24 Kwiecień 2018 16:12
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

PĄCZKUJEMY!!!
PĄCZKUJEMY!!!

PĄCZKUJEMY!!!

W TŁUSTY CZWARTEK  ZACZYNAMY NOWĄ AKCJĘ!   

CEL – POMOC GŁODUJĄCYM DZIECIOM W REPUBLICE ŚRODKOWEJ AFRYKI, BUDOWA SZKÓŁ, PRZEDSZKOLA,

OPERACJE 5 NIEPEŁNOSPRAWNYCH RUCHOWO OSÓB.

JAK POMÓC? TO PROSTE. DOŁĄCZ DO AKCJI! WYŚLIJ SWOJEGO PĄCZKA DO AFRYKI! ZAMIAST ZAJADAĆ SIĘ PĄCZKAMI, PODZIEL SIĘ NIMI.

KWOTĘ, KTÓRĄ WYDAŁBYŚ NA  PĄCZKI  (2 ZŁ), PRZYNIEŚ DO KLASY 1 DO SPECJALNEJ MUSZLOWEJ SZKATUŁKI, A POTEM SAM WPISZESZ SIĘ NA „Pączkową listę” PONIŻEJ.

NA TEJ LIŚCIE NIE MOŻE CIEBIE ZABRAKNĄĆ!!!!!!

AKCJA TRWA DO 15 MARCA. POMÓŻ!

PLENEROWA DROGA KRZYŻOWA
PLENEROWA DROGA KRZYŻOWA

W wielu parafiach naszej diecezji w wielkopostne piątkowe wieczory odbywały się nabożeństwa drogi krzyżowej w plenerze. W parafii Nieczajna taką formę nabożeństwa zainicjowała i kontynuuje Akcja Katolicka. Nie zważając na deszczową pogodę i chłód, licznie zgromadzeni uczestnicy nabożeństwa przeszli 7 kwietnia trasę 14 stacji. Rozważania dotyczyły małżeństwa i rodziny, a do ich odczytania zaproszono dzieci szkolne, scholę, liturgiczną służbę ołtarza, młodzież gimnazjalną, członków Rady Parafialnej i Akcji. Obrazy umieszczone na krzyżach stacyjnych wykonały dzieci ze szkoły podstawowej podczas katechezy. Zakończenie drogi nastąpiło na placu kościelnym przy krzyżu, pod którym zostały złożone niesione znicze. Już w świątyni modlono się koronką do Bożego Miłosierdzia i odśpiewano apel jasnogórski.

Plenerowa droga krzyżowa gromadzi co roku coraz więcej parafian. To znak dla członków Akcji, że wspólnota parafialna potrzebuje i takiej formy modlitwy.

Opracowanie: Irena Klich

Rozpoczęły się zapisy dzieci do klasy I na rok szkolny 2018/19
Rozpoczęły się zapisy dzieci do klasy I na rok szkolny 2018/19

Dyrektor szkoły informuje, że rozpoczęły się zapisy dzieci do klasy I na rok szkolny 2018/2019.

Obowiązkiem szkolnym objęte są dzieci urodzone w 2011 roku.

Zapisy odbywają się w sekretariacie szkoły i trwać będą od 06 lutego do 5 marca  2018 r.

Karta zgłoszenia do pobrania w przedszkolu, w sekretariacie szkoły oraz ze strony internetowej szkoły.


W KINIE NA FILMIE "GNOMY ROZRABIAJĄ"
W KINIE NA FILMIE "GNOMY ROZRABIAJĄ"

Po seansie kinowym i przedstawieniach teatralnych przyszedł czas na film w 3D. Taką komediową animację oglądnęli uczniowie klas I – III w poniedziałek, 5 lutego w dąbrowskim kinie „Sokół”. Szczególną zaletą był wielki dubbing małych bohaterów – gnomów. Swoich głosów użyczyli aktorzy: Jerzy Stuhr, czyli słynny osioł ze „Shreka”, Olaf Lubaszenko i znany z kabaretu Robert Górski.

