16 Lipiec 2019 08:04
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Uczestniczymy w uroczystościach Święta Konstytucji 3 Maja w Dąbrowie Tarnowskiej
Uczestniczymy w uroczystościach Święta Konstytucji 3 Maja w Dąbrowie Tarnowskiej

Na zaproszenie samorządu gminnego i powiatowego oraz parafii w Dąbrowie Tarnowskiej Sztandar naszej szkoły uczestniczył  w uroczystych obchodach 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Szkołę w tym roku reprezentowali uczniowie: Natalia Kijak, Julia Czerwińska, Andrzej Michalczyk oraz Marlena Maziarz, Nikola Partyńska i Sebastian Puła pod opieką pani Renaty Sojka.

Liczne poczty sztandarowe stowarzyszeń, szkół, organizacji i instytucji oraz delegacje zakładów pracy i samorządów wyruszyły spod budynku Urzędu Miejskiego do kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Szkaplerznej.

Mszę Świętą w intencji Ojczyzny sprawowali ks. Prałat Józef Poremba i ks. Zbigniew Szewczyk oraz ks. Krzysztof Franczak

Następnie liczne delegacje złożyły wiązanki kwiatów przed pomnikiem w Parku Miejskim.

Uroczystości kontynuowano w Dąbrowskim Domu Kultury, gdzie gości powitał Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, a całość prowadził Dyrektor DDK Paweł Chojnowski.

W obchodach wzięli udział parlamentarzyści związani z ziemią dąbrowską i tarnowską: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz  oraz Senator RP Kazimierz Wiatr.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który przedstawił tło historyczne uchwalenia Konstytucji 3 Majowej, podkreślając jej doniosłość i oddziaływanie przez lata. Głos zabierali również Posłowie na Sejm RP Wiesław Krajewski, Michał Wojtkiewicz, Senator RP Kazimierz Wiatr oraz opiekun Orląt z Żelazówki pan Roman Głowacki, który przybliżył zebranym postać Gen. Mariana Kukiela, bohatera Powiśla Dąbrowskiego.

Po tej części z programem okolicznościowym wystąpili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Puła  za  pomoc w dowozie  uczniów. 

"Kocham...Lubię...Szanuję...Dbam o Ziemię" w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej
"Kocham...Lubię...Szanuję...Dbam o Ziemię" w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

Uczniowie klasy IV zaprezentowali w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej przygotowaną przez siebie pantomimę ekologiczną. Uświetniła ona uroczystość rozstrzygnięcia XII Gminnego Ekologicznego Konkursu Plastycznego, przebiegającego pod tym samym tytułem.

Artyści z dużym entuzjazmem i twórczo zaakcentowali swoją postawę proekologiczną oraz poczucie odpowiedzialności za najbliższe otoczenie.

Podczas finału wyróżnienie w konkursie i nagrodę odebrał uczeń klasy I naszej szkoły Samuel Warzecha.

Gratulujemy Samuelowi  wyróżnienia a uczniom klasy IV oraz Martynce i Julii z klasy III wspaniałego występu.

Oprac. Anna Wolak

STAJEMY NA PODIUM W KONKURSIE RECYTATORSKIM
STAJEMY NA PODIUM W KONKURSIE RECYTATORSKIM

Sukcesem zakończył się udział dwóch uczennic naszej szkoły w VII edycji Konkursu Recytatorskiego inspirowanego życiem i działalnością Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim. Konkurs, zorganizowany w piątek, 28 kwietnia pod hasłem „Dobrem świat zwyciężaj”, objęli patronatem burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski i biskup tarnowski Andrzej Jeż. 

Paulina Chudy z klasy II zajęła II miejsce za deklamację wiersza bł. Edmunda Bojanowskiego „Pajączek i motylek”, a Emilia Wątroba z klasy V – III miejsce ex aequo  za wiersz ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi”. Uczennice przygotowały Panie: Irena Klich i Iwona Tańska przy dużym zaangażowaniu Rodziców, którzy kibicowali swoim dzieciom podczas konkursu. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe oraz słodki poczęstunek.

