30 Marzec 2020 15:36
BIP
Szkoła online
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Warsztaty czytelnicze w naszej szkole
Warsztaty czytelnicze w naszej szkole

11 marca to dzień warsztatów czytelniczych w naszej szkole – wpisanych w cykl zadań realizowanych w ramach Wielkiej Ligi Czytelników.

Spotkanie pod hasłem „Pogotowie literackie – zajęcia z elementami bajkoterapii, promujące czytelnictwo” poprowadziły panie Agata Obara – Giera i Agnieszka Macheta z Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie -  na zaproszenie pana dyrektora, który zorganizował i nadzorował przebieg zajęć.

Uczniowie klas I – IV zostali powitani przez panie w białych fartuchach, które po przedstawieniu celu zajęć przystąpiły do bajkowego badania wzroku.

Każdy z uczniów podchodził kolejno do tablicy, na której zawieszone były kolorowe ilustracje i zasłaniając kolejno po jednym oku odpowiadał z jakiej bajki jest wskazany obrazek. Po badaniu każdy „pacjent” udał się na indywidualną konsultację do „lekarza”, który sprawdzał, czy uczeń jest już czytelnikiem.

Dzieci otrzymały książkowe recepty, które należy zrealizować w szkolnej bibliotece.

Po rozmowie  na temat szacunku do książki i konieczności dbania o nie, zostały przeprowadzone warsztaty tworzenia zakładki w kształcie żaby i pszczoły.

Drugie spotkanie skierowane było do bardziej wymagających czytelników, czyli uczniów klas V-VIII to Jak mówić, żeby nas słuchano? – podstawy retoryki dla ucznia. Tutaj prowadząca wprowadziła uczestników w podstawy teoretyczne retoryki, a następnie zaprezentowała przykłady autoprezentacji.

Słuchacze oceniali wystąpienia specjalnie do tego przygotowanych kartach. Następnie podzieleni na cztery grupy (nazwiskami starożytnych retorów Cycerona, Arystotelesa, Kwintyliana i Peryklesa) ćwiczyli retorykę, dyskutowali i uczyli się efektywnego prezentowania wypowiedzi.

Uwaga! Zajęcia w szkole zawieszone
Uwaga! Zajęcia w szkole zawieszone

Ważna informacja dyrektora szkoły:

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie nasza szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

To decyzja Ministra Edukacji Narodowej, wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zarzadzeniem 9/19/20/z dnia 11. 03. 2020 r.  Dyrektora Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej 12 i 13 marca br. to dni, w których szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze, natomiast od 16-25.03.2020 r. zajęcia dydaktyczno - wychowwcze w szkole zostają zawieszone.

Nauczyciele przygotują materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu, które przekazywać będą wychowawcy klas, ponieważ to nie są dni wolne od nauki.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele.

Uczniowie muszą pamiętać o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikać miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe).

Proszę uważnie śledzić wszystkie informacje na stronie internetowej szkoły, w dzienniku elektronicznym oraz na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia szkoły rodzicom dziecka do 8. roku życia, należy sie zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia spolecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz. U. 2017, poz. 1368) - szczegółowe informacje i dokumnety do pobrania w linku poniżej.

Dyrektor SP NG

Informacje ZUS o dodatkowym zasiłku opiekuńczym na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem szkoły z powodu COVID-19 (oraz wniosek)

FIGLE MIGLE
FIGLE MIGLE

Dwie godziny super zabawy w Centrum Zabaw Dziecięcych FIGLE MIGLE w Dąbrowie Tarnowskiej to pomysł trzecioklasistów na lutową integrację pomiędzy sobą i z wychowawczynią Ireną Klich. Różne pojazdy, moc kulek, dmuchany zamek to tyko kilka atrakcji skupionych na 450 metrach powierzchni zabawowej. Na taką zabawę zaprosiła swoich rówieśników Daria wraz z mamą, P. Małgorzatą Nowak. W przerwie dzieci zajadały się upieczonymi przez P. Małgorzatę blaszakami posmarowanymi masłem. Nie zabrakło też słodkości i napojów.

Dowóz i opiekę nad dziećmi zapewniły Panie: Marzena Chudy, Małgorzata Nowak i Bogusława Ciąbor. Dziękujemy!

