17 Listopad 2019 03:00
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Historie z okienka Marii Krüger
Historie z okienka Marii Krüger

Nasi uczniowie z klas I – III wyjechali 2 października do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, aby wspólnie odkrywać „Historie z okienka Marii Krüger”. Zajęcia literacko-teatralne zostały przygotowane z okazji 115. rocznicy urodzin autorki m.in. „Karolci”, „Daru rzeki Fly”, „Klimka i Klementynki”, „Godziny pąsowej róży”. Dzieci nie tylko wysłuchały fragmentu „Karolci”, ale musiały wykazać się zręcznością i umiejętnością przyjęcia odpowiedniej pozy połączonej z utrzymaniem równowagi przez 10 sekund z… parasolem w ręce. Ćwiczyły także spostrzegawczość i pamięć podczas rozwiązywania quizu. Atrakcją była „Wieczorynka” w czarno-białym wydaniu telewizyjnym. Obowiązkowym punktem podczas wizyty w dąbrowskiej książnicy są zabawy zgromadzonymi zabawkami i piłkarzykami. Wyjazd zorganizowała p. Irena Klich z wychowawczyniami p. Grażyną Kruk i p. Roksaną Kaczówka.

Opracowanie: Irena Klich

<galeria>

KU CZCI POLEGŁYCH W II WOJNIE ŚWIATOWEJ
KU CZCI POLEGŁYCH W II WOJNIE ŚWIATOWEJ

Wrzesień jest miesiącem, w którym wspominamy wybuch II wojny światowej. Omawiając tematykę wojenną i po przeczytaniu lektury Joanny Porazińskiej „Asiunia”, uczniowie klasy III wraz z wychowawcą p. Ireną Klich udali się 10 września na cmentarz parafialny. Celem naszego wyjścia był grobowiec nieznanego żołnierza z oddziału „Boruta” Armii Kraków, który zginął w walce obronnej 8 września 1939 roku na terenie Nieczajnej. Uczciliśmy pamięć poległych na wszystkich frontach żołnierzy poprzez modlitwę i zapalenie zniczy. Dzięki ofierze życia tysięcy walczących my dzisiaj możemy cieszyć się wolnością naszej Ojczyzny.

Opracowanie: Irena Klich

Pomoc materialna dla szkoły od ARiMR
Pomoc materialna dla szkoły od ARiMR

Dzięki współpracy dyrektora szkoły i kierownika Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej pana Andrzeja Gizy nasza szkoła po raz kolejny otrzymała materialne wsparcie w postaci dwóch modułowych drukarek.

Urządzenia wielofunkcyjne od ARiMR trafiły do nas dzięki przychylnej decyzji pana Adama Ślusarczyka Dyrektora Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Krakowie.

Uczniowie oraz nauczyciele wyrażają swoją wdzięczność ARiMR z panem kierownikiem Andrzejem Gizą na czele za przekazany zestaw tonerów oraz sprzęt elektroniczny.

Dziękujemy!

Całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów
Całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów

Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.
Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się
po wsparcie.

W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wystawa kukiełek owocowo - warzywnych
Wystawa kukiełek owocowo - warzywnych

30 września 2019 r. na szkolnym korytarzu naszej szkoły odbyła się wystawa kukiełek owocowo-warzywnych. Uczniowie klas I-III z dumą prezentowali swoje dzieła, które wykonali z pomocą rodziców. Dostojnie  prezentował się dyniowy słoń obok szła ziemniaczana stonoga i kapuściany żółw. Był też pieczarkowy bałwanek, groszkowy pająk i pirania z kiwano.Z wysoka patrzyły piękne jesienne panny z koszami darów.                                                                                                                             Wszyscy uczniowie podziwiali wystawę, a na koniec zostali poczęstowani słodyczami. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Opracowanie: Grażyna Kruk