Akcja filmu rozgrywa się w starym budynku, do którego przeprowadza się Chloe wraz z mamą. Dom skrywa różne tajemnice. Jedną z nich jest osobliwa kolekcja krasnali ogrodowych. Pewnego dnia małe figurki ożywają. Skrzaty okazują się legendarnymi strażnikami, którzy od wieków bronią Ziemi przed istotami z innych wymiarów. Dzielna Chloe, jej kolega Liam i zwariowane krasnale ruszają na ratunek świata. Po wielu przygodach udaje się zrealizować misję ratunkową, a w dodatku dziewczynka zyskuje prawdziwych przyjaciół – Liama i gnomów.

Wyjazd zorganizowała p. Irena Klich we współpracy z p. Mirelą Kiełbasa i p. Grażyną Kruk.

Opracowanie Irena Klich

Kolędowanie Szkolnego Klubu Wolontariatu
Kolędowanie Szkolnego Klubu Wolontariatu

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, działającego w naszej szkole, udali się do Domu Pomocy Społecznej i Hospicjum im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy, by umilić czas podopiecznym tych placówek.

Pod kierunkiem pedagoga szkolnego p. Renaty Sojka wykonawcy przygotowali i zaprezentowali  pogodny  występ grupy  kolędniczej „Hej kolęda, kolęda”,  w trakcie którego, oprócz wesołych scenek,  nie zabrakło serdecznych życzeń oraz  tradycyjnych polskich kolęd.

Następnie zespoły wokalne „Aplauz” i „Kolędowe nutki” zaśpiewały pastorałki: „Gore gwiazda”, „Pastorałkę od serca do ucha”. Jako solistki wystąpiły Agnieszka i Gabriela Kmieć.

Opiekę nad uczniami sprawowały p. Grażyna Kruk i p. Irena Klich.

Piękną wiązankę kolęd i pastorałek zaprezentował szkolny chórek prowadzony przez p. Waldemara Szloska.

Młodzi wykonawcy zostali bardzo ciepło przyjęci zarówno przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz  Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy.

Bez wątpienia szkolnym kolędnikom udało się rozweselić zebranych na świetlicach gości, którzy  nagrodzili wykonawców gromkimi brawami oraz poprosili o bis. W DPS ks.  Prałat Józef Poremba podziękował uczniom i nauczycielom za inicjatywę, podarował obrazki z wizerunkiem Św. Józefa oraz zachęcił   na koniec  wszystkich do wspólnego zakolędowania. Miłym zaskoczeniem był przyjazd ks. Prałata do szkoły, który w podziękowaniu za wspólne kolędowanie przywiózł uczniom słodycze. Na koniec w imieniu chorych wolontariusze otrzymali podziękowanie od pani Dyrektor Urszuli Mróz, która napisała „Niech Bóg, którego miłość ciągle przynagla nas do czynienia dobra, hojnie wynagrodzi swoją łaską i błogosławi codzienność”.

Również dyrektor p. Irena Kawa podziękowała uczniom   i nauczycielom za piękny występ, który sprawił wiele radości osobom przebywającym w Środowiskom Domu Samopomocy w Oleśnicy.

Pobyt w tych niezwykłych miejscach, bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi, chorymi pacjentami był prawdziwą lekcją życia i ogromnym przeżyciem dla nas wszystkich. Wyrażamy przekonanie, że podejmowane działania uczą naszych uczniów empatii oraz integrują z osobami chorymi i niepełnosprawnymi.

W bieżącym roku szkolnym  Szkolny Klub Wolontariatu z Nieczajny Górnej otrzymał CERTYFIKAT od Studium Prawa Europejskiego z Warszawy.

Opracowanie: Renata Sojka

Zielone warzywo w ramach Szkoły Promującej Zdrowie
Zielone warzywo w ramach Szkoły Promującej Zdrowie

26 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach edukacyjnych mających na celu uwrażliwienie ich na korzyści płynące ze spożywania warzyw, a zwłaszcza tych o zielonym zewnętrznym zabarwieniu.

Kilka tygodni wcześniej opiekun programu "Bądź zdrów" (Szkoła Promująca Zdrowie), w ramach którego realizowane były zajęcia, pani Grażyna Kruk przydzieliła każdej klasie warzywo, na temat którego wychowawcy mieli przeprowadzić zajęcia z uczniami.