Oprac. Irena Klich 

TURNIEJ TAŃCA W WIELICZCE
TURNIEJ TAŃCA W WIELICZCE

Nasi młodzi tancerze z klasy drugiej Paulinka Chudy i Adaś Ciąbor wzięli udział w marcową niedzielę w II Turnieju Tańca Towarzyskiego ROYAL CUP Wieliczka 2019, zorganizowanym pod patronatem burmistrza miasta i gminy Wieliczka. Występy obojga zakończyły się stanięciem na podium. Paulinka zajęła w swojej kategorii, czyli 8-9 lat, I miejsce, a Adaś – II miejsce. Uczniowie uczą się tańców w Dąbrowie Tarnowskiej, dowożeni w każdym tygodniu przez swoich Rodziców.

Oprac. Irena Klich

Wielkanocne pisanki
Wielkanocne pisanki

Już po raz XXIX odbył się Gminny Konkurs  na Pisankę i Plastykę Obrzędową związany z  okresem Wielkanocnym. Zorganizowany został przez Dąbrowski Dom Kultury.

Celem konkursu było kultywowanie regionalnych tradycji zdobnictwa pisanek i plastyki obrzędowej związanej z Wielkanocą.

Mimo zalewu naszego rynku kolorowymi, tanimi akcesoriami świątecznymi, twórczość ludowa rozwija się. Młodzi ludzie często sięgają do tradycji, a ten konkurs jest dowodem aktywnego wykorzystania tradycji w  edukacji regionalnej.

Na konkurs wpłynęło 15 prac-wszystkie prezentowały wysoki poziom artystyczny. Wśród nich były piękne stroiki i gaiki wielkanocne, koszyczki z tradycyjnymi pisankami zdobionymi wzorami wykonanymi  techniką skrobania.

W konkursie wzięli udział następujący uczniowie:

klasa I – Samuel Warzech i Jakub Ciąbor

klas II – Daria Nowak  i Paulina Chudy

klas IV – Aleksandra Szczebak i Natalia Kijak

klasa V – Roksana Puła, Karolina Kowal, Konrad Wybraniec

klasa VI – Gabriela Kmieć, Kinga Nowak, Marlena Maziarz,

Nikola Partyńska, Adrian Machaj

praca zbiorowa uczniów klasy VI – gaik wielkanocny

klasa VIII – Andrzej Michalczyk

Na konkurs do DDK wpłynęło wiele prac uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów naszej gminy. Jury nagrodziło z naszej szkoły dwie prace:

I miejsce – praca zbiorowa uczniów klasy VI

II miejsce – Kinga Nowak – kl. VI

Kultywowanie świątecznych tradycji i obyczajów wśród dzieci sprawia, że przekazywane są one następnym pokoleniom. Jest to ważne, aby młodzi ludzie nie zatracili poczucia przynależności do danego środowiska.

Opiekę nad konkursem sprawowała pani Bernadeta Pabian.

Oprac. Bernadeta Pabian

MEDALIŚCI W TURNIEJU TAŃCA
MEDALIŚCI W TURNIEJU TAŃCA

Nasi tancerze z klasy II: Paulinka Chudy i Adaś Ciąbor mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami. Wzięli bowiem udział 6 kwietnia w Krakowie w Turnieju Tańca Towarzyskiego EUFORIA 2019. W swojej kategorii, czyli 8-9 lat, Paulinka zajęła I miejsce, a Adaś II miejsce. Nagrodą były medale i pamiątkowe dyplomy. Uczniowie przygotowują się do konkursów dwa razy w tygodniu podczas zajęć tanecznych na Hali Sportowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Życzymy kolejnych sukcesów!

 Oprac. Irena Klich

MÓJ KOSZYCZEK WIELKANOCNY
MÓJ KOSZYCZEK WIELKANOCNY

Uczniowie klas I – III co miesiąc czytają nowy numer czasopisma „Promyczek Dobra”, wydawanego w Nowym Sączu. W kwietniowym numerze zostali zaproszeni do udziału w konkursie pod nazwą „Mój koszyczek wielkanocny”. Polegał on na uzupełnieniu rysunku koszyczka o te rzeczy, które powinny znaleźć się w nim podczas święcenia w Wielką Sobotę. Technika pracy była dowolna.

Uczniowie klasy II pod kierunkiem wychowawczyni Ireny Klich przygotowali barwne prace, które wysłano do wydawnictwa „Promyczka”. Teraz niecierpliwie czekają na ogłoszenie wyników.

 Oprac. Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.04 27,156,255 unikalnych wizyt