26 Październik 2021 09:40
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI
HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

Spotkania informacyjne Rodziców z Wychowawcami  klas odbędą się w dniach 12-13. 04. 2021 r. przy użyciu platformy Teams oraz według dotychczasowych zasad i poniższego harmonogramu:

 

Klasa I - Pani Irena Klich, 12.04.2021r. (poniedziałek)  godz. 14:00 - 15:00

Klasa II - Pani Roksana Kaczówka, 13.04.2021r. (wtorek) godz. 15:00 - 16:00

Klasa III - Pani Grażyna Kruk, 13.04.2021r. (wtorek) godz. 14:00 - 15:00

Klasa IV - Pani Iwona Tańska, 12.04.2021r. (poniedziałek) godz. 16:00 - 17:00

Klasa V - Pan Waldemar Szlosek, 12.04.2021r. (poniedziałek) godz. 17:00 - 18:00

Klasa VI - Pani Anna Wolak, 13.04.2021r. (wtorek) godz. 16:00 - 17:00

Klasa VII - Pani Dorota Grzesik, 13.04.2021r. (wtorek) godz. 15:00 - 16:00

Klasa VIII - Pani Bernadeta Pabian, 13.04.2021r. (wtorek) godz. 17:00 - 18:00

 

Konsultacje z pozostałymi nauczycielami odbędą się w takiej samej formie, według indywidualnych ustaleń Rodziców  z wychowawcami i nauczycielami.

Dariusz Węglowski - Dyrektor SP NG

III miejsce w konkursie "Ks. Józef Poremba - w służbie Bogu i małej ojczyźnie"!
III miejsce w konkursie "Ks. Józef Poremba - w służbie Bogu i małej ojczyźnie"!

W połowie lutego br. Starostwo Powiatowe oraz Parafia Rzymsko-Katolicka pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej ogłosili konkurs, mający na celu upamiętnienie osoby Ks. Józefa Poremby, pogłębienie wiedzy na temat jego osoby oraz dokonań na rzecz dąbrowskiej parafii i dekanatu oraz rozpropagowanie wartości głoszonych przez Ks. Prałata. Przed uczestnikami stało zadanie - znajomość treści  książki „Pod opieką Maryi. Życie i dzieła Ks. Prałata Józefa Poremby”.

Z naszej szkoły przystąpiło do konkursu siedmioro uczniów: Oktawia Bafia i Adrian Wąż z klasy VI oraz Martyna Początek, Justyna Foszcz, Patrycja Siewierska, Gabriela Kmieć i Nikola Partyńska z klasy VIII. Znaleźli się oni pośród 75 uczestników z 8 szkół z terenu powiatu, w tym, oprócz naszej placówki, ze szkoły podstawowej w Laskówce Chorąskiej, Szarwarku oraz szkoły nr 1, 2, 3 z Dąbrowy Tarnowskiej, a także z Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uczniowie przystąpili do konkursu wiedzy 16 marca 2021 roku, w dniu urodzin Księdza Prałata Józefa Poremby. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju test, składający się z 20 pytań wielokrotnego wyboru, został przeprowadzony on-line.

W kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VIII nagrodzono 13 uczniów. Nasz uczeń Adrian Wąż zajął III miejsce ex aequo.

A w kategorii szkoły ponadpodstawowe nasza absolwentka Joanna Foszcz, obecnie uczennica Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, zajęła I miejsce.

Wręczenie nagród odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej w dniu 29 marca 2021 roku.

Warto podkreślić, że wszyscy uczestnicy wykazali się dogłębną znajomością dat i faktów dotyczących osoby i działalności Ks. Prałata, a o zwycięstwie zadecydował m.in. czas wypełnienia testu.

Nasi uczniowie przygotowywali się pod opieką Pań: Bernadety Pabian i Ireny Klich.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Opracowała Irena Klich

LAPBOOKI KLASY PIERWSZEJ
LAPBOOKI KLASY PIERWSZEJ

Uczniowie klasy pierwszej chcą pochwalić się wykonanymi przez siebie lapbookami.

Co to jest lapbook?

Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Przeważnie to teczka lub większa kartka z możliwością składania, w której w formie rysunków, wykresów, otwieranych okienek oraz ruchomych elementów przekazuje się wybrane treści.

Pierwszaki prezentują w formie lapbooków cztery pory roku. Przygotowali już czerwono-brązowo-pomarańczową JESIEŃ i niebieską ZIMĘ. Obecnie trwa praca nad zieloną WIOSNĄ.

