11 Grudzień 2019 06:59
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

KLASA TRZECIA W KINIE
KLASA TRZECIA W KINIE

„Trzymaj wrogów blisko” to tytuł filmu, na który wybrali się uczniowie klasy trzeciej we wtorek, 8 października już na godzinę 13.00, w ramach klasowych spotkań integracyjnych. Taka forma wspólnego spędzenia wolnego czasu była pomysłem Paulinki Chudy i jej rodziców. W seansie w dąbrowskim kinie uczestniczyły oprócz dzieci: wychowawczyni p. Irena Klich i rodzice – p. Marzena Chudy i p. Bogusława Ciąbor (zapewniające dowóz uczniów). Film wyświetlono tylko dla uczniów naszej szkoły. Treść animowanego filmu to skomplikowana relacja nielotów Angry Birds oraz sprytnych Zielonych Świnek, która przenosi się na wyższy poziom. Kiedy wyspy zamieszkane przez Angry Birds i Świnki znajdą się w niebezpieczeństwie, a nowy wróg da o sobie znać, Red, Chuck i Bomba rekrutują Silver (siostrę Chucka) oraz łączą siły z Leonardem i jego drużyną, tworząc superteam, który ma ocalić ich domy.

Po zakończeniu projekcji trzecioklasiści przejechali do pizzerii „Atena”. Tam czekały na nich zamówione wcześniej smakołyki: zestawy obiadowe i napoje. Przeszło 3 godziny minęło nie wiadomo kiedy. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na listopad.

Opracowanie Irena Klich

XXVIII edycja "Biegu Sokoła"
XXVIII edycja "Biegu Sokoła"

27 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVIII edycji „Biegu Sokoła” organizowanego przez Dąbrowski Dom Kultury, który ze względu na swój przełajowy charakter odbył się nad zalewem w miejscowości Narożniki.

Szkołę reprezentowało 32 osoby od klasy II do VIII, które startowały w swoich kategoriach wiekowych - z podziałem na płeć i dystans jaki był do pokonania. Wszyscy podopieczni ukończyli rywalizację godnie reprezentując szkołę, a niektórzy potwierdzili to bardzo dobrymi wynikami zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej. Opiekunami uczniów w tym dniu byli nauczyciele wychowania fizycznego oraz odbywający w naszej szkole praktykę zawodową student AWF w Krakowie.

Dzieci w kategorii klas I-III indywidualnie zajęły wysokie punktowane miejsca:

Karol Kogut z II klasy był VIII, Daria Nowak z III klasy zajęła miejsce V, Adrian Sojka z III klasy był IV, a Mateusz Kijak, który jest również uczniem III klasy wywalczył miejsce III.

Dzięki temu, nasza szkoła zdobyła drużynowo w tej kategorii wiekowej III miejsce, a do tak ambitnego i godnego pochwały występu wszystkie dzieci z klasy II i III zmobilizowały ich wychowawczynie – pani Grażyna Kruk (kl. II) oraz pani Irena Klich (kl. III).

W kategorii uczniów klas starszych szkół podstawowych Gabriela Kmieć (uczennica klasy VII) wywalczyła bardzo wysokie II miejsce indywidualnie.

Najlepsi zawodnicy zostali indywidualnie nagrodzeni medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, a za zajęcie III miejsca drużynowo przez dzieci z klasy II i III szkoła otrzymała dyplom.

Opracowanie: Robert Pacześniowski

SPECJALNA DEBATA MIĘDZYSZKOLNA POD HASŁEM "PATRIOTYZM MA WIELE TWARZY"
SPECJALNA DEBATA MIĘDZYSZKOLNA POD HASŁEM "PATRIOTYZM MA WIELE TWARZY"

30 września w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się Specjalna Debata Międzyszkolna pod hasłem „Patriotyzm ma wiele twarzy”.

