23 Styczeń 2018 01:17
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Podsumowano akcję "Góra Grosza"
Podsumowano akcję  "Góra Grosza"

Celem akcji Góra Grosza było  zebranie funduszy na pomoc dzieciom, wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dziecka, rodzinnych domów dziecka i innych placówek opiekuńczo - wychowawczych.

Akcja polegała na zbieraniu groszowych monet. „Góra Grosza”. Była lekcją empatii i dobroczynności. Najcenniejsze jest to, że same dzieci pomagają innym dzieciom.

Mogą poczuć, że mają wpływ na poprawę sytuacji swoich rówieśników. Zaangażowanie klas było bardzo budujące. Uczniowie bardzo chętnie wspierali akcję.

Wyniki zbiórki poszczególnych klas przedstawiają się następująco:

klasa I – 44,52 zł

klasa II – 30,44 zł

klasa III –18,46 zł

klasa IV – 33,87 zł

klasa V – 51, 17 zł 

klasa VI – 36,39 zł

klasa VII-40,00zł

Razem udało się zebrać aż 254,85 zł. Najwięcej  groszowych monet zebrała klasa V, jednak po przeliczeniu na jednego ucznia  zwyciężyła klasa I.

Góra Grosza po dokładnym przeliczeniu  zostanie przesłana do Towarzystwa NASZ DOM w Warszawie.

Wszystkim uczniom i wychowawcom, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy!

Opracowanie: Renata Sojka

Graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

14 stycznia 2018 r. odbył się  26 Finał WOŚP. W tym roku  pieniądze  były zbierane  na szczytny cel „wyrównywanie szans w leczeniu noworodków”.

Tradycją w naszej szkole stała się  akcja zbierania funduszy na Wielką  Orkiestrę Świątecznej Pomocy, w którą włączyli się uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Kolejny raz nasi wolontariusze: Joanna Foszcz, Kinga Wybraniec, Natalia Wojtas - uczenice z kl. VII rozdawały serduszka WOŚP.

Wolontariuszki prowadziły zbiórkę  w szkole oraz przed i po niedzielnych  mszach świętych na placu kościelnym.

Wszystkim, którzy okazali SERCE  wrzucając do skarbonki swoje „zaskórniaki” DZIĘKUJEMY!

Życzymy, abyście grali z nami …do końca świata i jeden dzień dłużej!

Opracowanie: Renata Sojka

Nowości w szkolnej bibliotece
Nowości w szkolnej bibliotece

Księgozbiór szkolnej biblioteki został ponownie powiększony o lektury i nowości czytelnicze.

Na półkach pojawiły  się nowe wydania Dziadów i Pana Tadeusza Adama Mickiewicza, Krzyżacy, Quo vadis i Latarnik  Henryka Sienkiewicza, Siłaczka Stefana Żeromskiego, Dywizjon 303  Arkadego Fiedlera oraz Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego.

Dodatkowo poszerzono ofertę o książki z serii Martina Widmarka Tajemnica glopu, Tajemnica miłości, Tajemnica więzienia i Tajemnica kina.

Są także kolejne części Dziennika Cwaniaczka Jeffa Kinneya (Ryzyk – fizyk, No to lecimy, Trzeci do pary, Szczyt wszystkiego).

Na prośbę starszych czytelników dostępne są także pozycje Ewy Karwan – Jastrzębskiej, Pawła Bręsewicza, Zuzanny Orlińskiej, Małgorzaty Szyszko – Kondej, Anny Ochnimowskiej  i Marcina Szczygielskiego.

W  Kąciku małego czytelnika pojawiły się bajki, baśnie oraz wiersze i wierszyki dla najmłodszych.

Zapraszamy

Integracyjny wyjazd na lodowisko do Dębicy
Integracyjny wyjazd na lodowisko do Dębicy

12 stycznia 2018 r. uczniowie klas IV, VI i VII w ramach zajęć wychowania fizycznego udali się na kryte lodowisko do Dębicy.

Przez dwie godziny uczniowie mieli możliwość doskonalić  swoje umiejętności łyżwiarskie.  Ze względu na niską frekwencję w tym dniu, mieliśmy dużo miejsca na lodowisku  i tym samym wymarzone warunki do nauki i doskonalenia techniki jazdy.

Wspaniałej zabawie towarzyszyły uśmiechy na twarzach zarówno amatorów z klasy czwartej jak i doświadczonych łyżwiarzy z klasy szóstej i siódmej.

Wyjazd był także okazją do propagowania sportów zimowych,  aktywnego spędzania wolnego czasu przez uczniów oraz wzmocnił ich sprawność fizyczną.

Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Renata Sojka i p. Grzegorz Kozaka nauczyciele wychowania fizycznego oraz wychowawcy p. Dorota Grzesik, p. Waldemar Szlosek

Opracowała: Renata Sojka

GWIAZDO ŚWIEĆ, KOLĘDO LEĆ
GWIAZDO ŚWIEĆ, KOLĘDO LEĆ

Takie hasło przyświecało XIII Gminnemu Konkursowi Kolęd i Pastorałek, który odbył się 12 stycznia 2018 roku w Dąbrowie Tarnowskiej. Nasza szkoła i szkoły oraz przedszkola ze Smęgorzowa, Lipin, Żelazówki, Laskówki Chorąskiej oraz samej Dąbrowy odpowiedziały na zaproszenie organizatora – dąbrowskiej szkoły nr 1. Soliści i zespoły wykonali 35 kolęd i pastorałek w czterech kategoriach. Aranżacje naszych uczniów spodobały się konkursowemu jury, co znalazło potwierdzenie w werdykcie: trzy zwycięskie puchary dla Nieczajnej!

