26 Maj 2018 04:27
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Po raz trzeci zapraszamy do udziału w zbiórce makulatury
Po raz trzeci zapraszamy do udziału w zbiórce makulatury

Po raz trzeci zapraszamy do udziału w zbiórce makulatury.

Za poprzednią akcję otrzymaliśmy piękne podziękowanie.

Razem z innymi zebrano 150 ton makulatury i za uzyskane pieniądze powstały studnie w Kamerunie, Czadzie i Ugandzie.

Jeśli masz jeszcze jakąś makulaturę, przynieś ją do szkoły do 6 czerwca.

   Organizatorzy: Irena Klich i Bernadeta Pabian wspólnie z Parafią

Z MATEMATYKĄ ZA "PAN BRAT"
Z MATEMATYKĄ ZA "PAN BRAT"

W roku szkolnym 2017/18 uczniowie naszej szkoły brali udział w kilku znaczących konkursach matematycznych.

W listopadzie 8 uczniów z klasy 6 i 7 wzięło udział w etapie szkolnym Małopolskiego Konkursu Matematycznego. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

  • Wiktor Wybraniec – kl. 6
  • Joanna Foszcz  - kl. 7

W listopadzie odbył się także II Międzypowiatowy Konkurs Matematycznego, który składał się z trzech etapów. Do etapu szkolnego przystąpili uczniowie  z 34 szkół  z 12 gmin powiatu brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego - z naszej szkoły 10  uczniów z klas 4-6.

Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 128 uczniów, w tym Wiktor Wybraniec uczeń klasy 6, który  dostał się także do finału.

Zakończenie konkursu matematycznego odbyło się w marcu, zakwalifikowało się do niego 32 uczniów klas 4 -6. Wiktor znalazł się w czołówce najlepszych matematyków i zajął IV miejsce.

W marcu, po raz pierwszy uczniowie klas 3 -7 wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym pod nazwą „ KANGUR MATEMATYCZNY”. W tym konkursie biorą udział uczniowie z 65 krajów. W ubiegłym roku wzięło w nim udział  6 102 509 uczniów, a z naszej szkoły byli   to:

  • z klasy trzeciej: Tobiasz Pikul i Patryk  Sadko,
  • z klasy czwartej : Karol Dobrowolski, Konrad Wybraniec, Szczepan Wybraniec
  • z klasy piątej: Gabriela Kmieć, Nikola Partyńska, Kinga Nowak,
  • z klasy szóstej: Hubert Wąż, Wiktor Wybraniec
  • z klasy siódmej: Andrzej Michalczyk , Kinga Wybraniec, Joanna Foszcz,  Sebastian Puła, Natalia  Wojtas , Jakub Kogut.

Wysokie lokaty i wyróżnienie  otrzymało troje  uczniów, którzy  wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami matematycznymi:Tobiasz Pikul, Gabriela Kmieć i Wiktor Wybraniec.

Uczniowie przygotowywali się do konkursów na zajęciach dodatkowych z matematyki oraz w domu, rozwiązując otrzymane zadania od nauczycieli. Nad przygotowaniem uczniów czuwały nauczycielki matematyki: Bernadeta Pabian i Marta Gadziała.

Gratulujemy uczniom wysokich lokat we wszystkich rodzajach konkursów matematycznych i życzymy dalszych sukcesów .

Opracowała: Bernadeta Pabian

KONKURS "Bo najpiękniejsze są kwiaty polskie..."
KONKURS "Bo najpiękniejsze są kwiaty polskie..."

Kwiatami można wyrazić miłość do Ojczyzny. Pokazali to uczniowie klas I - IV, do których adresowany był Międzyszkolny Konkurs Plastyczny, zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Dąbrowy Krzysztof Kaczmarski. Konkurs realizowano w ramach projektu „Pamięć pokoleń. Stulecie odzyskania niepodległości”. Napłynęło ponad 40 prac.

Laureatami z naszej szkoły zostali:

I miejsce – Daria Nowak z klasy I

II miejsce – Aleksandra Szczebak z klasy III

                      Jessica Bąba z klasy III

Wyróżnienia – Zofia Kijak z klasy II

                      Nikola Szlosek z klasy II.

Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami rzeczowymi. Pozostali uczestnicy (5 uczniów ze szkoły) otrzymali nagrody za udział. Ponadto wręczono podziękowania nauczycielom przygotowującym uczniów: p. Dorocie Grzesik, p. Irenie Klich, p. Mireli Kiełbasa i p. Grażynie Kruk. Podsumowanie konkursu odbyło się w poniedziałek, 7 maja.

                                                        Oprac. Irena Klich

Sukces naszych uczniów w eliminacjach wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju BRD
Sukces naszych uczniów w eliminacjach wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju BRD

16 maja  w Mikluszowicach - w powiecie bocheńskim odbyły się eliminacje wojewódzkie w ramach XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod Honorowym Patronatem Pana Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego. Zmagania uczniów z 22 szkół podstawowych – mistrzów powiatów, odbyły się pod bacznym okiem policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie, Komendy Powiatowej w Bochni oraz sędziów z Polskiego Związku Motorowego.

Zawodników z opiekunami i zaproszonych gości bardzo serdecznie przywitała Pani Dyrektor Angelika Świerblewska, która życzyła wszystkim uczestnikom udanego startu. Turniej otworzył uroczyście Wójt Gminy Drwinia – Jan Pająk, który życzył  wszystkim zawodnikom sukcesów.

Turniej rozpoczęły zmagania testowe, w których uczestnicy zawodów musieli wykazać się znajomością Kodeksu Ruchu Drogowego. Kolejne etapy polegały na przejechaniu  sprawnościowego toru przeszkód, bezpiecznym oraz zgodnym z przepisami pokonaniu wylosowanych tras na Miasteczku Ruchu Drogowego. Ważnym etapem zmagań był praktyczny pokaz udzielania pierwszej pomocy. Rywalizacja drużyn z poszczególnych powiatów była bardzo zacięta, a walka wyrównana.

Nasza szkolna drużyna w składzie: Wiktor Wybraniec, Kamila Wybraniec, Marlena Maziarz, Justyna Maziarz, która po zwycięstwie w eliminacjach gminnych i powiatowych godnie reprezentowała naszą szkołę i powiat dąbrowski w eliminacjach wojewódzkich. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie w testach wiedzy wykazując się ogromną wiedzą. Po tej konkurencji zajmowała II miejsce w województwie. Na wyróżnienie zasługuje Wiktor Wybraniec, który bezbłędnie rozwiązał test wiedzy o ruchu drogowym uzyskując max 25/25 pkt oraz test skrzyżowań 10/10 pkt. Reprezentanci naszej szkoły równie dobrze radzili  sobie na miasteczku komunikacyjnym oraz na torze sprawnościowym. Uczniów do poszczególnych etapów turnieju i wszystkich konkurencji przygotowała p. Renata Sojka.

Po zsumowaniu wszystkich pięciu konkurencji reprezentanci naszej szkoły zajęli  bardzo wysokie V miejsce w województwie w kategorii szkół podstawowych w tym prestiżowym turnieju.

Drużynie gratulujemy dojścia do czołówki drużyn województwa małopolskiego i dziękujemy za wspaniałe emocje!

Opracowanie: Renata Sojka-opiekun drużyny

I Powiatowy Turniej EkoGala 2018
I Powiatowy Turniej EkoGala 2018

18 maja w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się I edycja Powiatowego Turnieju EkoGala 2018.

Konkurs miał na celu: propagowanie proekologicznych zachowań, zdrowego stylu życia oraz działań profilaktycznych a także  rozwijanie efektywnego współdziałania w zespole i pracy w grupie.

 Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy szóstej: Julia Czerwińska, Natalia Kijak, Justyna Maziarz – przygotowane pod kierunkiem p. Renaty Sojka

Zmagania uczestników turnieju rozpoczęły się od testu wiedzy   przyrodniczo - ekologicznego, obejmującego zakres wiadomości  szkoły podstawowej. Potem uczniowie przystąpili do konkurencji sprawnościowej oraz plastycznej i wykonywali nowe logo turnieju. Następnie prezentowali zwierzę chronione, które wykonali z masy solnej oraz filmik edukacyjny nt. szkodliwości smogu dla ludzi, zwierząt  i roślin. Ostatnią konkurencją był quiz nt. parków narodowych.

