19 Marzec 2019 18:14
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Zajęcia nauki gry w szachy
Zajęcia nauki gry w szachy

Uwaga!!!  Zajęcia nauki gry w  szachy odbywać się będą w każdy wtorek o godzinie 13 25 w szkolnej świetlicy.

Projekt dofinansowany jest w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej oraz Zarząd Powiatu Dąbrowskiego.

Zapraszamy!!!

W Amazonii - spotkanie z podróżnikiem
W Amazonii - spotkanie z podróżnikiem

12.02. w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem. Licznie zgromadzonym na sali gimnastycznej uczniom, uczestnik grupy podróżniczej "Trzask", opowiedział o swojej podróży do Brazylii, a w szczególności o 6–dniowym pobycie w dżungli amazońskiej.  Ilustrował  to zdjęciami, przedmiotami i okazami z podróży. Do Brazylii leci się 13 godzin. Jest to kraj 27 razy większy  od Polski. Ponad 200 lat temu Brazylia była bogatym krajem. Odkryto tam kauczuk, z którego wyrabiano różne przedmioty i je sprzedawano. Aby wybrać się do dżungli amazońskiej, trzeba mieć tasak, hamak, moskitierę i jedzenie.

W lasach Amazonii żyje wiele zwierząt, w tym niektóre są niebezpieczne dla człowieka. Żyją tam; małpy , leniwce, kajmany, krokodyle, skorpiony, piranie, tukany, olbrzymie mrówki zwane 24- godzinnymi lub mrówkami pociskowymi (po ugryzieniu człowiek zmaga się z okropnym bólem przez dobę). Aby przejść przez dżunglę, drogę trzeba wyciąć tasakiem ze względu na bardzo bardzo bujną i gęstą roślinność.

Nad brzegami Amazonki można spotkać Indian żyjących w prymitywnych słomianych domach, których przysmakiem są grillowane larwy i mrówki oraz prażone banany. W trakcie spotkania uczniowie za dobre odpowiedzi byli nagradzani słodkimi żelkami.

Na zakończenie uczniowie zadawali pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie z podróżnikiem znacznie wzbogaciło wiedzę uczniów i zachęciło do zdobywania wiedzy o świecie. 

Opracowała: Grażyna Kruk

konkurs dla uczniów klas I - III o tytuł Baśniowego Eksperta
konkurs dla uczniów klas I - III o tytuł Baśniowego Eksperta

UWAGA!

Szkolny konkurs czytelniczy

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs dla uczniów klas I – III o tytuł Baśniowego Eksperta

 1. Cele konkursu:

 • Popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów;
 • Promowanie autorów baśni dla dzieci;
 • Doskonalenie technik czytania oraz rozwój wyobraźni;
 • Wspieranie indywidualnych czytelniczych zainteresowań uczniów.

 2. Zakres wymaganych wiadomości i umiejętności:

Znajomość 9 utworów: H. Ch. Andersen (Królowa Śniegu, U króla Olch, Krzesiwo), Ch. Perrault (Kot w butach, Kopciuszek, Czerwony Kapturek), Bracia Grimm (Mysikrólik, Złota gęś, Titelitury).

 3. Założenia konkursu:

 • Konkurs będzie jednoetapowy;
 • Termin konkursu: 11. 04. 2019 r.;
 • Konkurs będzie miał charakter testu zawierającego różnorodne zadania, związane z treścią baśni wskazanych w punkcie 2;
 • Konkurs jest dobrowolny;
 • Termin zgłaszania uczestników: 14. 03. 2019 r. - w bibliotece szkolnej.

 4. Ocena prac:

Praca konkursowe podlegać będą ocenie jury, w którego skład wchodzą nauczyciele języka polskiego w klasach I – III oraz nauczyciel pracujący w bibliotece.

 5. Laureaci:

 • Komisja wyłoni zwycięzcę;
 • W przypadku jednakowej liczby punktów zdobytych przez dwóch lub więcej uczniów organizator konkursu przewiduje dodatkowy etap;
 • Zdobywca tytułu  otrzyma statuetkę oraz nagrodę;
 • Organizator przewiduje pamiątki dla Wszystkich uczestników.

