25 Wrzesień 2018 15:00
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

"Razem dla Niepodległej" - integracyjna gra terenowa
"Razem dla Niepodległej" - integracyjna gra terenowa

20 września uczniowie klasy siódmej spotkali się, aby świętować 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

To wydarzenie, realizowane było w ramach projektu „Razem dla Niepodległej”, będącego wspólnym przedsięwzięciem naszej szkoły oraz  Publicznej Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie  i Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim, któremu honorowo patronują Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

Zgromadzonych w smęgorzowskiej  leśniczówce uczniów i nauczycieli przywitali dyrektorzy placówek p. Bogusław Marek, p. Dariusz Węglowski i p. Marcin Jarzwiec, którzy przypomnieli główne założenia projektu i życzyli wszystkim wspaniałej zabawy.

Następnie młodzież wzięła udział w grze terenowej zorganizowanej na  terenie leśnictwa. Na trasie, drużyny napotkały szereg skomplikowanych zadań. Trzeba było wykazać się dużym sprytem, wiedzą historyczną oraz niezbędną w biegach terenowych kondycją. Uczestnicy oprócz samego biegu na czas zmagali się ze zróżnicowanymi zadaniami. Musieli m.in. zaprezentować umiejętności udzielania pierwszej pomocy w fikcyjnym wypadku.

Na kolejnych stanowiskach kontrolnych niezbędnymi do uzyskania punktów były: szczegółowa znajomość Mazurka Dąbrowskiego, wiedza historyczna okresu rozbiorów i kształtowania się polskiej państwowości, słuch muzyczny i znajomość pieśni patriotycznych, pamięć wizualna, zespołowe pokonanie przeszkód w zadaniach sprawnościowych oraz celne oko w konkurencji strzeleckiej.

Nagroda za wspaniałą rywalizację była ukryta w starym kufrze, a dostępu do niego strzegł skomplikowany szyfr, zaś każda z drużyn dostała zaledwie część kodowanej informacji. Dopiero połączone siły uczniów wszystkich szkół pozwoliły ułożyć prawidłową kombinację.

W miłym towarzystwie, przy dźwiękach gitar i pieśni patriotycznych szybko mijał czas. Po wyczerpującym biegu pieczone nad ogniskiem kiełbaski smakowały wspaniale, a dyskoteka okazała się dopełnieniem udanego spotkania.

Gra terenowa była świetną okazją do utrwalenia wiedzy historycznej oraz  integracyjnego spotkania i zacieśnienia koleżeńskich więzi pomiędzy uczniami szkół z trzech sąsiadujących miejscowości. Razem dla Niepodległej!

Zebranie z Rodzicami
Zebranie z Rodzicami

Zebranie z Rodzicami odbędzie się we środę 26 września o godzinie 16 30. Rozpocznie ją spotkanie ogólne  na sali gimnastycznej.

Dyrektor szkoły omówi najważniejsze założenia pracy szkoły.

Szczegółowe plany, programy, akcje i uroczystości będą analizowane w klasach z wychowawcami.

Pozostali nauczyciele są do dyspozycji rodziców  od godziny 17 00.

Termin dodatkowego dyżuru wszystkich uczących w roku szkolnym 2018/19 dla Rodziców, którzy  nie mogą być obecni na tym zebraniu - wtorek 02. 10. 2018 r. w godzinach 14 00 – 15 00.

Zapraszamy wszystkich Rodziców

Udział uczniów w akcji EDWARD
Udział uczniów w akcji EDWARD

19 września br. uczniowie klasy szóstej i siódmej, we współpracy  z  funkcjonariuszami dąbrowskiej drogówki, uczestniczyli w akcji profilaktycznej pod nazwą „Projekt  EDWARD”.

To Europejski Dzień bez Ofiar  na Drogach. Ideą przewodnia projektu jest „wizja zero”- zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Uczniowie przygotowali transparenty, na których zamieścili hasła: „Chcemy żyć!”„ Kierowco- zwolnij!”, „ Noga z gazu”, „Warto żyć! „Piłeś? –nie jedź!”, „ STOP- wypadkom drogowym!” itp. Funkcjonariusze miernikiem prędkości mierzyli prędkość przejeżdżających pojazdów, a uczniowie do zatrzymanych kierowców apelowali o bezpieczną jazdę, zwracali uwagę im na przejście, przez które przechodzą do szkoły. Kierowcy, którzy stosowali się do przepisów drogowych w terenie zabudowanym  byli nagradzani jabłkiem. Natomiast ci, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym musieli  jeść cytrynkę lub zapłacić mandat. Wszyscy wybierali cytrynkę.

Policji udało się przypadkowo zatrzymać redaktora Radio Kraków, który zainteresował się akcją i przeprowadził wywiad z uczniami i funkcjonariuszami policji.

