26 Październik 2021 09:31
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Spotkanie z higienistka szkolną
Spotkanie z higienistka szkolną

13 maja 2021 roku uczniowie klas I - III naszej szkoły wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez panią pielęgniarkę Janinę Prokopek, których tematem było udzielanie pierwszej pomocy.

Pani pielęgniarka przybliżyła podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia, wyjaśniając między innymi jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy przy omdleniach, zatrzymaniu akcji serca, oparzeniach, skaleczeniach, czy krwotokach z nosa.

W czasie pogadanki dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie i zadawały pytania.

Po wysłuchaniu prelekcji odnośnie pierwszej pomocy uczniowie mieli możliwość wykorzystania swojej wiedzy w ćwiczeniach praktycznych na fantomach.

Podczas zajęć dzieci  utrwaliły sobie również najważniejsze numery telefonów do służb ratunkowych.

Pozyskana przez uczniów wiedza z pewnością pozwoli im prawidłowo zareagować ratując życie i zdrowie innych.

Opracowała: Janina Prokopek

HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI
HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

Spotkania informacyjne Rodziców z Wychowawcami  klas odbędą się w dniach 20 -21. 05. 2021 r. przy użyciu platformy Teams oraz według dotychczasowych zasad i poniższego harmonogramu:

HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

Klasa I - Pani Irena Klich, 20.05.2021r. (czwartek) godz. 14:00 - 15:00

Klasa II - Pani Roksana Kaczówka, 20.05.2021r. (czwartek) godz. 13:30 – 14:30

Klasa III - Pani Grażyna Kruk, 20.05.2021r. (czwartek) godz. 14:00 - 15:00

Klasa IV - Pani Iwona Tańska, 21.05.2021r. (piątek) godz. 16:00 - 17:00

Klasa V - Pan Waldemar Szlosek, 20.05.2021r. (czwartek) godz. 15:00 - 16:00

Klasa VI - Pani Anna Wolak, 20.05.2021r. (czwartek) godz. 17:00 - 18:00

Klasa VII - Pani Dorota Grzesik, 20.05.2021r. (czwartek) godz. 16:00 - 17:00

Klasa VIII - Pani Bernadeta Pabian, 21.05.2021r. (piątek) godz. 17:00 - 18:00

Konsultacje z pozostałymi nauczycielami odbędą się w takiej samej formie, według indywidualnych ustaleń Rodziców  z wychowawcami i nauczycielami.

Dariusz Węglowski - Dyrektor SP NG

II miejsce w konkursie ogólnopolskim #NaszaFlagaPL dla Ani Taraska!
II miejsce w konkursie ogólnopolskim #NaszaFlagaPL dla Ani Taraska!

Przypadająca w tym roku 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja stała się inspiracją do ogłoszenia ogólnopolskiego konkursu plastycznego pod hasłem #NaszaFlagaPL. Konkurs zorganizowany przez Parafię św. Mikołaja w Lublinie i Fundację „Szczęśliwe Dzieciństwo” był skierowany do uczniów klas I – III oraz IV – VIII. Na każdej pracy wymagana była polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw jako symbole miłości do ojczyzny.

Z naszej szkoły tylko Ania Taraska z klasy I wykonała pracę plastyczną i przesłała jej zdjęcie do organizatorów. Z niepokojem oczekiwała na wyniki konkursu, które zostały ogłoszone 1 maja podczas gali konkursowej w Lublinie. Na konkurs nadesłano ponad 8 tysięcy prac, a do oceny skierowano 7657! Radość była niesamowita, kiedy poprzez kanał You Tube (telewizjaAM) usłyszała, że zajęła II miejsce. Laureatka otrzymała dyplom, nagrodę książkową oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł.

Patronat honorowy nad konkursem sprawowali: Minister Edukacji i Nauki,  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kuratorzy oświaty wszystkich województw (m.in. kuratorium oświaty w Krakowie), Kuria Metropolitarna w Lublinie. Patronat medialny: Telewizja TVP INFO, TVP ABC, Polska Agencja Prasowa, Radio FARA, Polskie Radio RZESZÓW, GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA, Echo Katolickie, Mały Przewodnik Katolicki.

