05 Grudnia 2022 05:13
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

XXIX edycja Powiatowego Biegu "Sokoła"
XXIX edycja Powiatowego Biegu "Sokoła"

26 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIX edycji Powiatowego Biegu „Sokoła” organizowanego przez Dąbrowski Dom Kultury, który ze względu na swój przełajowy charakter odbył się nad zalewem w miejscowości Narożniki – gmina Radgoszcz. Szkołę reprezentowało 28 osób od klasy I do VIII, które startowały w swoich kategoriach wiekowych z podziałem na płeć i dystans jaki był do pokonania. Wszyscy podopieczni ukończyli rywalizację godnie i ambitnie reprezentując szkołę, a niektórzy potwierdzili to bardzo dobrymi wynikami w klasyfikacji indywidualnej. Opiekunami uczniów w tym dniu byli nauczyciele: Irena Klich i Robert Pacześniowski.

Dzieci w kategorii klas I-III indywidualnie zajęły wysokie miejsca:

Emilia Kawa z II klasy była II, Patryk Piwowar z III klasy zajął miejsce III, Michał Pikul z III klasy był VI, a Klaudia Mol z klasy II ukończyła bieg na miejscu VIII.

W kategorii uczniów klas starszych szkół podstawowych Kacper Bąba z VIII klasy zajął miejsce VI, Mateusz Kijak z VI klasy był VII, Zofia Nowak z klasy IV była VIII, Julia Szwajkosz z klasy IV była IX, Julia Puła z klasy VIII ukończyła bieg na X miejscu.

Pierwsze dziesięć miejsc w każdej kategorii wiekowej było punktowane do rywalizacji drużynowej szkół, a pierwsze trzy miejsca zostały indywidualnie nagrodzone medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

Opracował: R. Pacześniowski

Wycieczka w Bieszczady ze Stowarzyszeniem Kobiet Wsi Nieczajna
Wycieczka w Bieszczady ze Stowarzyszeniem Kobiet Wsi Nieczajna

27 września 2022 r.  Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna zorganizowało wycieczkę turystyczno – krajoznawczą w Bieszczady w ramach projektu profilaktycznego „Na wsi nie musi być nudno” realizowanego we współpracy z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej.

Z tej formy wypoczynku skorzystało 50 dzieci i młodzieży z terenu wsi Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna. Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowały panie ze stowarzyszenia wspólnie z nauczycielami.

Po przyjeździe  udaliśmy się do Polańczyka i tam z przystani wyruszyliśmy w godzinny rejs statkiem turystycznym „Tramp” po Zalewie Solińskim. Podczas rejsu kapitan statku opowiadał o historii tych terenów i ciekawostkach z nim związanych. Podziwialiśmy urozmaiconą linię brzegową oraz najpiękniejsze i najdziksze zakątki „Bieszczadzkiego Morza”. Z głośnika dobiegały dźwięki piosenek związanych z Bieszczadami np. „Zielone wzgórza nad Soliną”- Wojciecha Gąssowskiego.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Zaporze Solińskiej. Jej długość wynosi 664 m. Spiętrzone wody Sanu i Solinki tworzą piękne i malownicze jezioro z licznymi wysepkami i zatokami. Podziwialiśmy tam okoliczne krajobrazy z zielonymi wzgórzami oraz pływające tuż przy zaporze ryby. Zapora jest najwyższa w Polsce i ma 82 metry. Dużą atrakcją była przejazd nowo powstałą kolejką gondolową nad zaporą wodną w Solinie, z której można było podziwiać panoramę Bieszczad i Jezioro Solińskie.

Piękne krajobrazy i wspaniała pogoda sprawiły, że wycieczka była bardzo udana, a zielone wzgórza nad Soliną na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.

Opracowanie: Renata Sojka

Pożegnanie lata 2022 ze Stowarzyszeniem Kobiet Wsi Nieczajna
Pożegnanie lata 2022 ze Stowarzyszeniem Kobiet Wsi Nieczajna

Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna realizując projekt „ Na wsi nie musi być nudno” we współpracy z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowało imprezę integracyjną, na którą zaprosiło przedszkolaków, dzieci i młodzież. Na  hali sportowej  ustawiono tzw. ”dmuchańce”, na których przedszkolaki oraz uczniowie mogli korzystać z przestrzeni do skoków, wyskoków i zjeżdżania. Panie ze Stowarzyszenia zapewniły dzieciom poczęstunek: pieczone kiełbaski, napoje, słodycze i popcorn.

Dzieci spędziły ten dzień w atmosferze radości, swobody i nieskrępowanej, szalonej zabawy. Był to czas sprzyjający kształtowaniu pozytywnych relacji między rówieśnikami. Podczas zabawy nad bezpieczeństwem dzieci czuwała kadra pedagogiczna.                                              

Opracowanie: Renata Sojka.

JESTEŚMY BEZPIECZNI NA DRODZE

W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym dąbrowscy policjanci   przeprowadzili  pogadankę  z uczniami klas I –VIII  w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły".

Funkcjonariusze przypomnieli uczniom przepisy związane z ruchem pieszych i rowerzystów oraz zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Droga do szkoły musi być bezpieczna. Winni o to zadbać policjanci, nauczyciele i rodzice. Kierowcy w rejonach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności, gdyż dzieci po wakacjach mają często rozproszoną uwagę i nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego.

Przypominamy rodzicom, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych).

Rowerami do szkoły mogą przyjeżdżać  tylko uczniowie, którzy posiadają kartę rowerową. Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

Apelujemy więc:

  • Mamo, Tato! – dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład swojej pociesze!
  • Nauczycielu! – odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!
  • Kierowco!– uwaga w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu!

 

Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!

 Opracowanie: pedagog szkolny - pani Renata Sojka

ROADPOL SAFETY DAYS - ŻYJ I RATUJ ŻYCIE
ROADPOL SAFETY DAYS - ŻYJ I RATUJ ŻYCIE

W dniach 16-22 września 2022 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

ROADPOL Safety Days to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Spotkanie z Rodzicami
Spotkanie z Rodzicami

22.09. 2022 r. /czwartek/ odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z Rodzicami.

Porządek wywiadówki:

a) godzina 16:30 – spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły;

b) godzina 17:00 – spotkania z wychowawcami klas 1 – 8.

Na zebraniu zostaną omówione najważniejsze zmiany w Programie Profilaktycznyo – Wychowawczym Szkoły na rok szkolny 2022/23, przyjętym Uchwałą Rady Rodziców 09.09.2022 r. oraz zmiany w Statucie szkoły od 01. 09. 2022 r.

Spotkanie przedstawicieli klas odbędzie się w piątek 23.09. 2022 roku o godzinie 8:00.

Z poważaniem Dariusz Węglowski – dyr. SPNG

Projekt Edukacyjnej Sieci Antysmogowej w naszej szkole
Projekt Edukacyjnej Sieci Antysmogowej w naszej szkole

Nasza szkoła przystąpiła do  Projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej realizowanego przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową. Służy on zwiększeniu świadomości uczniów, ich rodziców, jak również nauczycieli w zakresie szeroko rozumianej ekologii, przede wszystkim w zakresie problematyki jakości powietrza jako wspólnego dobra o szczególnym znaczeniu.

W ramach realizacji projektu na elewacji szkoły została zamontowana tablica LED umożliwiająca odczyt danych z czujnika smogu. Zapraszamy do korzystania z informacji płynących z tablicy.

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.05 46,057,970 unikalnych wizyt