I miejsca zajęli: 

kategoria klas I – III soliści – Agnieszka Kmieć (klasa III) – „Mario, czy ty wiesz”

kategoria klas I – III zespoły – „Kolędowe Nutki” (klasa III) – „Gore gwiazda”

kategoria klas IV – VI zespoły – „Aplauz” (klasy V i VI) -  „Pastorałka od serca do ucha”.

Szkołę reprezentowała także Gabrysia Kmieć (klasa V), która pięknie wyśpiewała pastorałkę „Gdzie jest nasze Betlejem”.

Laureaci konkursu zostali nagrodzeni wspomnianymi pucharami i dyplomami. Wszyscy młodzi artyści zakończyli przegląd wspólnym kolędowaniem – prawdziwym hitem okazała się „Pastorałka od serca do ucha”, która wybrzmiała aż cztery razy.

Przygotowania do konkursu odbyły się pod kierunkiem nauczycieli: Mireli Kiełbasa, Waldemara Szloska, Ireny Klich i Grażyny Kruk (klasa III).

Wykonawcom życzymy sukcesów na kolejnym festiwalu kolęd w dniu 18 stycznia.

Opracowanie: Irena Klich

MIŚ PADDINGTON UCZY O WARTOŚCI DOBREGO SERCA
MIŚ PADDINGTON UCZY O WARTOŚCI DOBREGO SERCA

Niezwykłą filmową opowieść o uroczym misiu Paddingtonie zobaczyli uczniowie naszej szkoły z klas I – III na ekranie dąbrowskiego kina „Sokół” w środę, 10 stycznia. W drugiej części niesamowitych przygód rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłonnościach wpadania w tarapaty trafia na trop niezwykłego skarbu ukrytego w jednym z najsłynniejszych zakątków Londynu. Nieświadomy swojego odkrycia Paddington pokrzyżuje plany arcyoszusta, który wciąga go w intrygę pełną tajemnic, olśniewających przygód i magii. Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, naiwny Paddington robi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę. Najlepiej wychowany miś na świecie chce odzyskać swoje dobre imię. Pomaga mu w tym rodzina Brown, do której należy,  oraz mieszkańcy jego ulicy, którzy uświadamiają sobie, jak bardzo na lepsze zmieniło się ich życie, gdy miś zamieszkał pośród  nich. Ma on niezwykłą cechę – potrafi w każdym człowieku dostrzec dobro i chętnie spieszy każdemu z pomocą. Nieoczekiwane gagi, wygłaszane sentencje i bardzo dobrze dobrany dubbing (w rolę misia wciela się znany aktor Artur Żmijewski) sprawiają, że film podoba się wszystkim: i tym młodszym i tym starszym.

Podczas kinowego wyjazdu opiekę nad dziećmi sprawowały wychowawczynie: Irena Klich, Mirela Kiełbasa i Grażyna Kruk.

Opracowanie:Irena Klich

"Śpiew otwiera niebo" po raz piąty
"Śpiew otwiera niebo" po raz piąty

We wtorek, 28 listopada 2017 r. nasza szkoła uczestniczyła w V Powiatowym Przeglądzie Piosenki Religijnej „Śpiew otwiera niebo”, zorganizowanym przez PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej w sali kinowej Dąbrowskiego Domu Kultury. Tematem wiodącym przeglądu była „piosenka maryjna”. W konkursie brało udział 180 uczniów z całego powiatu w różnych kategoriach wiekowych. Patronat honorowy objęli: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Dąbrowie T., Dąbrowski Dom Kultury i firma Qvadro.

Przegląd zakończył się sukcesem trzecioklasistki Agnieszki Kmieć, która w kategorii klas II – III soliści zajęła III miejsce za interpretację pieśni „Anioł zwiastował”.

Ponadto szkołę reprezentowali soliści:

Adaś Ciąbor – klasa I – Matko Boga, Królowo świata”;

Marlena Maziarz – klasa V – „Wśród tylu dróg”; 

Wiktoria Wątroba – klasa VII – „Zaufaj bez reszty Maryi”.

Wystąpiły też zespoły:

„Maryi love” z klasy I z piosenką  „Maryja, jedyna Królowa”;

„Różyczki”  z klas II – III w piosence „Jak paciorki różańca” wyśpiewanej na dwa głosy;

„Niby Nic” z klas IV – VI z piosenką „To Matka ukoić może twe serce”

„Nadzieja” z klasy VII w utworze „Wspaniała Matko”.

Wszystkich wykonawców przygotowali nauczyciele: p. Waldemar Szlosek, p. Mirela Kiełbasa i p. Irena Klich.

Opracowanie: Irena Klich

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.03 11,868,593 unikalnych wizyt