18 Styczeń 2019 15:21
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Wyjazd na lodowisko
Wyjazd na lodowisko

14 grudnia 2018 r. uczniowie klasy  VI i VII w ramach wychowania fizycznego udali się na lodowisko do Dębicy.  

Wyjazd był okazją do propagowania sportów zimowych, aktywnego spędzania wolnego czasu przez uczniów oraz wzmocnienia ich sprawności fizycznej.

Przez dwie godziny uczniowie mieli możliwość doskonalenia  swoich umiejętności łyżwiarskich - indywidualnie i w grupach. Wspaniałej zabawie towarzyszyły  uśmiechy na twarzach.

Coroczne wyjazdy na lodowisko przyniosły efekt ponieważ  wszyscy uczniowie tych klas doskonale radzą sobie już na łyżwach.

Można śmiało powiedzieć, że wyjazd był udany i stanowi zachętę do aktywnej formy wypoczynku. Zmęczeni, ale uśmiechnięci i zrelaksowani, wszyscy wrócili do swoich domów.

Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy: p. Renata Sojka oraz p .Bernadeta Pabian.

Opracowała: Renata Sojka

Zimowy wypoczynek dla dzieci
Zimowy wypoczynek dla dzieci

Stowarzyszenie im. Teresy Kras,  po raz kolejny otrzymało dotację z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników na organizację zimowego wypoczynku dla dzieci rolników.

Opłata za dziecko wynosi 300 zł.

W programie zimowiska m.in. wyjście do Aquaparku i na stok narciarski. Zapewniony jest transport autokarowy z Dąbrowy Tarnowskiej.

Szczegóły u wychowawcow klas. 

Integracyjny wyjazd na lodowisko
Integracyjny wyjazd na lodowisko

W środę 05.12.2018 r. nasi uczniowie wraz z uczniami zaprzyjaźnionej szkoły w Gruszowie Wielkim wyjechali na kryte lodowisko do Dębicy.

Były to dwie 27 osobowe grupy. Celem wyjazdu była nie tylko nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach ale również integracja uczniów obu szkół, które współpracują razem w wielu wspólnych projektach.

Uczestnictwo w zajęciach na lodowisku było także zachętą do aktywnej formy spędzania wolnego czasu, wypoczynku i rekreacji, co wpisuje się w założenia realizowanego w szkole projektu „Trzymaj Formę”.

Wyjazd zorganizowali i sprawowali opiekę nad uczniami: p. Jerzy Dąbrowa, p. Robert Pacześniowski, p. Ewa Kijowska i p. Dominika Sosin.

Opracowanie: Robert Pacześniowski

CERTYFIKAT ZINTEGROWANEJ POLITYKI BEZPIECZEŃSTWA
CERTYFIKAT ZINTEGROWANEJ POLITYKI BEZPIECZEŃSTWA

30 listopada br., podczas sesji Rady Miejskiej w Urzędzie Miejskim, kom. Witold Łopata Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Dąbrowie Tarnowskiej   wraz Burmistrzem Krzysztofem Kaczmarskim wręczyli Certyfikaty, przedłużające udział w programie ZPB na  2018-2023 w ramach programu Szkoły Promującej Bezpieczeństwo.

Wśród wyróżnionych szkół znalazła się także nasza szkoła. Certyfikat odebrał dyrektor naszej szkoły pan Dariusz Węglowski.

Certyfikat przyznawany jest przez Małopolskiego Komendanta Policji na wniosek Zespołu Certyfikującego. Jest to dokument potwierdzający przystąpienie szkoły do projektu ZPB oraz wykonanie szeregu  działań zmierzających do poprawy poczucia bezpieczeństwa na terenie szkoły oraz w środowisku lokalnym.

Certyfikat ma charakter honorowy, a jego   posiadacz zobowiązany jest do dbania o bezpieczeństwo osób i mienia w swoim obiekcie, a także w jego najbliższym otoczeniu, poprawy stanu bezpieczeństwa i podnoszenia poczucia bezpieczeństwa osób tam przebywających, a także do stałego monitorowania procesów związanych z realizacja ZPB, na każdym z jego etapów.

