19 Listopad 2018 20:32
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Zjazd Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych
  Zjazd Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych

25 września br. delegacja naszej szkoły wraz ze Sztandarem Szkoły uczestniczyła w Diecezjalnym Zjeździe Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych, które miało miejsce w Śnietnicy, w gminie Uście Gorlickie.

Opiekę nad uczniami sprawowaly panie Renata Sojka i Irena Klich.

W uroczystości wzięło udział ponad 300 uczestników, w tym 35 delegacji uczniowskich ze sztandarami patronów swoich szkół. Zebranych swoją obecnością zaszczycili m. in. Barbara Nowak- Małopolski Kurator Oświaty, Dariusz Leśniak – Dyrektor Delegatury MKO w Nowym Sączu.

Uroczystej mszy świętej przewodził i homilię wygłosił ks. Kustosz Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie - prałat Józef Niżnik.

Po zakończeniu mszy św. nauczyciele, rodzice i uczniowie SP w Śnietnicy przestawili montaż słowno - muzyczny, przybliżając postać swojego Patrona.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, a na  koniec wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na smaczny obiad i deser.

Opracowanie: Renata Sojka

Zważ tornister!
Zważ tornister!

Zaczął się nowy rok szkolny. Każdy uczeń rozpoczyna go z pełnym książek, zeszytów i przyborów tornistrem.

Przypominamy o najważniejszych zasadach pakowania i użytkowania plecaków szkolnych:

 • waga plecaka z jego zawartością nie powinna przekraczać 10 – 15% masy ciała;
 • tornister powinien posiadać usztywnioną ścianę przylegającą do pleców;
 • ciężar zawartości powinien być rozłożony symetrycznie;
 • cięższe rzeczy należy umieszczać na dnie, a lżejsze wyżej;
 • tornister powinien być wyposażony w równe, szerokie szelki;
 • długość szelek powinna umożliwić swobodne wkładanie i zdejmowanie jednocześnie zapewniając jak najlepsze przyleganie tornistra do pleców;
 • zalecane jest dodatkowe zapięcie spinające szelki z przodu klatki piersiowej;
 • tornister należy nosić na obu ramionach.

Rodzice powinni systematycznie kontrolować zawartość plecaka i zwrócić uwagę na następujące  czynniki:

 • obciążenie podręcznikami i zeszytami z przedmiotów, które nie były ujęte w programie nauczania w danym dniu;
 • noszenie dodatkowych słowników i książek i innych rzeczy niezwiązanych z programem nauczania (pamiętniki, albumy, zabawki, itp.);
 • rodzaj materiału, z jakiego został wykonany tornister (waga pustego tornistra waha się od 0,5 kg do 2 kg).
"Razem dla Niepodległej" - integracyjna gra terenowa
"Razem dla Niepodległej" - integracyjna gra terenowa

20 września uczniowie klasy siódmej spotkali się, aby świętować 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

To wydarzenie, realizowane było w ramach projektu „Razem dla Niepodległej”, będącego wspólnym przedsięwzięciem naszej szkoły oraz  Publicznej Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie  i Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim, któremu honorowo patronują Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

Zgromadzonych w smęgorzowskiej  leśniczówce uczniów i nauczycieli przywitali dyrektorzy placówek p. Bogusław Marek, p. Dariusz Węglowski i p. Marcin Jarzwiec, którzy przypomnieli główne założenia projektu i życzyli wszystkim wspaniałej zabawy.

Następnie młodzież wzięła udział w grze terenowej zorganizowanej na  terenie leśnictwa. Na trasie, drużyny napotkały szereg skomplikowanych zadań. Trzeba było wykazać się dużym sprytem, wiedzą historyczną oraz niezbędną w biegach terenowych kondycją. Uczestnicy oprócz samego biegu na czas zmagali się ze zróżnicowanymi zadaniami. Musieli m.in. zaprezentować umiejętności udzielania pierwszej pomocy w fikcyjnym wypadku.

Na kolejnych stanowiskach kontrolnych niezbędnymi do uzyskania punktów były: szczegółowa znajomość Mazurka Dąbrowskiego, wiedza historyczna okresu rozbiorów i kształtowania się polskiej państwowości, słuch muzyczny i znajomość pieśni patriotycznych, pamięć wizualna, zespołowe pokonanie przeszkód w zadaniach sprawnościowych oraz celne oko w konkurencji strzeleckiej.

Nagroda za wspaniałą rywalizację była ukryta w starym kufrze, a dostępu do niego strzegł skomplikowany szyfr, zaś każda z drużyn dostała zaledwie część kodowanej informacji. Dopiero połączone siły uczniów wszystkich szkół pozwoliły ułożyć prawidłową kombinację.

W miłym towarzystwie, przy dźwiękach gitar i pieśni patriotycznych szybko mijał czas. Po wyczerpującym biegu pieczone nad ogniskiem kiełbaski smakowały wspaniale, a dyskoteka okazała się dopełnieniem udanego spotkania.

