19 Listopad 2018 21:19
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Pamiętamy o zmarłych
Pamiętamy o zmarłych

                                                                        "Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim"

30 października br. wolontariuszki naszej szkoły ze Szkolnego Klubu Wolontariatu: Natalia Kijak kl. VII, Nikola Partyńska kl.VI, Justyna Maziarz kl. VI, Gabriela Kmieć kl. VI wraz z opiekunką p. Renatą Sojka odwiedziły cmentarz w Dąbrowie Tarnowskiej.

Znajduje się tam grób ś.p. Stefanii Szczygłównej wieloletniej kierowniczki naszej szkoły z czasów II wojny światowej i lat powojennych, którym uczniowie naszej szkoły opiekują się od kilku lat.

Wolontariuszki uporządkowały i udekorowaly grób, a następnie wspomnialy panią Stefianię w modlitwie.

Opracowanie: Renata Sojka

WYSTĘP NA WERNISAŻU W DDK
WYSTĘP NA WERNISAŻU W DDK

W Dąbrowskim Domu Kultury w dniu 28 września została otworzona wystawa prac 13 twórców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego. Podczas tego wernisażu wystąpili z koncertem adepci szkółki muzycznej pod kierunkiem Łukasza Chmiela. Pośród nich był uczeń klasy II Adaś Ciąbor, który zagrał na pianinie. Na swój występ drugoklasista zaprosił swoich bliskich oraz wychowawczynię p. Irenę Klich. Pośród gości wernisażu był również p. Krzysztof Kaczmarski, burmistrz Dąbrowy i p. Kazimiera Wąż, radna Rady Miejskiej.

Młody artysta otrzymał słodycze od oklaskujących występ „swoich” gości.

Oprac. Irena Klich

Święto Latawca
Święto Latawca

W naszej szkole podejmowane są działania profilaktyczno - zdrowotne mające na celu popularyzację  spożywania warzyw i owoców. W październiku uczniowie klas I-III wykonali piękne kukiełki owocowo - warzywne.

Na wystawie prezentowały się: baranki z kalafiora, myszki z cytryny, lale z warzyw, pingwiny z bakłażanów, słoń z dyni i wiele innych. Prace były ciekawie i pomysłowo wykonane.

Jak co roku jesienią obchodzimy "Święto Latawca". W tym roku uczniowie wykonali 17 "owocowych latawców", które były przyozdobione różnymi owocami, a niektóre  miały kształt owoców winogrona i arbuza. Pokaz latawców odbył się na boisku szkolnym, gdzie sprawdzano ich lotność. Niektórym udało się wzbić w powietrze (mimo nie najlepszych warunków pogodowych), sprawiając radość uczestnikom konkursu.

Jury konkursu dokonało oceny i przyznało miejsca i wyróżnienia.

I miejsce- Samuel Warzecha –klasa I, Adrian Sojka –klasa II, Martyna Żurawska – klasa III

II miejsce – Maja Żelazny – klasa I, Daria Nowak – klasa II, Dominik Sztaba – klasa III

III miejsce – Amelia Partyńska – klasa I, Karol Kogut – klasa I, Szymon Kawa- klasa II, Łukasz Łachut – klasa II, Kacper Wenc – klasa III.

Wyróżnienia: Jakub Ciąbor, Bartosz Nowak, Adam Ciąbor, Tomasz Sitko, Barbara Zawada, Sylwia Siewierska.

Uczestników konkursu nagrodzono dyplomami i upominkami rzeczowymi ufundowanymi przez organizatorów konkursu. Konkurs dostarczył uczniom wiele radości i zabawy. Latawce zdobią teraz szkolny korytarz.

                                                                                         Opracowała: Grażyna Kruk

UCZYMY SIĘ PŁYWAĆ
UCZYMY SIĘ PŁYWAĆ

Od września systematycznie co dwa tygodnie, w środy,  uczniowie klas I – III jeżdżą do Dąbrowy Tarnowskiej na krytą pływalnię. Tam, podzieleni na dwie grupy, uczą się pod czujnymi oczami ratowników niełatwej umiejętności pływania. Nagrodą za pilne wykonywanie ćwiczeń w wodzie jest wolny czas na zakończenie zajęć przeznaczony na karkołomne zjazdy na zjeżdżalni.

Niektóre dzieci uczą się ponadto pływania w czasie prywatnych zajęć na basenie i już startują w różnych konkursach pływackich.

Oprac. Irena Klich

Widowisko Dumy i Radości
Widowisko Dumy i Radości

19 października uczniowie naszej szkoły i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim uczestniczyli  w Widowisku Dumy i Radości zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Impreza była jednym z działań prowadzonych w ramach obchodów 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Udział w tym wydarzeniupodyktowany był realizacjąprojektu „Razem dla Niepodległej”, będącego wspólnym przedsięwzięciem naszej szkoły oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie  i Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim.

Uroczystości rozpoczęła msza św. na Wawelu koncelebrowana pod przewodnictwem metropolity krakowskiego ks.abp. Marka Jędraszewskiego. Następnie odbył się przemarsz barwnego korowodu reprezentowanych szkół i placówek ulicami Miasta Krakowa, z Katedry Wawelskiej do Parku im. dra Henryka Jordana. Tam zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli małopolskich szkół powitała Pani Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty.

Po okolicznościowych przemówieniach i programie artystycznym młodzież mogła spotkać się z Panem Wacławem Szaconiem – polskim wojskowym, porucznikiem WP, członkiem Narodowej Organizacji Wojskowej i żołnierzem Armii Krajowej, uczestnikiem powstania antykomunistycznego w Polsce oraz Panem majorem Stanisławem Szuro, żołnierzem AK i podziemia niepodległościowego, kiedyś skazanym na karę śmierci przez Juliana Haraschina.