Opracowanie:  Renata Sojka-koordynator ds. bezpieczeństwa uczniów

Bezpieczna droga do szkoły
Bezpieczna droga do szkoły

W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym dąbrowscy policjanci - kierownik Referatu Ruchu Drogowego podkom. Jacek Wójcik oraz st. sierż. Adrian Wiatr przeprowadzili  pogadankę  z uczniami klas I –VIII  w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły".

Funkcjonariusze przypomnieli uczniom przepisy związane z ruchem pieszych i rowerzystów oraz zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, a uczniów klas I - III wyposażyli w elementy odblaskowe.

Dodatkowo policjanci zademonstrowali uczniom wózek  do mierzenia odległości wykorzystywany przy zdarzeniach drogowych, laserowy przyrząd mierzący prędkość oraz alkomat.

Następnie uczniowie, pod opieką wychowawców - w asyście policji, odbyli bezpieczny spacer na najbliższe skrzyżowanie, gdzie zostali poinstruowani jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę i zachować się w ruchu drogowym.

Droga do szkoły musi być bezpieczna. Winni o to zadbać policjanci, nauczyciele i rodzice. Kierowcy w okolicach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności, gdyż dzieci po wakacjach mają często rozproszoną uwagę i nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego.

Rowerami do szkoły mogą przyjeżdżać  tylko uczniowie, którzy posiadają kartę rowerową. Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

 

Opracowanie: Renata Sojka – koordynator ds. bezpieczeństwa uczniów

Druga edycja zajęć szachowych
Druga edycja  zajęć szachowych

11 września  rozpoczęła druga edycja się bezpłatnych zajęć szachowych - realizowanych w ramach zadania publicznego „Dąbrowa Tarnowska gra w Szachy”.

Spotkania będą się odbywać w każdy wtorek o godz. 13 30 w szkolnej świetlicy - lista uczestników zgodna z deklaracją uczniów i rodziców przekazaną do dyrektora szkoły.

W ramach zajęć zostanie zorganizowany turniej szachowy O Tytuł Mistrza Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej w Szachach na rok 2018.

Za udział w zajęciach uczestnicy otrzymują jedną bierkę szachową.

Projekt dofinansowany jest przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego.

Zapraszamy do udziału!

Spotkanie z trenerem piłki nożnej
 Spotkanie z  trenerem piłki nożnej

 Pierwsze spotkanie Rodziców z  trenerem piłki nożnej dla uczniów klas I - V odbędzie się we wtorek 11 września o godzinie 13 30 – sala nr 28.

Zapraszamy !!!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Wspólnym Odśpiewaniem Hymnu Polski oraz Pieśni Szkoły uczniowie, nauczyciele i rodzice rozpoczęli uroczystą akademię z okazji inauguracji nowego roku szkolnego.

Następnie głos zabrał dyrektor - pan Dariusz Węglowski, który przywitał wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. 

Pan dyrektor zwrócił się do uczniów ze słowami zachęcającymi ich do nauki oraz przypomniał im, że są współodpowiedzialni za całą społeczność szkolną.

Omówił krótko kierunki pracy szkoły oraz uczulił uczniów na sprawy związane z obowiązkowością, punktualnością i bezpieczeństwem.

Przypomniał, że 79 lat temu nie wszyscy uczniowie  mogli tak radośnie i spokojnie rozpoczynać naukę szkolną.

Następnie przedstawił wychowawcow klas:

Klasa I – p. Grażyna Kruk

Klasa II – p. Irena Klich

Klasa III – p. Krystyna Wenc

Klasa IV – p. Anna Wolak

Klasa V – p. Dorota Grzesik

Klasa VI – p. Bernadeta Pabian

Klasa VII – p. Renata Sojka

Klasa VIII – p. Waldemar Szlosek

Na zakończenie pan dyrektor życzył nauczycielom i wychowawcom wielu sukcesów i zadowolenia z realizacji zadań edukacyjnych w poczuciu wspólnej odpowiedzialności za dobro uczniów. Powiedział: Niech Państwa oddanie, pasja, profesjonalizm w nauczaniu oraz wychowaniu uczniów niosą ze sobą poczucie spełnienia  dumy z własnego udziału w kształtowaniu przyszłości młodego pokolenia. Niech to będzie czas, spokojnej pracy, przynoszącej sukcesy i radość czerpaną z podejmowanych wyzwań.

Rodzicom życzył dumy z dzieci oraz dobrej współpracy w szkole.  

Natomiast uczniom, pan dyrektor zoczył, by każdego dnia towarzyszyła Im świadomość, że najważniejszym celem szkoły jest pomóc każdemu z Nich stać się lepszym i mądrzejszym.

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.02 17,874,809 unikalnych wizyt