21 Wrzesień 2017 07:06
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2015/2016

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Wywiadówka
Wywiadówka

Wywiadówka dla Rodziców odbędzie się we środę 20 września o godzinie 16 30. Rozpocznie ją spotkanie ogólne  na sali gimnastycznej.

Dyrektor szkoły omówi najważniejsze założenia pracy szkoły, Program wychowawczo – profilaktyczny, kierunki tworzenia statutu szkoły.

Szczegółowe plany, programy, akcje i uroczystości będą analizowane w klasach z wychowawcami.

Pozostali nauczyciele są do dyspozycji rodziców  od godziny 17 00.

Termin dodatkowego dyżuru wszystkich uczących w roku szkolnym 2017/18 dla Rodziców, którzy  nie mogą być obecni na tym zebraniu - wtorek 26. 09. 2017 r. w godzinach 14 00 – 15 00.

Zapraszamy wszystkich Rodziców

Bezpieczna droga do szkoły
Bezpieczna droga do szkoły

W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym dąbrowscy policjanci - kierownik Referatu Ruchu Drogowego podkom. Jacek Wójcik oraz st. sierżant Paweł Stankiewicz   przeprowadzili  pogadankę  z uczniami klas I –VII  w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły".

Funkcjonariusze przypomnieli uczniom przepisy związane z ruchem pieszych i rowerzystów oraz zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, a uczniów klas I i II wyposażyli w elementy odblaskowe.

Droga do szkoły musi być bezpieczna. Winni o to zadbać policjanci, nauczyciele i rodzice. Kierowcy w rejonach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności, gdyż dzieci po wakacjach mają często rozproszoną uwagę i nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego.

Przypominamy rodzicom, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych).

Rowerami do szkoły mogą przyjeżdżać  tylko uczniowie, którzy posiadają kartę rowerową. Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

Apelujemy więc:

  • Mamo, Tato! – dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład swojej pociesze!
  • Nauczycielu! – odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!
  • Kierowco!– uwaga w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu!
  • Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!

Spotkanie zorganizowała pani Mirela Kiełbasa.

Opracowanie: Renata Sojka – koordynator ds. bezpieczeństwa uczniów w szkole

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

Odśpiewaniem Hymnu Polski oraz Pieśni Szkoły uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz przybyli goście  rozpoczęli uroczystą akademię z okazji inauguracji nowego roku szkolnego.

Następnie głos zabrał dyrektor - pan Dariusz Węglowski, który przywitał pana Krzysztofa Kaczmarskiego – Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, Kazimierę Wąż  radną Rady Miejskiej, Jana Bąbę sołtysa wsi Nieczajna Górna, proboszcza tutejszej parafii księdza Stanisława Bielenia, panią Agatę Machaj przewodniczącą Rady Rodziców, grono nauczycielskie, w tym nowych nauczycieli panią Małgorzatę Zauchę i pana Grzegorza Kozakę, pracowników szkoły oraz uczniów. 

Pan dyrektor zwrócił się do uczniów ze słowami zachęcającymi ich do nauki oraz przypomniał im, że są współodpowiedzialni za całą społeczność szkolną. Omówił krótko kierunki pracy szkoły w nowej szkolnej rzeczywistości oraz uczulił uczniów na sprawy związane z obowiązkowością, punktualnością i bezpieczeństwem. Skierował uwagę wszystkich na sylwetkę Patrona szkoły, a także przypomniał, że szkoła będzie starała się utrzymać certyfikat Szkoły Promująca Bezpieczeństwo. Krótko omówił założenia programu Szkoły Promującej Zdrowie, o której certyfikat będziemy starać się w tym roku.Przypomniał, że 78 lat temu nie wszyscy uczniowie  mogli tak radośnie i spokojnie rozpoczynać naukę szkolną.

Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - pan Krzysztof Kaczmarski, w swoich słowach skierowanych do uczniów, rodziców i nauczycieli  życzył dobrego roku szkolnego oraz przypominał, że warto korzystać z oferty, jaką ma dla nich szkoła. Nauczycielom życzył, by  profesjonalizm w nauczaniu oraz wychowaniu uczniów przyniósł im poczucie spełnienia  dumy z własnego udziału w kształtowaniu przyszłości młodego pokolenia. Omówił także krótko najważniejsze prace inwestycyjne, które podniosą standard nauki i pracy w szkole.

