05 Grudnia 2022 04:05
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Zbiórka makulatury i zakrętek na potrzeby misyjnych studni w Afryce
Zbiórka makulatury i zakrętek na potrzeby misyjnych studni w Afryce

Kolejny raz szkoła podstawowa wraz parafią organizuje zbiórkę makulatury i zakrętek na potrzeby misyjnych studni w Afryce. Akcja rozpoczęła się 1 czerwca i potrwa 3 tygodnie, do 20 czerwca. Makulaturę i zakrętki można przynosić do szkoły w godzinach od 7.00 do 16.00. Prosimy o segregowanie makulatury – oddzielnie kartony, książki, gazety, i związanie ich sznurkami lub dostarczenie w pudłach. Inspiracją do zorganizowania tej akcji stało się niedawne spotkanie z ks. misjonarzem Stanisławem Wojdakiem w szkole i w kościele. Usłyszeliśmy od niego informację, że uzbierano już na misyjne studnie 35 ton zakrętek, a potrzeba jeszcze 15 ton. Zakrętki zostaną dostarczone do punktu zbiorczego przy parafii Tarnów Krzyż. Natomiast makulatura zostanie sprzedana w punkcie skupu w Tarnowie, a uzyskaną kwotę prześlemy do Wydziału Misyjnego Kurii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę charytatywną akcję.

DZIEŃ MATKI W NASZEJ SZKOLE
DZIEŃ MATKI W NASZEJ SZKOLE

Uroczystości z okazji Święta Matki odbyły się w naszej szkole dopiero 30 maja (z powodu egzaminów ósmoklasistów). Uczniowie klas I – IV pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali wzruszającą część artystyczną – wiersze, piosenki, tańce, inscenizacje, humorystyczne scenki. Mamy, częstując się kawą, herbatą i słodkościami, nagradzały gromkimi brawami występy swoich pociech. Uroczystość zakończyło odśpiewanie „Sto lat” i wręczenie mamusiom własnoręcznie przygotowanych upominków.

                                                                       Oprac. Irena Klich

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ
WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ

Uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami: Grażyną Kruk, Ireną Klich i Roksaną Kaczówka wyjechały 20 maja do Dąbrowy Tarnowskiej, aby dokładniej poznać pracę strażaków. Było to możliwe w budynku Komendy Powiatowej Straży Pożarnej. Dzieci oglądnęły film o zagrożeniach pożarowych i postępowaniu w razie wybuchu pożaru, oglądały też wyposażenie wozu strażackiego. Wielką frajdą była możliwość wejścia do środka wozu oraz pokaz gaszenia pożaru wodą. Każdy mógł wypróbować swoich sił i celności, trzymając w ręce wąż strażacki. Po tej wycieczce duża grupa chłopców i dziewczynek zapragnęła zostać strażakami.

                                                                                   Oprac. Irena Klich

Pielgrzymka dzieci komunijnych
Pielgrzymka dzieci komunijnych

            Po przerwie spowodowanej pandemią, w tym roku można było wrócić do zwyczaju pielgrzymowania dzieci po przyjęciu I Komunii św. Taka pielgrzymka dzieci po przyjęciu sakramentu w tym roku i w roku ubiegłym, czyli z klasy III i IV (każdy uczeń z dorosłym opiekunem), odbyła się we wtorek, 17 maja – tradycyjnie do Tuchowa, Tropia i Porąbki Uszewskiej. Z dziećmi pielgrzymował ks. proboszcz Stanisław Bieleń, a wychowawczynię klasy trzeciej zastępowała Irena Klich.

Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą św. z homilią w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Razem z Nieczajną modliły się dzieci z Iwkowej oraz młodzież bierzmowana z okolic Pilzna. Po Eucharystii nastąpiło zwiedzanie Muzeum Misyjnego ojców redemptorystów z ciekawymi okazami z całego świata oraz ruchomą szopką. Był również spacer drogą różańcową.

Drugim punktem pielgrzymkowym było Tropie św. Świerada i św. Benedykta, do którego dojechano promem. Po zwiedzeniu kościoła cała grupa przeszła do pustelni św. Świerada, a potem drogą krzyżową, wiodącą po okolicznych wzgórzach.

Trzecim nawiedzonym miejscem było sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Tam odmówiono litanię loretańską.

            Dobra pogoda, ciekawe krajobrazy, modlitwa w pięknych sanktuariach sprawiły, że dzień minął zdecydowanie za szybko.

 

                                                                                   Oprac. Irena Klich

GOŚCIMY MISJONARZA KS. STANISŁAWA WOJDAKA

Gościem naszej szkoły i parafii w poniedziałek, 16 maja, był ks. Stanisław Wojdak z Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Przez cały dzień prowadził animację misyjną. Każda klasa spotkała się z ks. misjonarzem w szkole, natomiast po południu takie spotkanie odbyło się w kościele, po nabożeństwie majowym. Ks. Wojdak barwnie opowiadał o życiu na misjach, gdzie pracują tarnowscy misjonarze. Są to kraje afrykańskie: Czad, Kamerun, Republika Środkowej Afryki, Kongo; amerykańskie: Peru, Boliwia, Argentyna oraz Kazachstan. Ks. misjonarz pokazał również film nagrany na misjach. Dzieci usłyszały modlitwę w języku sango i oglądały przedmioty przywiezione z Afryki.

                                                                                   Oprac. Irena Klich

Bezpłatne zajęcia szachowe
Bezpłatne zajęcia szachowe

Zapraszamy na realizację zadania publicznego: „Gminne Szachy w Dąbrowie Tarnowskiej” - bezpłatne zajęcia szachowe dla uczniów naszej szkoły.

Przedsięwzięcie realizuje Stowarzyszenie Szachowe „Szach-Mat”, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej.

Zajęciach będą odbywały się w każdy poniedziałek od godziny  15:00 do 16:00 – świetlica szkolna.                                          

Projekt dofinansowany przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej i realizowany przy pomocy Dyrektora  Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej.

Ogrodnicy NG przystąpili do kolejnego etapu projektu "Tradycyjny Sad"
Ogrodnicy NG przystąpili do kolejnego etapu projektu "Tradycyjny Sad"

„TRADYCYJNY SAD” to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski.

Przygotowaliśmy projekt i za otrzymane pieniądze z grantu zakupiliśmy drzewka wiśniowe oraz rośliny miododajne.

11.05 zrobiliśmy miejsce pod nasze uprawy i urządziliśmy nasz nowy sad.

Klasa 7 i 8 ostro zabrała się do pracy. Po dwóch godzinach drzewka były już posadzone, podsypane urodzajną ziemią i dobrze podlane.

Zadbaliśmy również o miętę, lawendę, nasturcje i aksamitki. Będą zwabiać owady w czasie kwitnienia wiśni.

Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych na ogólnodostępnym terenie.

Projekt kładzie nacisk na prowadzenie sadu w sposób naturalny tj. z doborem odpornych odmian dostosowanych do polskich warunków oraz zastosowaniem ekologicznego sposobu ochrony roślin, który ogranicza negatywny wpływ upraw na środowisko.

Projekt skierowany jest do wszystkich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Realizowany jest w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.

Opracowanie Renata Błasiak

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.03 46,056,858 unikalnych wizyt