23 Styczeń 2018 01:17
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Mój ulubiony bohater literacki - wyniki konkursu
Mój ulubiony bohater literacki - wyniki konkursu

W dniach 23 – 31 października szkolna biblioteka ogłosiła konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater literacki”, którego celem było rozwijanie wyobraźni twórczej wśród dzieci, zwiększenie zainteresowania książką, a tym samym popularyzacja czytelnictwa oraz biblioteki.

Podstawowymi kryteriami oceny prac było przedstawienie ulubionych bohaterów literackich inspirowanych literaturą, oryginalność, estetyka pracy, pomysłowość oraz samodzielność ich wykonania.

Wyniki konkursu:

I miejsce ex aequo Adrian Sojka z klasy I i Justyna Foszcz z klasy V

II miejsce ex aequo Sylwia Siewierska z klasy I i Marlena Maziarz z klasy V

III miejsce ex aequo Agnieszka Kmieć z klasy III i Gabriela Kmieć z klasy V.

Wyróżnienia otrzymali: Adam Ciąbor z klasy I, Barbara Zawada z klasy I, Julia Partyńska z klasy III, Nadia Nowak z klasy V i Nikola Partyńska z klasy V.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody – książki – ufundowane przez pana dyrektora. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono okolicznościowe pamiątki. 

Dziękujemy Jury – paniom Irenie Klich (edukacja wczesnoszkolna), Dorocie Grzesik (plastyka) i Bernadecie Pabian (technika) za weryfikację prac konkursowych i wyłonienie zwycięzców.

Wywiadówka dla Rodziców
Wywiadówka dla Rodziców

Wywiadówka odbędzie się we czwartek 16 listopada.

Plan spotkania:

  • spotkanie z wychowawcami klas I – III - godzina 16 00
  • spotkanie z wychowawcami klas IV – VII - godzina 16 30
  • konsultacje z nauczycielami - godzina 17 00

Termin dodatkowego dyżuru wszystkich uczących w roku szkolnym 2017/18 dla Rodziców, którzy  nie mogą być obecni na tym zebraniu - wtorek 21. 11. 2017 r. w godzinach 14 00 – 15 00.

Uwaga: O godzinie 15 50 odbędzie się spotkanie „trojek klasowych”, na które zaprasza Przewodnicząca RR.

PACYNKOWY SUKCES PIERWSZOKLASISTEK
PACYNKOWY SUKCES PIERWSZOKLASISTEK

Taki sukces stał się udziałem dwóch uczennic klasy I, które stanęły na zwycięskim podium w Gminnym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej pod honorowym patronatem Burmistrza.  „Bohater z lekturki Wandy Chotomskiej” przybrał postać pacynki, czyli lalki teatralnej. Dzieci wykonały 63 takie lalki, wykazując się pomysłowością i starannością.  W kategorii klas I miejsce pierwsze przypadło Paulince Chudy, a trzecie – Sylwii Siewierskiej.  Dziewczynki odebrały nagrody – piękne dyplomy i książki Wandy Chotomskiej we wtorek, 14 listopada.

Wieczornica niepodległościowa
 Wieczornica niepodległościowa

„Naród, który nie pamięta swojej historii, nie ma także swojej przyszłości”

Jan Paweł II

11 listopada po Mszy Świętej za Ojczyznę, którą sprawował ks. Proboszcz Stanisław Bieleń, mieszkańcy wsi Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna licznie zgromadzili się w Domu Ludowym w Nieczajnie Górnej.

99 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę była okazją do zorganizowania wieczornicy niepodległościowej przez Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna oraz sołtysa.

Przybyłych mieszkańców oraz znamienitych gości powitał sołtys  Jan Bąba.

