19 Marzec 2019 17:41
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

PODZIWIA NAS CAŁY DEKANAT DĄBROWA TARNOWSKA
PODZIWIA NAS CAŁY DEKANAT DĄBROWA TARNOWSKA

Na początku ferii zimowych nie wszyscy uczniowie odpoczywali, oddając się błogiemu „nicnierobieniu”. Spora grupa, bo licząca 40. osób dzieci i młodzieży naszej szkoły te ferie rozpoczęła dopiero dwa dni później. Jak była tego przyczyna?

            Członkowie Akcji Katolickiej dekanatu dąbrowskiego przeżywali radość z narodzin Dzieciątka Jezus, goszcząc w tym roku w niedzielę, 13 stycznia, na spotkaniu opłatkowym w naszej miejscowości. Towarzyszyli im kapłani – proboszczowie i asystenci parafialnych oddziałów: ks. Bogdan Więcek - Smęgorzów i ponadto asystent dekanalny, ks. Stanisław Nakielski – Zalipie i ks. Stanisław Bieleń - Nieczajna. Gospodarze cieszyli się obecnością gości z miejscowości: Dąbrowa Tarnowska, Smęgorzów, Żelazówka, Zalipie, Dąbrówki Breńskie i Radgoszcz.

            Spotkanie rozpoczęła uroczysta Eucharystia z homilią asystenta dekanalnego i oprawą liturgiczną z udziałem członków Akcji - gospodarzy. Dalsza część przebiegała w nowej sali bankietowej „Biała Róża” z pięknym wystrojem wnętrza. Po powitaniu zebranych przez prezes oddziału Barbarę Białkowską nadszedł nasz czas – czas dostarczenia zebranym  jasełkowych wzruszeń podczas oglądania przedstawienia „Leć, kolędo, do ludzi…”, przygotowanego przez dzieci i młodzież szkolną pod kierunkiem nauczycieli: Ireny Klich, Bernadety Pabian i Waldemara Szloska. Aktorzy zostali nagrodzeni słodyczami i gromkimi brawami pomimo trudności ze sprzętem nagłaśniającym.

            Jasełka były grane w nowej scenerii, stąd dzień wcześniej, w sobotę 12 stycznia, konieczna była próba. A jeszcze wcześniej całą dekorację (szopkę, plansze, stroje i rekwizyty) trzeba było przewieźć ze szkoły do sali nad sklepem ABC. Serdecznie dziękujemy za pomoc naszemu Radnemu, P. Andrzejowi Pabianowi, który wspólnie z uczniami klasy VIII odbyli dwa kursy samochodem dostawczym, żeby wszystko znalazło się na nowym miejscu.

 Oprac. Irena Klich

Nasza kolęda w Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy oraz w Hospicjum im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej
Nasza kolęda w Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy oraz w Hospicjum im. Św. Brata Alberta  w Dąbrowie Tarnowskiej

10.01.2019 r.  dźwięki kolęd  zabrzmiały w Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy. Wszystko za sprawą  uczniów  ze Szkolnego  Klubu Wolontariatu i chórku szkolnego,  którzy  postanowili   sprawić podopiecznym  tego ośrodka miłą niespodziankę.

Jako pierwszy wystąpił zespół kolędniczy  z turoniem, żydem, diabłem, śmiercią, królem Herodem, aniołami i pastuszkami. Wesoły program przeplatany był  serdecznymi życzeniami  oraz tradycyjnymi  polskimi kolędami.

Następnie wiązankę najpiękniejszych kolęd i pastorałek śpiewał  chórek szkolny, prowadzony przez pana Waldemara Szloska, który zapewnił także oprawę muzyczną. Podopieczni włączali się  spontanicznie do wspólnego kolędowania.

Na koniec pani dyrektor Irena Kawa podziękowała nauczycielom  i uczniom  za piękny występ kolędniczy, który sprawił tak wiele radości osobom przebywającym w tym ośrodku.

Podopieczni   również wyrazili  swoją wdzięczność   za możliwość wspólnego kolędowania  i pragnienie ponownego spotkania.

W drodze powrotnej nie sposób było pominąć dąbrowskie hospicjum. Uczniów i towarzyszących ich nauczycieli powitała pani dyrektor Urszula Mróz. Dziewczynki z chórku wystąpiły w kaplicy z koncertem piosenek i  pastorałek. Wszyscy mogli słuchać je przez radiowęzeł. Podziękowania śpiewającym i opiekunom złożył ks. prałat Józef Poremba.

Pobyt w tych niezwykłych miejscach, bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi, chorymi pacjentami był prawdziwą lekcją życia i ogromnym przeżyciem dla nas wszystkich. Wyrażamy przekonanie, że podejmowane działania uczą naszych uczniów empatii oraz integrują z osobami chorymi i niepełnosprawnymi.

Opracowanie: Renata Sojka- opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

Podsumowano akcję "Góra Grosza"
Podsumowano akcję "Góra Grosza"

Celem akcji Góra Grosza było  zebranie funduszy na pomoc dzieciom, wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dziecka, rodzinnych domów dziecka i innych placówek opiekuńczo - wychowawczych.

