18 Styczeń 2019 14:57
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Nasza kolęda w Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy oraz w Hospicjum im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej
Nasza kolęda w Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy oraz w Hospicjum im. Św. Brata Alberta  w Dąbrowie Tarnowskiej

10. 01.2019 r.  dźwięki kolęd  zabrzmiały w Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy. Wszystko za sprawą  uczniów  ze Szkolnego  Klubu Wolontariatu i chórku szkolnego,  którzy  postanowili   sprawić podopiecznym  tego ośrodka miłą niespodziankę.

Jako pierwszy wystąpił zespół kolędniczy  z turoniem, żydem, diabłem ,śmiercią, królem Herodem, aniołami i pastuszkami. Wesoły program przeplatamy był  serdecznymi życzeniami  oraz tradycyjnymi  polskimi kolędami.

Następnie wiązankę najpiękniejszych kolęd i pastorałek śpiewał  chórek szkolny, prowadzony przez pana Waldemara Szloska, który zapewnił także oprawę muzyczną. Podopieczni włączali się  spontanicznie do wspólnego kolędowania.

Na koniec pani dyrektor Irena Kawa, podziękowała nauczycielom  i uczniom  za piękny występ kolędniczy, który sprawił tak wiele radości osobom przebywającym w tym ośrodku.

Podopieczni   również wyrazili  swoją wdzięczność   za możliwość wspólnego kolędowania  i pragnienie ponownego spotkania.

W drodze powrotnej nie sposób było pominąć dąbrowskie hospicjum. Uczniów i towarzyszącym ich nauczycieli powitała pani dyrektor Urszula Mróz. Dziewczynki z chórku wystąpiły w kaplicy z koncertem piosenek i  pastorałek. Wszyscy mogli słuchać je przez radiowęzeł. Podziękowania śpiewającym i opiekunom złożył ks. prałat Józef Poremba.

Pobyt w tych niezwykłych miejscach, bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi, chorymi pacjentami był prawdziwa lekcją życia i ogromnym przeżyciem dla nas wszystkich. Wyrażamy przekonanie, ze podejmowane działania uczą naszych uczniów empatii oraz integrują z osobami chorymi i niepełnosprawnymi.

Opracowanie: Renata Sojka- opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

Zabierz książkę na ferie!
Zabierz książkę na ferie!

Oceny wystawione i już nic więcej w tym semestrze nie da się zrobić.

Teraz wszystkim marzą się ferie!

Powoli można już planować, co przyjemnego będziecie robić w tym wolnym czasie.

Z pewnością wartą rozważenia propozycją jest dobra książka z biblioteki szkolnej.

Zapraszamy i zachęcamy do lektury nowych książek!

Nowości w szkolnej bibliotece
Nowości w szkolnej bibliotece

Księgozbiór szkolnej biblioteki został ponownie powiększony o lektury i nowości czytelnicze.

Na półkach pojawiły  się nowe wydania Syzyfowych  prac, Kameleona oraz Śmierci urzędnika.

Zwiększyła się liczba Dywizjonu 303, Mikołajka oraz Kamieni na szaniec.

W  Kąciku małego czytelnika pojawiły się legendy polskie dla dzieci, bajki, baśnie oraz wiersze i wierszyki dla najmłodszych. Koleje wydania serii Neli malej Reporterki, Kici Koci, Samochodzik Franka oraz Kto mnie przytuli

Są także kolejne części Dziennika Cwaniaczka Jeffa Kinneya.

Na prośbę starszych czytelników dostępne są także pozycje Małgorzaty Domagalik, Brandona Mulla, Andrzeja Maleszki, Katarzyny Terechowicz oraz Jamesa Dashnera.

Zapraszamy!

Konkurs na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy
Konkurs na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy

Po raz piąty w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się gminny konkurs na najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy.  

Celem konkursu jest  kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz prezentacja uzdolnień i umiejętności plastycznych uczniów.

W konkursie wzięły  udział szkoły z terenu gminy Dąbowa Tarnowska. Jury, z pośród ponad 80 stroików, nagrodziło najpiękniejsze w 3 kategoriach: klasy I – III, IV – VI, VII, VIII i gimnazjum. Komisja oceniając stroiki brała pod uwagę  m.in. oryginalność ozdób, różnorodność użytych materiałów, przede wszystkim naturalnych, pomysłowość, estetykę wykonania.

Na konkurs szkolny wpłynęło 15 stroików od uczniów klas I - VI, z których 10 najciekawszych zostało przekazane na konkurs gminny.  

