13 Sierpnia 2022 14:55
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tys. osób w różnych oddziałach. Kolejnych 20 tys. walczyło w partyzantce. Kilkaset tysięcy osób zapewniało łączność, aprowizację, wywiad i schronienie.

Więcej Instytut Pamięci Narodowej: https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/138079,Narodowy-Dzien-Pamieci-Zolnierzy-Wykletych-1-marca-2021.html

Przeslanie Prezydenta  RP: https://www.prezydent.pl/aktualnosci/polityka-historyczna/zolnierze-wykleci/przeslanie-prezydenta-rp

Opracowanie: Dariusz Węglowski

Pełna miska dla schroniska

Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował w naszej szkole akcję zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt dla TARNOWSKIEGO AZYLU.

Uczniowie okazali wielkie serce dla psiaków – zebrali około 200 kg karmy. Obecnie przebywa tam 109 psów oczekujących na adopcję.

Szkoła otrzymała podziękowanie za zorganizowaną akcję na rzecz czworonożnych  bezdomnych przyjaciół.

Opracowanie: Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu- Renata Sojka

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Po raz drugi nasza szkoła obchodziła 21 lutego 2022 roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu uczniowie klas IV – VIII wrócili z nauki zdalnej do nauki stacjonarnej w szkole i dzięki temu setka uczniów na lekcjach języka polskiego poznawała język ojczysty od nieco innej strony. Były ciekawe i śmieszne zadania - homofony, węże językowe, feminatywy, język polski jest ą, ę, układanie mnóstwa wyrazów z liter wyrazów „krasnoludek” i „pięćdziesięciogroszówka”, rysowanie dzidy zgodnie z opisem. Najwięcej zadań wykonały klasy II i III. Przygotowano także dużą planszę informacyjną. Łamańce językowe bardzo się wszystkim podobały.

Oprac. Irena Klich

Spotkanie z dietetykiem
Spotkanie z dietetykiem

21 lutego 2022 r.  odbyła się prelekcja dla klas 1-3 z dietetykiem Anną Wiśniewską-Strzałka z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Dąbrowie Tarnowskiej. Tematem zajęć było zdrowe drugie śniadanie. Dzieci pracowały w grupach nad projektem własnej śniadaniówki oraz listą zdrowych zakupów potrzebnych do wykonania II śniadania. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach. Wszyscy uczestnicy  otrzymali od Pani dietetyk przepisy do samodzielnego wykonania śniadania w domu. 

Opracowanie: Grażyna Kruk

TANECZNY SUKCES DOMINIKI
TANECZNY SUKCES DOMINIKI

Sukcesem zakończył się występ uczennicy klasy II Dominiki Dobrowolskiej w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca STARS FINAL – FINAŁ GWIAZD 2020 w Tarnowie, odbywającego się w dniach 19-20 lutego 2022 roku. Dominika zajęła II miejsce, uhonorowane otrzymaniem medalu i dyplomu.

Życzymy Dominice kolejnych tanecznych sukcesów!

 Oprac. Irena Klich

Szkolne walentynki
Szkolne walentynki

14 lutego to wyjątkowy dzień, w którym wyrażamy akceptację, szacunek i przyjaźń. Uczniowie klas I-IV rozpoczęli go od wysłania swoich dowodów sympatii za pośrednictwem szkolnej poczty walentynkowej, w której w tym roku pracowały Julka Szwajkosz i Amelka Walkosz z klasy III. Dziewczynki miały ręce pełne pracy, ponieważ listów i słodkości było naprawdę sporo! Gdy już wszystkie przesyłki zostały nadane, uczniowie w towarzystwie swoich wychowawczyń udali się do kina w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie oglądnęli film „Skarb Mikołajka”. Zabawna komedia o przyjaźni, lojalności oraz przywiązaniu wspaniale wkomponowała się w nasze walentynkowe obchody. Po powrocie do szkoły nadszedł czas na dostarczenie korespondencji. Uczniowie byli zachwyceni, ponieważ każdy za pośrednictwem poczty otrzymał dowód sympatii. Nie zabrakło również wyrazów serdeczności pod adresem Pana Dyrektora, nauczycieli i pracowników obsługi. Ten dzień był bardzo intensywny i pełen emocji, a uczniowie zapamiętali, że ludzka życzliwość to także proste gesty.

Opracowanie: Roksana Kaczówka

Graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Graliśmy z  Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W niedzielę 30 stycznia 2022 r. odbył się 30  Finał WOŚP.

W tym roku pieniądze były zbierane na wsparcie  okulistyki dziecięcej.

Tradycją w naszej szkole jest akcja zbierania funduszy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, w którą włączyli się uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Kolejny raz nasi wolontariusze: Szczepan Wybraniec klasa VIII, Kacper Kogut klasa VIII, Klaudia Czerwińska klasa VIII rozdawali serduszka WOŚP.

Uczniowie prowadzili zbiórkę w szkole oraz w sklepie ABC pana Zdzisława Dyjaka.

Wszystkim, którzy okazali SERCE wrzucając do skarbonki swoje „zaskórniaki” DZIĘKUJEMY!

Wolontariusze zebrali dla Fundacji WOŚP -  1 008 zł

Opracowanie: Renata Sojka - opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.05 42,923,455 unikalnych wizyt