Akcja polegała na zbieraniu groszowych monet. „Góra Grosza” jest lekcją empatii i dobroczynności. Najcenniejsze jest to, że same dzieci pomagają innym dzieciom. Zaangażowanie klas było bardzo budujące. Uczniowie bardzo chętnie wspierali akcję, namawiali również swoich rodziców do wsparcia tak zaszczytnego celu i przekazania grosików, które zalegają w portfelu.

Wyniki zbiórki poszczególnych klas przedstawiają się następująco:

klasa I – 176.00 zł               klasa II – 37.55 zł

klasa III –32.99 zł             klasa IV – 118.84 zł

klasa V – 34.35 zł             klasa VI – 44.22 zł

klasa VII- 24.04zł             klasa VIII – 50.86 zł

Razem udało się zebrać aż 518.85  zł.

Na wyróżnienie zasługuje klasa I, która zebrała aż- 176.00 zł i zajęła tym samym I miejsce w konkursie, II miejsce zajęła klasa IV, a miejsce III  klasa VIII.  

Kwota  ta po dokładnym przeliczeniu  została przesłana do Towarzystwa NASZ DOM w Warszawie.

Wszystkim uczniom i wychowawcom, którzy włączyli się do akcji serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

Opracowała: Renata Sojka-opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

Zabierz książkę na ferie!
Zabierz książkę na ferie!

Oceny wystawione i już nic więcej w tym semestrze nie da się zrobić.

Teraz wszystkim marzą się ferie!

Powoli można już planować, co przyjemnego będziecie robić w tym wolnym czasie.

Z pewnością wartą rozważenia propozycją jest dobra książka z biblioteki szkolnej.

Zapraszamy i zachęcamy do lektury nowych książek!

ZAPRASZAMY RODZICÓW NA JASEŁKA
ZAPRASZAMY RODZICÓW NA JASEŁKA

Pierwsze zaproszenie do odwiedzenia szkoły w nowym roku kalendarzowym 2019 było skierowane do rodziców i wszystkich mieszkańców naszych miejscowości. Wypłynęło ono od organizatorów przedstawienia jasełkowego „Leć, kolędo, do ludzi”P. Ireny Klich, P. Bernadety Pabian i P. Waldemara Szloska. W czwartek, 3 stycznia, grupa zainteresowanych występem swoich pociech oraz stałych „jasełkowych” widzów przybyła na salę gimnastyczną, by podziwiać grę aktorską uczniów. Błyskały flesze aparatów fotograficznych, pracowały kamery nagrywające występ. Brawa i datki do szkatułki jednego z Mędrców były podziękowaniem dla aktorów i reżyserów.

Serdecznie dziękujemy za udział w jasełkach oraz ofiary przekazane na dekoracje i zakup strojów.

Oprac. Irena Klich

Nowości w szkolnej bibliotece
Nowości w szkolnej bibliotece

Księgozbiór szkolnej biblioteki został ponownie powiększony o lektury i nowości czytelnicze.

Na półkach pojawiły  się nowe wydania Syzyfowych  prac, Kameleona oraz Śmierci urzędnika.

Zwiększyła się liczba Dywizjonu 303, Mikołajka oraz Kamieni na szaniec.

W  Kąciku małego czytelnika pojawiły się legendy polskie dla dzieci, bajki, baśnie oraz wiersze i wierszyki dla najmłodszych. Koleje wydania serii Neli malej Reporterki, Kici Koci, Samochodzik Franka oraz Kto mnie przytuli.

Są także kolejne części Dziennika Cwaniaczka Jeffa Kinneya.

Na prośbę starszych czytelników dostępne są także pozycje Małgorzaty Domagalik, Brandona Mulla, Andrzeja Maleszki, Katarzyny Terechowicz oraz Jamesa Dashnera.

Zapraszamy!

Konkurs na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy
Konkurs na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy

Po raz piąty w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się gminny konkurs na najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy.  

Celem konkursu jest  kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz prezentacja uzdolnień i umiejętności plastycznych uczniów.

W konkursie wzięły  udział szkoły z terenu gminy Dąbowa Tarnowska. Jury, spośród ponad 80 stroików, nagrodziło najpiękniejsze w 3 kategoriach: klasy I – III, IV – VI, VII, VIII i gimnazjum. Komisja oceniając stroiki brała pod uwagę  m.in. oryginalność ozdób, różnorodność użytych materiałów, przede wszystkim naturalnych, pomysłowość, estetykę wykonania.

Na konkurs szkolny wpłynęło 15 stroików od uczniów klas I - VI, z których 10 najciekawszych zostało przekazane na konkurs gminny.  

Z naszej szkoły jury nagrodziło prace następujących uczniów:  

Klasy I - III :

I miejsce   - Karol Kogut – klasa 1     

Klasy IV- VI:

I miejsce – Aleksandra Szczebak - klasa 4 

II miejsce – Agnieszka Kmieć – klasa 4

III miejsce ––  Karolina Kowal - klasa 5

Wyróżnienie – Oktawia Bafia – klasa 4

Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Organizatorem konkursu na terenie szkoły była pani Bernadeta Pabian.

Opracowanie: Bernadeta Pabian 


 

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.06 24,303,029 unikalnych wizyt