Swą obecnością zaszczycili:  Burmistrz  Dąbrowy Tarnowskiej  Krzysztof Kaczmarski, Zastępca  Burmistrza Stanisław Ryczek,  Przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Sarat, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Stanisław Początek,  radna Rady Miejskiej Kazimiera Wąż, dyrektor szkoły Dariusz Węglowski, dyrektor przedszkola Wiesława Wójcik, komendant OSP  Zbigniew Pikul,  prezes OSP Ryszard Mucha, sołtys wsi Nieczajna Dolna Czesław Podosek,  Kazimierz Szlosek, podkom. Jacek Wójcik z KPP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Następnie uczniowie naszej  szkoły zaprezentowali  patriotyczną akademię pt. „Dzisiaj wielka jest rocznica” przygotowaną pod kierunkiem pani Renaty Sojka. Na tę szczególną rocznicę przygotowano wzruszające widowisko słowno-muzyczne,  w którym uczniowie przedstawili dramat rozbioru Polski i walkę narodu o niepodległość. Żołnierskie i patriotyczne pieśni uczniowie śpiewali przy akompaniamencie pana Waldmara Szloska.

Uroczystość uświetnił występ zespołu  folklorystycznego Nieczajnianie.

Z kolei zebrani zaproszeni zostali na degustację potraw regionalnych, które przygotowały panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Nieczajna zgodnie z tradycyjnymi przepisami naszych babć i prababć. Niepodległościowy posiłek wszystkim bardzo smakował, a dla wielu był przypomnieniem smaków z dzieciństwa.

Wieczornica  była okazją do spotkania się mieszkańców i wspólnych rozmów. Miłym akcentem było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych  i żołnierskich.

Na koniec pan Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej podziękował organizatorom i pogratulował udanej imprezy, a uczniom pięknego występu.

Opracowanie: Renata Sojka

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości
Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

11 listopada to szczególny dzień dla wszystkich Polaków. 99 lat temu spełniły się marzenia i pragnienia  wielu pokoleń żyjących w trzech zaborach. Zostały wysłuchane modlitwy wywożonych na Syberię, emigrujących gdzieś na obczyznę.

Po 123 latach niewoli, cierpień, prześladowań Polska odzyskała swoją wolność i suwerenność. Święto Niepodległości zajmuje szczególne miejsce w sercu każdego Polaka.

Na tę szczególną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę 10 listopada 2017 r. uczniowie klasy VI kierunkiem pani Renaty Sojki przygotowali patriotyczną akademię, w której przedstawili dramat rozbioru Polski i walkę narodu o niepodległość.

Recytowali wiersze o tematyce narodowo - wyzwoleńczej oraz śpiewali pieśni patriotyczne przy akompaniamencie pana Waldemara Szloska. Dekoracja została przygotowała przez panią Mirelę Kiełbasa.

Podczas akademii przypomniano  wszystkim uczniom jak ważna jest znajomość historii Polski oraz poczucie tożsamości  narodowej. Święto Niepodległości to symbol walki o wolność, wiary i zwycięstwa, to symbol miłości Ojczyzny. Polacy przez wieki nie mieli wątpliwości, jak wielkie znaczenie ma słowo Ojczyzna. Nie jest to tylko kraj nad Wisłą, naród polski, ale przede wszystkim ziemia pełna krwi walczących za nią obrońców. To zwyczaje i tradycje naszych przodków, to kultura i język.

Występ uczniów został nagrodzony gromkimi brawami. Na koniec pan Dyrektor podsumował akademię i pogratulował uczniom pięknego występu, podziękował także nauczycielom przygotowującym uroczystość.

Opracowanie: Renata Sojka

Gościmy wolontariuszy z SP nr 2 w Dąbrowy Tarnowskiej
Gościmy wolontariuszy z SP nr 2 w Dąbrowy Tarnowskiej

8 listopada br. gościliśmy w naszej szkole uczniów działających w Szkolnym Klubie Wolontariuszy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy przyjechali  na zaproszenie pani Renaty Sojki, aby  spotkać się z wolontariuszami działającymi w naszej szkole.

Goście zaprezentowali spektakl pt. „Kopciuszek”, którego baśniowa postać fascynuje dzieci i dorosłych od wielu już pokoleń. 