Gratulujemy Ani tak wysokiej lokaty w skali kraju, a wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w różnych konkursach. Ty też możesz wygrać!

Opracowała Irena Klich

Warsztaty "Magiczne słowa"

12.05.2021r. w naszej szkole odbyły się warsztaty psychologiczne pt. „Magiczne słowa”. Zajęcia prowadzone przez psychologa szkolnego - panią Kalinę Gądek - skierowane były do uczniów uczęszczających do klas I-III. Celem warsztatów było powtórzenie i wzbogacenie wiedzy na temat obowiązujących zwrotów grzecznościowych oraz zasad kulturalnego zachowania w środowisku szkolnym i pozaszkolnym.

W trakcie zajęć omówione zostały zwroty grzecznościowe, jakie powinny być stosowane na lekcji szkolnej, w trakcie przerwy oraz w stołówce. Rozmawiano także o kulturalnej postawie, jaką powinni prezentować wszyscy uczniowie w szkole i poza nią. Część teoretyczna warsztatów poparta została dyskusją oraz ćwiczeniami. Każdy uczeń miał możliwość wykonania indywidualnych ćwiczeń na tablicy interaktywnej.

Po przebytych zajęciach śmiało można stwierdzić, że uczniowie naszej szkoły wiedzą jak:

  • zwracać się na co dzień do nauczycieli oraz rówieśników;
  • swoją postawą okazywać szacunek innym osobom;
  • zachować właściwą postawę w trakcie lekcji;
  • dbać o kulturę języka;
  • przejawiać prawidłową postawę na korytarzu szkolnym;
  • kulturalnie zachować się na szkolnej stołówce;
  • postępować poza placówką szkolną.

Przeprowadzone warsztaty wykazały, że uczniowie naszej szkoły posiadają dużą wiedzę dotyczącą kultury języka oraz zasad właściwego zachowania. Trzymamy kciuki, aby zgromadzone informacje były stosowane w praktyce na terenie szkoły oraz poza nią.

Opracowała Kalina Gądek

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA 2021
AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA 2021

W XII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” wzięło udział 12 uczniów klasy I, gdyż ten program skierowany właśnie do uczniów rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. Program obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Po przeprowadzeniu wszystkich elementów programu, co trwało kilka miesięcy podczas nauczania stacjonarnego i zdalnego, zdobytą przez dzieci wiedzę zweryfikował Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Nasze pierwszaki poradziły sobie z nim doskonale, za co otrzymały dyplomy, a Szkoła utrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Opracowała Irena Klich

Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny
Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny

W ramach projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych – Grant 1”, nasza szkoła  otrzymała 4  laptopy.

Celem projektu grantowego realizowanego przez gminę Dąbrowa Tarnowska jest wsparcie realizacji zajęć dydaktycznych w placówkach oświatowych poprzez zakup przez organy prowadzące sprzętu komputerowego umożliwiającego zdalne nauczanie, w związku z zagrożeniem i skutkami COVID-19.

CZARY MARY - BAŚŃ!
CZARY MARY - BAŚŃ!

W ramach XVIII Tygodnia Bibliotek, trwającego od 8 do 15 maja 2021 roku, Biblioteka Publiczna w Tarnowie Filia w Dąbrowie Tarnowskiej zaprosiła klasy 1-3 szkoły podstawowej na warsztaty literackie online po hasłem „Czary mary – baśń!” Nasi uczniowie wzięli w nich udział w czwartek, 13 maja, w dwóch grupach. Najpierw z prowadzącą spotkanie p. Agatą Obara-Giera spotkali się uczniowie klasy I, a później dzieci z klas II i III. Były to zajęcia limitowane, a o udziale w nich zadecydowała kolejność zgłoszeń. My zdążyliśmy!

Podczas zajęć uczniowie zgadywali zagadki, rozwiązywali quizy itp. i była to dla wszystkich udana zabawa, sprawdzająca znajomość baśni. Pochwalimy się, że uzyskaliśmy sporo pochwał, a niektórzy uczniowie wykazali się naprawdę imponującą wiedzą dotyczącą bohaterów baśni.

Spotkanie zorganizowała p. Irena Klich we współpracy z p. Grażyną Kruk i p. Roksaną Kaczówka.

Opracowała Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.04 35,789,293 unikalnych wizyt