Spotkanie zostało przygotowane w ramach historycznego projektu edukacyjnego w Szkole Podstawowej nr 2, aplikowanego za pośrednictwem Stowarzyszenia Akademia Szans pod hasłem „Pamiętamy”. Projekt jest częścią ogólnopolskiego Programu Wieloletniego Dotacyjnego Niepodległa na lata 2017 – 2022.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele czterech szkół podstawowych z klas IV-VI gminy Dąbrowa Tarnowska, a mianowicie: z dąbrowskiej „dwójki” i „jedynki”, ze Smęgorzowa oraz Nieczajny Górnej. Naszą szkołę w debacie reprezentowali: Bartosz Wątroba z klasy VI, Karol Dobrowolski z klasy VI, Julia Puła z klasy V, Agnieszka Kmieć z klasy V. Przedstawiciele szkół pod kierunkiem marszałka debaty p. Sławomira Batora wymieniali poglądy związane z różnymi formami patriotyzmu. Uczniowie wykazali się niezwykłą dojrzałością w swoich wypowiedziach, do których przygotowała ich p. Iwona Tańska.

Uczestnicy debaty otrzymali medale i długopisy, natomiast dla szkoły zdobyli statuetkę, dyplom za odwagę w mówieniu o rzeczach i sprawach trudnych oraz książkę o tematyce historycznej.

Udział w debacie był dla naszych uczniów niezwykłym i cennym doświadczeniem.

Organizatorom gratulujemy ciekawej inicjatywy.

Opracowanie: Iwona Tańska

Historie z okienka Marii Krüger
Historie z okienka Marii Krüger

Nasi uczniowie z klas I – III wyjechali 2 października do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, aby wspólnie odkrywać „Historie z okienka Marii Krüger”. Zajęcia literacko-teatralne zostały przygotowane z okazji 115. rocznicy urodzin autorki m.in. „Karolci”, „Daru rzeki Fly”, „Klimka i Klementynki”, „Godziny pąsowej róży”. Dzieci nie tylko wysłuchały fragmentu „Karolci”, ale musiały wykazać się zręcznością i umiejętnością przyjęcia odpowiedniej pozy połączonej z utrzymaniem równowagi przez 10 sekund z… parasolem w ręce. Ćwiczyły także spostrzegawczość i pamięć podczas rozwiązywania quizu. Atrakcją była „Wieczorynka” w czarno-białym wydaniu telewizyjnym. Obowiązkowym punktem podczas wizyty w dąbrowskiej książnicy są zabawy zgromadzonymi zabawkami i piłkarzykami. Wyjazd zorganizowała p. Irena Klich z wychowawczyniami p. Grażyną Kruk i p. Roksaną Kaczówka.

Opracowanie: Irena Klich

<galeria>

KU CZCI POLEGŁYCH W II WOJNIE ŚWIATOWEJ
KU CZCI POLEGŁYCH W II WOJNIE ŚWIATOWEJ

Wrzesień jest miesiącem, w którym wspominamy wybuch II wojny światowej. Omawiając tematykę wojenną i po przeczytaniu lektury Joanny Porazińskiej „Asiunia”, uczniowie klasy III wraz z wychowawcą p. Ireną Klich udali się 10 września na cmentarz parafialny. Celem naszego wyjścia był grobowiec nieznanego żołnierza z oddziału „Boruta” Armii Kraków, który zginął w walce obronnej 8 września 1939 roku na terenie Nieczajnej. Uczciliśmy pamięć poległych na wszystkich frontach żołnierzy poprzez modlitwę i zapalenie zniczy. Dzięki ofierze życia tysięcy walczących my dzisiaj możemy cieszyć się wolnością naszej Ojczyzny.

Opracowanie: Irena Klich

Pomoc materialna dla szkoły od ARiMR
Pomoc materialna dla szkoły od ARiMR

Dzięki współpracy dyrektora szkoły i kierownika Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej pana Andrzeja Gizy nasza szkoła po raz kolejny otrzymała materialne wsparcie w postaci dwóch modułowych drukarek.

Urządzenia wielofunkcyjne od ARiMR trafiły do nas dzięki przychylnej decyzji pana Adama Ślusarczyka Dyrektora Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Krakowie.

Uczniowie oraz nauczyciele wyrażają swoją wdzięczność ARiMR z panem kierownikiem Andrzejem Gizą na czele za przekazany zestaw tonerów oraz sprzęt elektroniczny.

Dziękujemy!

Całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów
Całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów

Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.
Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się
po wsparcie.

W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.05 29,476,269 unikalnych wizyt