17 Lipiec 2018 01:42
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Powiatowy konkurs w ramach programu edukacyjnego "BIEG PO ZDROWIE"
Powiatowy  konkurs  w ramach programu edukacyjnego "BIEG PO ZDROWIE"

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła  uczestniczyła w programu antynikotynowym „Bieg po zdrowie”, którego głównym celem jest zapobieganie paleniu papierosów wśród uczestników zajęć, zarówno obecnie jak i w przyszłości, zwiększenie wiedzy na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Program skierowany był do uczniów klasy IV oraz ich rodziców, a realizowała go pani Renata Sojka.

W związku z zakończeniem II edycji programu „Bieg po zdrowie” Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizował dla uczniów klas IV objętych działaniami programowymi   konkurs pod nazwą „Nie Pal ! Nie Pal !To Niezdrowe!”

Zadaniem konkursowym było samodzielnie przygotowanie rebusu promującego zdrowy styl życia wolny od nałogu palenia papierosów i inhalowania e- papierosów. Do konkursu włączyli się uczniowie klasy IV, najciekawsze prace uczestniczyły w konkursie powiatowym.

Jury konkursowe doceniło pomysłowość naszych uczniów, dwoje z nich zostało laureatami:

II miejsce zajął  Szczepan Wybraniec klasa IV

III miejsce zajęła Emilia Wątroba klasa IV

Uroczyste wręczenie nagród  i dyplomów odbyło się w budynku Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Serdecznie gratulujemy!

Opracowanie: Renata Sojka

ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA W RODZINIE
ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA W RODZINIE

Przypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się jedną z inspiracji zorganizowania w Nieczajnej w niedzielę, 10 czerwca, parafiady. Festyn przyjął nazwę „Święta dziękczynienia w rodzinie”. Już sam wystrój sceny w postaci biało-czerwonych balonów i serpentyn nawiązywał  do patriotycznych przesłanek tego dnia. Miejscem spotkania rodzin z Nieczajnej i okolic stał się w godzinach 15.00 – ok. 21.00 przykościelny parking.

Pomysł przygotowania parafiady zrodził się u państwa Doroty i Andrzeja Pikul, właścicieli firmy „D’aacord”. Z ochotą przyłączyli się do nich inni: ks. proboszcz Stanisław Bieleń, Grupa Modlitewna, Rada Parafialna, Akcja Katolicka, Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna Górna, Koło Gospodyń Wiejskich z Nieczajny Dolnej, Ochotnicza Straż Pożarna, przedszkole i nasza szkoła podstawowa. Dzięki ich wysiłkowi zorganizowana została świetna impreza, pozwalająca rodzinnie spędzić niedzielne popołudnie. Organizatorzy pozyskali do swego pomysłu również sponsorów - imponująca lista zawiera 53 nazwy firm i osób prywatnych! W sumie parafiada była dziełem całej nieczajniańskiej wspólnoty.

Spotkanie rozpoczął ks. proboszcz podkreślając, że parafianie nie czekają z założonym rękami, ale sami wychodzą z inicjatywami różnych działań dla dobra całej wspólnoty. Potem mikrofon powędrował do prowadzącego parafiadę rodaka, o. Tomasz Zielińskiego (redemptorysty). Na scenie zaczęło się dużo dziać: piosenki religijne w wykonaniu specjalnie utworzonego zespołu (wszystkie dziewczyny w białych sukienkach) oraz scholi parafialnej przeplatały się z występami przedszkolaków, uczniów naszej szkoły (inscenizacje, recytacje wierszy, tańce, skecze), pokazami tańca towarzyskiego, konkursami z nagrodami dla rodzin (biblijny) i dla młodzieży (rozpoznawanie wizerunków Matki Bożej). Tłumy uczestników ustawiały się do stoiska ze „Szczęśliwą cegiełką”, z możliwością wygrania ciekawych nagród. Panie ze stowarzyszenia kobiet i koła gospodyń rozprowadzały smakowite ciasta. Strażacy, na co dzień walczący z ogniem,  tym razem otrzymali zadania pieczenia kiełbasek i zadbania o porządek i bezpieczeństwo. Stoisko „medyczne” zapraszało do zmierzenia poziomu ciśnienia i cukru. Na dzieci czekały: dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, stoiska z zabawkami, animatorzy animujący różne zabawy i konkursy, wóz strażacki i radiowóz policyjny, wielkie „pluszaki” zachęcające do zabawy, lody i inne atrakcje.

Międzyszkolny Projekt Edukacyjny z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę "Razem dla Niepodległej"
Międzyszkolny Projekt Edukacyjny z okazji 100 rocznicy  odzyskania Niepodległości przez Polskę "Razem dla Niepodległej"

Społeczność  naszej szkoły od maja do listopada 2018 roku będzie uczestniczyć  w realizacji Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę - ,,Razem dla Niepodległej”.

Projekt współrealizować będą szkóły podstawowe w Gruszowie Wielkim i Smęgorzowie.