Z naszej szkoły jury nagrodziło prace następujących uczniów:  

Klasy I - III :

I miejsce   - Karol Kogut – klasa 1     

Klasy IV- VI:

I miejsce – Aleksandra Szczebak - klasa 4 

II miejsce – Agnieszka Kmieć – klasa 4

III miejsce ––  Karolina Kowal - klasa 5

Wyróżnienie – Oktawia Bafia – klasa 4

Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Organizatorem konkursu na terenie szkoły była pani Bernadeta Pabian.

Opracowanie: Bernadeta Pabian 


 

"ŚPIEW OTWIERA NIEBO" PO RAZ SZÓSTY
"ŚPIEW OTWIERA NIEBO" PO RAZ SZÓSTY

VI Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej, którego organizatorem jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, odbył się w piątek, 30 listopada 2018 roku. Od początku nasza szkoła chętnie bierze w nim udział, przygotowując uczniów do zaśpiewania piosenek zgodnie z podanym regulaminem. W bieżącym roku w przeglądzie, którego tematem była „Dowolna piosenka religijna”, wzięło udział ok. 170 uczniów ze szkół całego powiatu dąbrowskiego. W czasie przerw na wszystkich czekał słodki poczęstunek i napoje. Młodzi artyści prezentowali bardzo wysoki poziom, dostarczając publiczności wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego oraz Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego. Ponadto patronat nad przeglądem objęli: Proboszcz Parafii NMP Szkaplerznej Ks. Stanisław Cyran, Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek oraz Dyrektor DDK Paweł Chojnowski. Przegląd odbył się w sali kinowej DDK.

W kategorii klas II-III zespoły - nasz zespół  „Radosne Nutki” w składzie: Paulina Chudy, Daria Nowak, Barbara Zawada, Adam Ciąbor i Adrian Sojka (uczniowie klasy II) zajął III miejsce za piosenkę „Jezus Ratownik”. Wychowawca i rodzice wykonawców włożyli wiele wysiłku w przygotowanie strojów i rekwizytów. Zakupiono czapki marynarskie, uszyto granatowe apaszki, wypożyczono marynarskie szorty. Mama Adriana zadbała o łódkę, Tato Basi wykonał fale na morzu, a Tato Szymka przez kilka wieczorów pracował nad drewnianymi instrumentami. Grupa pięknie zaprezentowała się na przeglądzie.

W kategorii klas IV-VI zespoły - zespół „W drodze” w składzie: Gabriela Kmieć, Agnieszka Kmieć, Marlena Maziarz, Patrycja Siewerska i Nikola Partyńska z naszej szkoły zajął II miejsce. Dziewczęta zaśpiewały piosenkę „Dzisiaj spojrzał na mnie Pan”.

Ponadto szkołę reprezentowali: Maja Żelazny z klasy I z piosenką „Na drugi brzeg”, Adam Ciąbor z klasy II w piosence „Góry do góry” i Agnieszka Kmieć z klasy IV, która zaśpiewała piosenkę „Tłumy serc”. W kategorii klas 0 – I wystąpił zespół „Iskierki” z klasy I: Maja Żelazny, Karol Kogut, Nikola Konieczna i Amelia Partyńska.

Przygotowanie uczniów było dziełem nauczycieli: p. Waldemara Szloska, p. Ireny Klich, p. Bernadety Pabian i p. Grażyny Kruk. W kinie naszym wykonawcom kibicowali Rodzice, którzy dodatkowo zapewnili dojazd – serdecznie dziękujemy!

                                                                                                    Oprac. Irena Klich

LEĆ, KOLĘDO DO LUDZI - W NIECZAJNIE GÓRNEJ
LEĆ, KOLĘDO DO LUDZI - W NIECZAJNIE GÓRNEJ

„Leć, kolędo, do ludzi,

by w nich radość obudzić,

bo narodził się Jezus nasz”

Słowa współczesnej pastorałki stały się mottem spotkania wigilijnego, które odbyło się w naszej szkole w czwartek, 18 grudnia 2018 roku. Te spotkania mają bardzo długą tradycję, ale dopiero drugi raz odbyły się w wieczornej scenerii, o godzinie 16.00, co dodatkowo wpłynęło na niepowtarzalny klimat i atmosferę wigilii.

Pierwszym punktem spotkania, po powitaniu gości i społeczności szkolnej przez dyrektora szkoły Dariusz Węglowskiego, była wspólna modlitwa pod przewodnictwem ks.proboszcza Stanisława Bielenia i błogosławieństwo opłatków.