KLASA TRZECIA NA GRILLU
KLASA TRZECIA NA GRILLU

Dwie godziny wspaniałej zabawy, smaczne kiełbaski, dużo śmiechu i radości – tak minęło dzieciom z klasy III i wychowawczyni p. Irenie Klich środowe popołudnie 25 września. Na spotkanie integracyjne zaprosiła koleżanki i kolegów z klasy oraz swoją panią uczennica Basia Zawada. Wraz z mamą p. Anną  i starszą siostrą Ulą uśmiechnięta Basia przygotowała mnóstwo niespodzianek. Czekał na nas przygotowany stół z napojami, słodyczami i malinami. Gdy dzieci oddały się krzykliwej zabawie – skokom na trampolinie, huśtaniu się na huśtawce, wygibasom na trzepaku, rzutom piłką do kosza, p. Anna bacznie doglądała kiełbaski smażące  się na grillu. Gdy już były gotowe, dzieci zjadły je z apetytem, aby za chwilę przy dźwiękach muzyki uczyć się tańczyć „belgijkę” z…. różnym rezultatem. Zabawie towarzyszyły psy i koty naszej Basi.

Wraz z wychowawcą nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie Monika Kijak i Bogumiła Ciąbor. Serdecznie dziękujemy Basi i jej Rodzinie za zaproszenie i świetną zabawę!

Opracowanie: Irena Klich

<galeria>

Działania na rzecz bezpieczeństwa
Działania na rzecz bezpieczeństwa

W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym, dąbrowscy policjanci Referatu Ruchu Drogowego sierż. sztab. Adrian Wiatr oraz st. sierż. Paweł Masłoń, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły" przeprowadzili  pogadankę  z uczniami klas I –VIII.  

Funkcjonariusze przypomnieli przepisy związane z ruchem pieszych i rowerzystów oraz zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, a uczniów klasy I wyposażyli w elementy odblaskowe.

Tego samego dnia uczniowie, z udziałem  funkcjonariuszy dąbrowskiej drogówki, przeprowadzili akcję profilaktyczną „Projekt  EDWARD”. To Europejski Dzień bez Ofiar  na Drogach. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero”- zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Uczniowie przygotowali transparenty, na których zamieścili hasła: „Kierowco zwolnij! Prędkość zabija!”, „Jedź bezpiecznie - wszystko inne może poczekać!”, „Stop agresji na drodze!”, „Nie używaj telefonu w trakcie jazdy”, „Zapnij pasy! Bezpieczeństwo jest najważniejsze”, „Zdejmij rękę z gazu!”, „Nie wybieraj drogi na skróty”. „Chcemy żyć!”„ Kierowco- zwolnij!”, „Noga z gazu!”, „Warto żyć!” „Piłeś? – nie jedź!”, „ STOP - piratom drogowym” itp. Następnie odbył się odblaskowy marsz ulicami naszej miejscowości. Uczniowie ubrani w kamizelki odblaskowe zwracali uwagę przechodniów i przejeżdżających kierowców. Funkcjonariusze miernikiem prędkości mierzyli prędkość przejeżdżających pojazdów, a uczniowie do zatrzymanych kierowców apelowali o bezpieczną jazdę, zwracali uwagę im na przejście, przez które przechodzą do szkoły. Kierowcy, którzy stosowali się do przepisów drogowych w terenie zabudowanym  byli nagradzani słodkim  jabłkiem. Natomiast ci, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym, musieli  zapłacić mandat lub zjeść cytrynę, która wszyscy wybierali. Akcja uświadomiła nam, że część kierowców nadal jeździ z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym.

Kierowcy wykazywali się także umiejętnością udzielenia pierwszej pomocy na specjalnie przygotowanym fantomie. Ci, którzy z tym mieli problem, byli instruowani przez uczniów klasy ósmej. Akcję koordynowały panie Irena Klich i pani Renata Sojka.

Wyrażamy przekonanie, że wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa policji, uczniów i nauczycieli naszej szkoły przyniosą wymierną korzyść.

Opracowanie: Renata Sojka

<galeria>

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.05 29,149,982 unikalnych wizyt