Głównym celem wydarzenia jest wychowanie patriotyczne dzieci i młodzieży i przygotowanie uczniów do 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, a także łączenie się  szkół do uroczystych obchodów 100-lecia Niepodległości Polski.

Honorowym patronatem nasz projekt objął pan Wiesław Krajewski Poseł na Sejm RP oraz pan Krzysztof  Kaczmarski Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

Partnerami naszymi są Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna, Koło Gospodyń Wiejskich w Smęgorzowie, sołtysi wsi Smęgorzów, Nieczajna Górna, Nieczajna Dolna i Gruszów Wielki, Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej  w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zapraszamy do udziału!

"BELLA I SEBASTIAN 3" NA DZIEŃ DZIECKA
"BELLA I SEBASTIAN 3" NA DZIEŃ DZIECKA

Rodzice zadbali o to, aby Dzień Dziecka przebiegł w atrakcyjny sposób i zaprosili wszystkich uczniów i wychowawców do dąbrowskiego kina „Sokół” na znakomity film pt. „Bella i Sebastian 3”. Reklamowany film udowodnił, że przyjaźń jest największą wartością. Odkąd Bella ma zdrowe szczenięta, Sebastian jest zachwycony. Psiaki o imionach Atos, Portos i Aramis rosną jak na drożdżach i przynoszą wszystkim mnóstwo radości. Niestety, w okolicy pojawia się nieznajomy, który twierdzi, że jest prawowitym właścicielem Belli i żąda oddania całej psiej rodzinki. Sebastian pod osłoną nocy ucieka w góry w towarzystwie swych ukochanych psiaków. Ich tropem rusza tajemniczy nieznajomy, a co gorsza zbliża się załamanie pogody. Po wielu perypetiach wszystko dobrze się kończy i Bella wraz ze szczeniakami zostaje z Sebastianem.

Dodatkową atrakcją były słodkości i napoje, zarówno od rodziców, jak i od wychowawców. Dzień Dziecka mógłby być co miesiąc…

Opracowała Irena Klich

DIAMENTOWY JUBILEUSZ
DIAMENTOWY JUBILEUSZ

W niedzielę, 3 czerwca, ks. kanonik Władysław Jaróg świętował jubileusz 60-lecia święceń kapłańskich. Do czynnego udziału w tej uroczystości została poproszona schola. Dziewczęta ze scholi przygotowały pod kierunkiem nauczycieli: Ireny Klich i Waldemara Szloska (prowadzącego scholę) wzruszający montaż słowno-muzyczny. Zawierał on słowa podziękowania za dotychczasową posługę duszpasterską, budowę kościoła i plebanii oraz serdeczne życzenia na kolejne lata pracy w parafii. Szeregi występujących wzmocniły dzieci z klasy I: Paulina Chudy, Adaś Ciąbor i Daria Nowak oraz Kacper Gałka z klasy II, które w rymowany sposób wypowiedziały serdeczności jubileuszowe. Schola i opiekunowie swój występ zakończyli wręczeniem sześćdziesięciu białych róż, które symbolizowały każdy rok kapłańskiej posługi Czcigodnego Jubilata. Do długiego rzędu dołączyli także ministranci i lektorzy. W imieniu parafii życzenia złożyli przedstawiciele Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej i sołtysi obu wsi. Psalm responsoryjny zaśpiewały: Natalia Wojtas z klasy VII i gimnazjalistka Natalia Misiaszek. 

            Wspólnie z Ks. Jubilatem Eucharystię Najświętszą Ofiarę celebrowali kapłani: ks. prałat Józef Poremba, ks. prałat Stanisław Cyran, rodacy: ks. prałat Stanisław Sojka i o. Tomasz Zieliński (redemptorysta), ks. proboszcz Stanisław Bieleń, ks. prałat Stanisław Kopeć – rezydent sanktuarium w Czudcu (diecezja rzeszowska), ks. Stanisław Saj - rezydent w Słotowej, ks. kanonik Stefan Tokarz – rezydent w Gołkowicach, ks. prałat Kazimierz Pach – rezydent w Kamienicy, ks. Władysław Szyrszeń - rezydent w Trześni, ks. Marek Ryba – proboszcz w Łowisku (diecezja rzeszowska), ks. Wojciech Kościółek – proboszcz w Dzierżaninach. W prezbiterium modlił się ks. prałat Wojciech Chochół – proboszcz w Trześni. Wzruszające słowa przekazane przez Ks. Biskupa Andrzeja Jeża odczytał ks. prałat Stanisław Sojka, który wygłosił także okolicznościową homilię, zakończoną życzeniami: „Niech Bóg kontynuuje w Nim dzieło, jakie rozpoczął w dniu święceń. Niech Matka Boża Bolesna prowadzi Go ku radości, ku Chrystusowi”. W jubileuszowym spotkaniu  uczestniczyli także: rodzina i przyjaciele Ks. Jubilata, kapłani  dekanatu dąbrowskiego i parafianie. Sporo radości przyniosła Ks. Kanonikowi niespodzianka w postaci przejażdżki bryczką prowadzoną przez 7-konną banderię po terenie wsi. Towarzyszyły temu spontaniczne pozdrowienia całych rodzin.