Na zakończenie wszyscy próbowali prawdziwej, wojskowej grochówki, która po dniu pełnym wrażeń smakowała wybornie!

       W WIDOWISKU DUMY I RADOŚCI wzięło udział 10 tysięcy uczniów

z CAŁEJ MAŁOPOLSKI!

DZIEŃ PAPIESKI W SZKOLE
DZIEŃ PAPIESKI W SZKOLE

Spektakl słowno-muzyczny pod hasłem „Jan Paweł II – Promieniowanie Ojcostwa”, przygotowany na Dzień Papieski,  pokazany został również całej społeczności szkolnej w czwartek, 18 października. Tym razem skład występującej scholi został uszczuplony o dziewczęta ze szkoły gimnazjalnej. Ale pozostałe uczennice z klas III – VIII świetnie poradziły sobie w tej sytuacji, dzielnie zastępując starsze koleżanki. Po dwóch próbach w nowym składzie, nadal pod kierunkiem nauczycieli: p. Ireny Klich i p. Waldemara Szloska, śpiewająco przypomniały niełatwą prawdę, że:

 „Uśmiechnij się,

wszak Ojciec patrzy z nieba i wie,

Wie, czego ci potrzeba, lecz chce,

byś ty zaufał sercem Mu.

Już nie martw się,

On z tobą jest na zawsze i kocha cię,

I winy ci przebacza, nie lękaj się –

Cóż ci może się stać, gdy Boga za Ojca masz?

Widzom pozostały w pamięci papieskie słowa – wezwanie:

„Niech się odrodzi w Bogu ludzkie ojcostwo i polska rodzina, i ludzkie macierzyństwo, niech się odrodzi rodzina, szczególne miejsce Przymierza Boga z ludźmi”.

Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej
Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej

Uroczystą akademię z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem pieśni szkoły.

Dyrektor szkoły pan Dariusz Węglowski przywitał przybyłych gości, wśród których byli emerytowani nauczyciele pani Kazimiera Sipior, Teresa Baczek, Kazimierz Szlosek, Czesław Osak, Jerzy Skoczylas, radni Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej pani Kazimiera Wąż  i Bogdan Pawelec, sołtysi wsi Nieczajna Górna i Dolna – panowie Jan Bąba i Czesław Podosek,a także ks. kanonik Władysław Jaróg i ks. proboszcz Stanisław Bieleń oraz pani Marta Chrabąszcz  – dyrektor CUW w Dąbrowie Tarnowskiej, która w imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej wręczyła Jego  Nagrody.  

Pan Dyrektor w okolicznościowym przemówieniu opowiedział o sukcesach uczniów, najważniejszych wydarzeniach z życia szkoły. Szczególną uwagę poświęcił działaniom ukierunkowanym na uzyskanie przez szkołę certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie, której koordynatorem była pani Grażyna Kruk.  Zwrócił uwagę na dobrze realizowane zadania sprzyjające rozwojowi uczniów oraz spełniające oczekiwania rodziców, którym podziękował za aktywne włącznie się w życie szkoły oraz zaprezentował otrzymany Cetryfikat.

Wyraził radość społeczności szkoły z obecności przybyłych Gości – szczególnie  nauczycieli emerytów, którzy od lat towarzyszą szkole w jej najważniejszych chwilach.

Pracownikom życzył, by praca w szkole  była powodem satysfakcji i spełnienia zawodowego. Zaakcentował  poczucie ważności wykonywanego zawodu oraz podkreślił wdzięczność uczniów, z którymi dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wszystkim podziękował za codzienny wysiłek, troskę oraz budowanie  wspólnoty szkolnej.

Życzenia z okazji święta do wszystkich obecnych skierowali pani Agata Machaj Przewodnicząca Rady Rodziców. Dopełnieniem były kwiaty wręczone przez Samorząd Uczniowski.

Uroczystość była także okazją do wręczenia okolicznościowych nagród.

Wśród nagrodzonych znaleźli się:

pan dyrektor Dariusz Węglowski – Nagroda Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej

pani Irena Klich  – Nagroda Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej

panie Grażyna Kruk – Nagroda Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej

pani Bernadeta Pabian  – Nagroda Dyrektora Szkoły

pani Dorota Grzesik  – Nagroda Dyrektora Szkoły

pan Waldemar Szlosek – Nagroda Dyrektora Szkoły

pani Katarzyna Świerzb – Nagroda Dyrektora Szkoły

pani Bernadeta Bartoń – Nagroda Dyrektora Szkoły

Program artystyczny, przygotowany został pod kierunkiem pani Ewy Kijowskiej – koordynatora uroczystości. Oprawę muzyczną przygotował pan Waldemar Szlosek. Był to „pokaz mody” przeplatany treściami nawiązującymi do codziennej szkolnej rzeczywistości. W niezwykle barwnej formie uczniowie skierowali wiele ciepłych słów, podziękowań i życzeń do Dyrektora szkoły, Nauczycieli, Gości oraz Rodziców.

Na zakończenie pan Dyrektor podziękował uczniom i nauczycielom za wysoki poziom artystyczny akademii, po której nauczyciele i zaproszeni goście spotkali się, by wspomnieć czas, kiedy pracowali dla tutejszej szkolnej społeczności.

 

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.04 19,456,068 unikalnych wizyt