16 Wrzesień 2019 04:34
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Dzieci segregują śmieci - sukces klasy III
Dzieci segregują śmieci - sukces klasy III
We wtorek 18 czerwca uczniowie klasy III wraz z wychowawcą, jako finaliści konkursu plastycznego "Dzieci segregują śmieci", uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.
Po ogłoszeniu wyników uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie czym jest recykling oraz poznali ciekawe sposoby wykorzystywania odpadów.
Wszystkim najwięcej zabawy sprawiło własnoręczne wykonanie zakładek do książek, do których użyto wyłącznie materiałów "z odzysku".
Ostatnim elementem spotkania był piknik połączony z grillem i wspólne zabawy na świeżym powietrzu.
Do szkoły uczniowie wrócili zadowoleni i dumni z wyróżnienia ich pracy.
Opracowanie: Roksana Kaczówka
Mały Mistrz Ortografii
Mały Mistrz Ortografii

7 czerwca dwoje uczniów klasy III - Julia Wojtas i Mateusz Wójcik - wzięło udział w Gminnym Konkursie Poprawnej Pisowni klas I-III "Mały Mistrz Ortografii", organizowanym w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zadaniem uczestników konkursu było napisanie bardzo trudnego dyktanda przygotowanego przez panią Marzenę Lechowicz – Liro, polonistkę z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku.

Po wnikliwej analizie napisanych tekstów okazało się, że uczeń naszej szkoły Mateusz Wójcik zajął IV miejsce.

Gratulujemy!

Opracowanie: Roksana Kaczówka

Sukces w wojewódzkim projekcie EKOSZKOŁA 2019
Sukces w wojewódzkim projekcie EKOSZKOŁA 2019

5 czerwca 2019 r. rozstrzygnięto XI edycję Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego Ekoszkoła-Ekoprzedszkole. Jego finał tradycyjnie odbył się w Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatura Urzędu w Tarnowie.  Do złożonego z pięciu części konkursu zgłosiło się 79 placówek oświatowych z Małopolski

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym. Partner Projektu to Małopolski Kurator Oświaty – Barbara Nowak.

Patronat honorowy sprawowali: Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa, Starosta Powiatu Tarnowskiego Roman Łucarz, Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak oraz instytucje: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Fundacja Cemex Budujemy Przyszłość oraz Europejskie Centrum Ochrony Środowiska.

Nasza szkoła aktywnie włączała się projektu wojewódzkiego EKOSZKOŁA, podejmując różnorodne  działania, przedsięwzięcia ekologiczne na terenie szkoły oraz poza nią. Współpracowalismy z organizacjami działającymi na rzecz ochrony środowiska.

W bieżącym roku szkolnym zostało złożone sprawozdanie z przedsięwzięcia ekologicznego, prezentacja multimedialna z podejmowanych działań, filmik pt. „Ekologiczny pokaz mody”. Komisja konkursowa bardzo wysoko oceniła nasze działania ekologiczne.

W dwóch konkursach zostaliśmy laureatami Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego.

Nasza szkoła zajęła:

I miejsce  w Wojewódzkim Projekcie Ekologicznym EKOSZKOŁA 2019 w rundzie II

II miejsce w Wojewódzkim Projekcie Edukacyjnym EKOSZKOŁA 2019 w rundzie IV

Dyplomy oraz nagrody rzeczowe odebrali uczniowie oraz dyrektor szkoły pan Dariusz Węglowski.

Udział  w wojewódzkim projekcie ekologicznym przyczynił się do promocji naszej szkoły w regionie, podniesienia świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz przyniósł wymierne korzyści uczniom i szkole.

Opracowanie: koordynator ds. ekologii – mgr Renata Sojka

Wycieczka w Bieszczady
Wycieczka w Bieszczady

5 czerwca uczniowie klas V – VIII wzięli udział w wycieczce w Bieszczady.

To wciąż jeden z niewielu dziewiczych zakątków Polski. Ceniony jest przez niezwykły krajobraz, brak wielkich ośrodków miejskich i nieco mniejszy ruch niż w innych rejonach turystycznych.

Program wycieczki był bardzo różnorodny tak , aby był niezapomniany i pełen atrakcji.  Dzieci pod opieką nauczycieli: pani Bernadety Pabian, pani Renaty Sojki i pana Waldemara Szloska podziwiały krajobraz gór w łańcuchu Karpat. 

Na samym początku, pełni sił, przeszli rezerwat przyrody nieożywionej Wąwóz Prządki. Podczas wędrówki uczniowie obserwowali roślinność  oraz charakterystyczne cechy wąwozu. Nazwa rezerwatu pochodzi od legendy głoszącej, że skały są dziewczętami zaklętymi w kamień, ukaranymi za przędzenie lnu w święto. Poszczególne skały posiadają własne nazwy.