Lapbook w wolnym tłumaczeniu z angielskiego oznacza „książka na kolanach”. Podziwiajcie więc nasze „książki na kolanach”…

Opracowała Irena Klich

SINGILA OYO - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY
SINGILA OYO - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Nasza szkoła – dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, uczniowie i rodzice otrzymali piękne podziękowania za udział w akcji „Wyślij pączka do Afryki 2021”. Skierował je do nas brat Jerzy Steliga OFMCap, prezes Zarządu Fundacji Kapucyni i Misje. Cieszymy się, że nasza szkolna społeczność dołożyła małą cegiełkę w ramach pomocy dzieciom w Czadzie i Republice Środkowoafrykańskiej. I planujemy, że ta akcja będzie kontynuowana w następnych latach. Razem możemy więcej!

Opracowała Irena Klich

Zarządzenie Dyrektora Szkoły
Zarządzenie Dyrektora Szkoły

Zarządzenie nr 15/20/21 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie trybu nauczania uczniów klas 1- 3 i 4 - 8 szkoły podstawowej

Na podstawie: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Zarządzam co następuje:

  1. Od dnia 22.03.2021 do 11. 04. 2021 r.  zajęcia dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej prowadzone będą w formie zdalnej.
  2. Od dnia 22.03.2021 do 11. 04. 2021 r.  zostaje przedłużony okres zawieszenia zajęć stacjonarnych uczniów klas 4 - 8 szkoły podstawowej.
  3. Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, szkoła może zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole z wykorzystaniem niezbędnego sprzętu znajdującego się w szkole.

 

Pełna treść zarządzenia w plikach na stronie szkoły: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/16MaUifTZlMHCYJOWzS_6EzxMaoyh_rk0

I dzień wiosny w naszej szkole
I dzień wiosny w naszej szkole

Chociaż kalendarzowa wiosna zawitała 21 marca, to uczniowie klas I-III już 19 marca uroczyście ją powitali.

Tego dnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły bawili się w projektantów mody i wykorzystując tkaniny, bibułę, papiery kolorowe, pomponiki, kwiaty i plastelinę stworzyli cudowne kreacje dla Pani Wiosny. Następnie przystąpili do lekcji gier planszowych, na której uczyli się współpracy i uczciwej rywalizacji. Nie zapomnieliśmy również o "Dniu Kolorowej Skarpetki", który jest obchodzony w pierwszy dzień wiosny. Wszyscy uczniowie i nauczyciele z dumą prezentowali swoje wielobarwne, ubrane nie do pary skarpetki.

W ten sposób okazaliśmy akceptację i otwartość dla osób z zespołem Downa.

Na zakończenie uczniowie otrzymali słodkie upominki oraz pamiątkowe dyplomy za udział w uroczystym powitaniu Pani Wiosny.

Opracowanie: Roksana Kaczówka  

WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI 2021
WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI 2021

W tegorocznej akcji „Wyślij pączka do Afryki 2021”, organizowanej przez Fundację Kapucyni i Misje, wzięła udział społeczność naszej szkoły. Spisaliśmy się na medal – wpłaty dokonali wszyscy uczący się w szkole uczniowie klas I – III, dyrektor, nauczyciele i pracownicy naszej placówki. Nasza darowizna w kwocie 550 zł to wsparcie projektów misyjnych dla potrzebujących w Czadzie i Republice Środkowej Afryki, a konkretnie to posiłki dla osieroconych dzieci, opieka medyczna i leki dla najmłodszych, wsparcie edukacji oraz czysta, zdrowa woda z nowych studni. Akcja trwała od tłustego czwartku, czyli 11 lutego do 15 marca. Darczyńcy składali ofiary do specjalnej szkatułki, a później zapisywali swoje imię na specjalnej „serduszkowej” liście na korytarzu szkolnym.

W tej ogólnopolskiej akcji bierze udział 330 szkół i przeszkoli oraz 33 parafii i cukierni, a z samego tylko województwa małopolskiego - 117 szkół i przedszkoli.

Z terenu naszej gminy to Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Możecie to zobaczyć https://paczek.kapucyni.pl/gdzie-paczkujemy.

Organizatorzy szkolnej akcji – wychowawczynie klas I – III - serdecznie dziękują Rodzicom i Uczniom. Dzięki Wam słowa z plakatu „Przyłącz się, a wspólnie zrobimy wiele dobrego” nabrały głębokiego sensu.

Dziękujemy! Na Was zawsze można liczyć!

Opracowanie: Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.04 35,789,436 unikalnych wizyt