17 Listopad 2019 03:52
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

My też możemy programować - zajęcia edukacyjne z robotyki dla najmłodszych
My też możemy programować - zajęcia edukacyjne z robotyki dla najmłodszych

17 października uczniowie klasy I zaczęli swoją przygodę z robotyką.

 To zajęcia edukacyjne organizowane w naszej szkole w ramach projektu pn. „My też możemy programować – zajęcia z robotyki dla mieszkańców subregionu tarnowskiego” - finansowanego ze środków w ramach III Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Na pierwszych zajęciach pierwszoklasiści zbudowali ślimaka zmieniającego kolor oraz wiatrak, który można napędzać w obydwie strony. Uczniowie byli zachwyceni, jednak zajęcia, które odbyły się 24 października wzbudziły dużo więcej emocji. Samodzielne skonstruowanie małej satelity, którą można startować w wyścigach okazało się być tak wspaniałą zabawą, że żal było zakończyć z nią pracę. Na koniec najmłodsi uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z budową robota-szpiega. Oczywiście nie sprawiło im to najmniejszego problemu. Wszyscy z niecierpliwością czekają na następne zajęcia z klockami Lego WeDo 2.0.

<galeria>

My też możemy programować- zajęcia z robotyki w naszej szkole
My też możemy programować- zajęcia z robotyki  w  naszej szkole

W  nowym roku szkolnym oferta edukacyjna naszej szkoły wzbogaciła się o bezpłatne zajęcia z programowania. Realizowane są one w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego  „My też możemy programować- zajęcia z robotyki dla mieszkańców subregionu tarnowskiego” .

Głównym celem realizowanych zajęć  jest wzbudzenie zainteresowań programowaniem – robotyką wśród mieszkańców subregionu tarnowskiego. Zajęcia prowadzone są  z wykorzystaniem edukacyjnej technologii  Lego Wedo 2.0 dla dzieci z klas I-III oraz  Mindstorms EV3 dla drugiego etapu edukacyjnego.

WeDo 2.0 oraz Mindstorms EV3 to klocki - rozbudowane narzędzie, które dzięki oprogramowaniu, dostępnemu na komputerze lub tablecie pozwalają „tchnąć życie” w tworzone przez uczniów modele.

Dzieci  zamieniają się w młodych konstruktorów i programistów. Budują modele robotów,  łazików i zwierząt.  Po stworzeniu modelu łączą go ze środowiskiem programistycznym LEGO za pomocą bluetooth, a następnie tworzą programy, które ożywiają modele. W efekcie roboty  jeżdżą i przyspieszają, zatrzymują się po napotkaniu przeszkody, świecą i  mówią ludzkim, znajomym głosem.

Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów, ponieważ większość z nich miała do tej pory do czynienia ze zwykłymi klockami LEGO, za pomocą których można tylko budować określone modele. Zestawy znajdujące się w szkole  pozwoliły „ożywić” utworzone modele i wprowadzić uczniów w interesujący świat robotyki oraz programowania.

Zajęcia z robotyki to nie tylko świetna zabawa, ale również, zachęta do logicznego i analitycznego myślenia, rozwijania zainteresowań w kierunku przedmiotów ścisłych, nauki programowania oraz trening intelektualny. Pozwalają odkrywać fascynujący świat nauki, uczą kreatywności, wyobraźni przestrzennej i intuicji technicznej.

Opracowała: Anna Wolak

<galeria>

U SOLENIZANTKI BASI
U SOLENIZANTKI BASI

Swoje 9. urodziny Basia Zawada z klasy III postanowiła obchodzić w gronie rówieśników z klasy i wychowawczyni p. Ireny Klich. Dziewczynka wręczyła wszystkim własnoręcznie wykonane zaproszenia. W sobotnie popołudnie, 19 października, większość koleżanek i kolegów zjawiło się w domu Basi z prezentami dla solenizantki. Było wiele radości przy rozpakowywaniu upominków. Świętowanie rozpoczęło się od dmuchania świeczek na torcie przy wirującym konfetti. Smakołyki na stole i super zabawy na świeżym powietrzu oraz w domu Basi atrakcyjnie wypełniły czas urodzinowego spotkania.

Opracowanie Irena Klich

W 35. rocznicę śmierci naszego Patrona
W 35. rocznicę śmierci naszego Patrona

W sobotę 19 października, dokładnie w 35. rocznicę męczeńskiej śmierci Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami udali się późnym popołudniem do parafialnej świątyni. Tutaj rozbrzmiała modlitwa różańcowa prowadzona przez dzieci i wychowawców zgromadzonych przy poczcie sztandarowym. Później nasi kapłani: ks. proboszcz Stanisława Bieleń i ks. kanonik Władysław Jaróg celebrowali Mszę św. w liturgiczne wspomnienie Bł. Ks. Jerzego. Ks. proboszcz odprawił Eucharystię w ornacie z wizerunkiem Patrona szkoły.