Chcemy również zapewnić o naszej modlitwie w intencji Czcigodnego Księdza Jubilata. Za wszystko „Bóg zapłać” i „Szczęść Boże” na dalszą posługę w naszej parafii.

Oprac. Irena Klich

Sukces w Wojewódzkim Projekcie Ekologicznym EKOSZKOŁA 2018
Sukces w Wojewódzkim Projekcie Ekologicznym EKOSZKOŁA 2018

29 maja w auli  Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyło się podsumowanie X Wojewódzkiego  Projektu Ekologicznego EKOSZKOŁA 2018, na którym ogłoszono wyniki oraz wręczono dyplomy i nagrody wyróżnionym szkołom i laureatom.

Organizatorem Projektu byli: Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym. Partnerem projektu było Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Patronat nad konkursem sprawowali: Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa, Starosta Powiatu Tarnowskiego Roman Łucarz, Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak oraz instytucje: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Europejskie Centrum Ochrony Środowiska.

Projekt  był współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Do  konkursu zgłosiło się w bieżącym roku szkolnym 75 placówek oświatowych z Małopolski z powiatów: brzeskiego, proszowickiego, limanowskiego, dąbrowskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego, wielickiego, wadowickiego, tarnowskiego, bocheńskiego, krakowskiego, gorlickiego, miechowskiego, oświęcimskiego, suskiego, olkuskiego oraz m.in. z Krakowa, Nowego Sącza i Tarnowa.

Nasza szkoła czwarty rok z rzędu aktywnie włączała się projektu wojewódzkiego EKOSZKOŁA podejmując różnorodne  działania, przedsięwzięcia ekologiczne na terenie szkoły oraz poza nią współpracując z organizacjami działającymi na rzecz ochrony środowiska. W bieżącym roku szkolnym zostało złożone sprawozdanie  i prezentacja multimedialna z podejmowanych działań, którą  bardzo wysoko oceniła komisja konkursowa. W tej rundzie nasza szkoła została laureatem zajmując II miejsce w Wojewódzkim Projekcie Ekologicznym EKOSZKOŁA 2018. Nagrody rzeczowe oraz dyplom odebrały uczennice klasy szóstej: Natalia Kijak, Justyna Maziarz, Julia Czerwińska wraz z opiekunem projektu  p. Renatą Sojka.

Udział  w wojewódzkim projekcie ekologicznym przyczynił się do promocji naszej szkoły, podniesienia świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz przyniósł wymierne korzyści uczniom i szkole.

Opracowanie: Renata Sojka

Bieg kardynała Stefana Wyszyńskiego - Razem dla Niepodległej
Bieg kardynała Stefana Wyszyńskiego - Razem dla Niepodległej

30 maja 2018r. uczniowie naszej szkoły wzieli udział w rywalizacji z okazji Dnia Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim oraz w związku z realizacjią  Międzyszkolnego projektu edukacyjnego „Razem dla Niepodległej” - w ktorym uczestniczymy razem ze szołą podstawową w Gruszowie Wielkim i Smęgorzowie.

Biegi przeprowadzono z podziałem na kategorie wiekowe: klasy I-III biegały na dystansie 200 metrów,a uczniowie klas IV-VI do pokonania mieli 400 metrów.

Do sportowej rywalizacji przystąpiło 39 uczniów z naszej szkoły. Wyniki naszych reprezentantów przedstawiają się następująco:

Klasy I dziewczęta – 200 m

III miejsce Daria Nowak

Klasy I chłopcy- 200 m

II miejsce Łukasz Łachut

Klasy II dziewczęta- 200 m

II miejsce Kamila Wąż

Klasy II chłopcy-200 m

I miejsce Mateusz Kot

II miejsce Marek Banaś

Klasy III dziewczęta-200 m

I miejsce Julia Puła

II miejsce Agnieszka Kmieć

III miejsce Natalia Kijak

Klasy III chłopcy- 200 m

II miejsce Tobiasz Pikul

III miejsce Patryk Sadko

Klasy IV dziewczeta-400 m

III miejsce Roksana Puła

Klasy V chłopcy- 400 m

I miejsce Adrian Machaj

II miejsce Dawid Kawa

III miejsce  Stanisław Szwajkosz

Klasa V dziewczęta- 400 m

I miejsce Gabriela Kmieć

III miejsce Patrycja Siewierska

Klasy VI dziewczęta-400 m

I miejsce Natalia Kijak

Klasy VI chłopcy-400 m

I miejsce Michał Wójcik

III miejsce Adrian Początek

Klasy VII- chłopcy-600 m

II miejsce Kamil Kowal

Po zakończonej rywalizacji najlepsi biegacze zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami oraz dyplomami. Nasi uczniowie   stanęli  aż 20 razy na podium.  Na wyróżnienie zasługują uczniowie klasy III i V, którzy wywalczyli po pięć medali w swoich kategoriach wiekowych.

GRATULUJEMY!

Opracowanie: Renata Sojka

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.03 16,314,052 unikalnych wizyt