Gra terenowa była świetną okazją do utrwalenia wiedzy historycznej oraz  integracyjnego spotkania i zacieśnienia koleżeńskich więzi pomiędzy uczniami szkół z trzech sąsiadujących miejscowości. Razem dla Niepodległej!

Zebranie z Rodzicami
Zebranie z Rodzicami

Zebranie z Rodzicami odbędzie się we środę 26 września o godzinie 16 30. Rozpocznie ją spotkanie ogólne  na sali gimnastycznej.

Dyrektor szkoły omówi najważniejsze założenia pracy szkoły.

Szczegółowe plany, programy, akcje i uroczystości będą analizowane w klasach z wychowawcami.

Pozostali nauczyciele są do dyspozycji rodziców  od godziny 17 00.

Termin dodatkowego dyżuru wszystkich uczących w roku szkolnym 2018/19 dla Rodziców, którzy  nie mogą być obecni na tym zebraniu - wtorek 02. 10. 2018 r. w godzinach 14 00 – 15 00.

Zapraszamy wszystkich Rodziców

Udział uczniów w akcji EDWARD
Udział uczniów w akcji EDWARD

19 września br. uczniowie klasy szóstej i siódmej, we współpracy  z  funkcjonariuszami dąbrowskiej drogówki, uczestniczyli w akcji profilaktycznej pod nazwą „Projekt  EDWARD”.

To Europejski Dzień bez Ofiar  na Drogach. Ideą przewodnia projektu jest „wizja zero”- zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Uczniowie przygotowali transparenty, na których zamieścili hasła: „Chcemy żyć!”„ Kierowco- zwolnij!”, „ Noga z gazu”, „Warto żyć! „Piłeś? –nie jedź!”, „ STOP- wypadkom drogowym!” itp. Funkcjonariusze miernikiem prędkości mierzyli prędkość przejeżdżających pojazdów, a uczniowie do zatrzymanych kierowców apelowali o bezpieczną jazdę, zwracali uwagę im na przejście, przez które przechodzą do szkoły. Kierowcy, którzy stosowali się do przepisów drogowych w terenie zabudowanym  byli nagradzani jabłkiem. Natomiast ci, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym musieli  jeść cytrynkę lub zapłacić mandat. Wszyscy wybierali cytrynkę.

Policji udało się przypadkowo zatrzymać redaktora Radio Kraków, który zainteresował się akcją i przeprowadził wywiad z uczniami i funkcjonariuszami policji.

Opracowanie:  Renata Sojka-koordynator ds. bezpieczeństwa uczniów

POCZET SZTANDAROWY NA UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWEJ
POCZET SZTANDAROWY NA UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWEJ

Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niedzielę, 16 września, w parafialnej uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Bolesnej, reprezentując naszą placówkę oświatową w poczcie sztandarowym. Poczet wziął udział w sumie odpustowej, (główny celebrans i kaznodzieja - ks. Józef Sadowski, proboszcz w Cerekwi, pozostali celebransi: proboszcz ks. Stanisław Bieleń, ks. kanonik Władysław Jaróg), a potem w procesji wokół świątyni. Opiekę na pocztem sprawuje w tym roku szkolnym p. Renata Sojka, a w jego składzie znaleźli się uczniowie: Natalia Kijak, Nikola Partyńska, Justyna Maziarz, Marlena Maziarz, Sebastian Puła i Mateusz Rogóż.

Oprac. Irena Klich

Bezpieczna droga do szkoły
Bezpieczna droga do szkoły

W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym dąbrowscy policjanci - kierownik Referatu Ruchu Drogowego podkom. Jacek Wójcik oraz st. sierż. Adrian Wiatr przeprowadzili  pogadankę  z uczniami klas I –VIII  w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły".

Funkcjonariusze przypomnieli uczniom przepisy związane z ruchem pieszych i rowerzystów oraz zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, a uczniów klas I - III wyposażyli w elementy odblaskowe.

Dodatkowo policjanci zademonstrowali uczniom wózek  do mierzenia odległości wykorzystywany przy zdarzeniach drogowych, laserowy przyrząd mierzący prędkość oraz alkomat.

Następnie uczniowie, pod opieką wychowawców - w asyście policji, odbyli bezpieczny spacer na najbliższe skrzyżowanie, gdzie zostali poinstruowani jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę i zachować się w ruchu drogowym.

Droga do szkoły musi być bezpieczna. Winni o to zadbać policjanci, nauczyciele i rodzice. Kierowcy w okolicach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności, gdyż dzieci po wakacjach mają często rozproszoną uwagę i nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego.

Rowerami do szkoły mogą przyjeżdżać  tylko uczniowie, którzy posiadają kartę rowerową. Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

 

Opracowanie: Renata Sojka – koordynator ds. bezpieczeństwa uczniów

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.04 19,454,887 unikalnych wizyt