Po zsumowaniu punktacji z sześciu konkurencji  przez Jury okazało się, że drużyna naszej szkoły zajęła   II miejsce w I edycji  Powiatowego Turnieju - EkoGala 2018.

Nagrody rzeczowe  i dyplomy  dla uczennic  i szkoły wręczyła pani Anna Fido dyrektor szkoły oraz pan Szymon Lichorowiec - Eko Doradca z Urzędu Miejskiego  w Dąbrowie Tarnowskiej.

Pani Renata Sojka otrzymała podziękowanie za pracę i trud włożony w przygotowanie uczniów do turnieju.

Opracowanie: Renata Sojka

"Śpiewająca biblioteka" - spotkanie autorskie z Edytą i Robertem Zarębskimi
"Śpiewająca biblioteka" - spotkanie autorskie z Edytą i Robertem Zarębskimi

W czasie trwania Tygodnia Bibliotek jedną z propozycji skierowaną do czytelników  szkolnej biblioteki,  było spotkanie autorskie z Edytą i Robertem Zarębskimi - zatytułowane „Śpiewająca biblioteka”.

Odbyło się ono 9 maja – w  ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” - II edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Wizytę artystów rozpoczął powitaniem dyrektor szkoły pan Dariusz Węglowski, a słowo wstępne przekazali pani Jadwiga Kusior dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz pan Paweł Chojnowski dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury.

Następnie autorka opowiedziała uczniom  o swoim dzieciństwie i marzeniach, ponieważ już od dziecka pragnęła zostać pisarką. Przygody z dzieciństwa, a szczególnie zjedzenie przez myszy pierwszych wierszy pani Edyty, stały się inspiracją do napisana książki „Opowieści babci Gruni”, którą również sama zilustrowała.

W spotkaniu aktywnie uczestniczył także pan Robert, który czytał fragmenty opowiadań, zamieniając je w teatralną scenkę. Ciekawym przerywnikiem były zagadki dla uczestników. 

Uatrakcyjnieniem były rysunki, które  pisarka rysowała etapami, a czytelnicy wykorzystując wyobraźnię odgadywali powstające na papierze postacie.

Wizytę zakończyło wspólne śpiewanie  piosenki „Mądra rzeka” przy akompaniamencie pana Roberta -  muzyka i kompozytora.

Po spotkaniu nie mogło zabraknąć wspólnej fotografii. Dzieci mogły także zakupić książki z dedykacją autorki. Rysunek pani Edyty Zarębskiej można podziwiać w szkolnej bibliotece.

Opracowanie: Dariusz Węglowski

Biegi dla uczczenia Konstytucji 3 Maja
Biegi dla uczczenia Konstytucji 3 Maja

7 maja 2018 r. odbyły się „Biegi z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja”. Punktualnie o godz. 11.00 na stadionie miejskim MLKS Dąbrovia Kierownik Referatu Kultury i Sportu UM - pan Piotr Zając przywitał przybyłych zawodników oraz nauczycieli wychowania fizycznego i zaprosił uczniów do rywalizacji.  

Naszą  szkołę reprezentowali uczniowie klas IV - VII. Biegi zostały przeprowadzone na dystansach odpowiednich do wieku.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali pracownicy Referatu Kultury Fizycznej i Sportu oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

Wyniki naszych reprezentantów:

II miejsce Artur Mikus klasa IV

II miejsce Karolina Kowal klasa IV

III miejsce Adrian Machaj klasa V

II miejsce Aleksandra Wątroba klasa V

III miejsce Patrycja Siewierska klasa V

I miejsce  Michał Wójcik klasa VI

II miejsce Natalia Wątroba klasa VI

III miejsce Kamil Kowal klasa VII

Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

GRATULUJEMY!!!

Opracowanie: Renata Sojka

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.02 14,792,021 unikalnych wizyt