Młodzi aktorzy  w nowoczesnej formie, ale bardzo oddającej charakter rzeczywistości, zagrali swoje role. Ukazali, że dobroć, skromność i pracowitość się opłaca, a wrażliwość na krzywdę ludzką jest bardzo ważna.

Gra młodych aktorów, piękne stroje oraz rekwizyty przyciągnęły uwagę naszych uczniów, którzy z dużym zainteresowaniem oglądali spektakl. Wykonawcy zostali nagrodzeni brawami.

Na koniec, przy wspólnej herbatce, wolontariusze obu szkół mogli ze sobą porozmawiać  na temat bieżącej działalności, zaangażowania na rzecz potrzebujących oraz planowanych działań  w wolontariacie.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

Bardzo dziękujemy wolontariuszom z SP nr 2  oraz opiekunce  klubu pani Justynie Wójtowicz Wajda za przyjęcie zaproszenia.

Opracowanie: Renata Sojka

"Jak wykorzystać czas wolny dla zdrowia psychicznego i fizycznego"
"Jak wykorzystać czas wolny dla zdrowia psychicznego i fizycznego"

7 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty psychologiczne pt. „Jak wykorzystać czas wolny dla zdrowia psychicznego i fizycznego”. Zajęcia, prowadzone przez panią psycholog Kalinę Gądek, były częścią programu Szkoły Promującej Zdrowie - „Bądź zdrów”. Miały na celu wzbogacenie wiedzy oraz świadomości uczniów, dotyczącej zdrowia psychicznego jak i fizycznego oraz właściwego wykorzystywania czasu wolnego.

Ze względu na zróżnicowany poziom przekazywanej wiedzy, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy warsztatowe. Pierwszą z nich stanowiły dzieci z klas od I do III, drugą zaś roczniki starsze - klasy od IV do VII.

Poprzez wspólną rozmowę, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pojęciem zdrowia oraz czasu wolnego. Szczegółowe zostały omówione takie kwestie, jak:

  • zdrowie psychiczne i fizyczne, wraz z uwzględnieniem wzajemnego na siebie   oddziaływania;
  • formy i funkcje spędzania wolnego czasu;
  • niewłaściwe sposoby spędzania wolnego czasu;
  • pojęcie odpoczynku, a także jego podział na odpoczynek czynny i odpoczynek bierny.

Została również omówiona problematyka zbilansowanej diety, a więc wpływu zdrowego odżywiania na funkcje zdrowotne organizmu.

Podczas warsztatów uczniowie mieli do wykonania ćwiczenia edukacyjne. Zadaniem młodszych klas było zapoznanie się z treścią zawartą na kartonikach, przedstawiającą różne sposoby spędzania wolnego czasu. Na zielonej kartce należało przykleić te, które są pozytywne i korzystnie wpływają na zdrowie psychiczne i fizyczne ucznia, natomiast na czarnej kartce te, które są negatywne i mogą szkodzić zdrowiu. Starsi uczniowie z kolei mieli za zadanie odpowiedzieć na następujące pytania:

Która forma wypoczynku jest korzystniejsza dla uczniów: czynna czy bierna? Dlaczego?

W jakich sytuacjach powinno się odpoczywać biernie?

Do czego może prowadzić ciągły bierny wypoczynek?

Uczniowie wszystkich klas wykazali się dużą wiedzą oraz inteligencją, a rozwiązanie powierzonych im ćwiczeń nie stanowiło dla nich większego problemu. Wszystkie klasy poradziły sobie z wykonaniem zadania bardzo sprawnie i bezbłędnie.

Warsztaty zostały podsumowane, poprzez omówienie wpływu spędzania wolnego czasu na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka. Zostały również przeanalizowane podstawowe potrzeby, o których należy pamiętać, wybierając wykonywaną w wolnym czasie aktywność. Do podstawowych potrzeb dzieci w wieku szkolnym zaliczamy: samorozwój uczniów, nawiązywanie i pogłębianie wartościowych kontaktów, bezpieczeństwo, a także ostrożność.

Opracowanie: Kalina Gądek

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.03 11,868,599 unikalnych wizyt