21 Luty 2020 13:44
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

KLASA III NA KRĘGLACH I BILARDZIE
KLASA III NA KRĘGLACH I BILARDZIE

Spotkania integrujące klasy z wychowawcą cieszą się w naszej szkole dużą popularnością. Uczniowie klasy III od początku stycznia dopytywali swoją wychowawczynię P. Irenę Klich, dokąd wspólnie wybiorą się w nowym 2020 roku. Wybór padł na Olesno i dostępne tam atrakcje – grę w kręgle i bilard. Był to pomysł Łukasza Łachuta i jego mamy P. Ireny, która zajęła się stroną organizacyjną wyjazdu w środę, 22 stycznia. W dowozie dzieci pomogła również P. Bogusława Ciąbor. Dwie godziny zaciętej gry (kręgle – 1 godzina, bilard – 1 godzina) upłynęły nadspodziewanie szybko. Sił do celnych rzutów dało nam zjedzenie pysznej pizzy, dostarczonej przez organizatorów naszego spotkania. Okazało się, że mamy pośród nas prawdziwych mistrzów gry w kręgle!

Oprac. Irena Klich

Apel organizacyjny dla uczniów
Apel organizacyjny dla uczniów

Najważniejsze informacje z życia szkoły uzyskali uczniowie podczas apelu informacyjnego 24 stycznia 2020r.

Było to spotkanie zorganizowane przez pana dyrektora, który krótko podsumował kończące się pierwsze półrocze.

Dyrektor podziękował wszystkim uczniom, którzy angażowali się w akcje, uroczystości, konkursy i zawody sportowe. Pogratulował wysokich wyników i lokat. Omówił także wyniki klasyfikacji i oceny z zachowania.

Przypomniał uczniom o akcjach szkolnej biblioteki „Zabierz książkę na ferie” oraz „Wielka Liga Czytelników” i zachęcił do czytania książek w przerwie zimowej.

Dużo uwagi poświęcił sprawom związanym z bezpieczeństwem uczniów podczas ferii. Zwrócił uwagę jakich zagrożeń  muszą unikać i jak zachować się podczas sytuacji zagrażających życiu lub zdrowiu. Podkreślił, że ferie nie zwalniają uczniów z odpowiedzialności za siebie i innych oraz obowiązków wynikających ze statutu szkoły.

Pan dyrektor omówił także zabawę choinkową - po przerwie zimowej, w którą włączają się wszyscy uczniowie z nauczycielami oraz samorządem uczniowskim.

Życzymy wszystkim śnieżnych i bezpiecznych ferii zimowych!

Zabierz książkę na ferie!
Zabierz książkę  na ferie!

Oceny wystawione i już nic więcej w tym semestrze nie da się zrobić, ale trwa IV edycja akcji Zabierz książke na ferie!

Teraz wszystkim marzą się ferie!

Powoli można już planować, co przyjemnego będziecie robić w tym wolnym czasie.

Z pewnością wartą rozważenia propozycją jest dobra książka z biblioteki szkolnej.

Uczniom klas I - IV przypominamy, że trwa V Ogólnopolski Konkurs "Wielka Liga Czytelników".

Zapraszamy i zachęcamy do lektury nowych książek!

FINAŁ VII MIĘDZYGMINNEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK
 FINAŁ VII MIĘDZYGMINNEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK

Po eliminacjach nadszedł czas kolędowych występów w finale VII Międzygminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w DDK. Wzięło w nim udział ponad 200. finalistów dwóch gmin: Dąbrowy Tarnowskiej i Radgoszczy w niedzielę, 19 stycznia.

Oto wyniki dla naszej szkoły:

- III miejsce – Adas Ciąbor – klasy I – III;

- I miejsce – zespół CANTATA – klasy IV – VI;

- II miejsce – zespół SIOSTRY – klasy VII – VIII (Agnieszka i Gabriela Kmieć).

 

Nagrodzeni uczniowie i zespoły otrzymali puchary i dyplomy. Przypomnijmy, że wokalistów przygotowali nauczyciele: Waldemar Szlosek, Bernadeta Pabian i Irena Klich.