Opracowała Irena Klich

Komunikat Dyrektora Szkoły
Komunikat Dyrektora Szkoły

W związku z pojawiającymi się przypadkami zachorowań na koronowirusa Dyrektor Szkoły przypomina o:

- konieczności przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;

- nieposyłaniu przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;

- potrzebie bezzwłocznego powiadomienia najbliższej stacji sanitarno – epidemiologicznej, zgłoszenia się do /ddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjnego – zakaźnego – w przypadku, gdy dziecko wróciło z terenów występowania koronowirusa i ma objawy grypopodobne;

- wszyscy uczniowie, pracownicy lub ich bliscy członkowie rodziny, którzy w ostatnim czasie wrócili z zagranicy (z krajów zagrożonych), proszeni są o pozostanie w domach przez najbliższe 2 tygodnie.

Proszę o poważne potraktowanie powyższego komunikatu.

Dyrektor SP NG

Sukces w konkursie literackim
Sukces w konkursie literackim

07.03 w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Smęgorzowie miało miejsce podsumowanie I edycji konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych z małopolskich wsi pod hasłem „Moja wieś- niezwykłe miejsca, niezwykli ludzie”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać pracę literacką tematycznie związaną z hasłem konkursu.

Miło nam poinformować, że wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły GABRIELA KMIEĆ, która  w kategorii klas VII/VIII zajęła II miejsce.

Uczennica swoją pracę napisała w formie pamiętnika, opisując życie w dawnej wsi. Uwzgledniła w niej tradycję mieszkańców wsi Nieczajna sprzed kilkudziesięciu lat. Jej opiekunem była pani Renata Sojka.

Gratulujemy Gabrysi tego wyróżnienia i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

Opracowanie: Renata Sojka

Wiktor Wybraniec na wojewódzkim etapie Małopolskiego Konkursu Geograficznego
Wiktor Wybraniec na  wojewódzkim etapie Małopolskiego Konkursu Geograficznego

WIKTOR WYBRANIEC - uczeń z klasy VIII - wziął udział w etapie wojewódzkim Małopolskiego Konkursu Geograficznego, który odbył się 20 lutego w Krakowie.

Miło nam poinformować, że Wiktor został finalistą konkursu.

Bardzo serdecznie gratulujemy Wiktorowi i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowanie: M. Opiła

Warsztaty profilaktyczne pt. "Używki. Problem uzależnień wśród dzieci i młodzieży"
Warsztaty profilaktyczne pt. "Używki. Problem uzależnień wśród dzieci i młodzieży"

Warsztaty profilaktyczne pt. „Używki. Problem uzależnień wśród dzieci i młodzieży”

19.02 w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne pt. „Używki. Problem uzależnień wśród dzieci i młodzieży”. Zajęcia prowadzone przez psychologa szkolnego - panią Kalinę Gądek - skierowane były do uczniów uczęszczających do klas V-VIII. Celem warsztatów było poszerzenie wiedzy na temat szkodliwości używek stosowanych przez dzieci i młodzież oraz zachęcanie do dbania o własne zdrowie psychofizyczne.

Podczas warsztatów omówione zostało pojęcie „używek” oraz „uzależnienia”. Dokonano klasyfikacji na uzależnienie psychiczne, fizyczne oraz społeczne, a także wyróżniono objawy każdego z nich. W trakcie części wykładowej uczniowie dowiedzieli się, że do uzależnienia prowadzi zawsze wiele indywidualnych czynników. Zaliczamy do nich przede wszystkim czynniki społeczne, psychiczne oraz biologiczne, ale najważniejszą rolę sprawuje zawsze wiek pierwszej, długotrwałej styczności z używkami - im młodszy organizm tym większe prawdopodobieństwo uzależnienia. Podczas zajęć dyskutowano także o przyczynach sięgania po używki przez dzieci i młodzież. Głębszej analizie poddano takie używki jak: alkohol, papierosy, e-papierosy i narkotyki, w tym dopalacze. Dokonano ich definicji, opisu składu chemicznego substancji oraz wpływu na zdrowie psychiczne i fizyczne. Omówiono również skutki przyjmowania używek, prowadzące do osłabienia relacji rodzinnych, rówieśniczych i społecznych oraz korzyści wynikających z zaprzestania przyjmowania wszelkiego rodzaju substancji niedozwolonych.

Podopieczni naszej szkoły brali czynny udział w warsztatach. Posiadali dużą wiedzę zgromadzoną i utrwaloną podczas lekcji psychoedukacyjnych prowadzonych przez pedagoga i psychologa szkolnego. Uczniowie znają skutki wypływające z przyjmowania używek, wiedzą w jaki sposób unikać sytuacji zagrażających ich zdrowiu i życiu, a także jakie kroki podjąć i gdzie szukać pomocy, aby wyjść z nałogu.

Opracowanie: K. Gądek

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.03 30,283,137 unikalnych wizyt