24 Styczeń 2020 12:03
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

VII Gminny Turniej Gry w "Dwa ognie" rozstrzygnięty
VII Gminny Turniej Gry w "Dwa ognie" rozstrzygnięty

We wtorek, 19 listopada na naszej sali gimnastycznej rozegrany został VII Turniej Gry w „Dwa ognie” dla klas I – III o Puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Hasłem turnieju były słowa: O kondycję dbamy, więc w dwa ognie gramy! W rozgrywkach wzięły udział drużyny z aż dziewięciu szkół: SP Dąbrowa Tarnowska nr 1, SP Dąbrowa Tarnowska nr 2, SP Dąbrowa Tarnowska nr 3, SP Gruszów Wielki, SP Laskówka Chorąska, SP Lipiny, SP Nieczajna Górna, SP Smęgorzów, SP Szarwark. Po powitaniu zawodników przez dyrektora szkoły p. Dariusza Węglowskiego gra przebiegała system mieszanym w dwóch grupach A i B. Sędzią turnieju był  p. Jarosław Piasecki z SP Luszowice. Po bardzo emocjonującym finale Puchar Burmistrza i złote medale zdobyła drużyna z Gruszowa Wielkiego. Na drugim srebrnym miejscu uplasowała się nasza drużyna. Brązowe miejsce trzecie przypadło uczniom ze Smęgorzowa.

Na uroczystą dekorację medalami przybył w imieniu Burmistrza Sekretarz Gminy p. Stanisław Ryczek. Ponadto podziękowania otrzymali nauczyciele wychowania fizycznego przygotowujący drużyny do turnieju oraz koordynator p. Irena Klich wraz z współorganizatorami: p. Grażyną Kruk i p. Roksaną Kaczówka.

Zwycięskiej drużynie z Gruszowa Wielkiego serdecznie gratulujemy!


<galeria>

Opracowanie Irena Klich

Zostań Aniołem Stróżem dziecka z oddziału onkologicznego
Zostań Aniołem Stróżem dziecka z oddziału onkologicznego

Szkolny Klub Wolontariatu zachęca uczniów i nauczycieli naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji charytatywnej: Zostań Aniołem Stróżem dziecka z oddziału onkologicznego „Wylosuj Anioła”.

Inicjatywa pisania kartek ma na celu wsparcie dzieci podczas leczenia chorób nowotworowych.

Lęk, ból i niepewność, to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Każda kartka z kilkoma słowami wsparcia może być choćby chwilową otuchą w czasie walki o zdrowie dziecka.

Kartki trafią do Szpitala Onkologicznego w Lublinie. Kartki od „Aniołów” zostają rozlosowane wśród dzieci. „Anioł” jest zobowiązany do modlitwy za to dziecko.

Co trzeba zrobić?

1.Trzeba przygotować kartkę - najlepiej wykonaną własnoręcznie.
2. Zastanowić się do kogo ma być adresowana (do dziewczynki czy chłopca).
3. Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową.

Chore dzieci czekają! Mamy nadzieję, że zachęcimy jak największą ilość uczniów do włączenia się w tę akcję, trzeba przecież tak niewiele by wywołać uśmiech na twarzy chorego dziecka.

Przygotowane kartki należy przekazywać do wychowawców klas do 20 grudnia.

Opracowanie: Renata Sojka- opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

KARATE I TRZECIA KLASA
KARATE I TRZECIA KLASA

Listopadowe spotkanie integracyjne uczniów klasy III i wychowawcy p. Ireny Klich miało miejsce w Luszowicach. Pomysł zrodził się u Szymka Kawy i jego Rodziców. To dzięki nim trzecioklasiści zawitali w czwartek, 14 listopada na zajęcia KARATE SEIKON Klubu Sportowego KYOKUSHIN, prowadzone w Szkole Podstawowej w Luszowicach przez trenera p. Adama Jachyma. Uczniowie, ku swemu zdziwieniu, nie obserwowali zajęć, tylko zostali zaproszeni do czynnego udziału i wykonywania wszystkich ćwiczeń tak jak stali uczestnicy tych zajęć. To była dla nich duża frajda! Na sali sportowej dzieci spotkały kolegę Samuela Warzechę z klasy II, który w tym roku bierze udział w zajęciach karate. Po godzinnych ćwiczeniach i zabawach, wymagających skupienia, szybkości i koordynacji wzrokowo-ruchowej, uczniowie przejechali do pizzerii „Fama” na pyszną pizzę z salami. W wyjeździe klasie towarzyszyli Rodzice: p. Urszula Kawa i p. Irena Łachut. Dziękujemy!

Dwie i pół godziny spotkania minęły bardzo szybko. A o intensywności ćwiczeń karate świadczyły „zakwasy” w mięśniach następnego dnia.


<galeria>

Opracowanie Irena Klich

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Jeden z naszych uczniów, Adaś Ciąbor z klasy III, uczcił Święto Odzyskania Niepodległości poprzez udział w trzecim Dąbrowskim Biegu Niepodległości. Bieg, pomimo deszczowej pogody, odbył się w niedzielę, 10 listopada, a uczestniczyło w nim 88 dzieci oraz 220 dorosłych. Wydarzenie to honorowym patronatem objął Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Wiesław Krajewski.

Trasa o długości 300 metrów wiodła alejkami dąbrowskiego miejskiego Parku im. 100-lecia Niepodległości Polski. Adaś zajął V miejsce i otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę.

Opracowanie Irena Klich

"Mała Książka - Wielki Człowiek"
 "Mała Książka - Wielki Człowiek"

W ramach akcji  „Mała Książka – Wielki Człowiek” wszyscy uczniowie klasy I otrzymali zestawy czytelnicze. Celem kampanii, zainaugurowanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Pierwszoklasiści otrzymali wyprawkę czytelniczą. Składają się na nią: książka „Pierwsze czytanki dla…” zawierająca teksty prozatorskie i poetyckie klasycznych i współczesnych polskich autorów w opracowaniu graficznym mistrza polskiej ilustracji Józefa Wilkonia oraz broszura informacyjna dla rodziców podkreślająca ważną rolę czytania w życiu dziecka.

Po inne nowości czytelnicze zapraszamy do biblioteki szkolnej!

Opracowanie: Dariusz Węglowski


UCZYMY SIĘ PŁYWAĆ
UCZYMY SIĘ PŁYWAĆ

W tym roku szkolnym dzieci z klas I – III kontynuują wyjazdy na krytą pływalnię połączone z nauką pływania po kierunkiem ratowników. W zajęciach, które odbywają się co dwa tygodnie, uczestniczą dwie grupy: jedna początkująca, druga już zaawansowana. Lekcje kończą się zabawami w wodzie i zjazdami na wodnej zjeżdżalni. Opiekę nad uczniami sprawują wychowawczynie: p. Irena Klich, p. Grażyna Kruk i p. Roksana Kaczówka, wspomagane przez Rodziców.

Opracowała Irena Klich

TURNIEJ TAŃCA "EUFORIA 2019"
TURNIEJ TAŃCA "EUFORIA 2019"

Dwoje naszych niezawodnych tancerzy z klasy III – Paulinka Chudy i Adaś Ciąbor wystąpiło w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Rekreacja Małopolska „Euforia 2019”.  Turniej odbył się 9 listopada w Krakowie. Paulinka może pochwalić się zajęciem II, a Adaś – III miejsca. Zwycięzcy otrzymali dyplomy  i medale. Tancerzom w wyjazdach zawsze towarzyszą ich Rodzice.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowanie Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.07 29,756,465 unikalnych wizyt