26 stycznia komisja w składzie pani Irena Klich i Mirela Kiełbasa sprawdzały poziom wykonania zadania. Wszystkie klasy wywiązały się z podjętych zadań. Po wejściu do klas pachniało warzywami, przetworami i daniami z nich wykonanymi, a gazetki cieszyły oczy barwami i ciekawą tematyką:

Klasa I wykonała: sałatki z brokułów, zupę brokułową, obok każdego dania zamieszczając przepisy na ich wykonanie. Uwagę zwracała ciekawa i w merytoryczny sposób wykonana gazetka, na której zamieszczono między innymi 10 powodów, dla których tych warto jeść brokuły.

Klasa II, której motywem przewodnim na zajęciach był ogórek, wykonała sałatkę z ogórka, zaprezentowała różnorakie przetwory z ogórków, wykonał kolorową gazetkę do słów piosenki "Ogórek, ogórek" oraz zielone prace plastyczne, które wychowawca zamieścił na tablicy szkolnej. Każde z dzieci w tym dniu przyszło do szkoły ubrane na zielono, aby podkreślić znaczenie swojego warzywa dla zdrowia człowieka.

Klasa III zaprezentowała koktajl warzywny wykonany z selera, którym poczęstowała wszystkich chętnych. Dzieci wykonały również bogatą w treści o tematyce zdrowotnej gazetkę klasową.Klasa IV – warzywem  dla klasy IV była pietruszka.

Klasa IV pięknie wywiązała się z podjętego działania.  Uczniowie wykonali sałatkę warzywną z pietruszki, opisali wartości odżywcze tego warzywa, jednak największą uwagę przyciągała gazetka ścienna z hasłem ,,Jedz pietruchę, będziesz zuchem”.

Klasa V zebrała  i zaprezentowała materiały  dotyczące kapusty pekińskiej.  Przygotowała na ten temat prezentację multimedialną oraz gazetkę klasową. Podniebienia uczniów cieszyła pyszna i w elegancki sposób podana sałatka z kapusty, którą wszyscy z apetytem zjedli.

Klasa VI w tym dniu pracowała ze zdrowym, wiosennym warzywem, jakim jest sałata. Podobnie jak pozostałe klasy uczniowie wykonali gazetkę klasową, a z zielonych listków sałatki pyszne wiosenne kanapki, którymi częstowali się na przerwach relaksując się po wytężonej nauce. Obok kanapek umieścili materiały wydrukowane na zielonych kartkach, zawierające informacje na temat zdrowego żywienia.

Klasa VII, jako najstarsza z klas, podeszła bardzo profesjonalnie do tematu, jakim był dla niej szczypiorek. Uczniowie wykonali bogatą w treści o tematyce zdrowotnej gazetkę oraz przynieśli młode pęczki szczypiorku.

Organizatorzy składają serdeczne gratulacje wszystkim klasom za pomysłowość i zaangażowanie w realizację zadań, a rodzicom za pomoc.

Opracowanie: M. Kiełbasa

V MIĘDZYGMINNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK - FINAŁ
V MIĘDZYGMINNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK - FINAŁ

Cztery godziny spędzili w niedzielę, 28 stycznia, w Dąbrowskim Domu Kultury finaliści i widzowie V Międzygminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej i Wójta Radgoszczy. Przyniósł on wiele radości zarówno wykonawcom, jak i wiernym słuchaczom. Festiwal był piękną modlitwą do nowonarodzonego Jezusa. W tym czterogodzinnym maratonie wzięli udział również nasi uczniowie. I chociaż ich występy nie zostały tym razem nagrodzone, to wrócili bogatsi o nowe doznania artystyczne. Szkołę reprezentowali finaliści:

  • Julia Wojtas z klasy II z „Kolędą domową”,
  • Zespół „APLAUZ”  z pastorałką „Od serca do ucha”.

Uczniowie otrzymali dyplomy i statuetki za osiągnięcia w eliminacjach.Podczas obrad komisji oceniającej prezentacje czas umilił swoim krótkim koncertem kolęd we własnej aranżacji Adam Dudek. Wszyscy finaliści mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów festiwalu. 

Opiekę nad małymi artystami sprawowały panie: Mirela Kiełbasa i Irena Klich.

Opracowała Irena Klich

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.05 13,982,226 unikalnych wizyt