Zapraszamy do wzięcia udziału!

Trzecia edycja bezpłatnych zajęć szachowych
Trzecia edycja bezpłatnych zajęć szachowych

14 lutego – czwartek – rozpocznie się trzecia edycja bezpłatnych zajęć szachowych.

Pierwsze spotkanie odbędzie się o godz. 1325 w szkolnej świetlicy.

Projekt dofinansowany jest przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego oraz Zarząd Powiatu Dąbrowskiego.

Zapraszamy!!!

SPEKTAKL "KOŃ I JEGO CHŁOPIEC" w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej
SPEKTAKL "KOŃ I JEGO CHŁOPIEC" w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

5 lutego br. Uczniowie klas IV, V i VI obejrzeli spektakl pt. „Koń i jego chłopiec”, który powstał na motywach piątego tomu cyklu „Opowieści z Narnii” C. S. Lewisa.

Wyjazd został zorganizowany przez pana dyrektora - w ramach współpracy szkolnej biblioteki z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Połączony był także z akcją „Dzieci dzieciom”.

Na deskach bibliotecznej sceny wystąpił Szkolny Klub Teatralny „Dwójka” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej.

Scenariusz i reżyserię opracował Sławomir Bator – nauczyciel PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz opiekun Klubu Teatralnego „Dwójka”. Uczniowie przedstawili przeżycia Szasty młodzieńca, który jako dziecko został przygarnięty przez rybaka Arszisza. Jednak źle traktowany ucieka od przybranego ojca na koniu, który jak się okazuje potrafi mówić. Podróżnicy kierują się ku Narnii. Po drodze spotykają Arawis i jej mówiącą klacz Hwin. Dalej wędrują razem przez Taszbaan, pustynię oraz wzgórza Archenlandii, za którymi znajduje się upragniona Narnia. Przeżywają wiele interesujących przygód i spotykają wiele ciekawych osób.

Spektakl kończy się wygraną dobra nad złem i podkreśleniem odwiecznej maksymy, że uczyniona dobroć do nas powraca.

Przedstawienie wzbudziło pozytywne emocje wśród widowni. Aktorzy zaprezentowali się w pieczołowicie przygotowanych strojach. 

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

5 lutego obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW.

W czasach masowego korzystania z komputerów lub urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r.

Podsumowanie rozpoczął pan dyrektor Dariusz Węglowski, a o  przebiegu wydarzeń krótko opowiedziała pani Anna Wolak.

W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej asp. Agata Bulwa oraz mł.asp. Paweł Chwałek. Policjanci wręczyli nagrody uczniom biorącym udział w testach sprawdzający ich wiedzę na temat bezpiecznego serfowania po Internecie oraz w konkursach plastycznych.

Na zakończenie pan dyrektor podziękował wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w organizację przedsięwzięcia.

Zapisy do klasy I na rok szkolny 2019/2020
Zapisy do klasy I na rok szkolny 2019/2020

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej informuje, że od 5 lutego rozpoczną się zapisy dzieci do klasy I na rok szkolny 2019/2020. Obowiązkiem szkolnym objęte są dzieci urodzone w roku 2012.

Zapisy odbywają się w sekretariacie szkoły i trwać będą do 28 lutego 2019 r.

Karta zgłoszenia do pobrania w sekretariacie szkoły i przedszkola oraz na stronie internetowej szkoły  http://www.spnieczajna.pl/viewpage.php?page_id=49

Do karty zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o miejscu zamieszkania kandydata i rodziców kandydata.

Uwaga – rodzice dzieci spoza obwodu szkoły (zameldowane poza Nieczajną Górną) zobowiązani są do potwierdzenia danych zawartych w kwestionariuszu poprzez okazanie aktu urodzenia dziecka.

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.23 24,304,107 unikalnych wizyt