Potem wszyscy wraz z Maryją, Józefem, pasterzami i Trzema Mędrcami wybrali się na wędrówkę do Dzieciątka Jezus, przeżywając jasełka, ubogacone sceną współczesną z wciąż aktualnym pytaniem, czy Święta Rodzina szukająca schronienia zostałaby przyjęta w Nieczajnie – Betlejem? Poszczególne sceny spektaklu były przedzielone kolędami i pastorałkami w wykonaniu scholi szkolnej. Przedstawienie jasełkowe przygotowali uczniowie klasy V, VI i II pod kierunkiem nauczycieli: Ireny Klich, Bernadety Pabian i Waldemara Szloska. Dekorację wykonały panie: Anna Wolak i Roksana Kaczówka.

Po tym występie nastąpił czas wzajemnych życzeń i dzielenia się opłatkiem przy dźwiękach kolęd zagranych przez Adasia Ciąbora z klasy drugiej.

Spotkanie zaszczycili swą obecnością goście: burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, radni Kazimiera Wąż, Bogdan Pawelec i Andrzej Pabian, emerytowani dyrektor szkoły Kazimierz Szlosek i kierownik szkoły w Nieczajnie Dolnej Czesław Osak, sołtysi wsi Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna Jan Bąba i Czesław Podosek oraz rodzice. Składając życzenia pan Burmistrz przywołał słowa jasełek: „A przez cały rok, od poniedziałku do niedzieli, niech Was wszystko łączy, nic zaś niech nie dzieli”.

Wszyscy zasiedli za stołami, aby kolędować i posilić się wigilijnymi potrawami.

W przygotowanie spotkania zaangażowali się rodzice i cała społeczność nauczycielska, a to przełożyło się na pełen ciepła i serdeczności klimat wigilii.

Zebranych pożegnały słowa: Kiedy zasiądziesz do stołu w ten najpiękniejszy wieczór w roku, w wieczór narodzin Syna Bożego, kolęd, płatków śniegu, ciepła i spokoju, pomyśl o człowieku, który jest od ciebie na odległość myśli. Zanuć pieśń o Bożym Narodzeniu z człowiekiem, który jest na odległość twojego głosu.

Oprac. Irena Klich

SUKCESY W KONKURSIE "MYŚLĄC OJCZYZNA - JAN PAWEŁ II DO POLAKÓW"
SUKCESY W KONKURSIE "MYŚLĄC OJCZYZNA - JAN PAWEŁ II DO POLAKÓW"

W czerwcu ubiegłego roku szkolnego kilkoro naszych uczniów wzięło udział w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym i Literackim dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Myśląc Ojczyzna - Jan Paweł II do Polaków”, zorganizowanym przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Jego celem było promowanie wśród uczniów nauczania św. Jana Pawła II w odniesieniu do Ojczyzny z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz ustanowienia go patronem Akcji Katolickiej w Polsce. Na konkurs napłynęło 162 prace. Były to prace plastyczne w formacie A3 i prace literackie nawiązujące do zaproponowanego tematu.

W kategorii literackiej zgłoszono 20 prac. Jury oceniło ich wartość, biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, zawartość merytoryczną, styl wypowiedzi, poprawność językową, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, kompozycję i stronę graficzną oraz oryginalność. Po zapoznaniu się z treścią wszystkich prac jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

II grupa Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej (7 prac)

I miejsce - Gabriela Kmiećuczennica klasy V z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej za najlepszy sposób przedstawienia tematu i widoczną samodzielność jego prezentacji.

 W kategorii plastycznej Komisja Konkursowa oceniała 142 nadesłane prace, biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, samodzielność, pomysłowość, technikę wykonania, estetykę oraz inne walory artystyczne, np. praca komputerowa, forma makiety lub obrazu.

Wyniki są następujące:

I grupa Uczniowie szkoły podstawowej – klasy 0 - III

I miejsce (ex aequo) - Daria Nowakuczennica klasy I z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej.

II grupa Uczniowie szkoły podstawowej – klasy IV - VIII

I miejsce (ex aequo) – Nataniel Doś - uczeń klasy IV ze Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej.

 Laureaci zostali nagrodzeni pięknymi dyplomami, upominkami książkowymi i innymi ciekawymi gadżetami, które odebrali w Tarnowie w auli Jana Pawła II koło katedry w uroczystość Chrystusa Króla, czyli w niedzielę, 25 listopada. Z radością i dumą przyglądały się temu: Radna P. Kazimiera Wąż i P. Irena Klich, organizator konkursu na terenie szkoły. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Oprac. Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.04 21,950,304 unikalnych wizyt