Kolejną atrakcją była jazda „Drezynami rowerowymi”. Różnią się one od tradycyjnych tym, że można jechać na nich jak na rowerze, wprowadzając je w ruch siłą mięśni nóg. Trasa przejażdżki miała długość 14 km i trwała 2 godziny. Wszyscy uczestnicy  wycieczki po raz pierwszy korzystali z takiego środka lokomocji, którego niesamowitą frajdą było pedałowanie i podziwianie z drezyny pięknej przyrody bieszczadzkiej. Po jeździe dzieci bardzo chętnie schłodziły się pysznymi lodami.

Następną atrakcją był rejs statkiem po jeziorze Solińskim. Kapitan umilał rejs opowiadaniem o ciekawych roztaczających się wokół widokach. Chętni uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie za sterem statku. Po wspaniałym rejsie wszyscy z ochotą spacerowali najwyższą zaporą wodną w Polsce, która ma prawie 82 metry wysokości i 664 metry długości.

Wieczorem, wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń i bardzo zadowoleni wrócili do domów.

Opracowała: Bernadeta Pabian

TURNIEJU WIEDZY BRD dla klas I-III
TURNIEJU WIEDZY BRD dla klas I-III
29 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Laskówce Chorąskiej odbyły się GMINNE ELIMINACJE XV POWIATOWEGO TURNIEJU WIEDZY BRD dla klas I-III "Wzorowo i bezpiecznie".
Naszą szkołę w tym wydarzeniu reprezentowali uczniowie z klasy III - Wiktor Kot, Dominik Wojtas oraz Mateusz Wójcik.
Zadaniem uczestników etapu gminnego było rozwiązanie testu wiedzy. Po przeliczeniu punktów okazało się, że reprezentacja naszej szkoły stanęła tuż za podium i zajęła IV miejsce.
Opracowanie: Roksana Kaczówka
MY KOCHAMY NASZE MAMY
MY KOCHAMY NASZE MAMY

Z niewielkim opóźnieniem, bowiem na środę 29 maja, uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej zaprosili swoje Mamy na świętowanie Dnia Matki. Na to spotkanie uczniowie pod kierunkiem wychowawczyń: Grażyny Kruk, Ireny Klich i Roksany Kaczówka przygotowali wiersze, piosenki, tańce i inscenizację. Wielu uczniów przeobraziło się w różne leśne zwierzęta, w czym pomogły odpowiednie kostiumy, czapki i rekwizyty. Zwierzęta po wielu perypetiach zrozumiały, tak jak i nasze dzieci, że „najwięcej szczęścia wtedy mamy, gdy się znajdziemy w ramionach mamy”.

Na zakończenie występów dzieci gromko odśpiewały swoim Mamom „Sto lat” i obdarowały je własnoręcznie wykonanymi upominkami – misiami o ruchomych oczkach, z wypisanymi serdecznymi życzeniami.

Rozmowy przy słodkim poczęstunku (kawie i cieście) pozwoliły utrudzonym mamom na chwile wypoczynku.

Opracowanie: Irena Klich

DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE
DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE – 31. 05. 2019 r.

Czas trwania od godziny  10 00 do 13 00

 

Klasy 1-3 – p. Roksana Kaczówka /koordynator/

Konkurs hula-hop odpowiedzialna p. Grażyna Kruk

Bieg z przeszkodami odpowiedzialna p. Roksana Kaczówka

Turniej w 2 ognie odpowiedzialna p. Irena Klich

Gry i zabawy z balonami odpowiedzialna p. Roksana Kaczówka

Piłka parzy odpowiedzialna p. Grażyna Kruk

Klasy 4-8 – p. Anna Wolak /koordynator/

Klasowy turniej gier komputerowych – p. Waldemar Szlosek

Męskie rozgrywki w piłkę nożną – p. Robert Pacześniowski

Damskie rozgrywki  piłki ręcznej – p. Renata Sojka

Miasteczko rowerowe – p. Bernadetta Pabian

Tor przeszkód – p. Dorota Grzesik

Malowanie kolorową kredą na boisku szkolnym – p. Iwona Tańska

Zabawy z wodą i bańkami mydlanymi – p. Anna Wolak

Ponadto  rozstrzygnięcie  szkolnego konkursu „Kolorowa klasa” .

To plan jeśli będzie pogoda, w przeciwnym razie proponujemy dyskotekę  i zabawy przy muzyce.

Na poczęstunek zapraszają Rodzice.

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.06 28,128,061 unikalnych wizyt