 Opracowanie Irena Klich

KOLĘDNICY MISYJNI
KOLĘDNICY MISYJNI

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły zamienili się w niedzielę, 29 grudnia w kolędników misyjnych. Zgłosiło się 60 dzieci i utworzyły one 12 pięcioosobowych grup, które zawitały do domów z hasłem zaczerpniętym z języka kazachskiego: „YZGY HABAR! KEL BALALAR!”. W języku polskim hasło oznacza: „DOBRA NOWINA! PRZYJDŹCIE DZIECI!”. Każda grupa wędrowała ze względów bezpieczeństwa z dorosłym opiekunem. Jedną z grup tworzyli uczniowie klasy III, którzy wraz z wychowawcą p. Ireną Klich uznali wspólne wędrowanie za świetną formę integracji. Towarzyszyła im p. Anna Sojka, mama Adriana. Pod koniec kolędowania trzecioklasiści spotkali się z inną grupą, którą opiekował się p. Waldemar Szlosek.

W tym roku mali misjonarze pospieszyli z pomocą rówieśnikom chorym na zespół Downa w Atyrau, w Kazachstanie, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 1999 roku. Ponadto kolędnicy wspomogli funkcjonowanie szpitala w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej, a także pomogli w budowie szkół, kaplic, świetlic, studni. Jeden z ważniejszych projektów to dofinansowanie funkcjonowania szkoły im. św. Jana Chrzciciela dla dzieci głuchoniemych i z innymi niepełnosprawnościami w Bertoua w Kamerunie.

Nad przygotowaniem wszystkich grup czuwały panie Zofia Maziarz i Małgorzata Kijak.

Oprac. Irena Klich

Z JASEŁKAMI DLA NASZEJ MIEJSCOWOŚCI
Z JASEŁKAMI DLA NASZEJ MIEJSCOWOŚCI

       Tylko jedna jest taka noc,

       Śpiewać nam się godzi.

       By na ziemię Pan z nieba zszedł,

       I w stajence się narodził.

Zgodnie z naszą tradycją - starą, bo liczącą w tym roku 26 lat – po występie wigilijnym jasełkowi aktorzy prezentowali swoje aktorskie umiejętności przed mieszkańcami miejscowości Nieczajna Górna i Dolna. A że pośród publiczności znajdowały się także rodziny uczniów, to popołudniowy występ w niedzielę, 12 stycznia, został bardzo ciepło przyjęty. Długie i mocne brawa oraz wypowiadane pochwały były piękną nagrodą za trud miesięcznych prób. Przedstawienie jasełkowe „Tylko jedna jest taka noc…” przygotowali uczniowie klas III i IV wraz ze scholą pod kierunkiem p. Ireny Klich we współpracy z p. Bernadetą Pabian i p. Waldemarem Szloskiem. Dekorację sceniczną wykonały panie: Roksana Kaczówka, Anna Wolak i Ewa Kijowska. Pomocą służyła obsługa szkolna w osobach p. Władysława Taraski i p. Bernadety Bartoń.

Jasełka zakończyła współczesna pastorałka, pełna ekspresji i gestów:

                Bijcie w kotły, w trąby grajcie,
                a Jezusa przywitajcie, Nowonarodzonego.

Oprac. Irena Klich

KLASA TRZECIA ZBIERA ŻYWNOŚĆ
KLASA TRZECIA ZBIERA ŻYWNOŚĆ

Uczniowie klasy III ochoczo odpowiedzieli na apel i akcję zorganizowaną w naszej szkole przez Szkolny Klub Wolontariatu. Akcja polega na zbieraniu długoterminowej żywności dla osób chorych, niepełnosprawnych i biednych z terenu miejscowości. Dary zostaną przekazane przed świętami Bożego Narodzenia. W jeden dzień pudełko wypełniły różne produkty: mąka, kasze, makarony, cukier, herbata itp. Każdy produkt żywnościowy świadczy o gorących sercach ofiarodawców: dzieci i ich rodziców.

Oprac. Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.04 29,943,546 unikalnych wizyt