Projekt koordynowała pedagog szkolny pani Renata Sojka

Szkolenie rodziców i nauczycieli nt. środków psychoaktywnych
Szkolenie rodziców i nauczycieli nt. środków psychoaktywnych

27 listopada br. - podczas zebrania wywiadowczego odbyło się szkolenie rodziców i nauczycieli nt. „Dopalacze – nowe narkotyki”. Ciekawą prelekcję przeprowadziła rzecznik prasowy KPP asp. Ewelina Fiszbain.

Funkcjonariusz policji omówiła mechanizm działa środków psychoaktywnych,  a także  podała przyczyny  zażywania narkotyków oraz skutki ich  stosowania zdrowotne i społeczne. W spotkaniu uczestniczył także dzielnicowy asp. Marcin Cygan.

Pedagodzy zostali poinformowani jak należy postępować w sytuacji podejrzenia zażycia środków odurzających przez uczniów. Rodzice uzyskali wiedzę dotycząca rozpoznawania symptomów używania środków psychoaktywnych przez dzieci oraz ich rodzajów najczęściej używanych przez młodzież.

Głównym celem szkoleniabyła współpraca szkoły z rodzicami, mającej na celu wzmocnienie ochrony uczniów w okresie dojrzewania przed zagrożeniami związanymi z użyciem substancji psychoaktywnych.

Opracowanie: Renata Sojka

Konkurs historyczny z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości
Konkurs historyczny z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości

21 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie historycznym: Sylwetka Józefa Piłsudzkiego - jednego z architektów niepodległej Polski oraz najważniejsze wydarzenia z historii Polski z elementami historii regionu zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową  nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Finał rywalizacji miał nietypową formę - został przygotowany na wzór programu telewizyjnego „Jeden z dziesięciu”. Uczestnicy konkursu mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy historycznej i wykazania się umiejętnościami. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a doping zapewniła publiczność.

Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Huber, Andrzej Michalczyk oraz Hubert Świerczek, który zajął drugie miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała pani Iwona Tańska.

Uczniom serdecznie gratulujemy!

Wyrazy uznania dla organizatorów za ciekawy pomysł na konkurs historyczny. Czekamy na  drugą edycję.

Opracowanie: Iwona Tańska

ZWYCIĘŻAMY PO RAZ SZÓSTY W TURNIEJU GRY W "DWA OGNIE"
ZWYCIĘŻAMY PO RAZ SZÓSTY W TURNIEJU GRY W "DWA OGNIE"

Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej spotkali się w środę, 21 listopada, na sali gimnastycznej naszej szkoły. Na rozgrywki VI Gminnego Turnieju Gry w „Dwa ognie” dla klas I – III o Puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej przybyło 6 drużyn. Turniejowym hasłem była rymowanka „O kondycję dbamy – więc w dwa ognie gramy”. Po wyrównanej i bardzo zaciekłej, ale sportowej walce i rozegraniu aż 15. meczów w systemie „każdy z każdym”, sędzia Jarosław Piasecki, nauczyciel wychowania fizycznego z sąsiedniej szkoły w Luszowicach, ogłosił niecierpliwie oczekiwany werdykt:

I miejsce - SP Nieczajna Górna,

II miejsce – SP  Żelazówka,

III miejsce – SP  Szarwark,

IV miejsce – SP w Smęgorzów,

V miejsce – SP nr 2 Dąbrowa Tarnowska,

VI miejsce – SP Gruszów Wielki.

Trzeba było widzieć radość naszych zawodników!!! Dla naszej placówki jest to szóste z kolei, rok po roku, zwycięstwo, ale dla tej drużyny było ono pierwszym.

Wszyscy drużyny otrzymały dyplomy, uczestnicy medale (za miejsca i za udział), a zwycięska drużyna - puchar. Wręczył je Krzysztof Kaczmarski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, w asyście Dyrektora Dariusza Węglowskiego i Ireny Klich, koordynatora turnieju. Burmistrz zachęcił do kontynuowania dobrej tradycji sportowych rozgrywek dla najmłodszych, zapraszając na kolejny turniej za rok. O stronę kulinarną zadbali: Pan Dyrektor i nasi Rodzice uczniów z klas I – III, którym bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc i niezawodność.

                                                                                              Oprac. Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.04 21,950,852 unikalnych wizyt