Okolicznościowe życzenia skierowała do całej szkolnej społeczności także pani radna Kazimiera Wąż, która przez wiele lat pracowała jako nauczycielka w Nieczajnie Górnej.

Wychowawcy w roku szkolnym 2017/18

Klasa I – p. Irena Klich

Klasa II – p. Mirela Kiełbasa

Klasa III – p. Grażyna Kruk

Klasa IV – p. Dorota Grzesik

Klasa V – p. Bernadeta Pabian

Klasa VI – p. Renata Sojka

Klasa VII – p. Waldemar Szlosek

Porządek rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18
Porządek rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18

Porządek rozpoczęcia roku szkolnego 4 września:

7.45 - zbiórka przed szkołą i wymarsz ze sztandarem do kościoła

8.00 - Msza święta w Kościele Parafialnym w Nieczajnie Górnej

9.00 - rozpoczęcie roku szkolnego w sali gimnastycznej

9.45 – spotkanie z wychowawcami w klasach

Do zobaczenia w poniedziałek !

Informacja dla rodziców

Wnioski na stypendium szkolne można składać od dnia 01.09 do 15.09.2017 w Centrum Usług Wspólnych na ul. Sportowej 4.

Dotyczy uczniów zamieszkałych na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska.

Kryterium dochodowe: 514,00 zł netto, natomiast dochód z gospodarstwa rolnego powyżej 1 ha przelicz. - 288,00 zł.

Wniosek oraz oświadczenie można odebrać w sekretariacie szkoły lub w CUW w Dąbrowie Tarnowskiej.

Informacja dla rodziców
Informacja dla rodziców

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że już w miesiącu sierpniu można składać wnioski dotyczące dożywiania dzieci wraz z dochodami netto za lipiec 2017 r.

Szczegółowe informacje: http://www.dabrowatar.pl/informacja-w-sprawie-skladania-wnioskow-na-dozywianie-w-szkolach-na-okres-od-01-09-2017-r-do-31-12-2017-r/

Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”

Uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szklonego 2016/17 rozpoczął dyrektor szkoły – pan Dariusz Węglowski, który powitał wszystkich obecnych na sali gimnastycznej.

W przemówieniu podsumował mijający rok szkolny. Przypomniał najważniejsze osiągnięcia uczniów, podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za całoroczną pracę, a rodzicom pogratulował osiągnięć ich dzieci oraz wyraził słowa uznania za zaangażowanie na rzecz szkoły.

W dalszej części wystąpienia dyrektor odczytał okolicznościowe listy Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego oraz Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego  - skierowane do Dyrektora szkoły, Grona Pedagogicznego, Pracowników, Uczniów oraz Rodziców, w których Nadawcy złożyli Adresatom gratulacje oraz wyrazy uznania za codzienny trud i zaangażowanie w pracy edukacyjnej i wychowawczej na rzecz dzieci i młodzieży.

W części artystycznej uczniowie przedstawili program, przygotowany pod kierunkiem nauczycieli klas 4 - 6.  Wychowankowie skierowali wiele ciepłych słów, dziękując rodzicom za trud wychowania, nauczycielom za przekazaną wiedzę i ciekawość świata, a panu dyrektorowi za szkołę, w której czuli się bezpieczni i doceniani. Finałem występu była pięknie odtańczona „belgijka” - w wykonaniu klasy V.

Na koniec uroczystości dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe uczniom klas I - VI, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz mieli stuprocentową frekwencję.

Najaktywniejsi pływacy otrzymali okolicznościowe Medale Pływaka Roku Szkolnego 2016/17  – Klaudia Czerwińska, Karolina Kowal, Sandra Bartoń, Kacper Kogut i Konrad Wybraniec – dekoracji dokonała wychowawczyni – pani Irena Klich.

Nagrodę Czytelnika roku 2016/17 odebrał Kacper Kogut – uczeń klasy III, a Uczniem roku szkolnego 2016/17 został piątoklasista – Wiktor Wybraniec.

Następnie dyrektor szkoły – w  imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, wręczył okolicznościowe pamiątki Joannie Foszcz i Wiktorowi Wybrańcowi za najwyższą średnią ocen wśród absolwentów szkoły w roku szkolnym 2016/2017.

GRATULUJEMY !!!

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.02 9,449,475 unikalnych wizyt