • Szanuj życie należycie.
  • Konkurs ,,Śpiewamy o zdrowiu’’

Spotkania z psychologiem, higienistką szkolną, ratownikiem medycznym, dietetykiem, pracownikiem sanepidu.

Za zrealizowane w ubiegłym roku szkolnym programy profilaktyczno – zdrowotne „Nie pal przy mnie, proszę”, „Bieg po zdrowie”, „Trzymaj formę” nasza szkoła otrzymała certyfikaty.

Koordynator realizacji projektu

Grażyna Kruk

Odblaskowy grill
Odblaskowy grill

2  października  podczas pięknej słonecznej, jesiennej pogody  przedstawicielki Stowarzyszenia Kobiet Wsi Nieczajna  i rodzice zorganizowali  grill  obok szkoły dla uczniów tańczących w zespole Nieczajnianie.

Wspólnemu grillowaniu towarzyszyły  gry  i zabawy na świeżym powietrzu.

Rodzice zadbali o poczęstunek: pieczone kiełbaski, napoje i słodycze, które zakupili ze środków finansowych jakie zespół otrzymał podczas dożynek powiatowych w Bolesławiu za piękne ośpiewanie wieńca dożynkowego.

Wszyscy miło i wesoło spędzili poniedziałkowe  popołudnie bezpiecznie wracając do  swoich domów w odblaskowych kamizelkach.

Opracowanie: Renata Sojka

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.05 10,586,758 unikalnych wizyt