Opracowanie Irena Klich

35. rocznica męczeńskiej śmierci Patrona naszej szkoły
35. rocznica męczeńskiej śmierci Patrona naszej szkoły

Dzisiaj przypada 35. rocznica śmierci księdza Jerzego Popiełuszki – Patrona naszej szkoły.

19 października 1984 r. kapłan został uprowadzony, a następnie zamordowany przez funkcjonariuszy komunistycznej służby bezpieczeństwa.

Ksiądz Popiełuszko w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia był kapelanem "Solidarności" i podczas odprawianych Mszy za Ojczyznę, w swoich kazaniach często poruszał temat praw człowieka i godności robotników.

Za swoją duszpasterską aktywność był jawnie potępiany i prześladowany przez władze Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Pomimo otrzymywanych pogróżek, kapłan nie skorzystał z możliwości opuszczenia kraju. Zdając sobie sprawę z grożącego niebezpieczeństwa powiedział: „rola księdza jest taka, by głosić prawdę i za prawdę cierpieć, jeżeli trzeba nawet za prawdę umrzeć”.

Ksiądz Popiełuszko gościł 19 października 1984 roku w parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy. W drodze powrotnej do Warszawy kapłan został porwany przez funkcjonariuszy SB, a następnie bestialsko bity. Ostatecznie być może jeszcze żywy, został  wrzucony do wody z tamy zapory na Wiśle.

Zwłoki księdza Jerzego zostały wyłowione 30 października. Pogrzeb, który odbył się 3 listopada, miał charakter wielotysięcznej manifestacji patriotycznej.

Proces beatyfikacyjny księdza Jerzego został rozpoczęty, za zgodą Stolicy Apostolskiej, w 1997 roku. Po jego zakończeniu, 6 czerwca 2010 roku męczeński kapelan "Solidarności" został ogłoszony błogosławionym Kościoła katolickiego podczas uroczystości na warszawskim Placu Piłsudskiego.

12 maja 2011 roku nasza szkoła uroczyście otrzymała imię Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki oraz sztandar – będący darem Rodziców.

Integracyjne spotkanie pierwszaków
Integracyjne spotkanie pierwszaków

16 października uczniowie klasy I wraz z wychowawcą p. Roksaną Kaczówką, korzystając z pięknego popołudnia, wzięli udział w grillu zorganizowanym przez rodziców Artura - państwa Barbarę i Andrzeja Michalczyków

Pierwszoklasiści chętnie angażowali się w przygotowane specjalnie dla nich gry i zabawy. Puszczali bańki mydlane, urządzali wyścigi rowerowe, skakali na skakankach i "kangurkach", malowali kredą po chodniku, brali udział w zabawach z balonami oraz na placu zabaw.

W przerwach Gospodarze serwowali pyszne przekąski, chłodne napoje, kiełbaski z grilla oraz smaczny deser- galaretkę z bitą śmietaną i kolorową posypką.

Pomoc w opiece nad dziećmi zapewniły panie Anna Świerczek, Jolanta Gwóźdź oraz Małgorzata Nowak.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację tego miłego popołudnia.

Opracowanie: Roksana Kaczówka

<galeria>

DZIEŃ PAPIESKI Z WEZWANEM "WSTAŃCIE, CHODŹMY!"
DZIEŃ PAPIESKI Z WEZWANEM "WSTAŃCIE, CHODŹMY!"

Wstańcie, chodźmy!  - to tytuł książki napisanej przez Jana Pawła II, którą kończy słowami: Ze spojrzeniem utkwionym w Chrystusie, umocnieni nadzieją, która zawieść nie może, kroczmy razem drogami nowego tysiąclecia: „Wstańcie, chodźmy!” Wstańcie, chodźmy! - to hasło XIX już Dnia Papieskiego, dnia, w który przywołujemy osobę i nauczanie wielkiego Papieża - Polaka, świętego Jana Pawła II. To nauczanie zostało przybliżone mieszkańcom Nieczajnej przez dzieci i młodzież naszej szkoły w formie montażu słowno-muzycznego. Trzydziestu siedmiu młodych ludzi, przygotowanych przez nauczycieli Irenę Klich i Waldemara Szloska, wystąpiło 13 października dwukrotnie podczas niedzielnych Mszy św.

Uczniowie przypomnieli słowa Papieża: Człowieka trzeba mierzyć miarą „serca”. Sercem! Serce w języku biblijnym oznacza ludzkie duchowe wnętrze, oznacza w szczególności sumienie… Człowieka więc trzeba mierzyć miarą sumienia, miarą ducha.

Słuchacze montażu usłyszeli Jana Pawła II z czasu I pielgrzymki apostolskiej do Polski w 1979 roku, wypowiadającego prorocze słowa: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi. Amen”.

W jednej z piosenek natomiast wybrzmiały słowa – przesłanie pontyfikatu:

                Tak mówił Papież nie lękacie się,
                otwórzcie Chrystusowi drzwi do waszych serc,
                tak czynił Papież między ludźmi był,
                uczył i pocieszał nie żałując sił.

 Okolicznościową dekorację przygotował Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, współpracujący ze szkołą.

Opracowała: Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.07 29,150,671 unikalnych wizyt