21 Luty 2020 22:24
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Konkurs plastyczny o św. Pawle

Dąbrowska Parafia Rzymsko – Katolicka NMP Szkaplerznej, Dąbrowski Dom Kultury oraz Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców byli organizatorami czternastej edycji Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. W tym roku patronem jest św. Paweł.

W auli Jana Pawła II otwarto uroczyście wystawę „W drodze do Damaszku”, będącą plonem konkursu plastycznego dla uczniów wszystkich typów szkół z terenu dekanatu dąbrowskiego.

Wernisaż otworzyli: Paweł Chojnowski - dyrektor DDK, który powitał zebranych uczestników, zwiedzających i zaproszonych gości, ks. Ireneusz Neznal, który przybliżył sylwetkę patrona Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej i wspomniał o szczegółowym programie obchodów oraz Marek Minorczyk - zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej dziękujący wszystkim uczestnikom i organizatorom, a także gratulujący zwycięzcom.

Komisja w składzie: Stanisław Stroński  -  przewodniczący, Bronisława Wróbel, Małgorzata Gumińska, Janina Mikos, Irena Klich, ks. Zbigniew Szewczyk przyznała nagrody i wyróżnienia, które z naszej szkoły zdobyli:

w kategorii klas I - III

I  miejsce - Krystian Wąż (klasa II)

II  miejsca - Wiktoria Mielec (klasa II) i Kamila Machaj (klasa I)

III miejsce - Adrian Sojka (klasa II)

w kategorii klas IV – VI

II  miejsce - Natalia Wątroba (klasa V)

III  miejsce - Filip Sojka (klasa IV)

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i słodycze. Aż sześć nagrodzonych prac plastycznych z dwunastu przekazanych do oceny jury to spory sukces naszych uczniów.

W galerii przedstawiamy prace, które reprezentowały nasza szkolę w konkursie.

Na ludowo...

11 listopada uczniowie naszej szkoły spotkali się z zespołem folklorystycznym „Nieczajnianie”, który obecnie reprezentuje gminę Dąbrowa Tarnowska we Francji w alzackim Rixheim.

Członkowie zespołu podzielili się wrażeniami z prób pod nadzorem choreografa oraz reprezentacyjnych występów, a także omówili wraz z uczniami podstawowe elementy strojów zespołu. Na koniec zeprezentowali kilka ludowych układów tanecznych.

Działania te związane z projektem „Z X Muzą w szkolnej ławce”, który dofinansowany został w ramach zadania pn. "Kształcenie umiejętności społecznych i życiowych, kształtowanie właściwych relacji w kontaktach międzyludzkich" - element Rządowego Programu "Rozwoju edukacji na obszarach wiejskich w latach 2008-2013", priorytet 1, działanie 1.9.4.

Dziękujemy „Nieczajnianom” za wiele cennych informacji i wskazówek!

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Tańcząc z "Honoratą"

Realizując jedno z zadań wynikających z projektu „Z X Muzą w szkolnej ławce” w ramach zadania pn. "Kształcenie umiejętności społecznych i życiowych, kształtowanie właściwych relacji w kontaktach międzyludzkich" - element Rządowego Programu "Rozwoju edukacji na obszarach wiejskich w latach 2008-2013", priorytet 1, działanie 1.9.4. uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach z choreografem.

Jest to cykl spotkań prowadzonych przez trenerkę Studia Tańca „Honorata” z Tarnowa...

Święto Odzyskania Niepodległości

Święto Odzyskania Niepodległości - polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości.

Z tej okazji w naszej szkole odbyła się bardzo uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy VI pod kierunkiem  pani Bernadety Pabian. Ciekawy program artystyczny nawiązał do wydarzeń sprzed 90 lat.

 

Śladami św. Pawła

św. Paweł

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w obchody XIV już Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, przebiegającego pod hasłem „Rok Świętego Pawła Apostoła Narodów – Śladami św. Pawła”. W trzech konkursach: plastycznym, recytatorskim i wiedzy religijnej – na etapie szkolnym wzięło udział 68 dzieci (to więcej niż połowa uczniów). Organizatorzy: p. Irena Klich, p. Bernadeta Pabian i p. Waldemar Szlosek zadbali o atrakcyjne nagrody (dyplomy, książki, zakładki), ufundowane przez parafię w Nieczajnie, reprezentowaną przez ks. proboszcza Stanisława Bielenia, i Radę Rodziców. Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród miało miejsce 5 listopada.

W konkursie plastycznym w grupie klas I – III czołowe miejsca zajęli:...

Listopadowa zaduma

Początek listopada to czas szczególnej zadumy i modlitwy w intencji zmarłych. Dzieci odwiedzały na cmentarzu groby swoich bliskich. Nie zapomniały również o grobie nieznanego żołnierza z września 1939 roku, znajdującego się na miejscowym cmentarzu. To była zarazem lekcja historii naszej ojczyzny.

Więcej zdjęć w galerii

 

Święto Latawca

Październikowa wietrzna pogoda zachęcała do puszczania latawców. Dzieci z klas I – III mogły to uczynić w obchodzone w naszej szkole Święto Latawca w dniu 30 X. Dwanaście różnobarwnych latawców próbowało poszybować w przestworzach, co nieoczekiwanie udaremniła kapryśna aura – wiatr ucichł. Organizatorzy i zarazem jury w osobach: p. Grażyna Kruk, p. Irena Klich i p. Kazimiera Sipior zadecydowali o przyznaniu równorzędnych nagród wszystkim startującym w konkursie. Nagrody rzeczowe (przybory szkolne) ufundowane przez Radę Rodziców otrzymali:...

 

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.03 29,950,145 unikalnych wizyt