04 Października 2022 10:11
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

KONKURS "BEZPIECZNIE W WIRTUALNYM ŚWIECIE"
KONKURS "BEZPIECZNIE W WIRTUALNYM ŚWIECIE"

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Bezpieczni w wirtualnym świecie”, zorganizowanym prze Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie. To była propozycja skierowana do uczniów szkół podstawowych z Tarnowa i regionu, z powiatów brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego. Konkurs organizowany został w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Zadaniem uczestników było wykonanie dwustronnej zakładki do książki nawiązującej do hasła konkursu i propagującej zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł 8 lutego. Święto jest okazją do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zapoznania rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promowania pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Nie zdobyliśmy żadnego miejsca, ale wykonane zakładki pokazały, że dzieci są świadome zagrożeń płynących ze strony Internetu.

Oprac. Irena Klich

Ogrodnicy NG, czyli Tradycyjny Sad w Nieczajnej Górnej
Ogrodnicy NG, czyli Tradycyjny Sad w Nieczajnej Górnej

Sad tradycyjny to uprawa złożona z kilku wysokopiennych drzew owocowych, posadzonych w dużych rozstawach.  Powrót do nasadzeń tradycyjnych ma wiele zalet. Może drzewa są mniej okazałe, ale zdrowsze. We wnętrzu koron takich drzew wytwarzany jest specyficzny mikroklimat. Stare odmiany drzew owocowych są bardziej odporne na choroby, mrozy i szkodniki i dzięki temu nie wymagają tak wielu zabiegów pielęgnacyjnych. By trafić na nasz stół, nie muszą być wielokrotnie opryskiwane środkami chemicznymi, dlatego spożywanie ich przez człowieka jest bardzo korzystne dla zdrowia. Ponadto wiele starych odmian  jest zapylaczami dla nowoczesnych upraw. Warto więc przypomnieć tradycyjne odmiany tych drzew.

Uczniowie klasy 7 naszej szkoły wpisują się w pomysł promocji starych odmian wiśni, poprzez realizację projektu Tradycyjny Sad. Jednym z działań jest promocja idei projektu i zakładanie minisadu na terenie szkoły. Będziemy na bieżąco informować o postępach prac.

Opracowanie: Renata Błasiak

Link do prezentacji: https://docs.google.com/presentation/d/1xVpw5g0dZ0agZeKuFHIP4iw-f94SlXnfryKEotAKKbE/edit#slide=id.g1187b23f0ce_1_33

HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI
HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

Spotkania informacyjne Rodziców z Wychowawcami  klas odbędą się w poniedziałek 14. marca 2022 roku według poniższego harmonogramu:

Klasy I – III) godz. 16:00

Klasa IV - VIII godz.16:30

Konsultacje z pozostałymi nauczycielami odbędą się według indywidualnych ustaleń Rodziców z wychowawcami i nauczycielami.

Dariusz Węglowski - Dyrektor SP NG

Akcjia pomocy na rzecz dzieci i rodzin z Ukrainy
Akcjia pomocy na rzecz dzieci i rodzin z Ukrainy

Nasza Szkoła wraz z Parafią Rzymskokatolicką w Nieczajnie przyłączają się do akcji pomocy na rzecz dzieci i rodzin z Ukrainy

Jak pomóc? Potrzebne są m.in.:

- nieużywane koce, śpiwory, karimaty, materace, termosy,

- środki higieny osobistej,

- materiały opatrunkowe, apteczki,

- żywność z długą datą przydatności do spożycia,

- produkty spożywcze dla dzieci (kaszki, musy),

- butelkowana woda mineralna.

Zbiórkę prowadzimy od poniedziałku 28 lutego 2022 roku w godzinach pracy szkoły.

POMÓŻ I TY – RAZEM MOŻEMY WIELE!

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

Regulamin konkursu:  https://drive.google.com/drive/folders/1NafB1BLA_Y8mgI8rdobHsaKQdh2IgZcJ

Podsumowano akcję "Góra Grosza"

Celem akcji „Góra Grosza” było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dziecka, rodzinnych domów dziecka i innych placówek opiekuńczo - wychowawczych.

Akcja polegała na zbieraniu groszowych monet. „Góra Grosza” jest lekcją empatii i dobroczynności. Najcenniejsze jest to, że same dzieci pomagają innym dzieciom. Mogą poczuć, że mają wpływ na poprawę sytuacji swoich rówieśników. Zaangażowanie klas było bardzo budujące. Uczniowie bardzo chętnie wspierali akcję, namawiali również swoich rodziców do wsparcia tak zaszczytnego celu i przekazania grosików, które zalegają w portfelu.

Wyniki zbiórki poszczególnych klas przedstawiają się następująco:

klasa I – 34 zł              klasa II – 43,56zł

klasa III –108,82 zł            klasa IV – 132,32 zł

klasa V – 48,75 zł               klasa VI – 53 zł

klasa VII – 53,10 zł             klasa VIII – 5,94 zł

Kwota  ta po dokładnym przeliczeniu  została przesłana do Towarzystwa NASZ DOM w Warszawie.

Wszystkim uczniom i wychowawcom, którzy włączyli się do akcji serdecznie                                           

DZIĘKUJEMY!!! 

opracowanie: Renata Sojka – opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tys. osób w różnych oddziałach. Kolejnych 20 tys. walczyło w partyzantce. Kilkaset tysięcy osób zapewniało łączność, aprowizację, wywiad i schronienie.

Więcej Instytut Pamięci Narodowej: https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/138079,Narodowy-Dzien-Pamieci-Zolnierzy-Wykletych-1-marca-2021.html

Przeslanie Prezydenta  RP: https://www.prezydent.pl/aktualnosci/polityka-historyczna/zolnierze-wykleci/przeslanie-prezydenta-rp

Opracowanie: Dariusz Węglowski

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.06 44,425,739 unikalnych wizyt