24 Kwiecień 2018 16:20
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

III miejsce w powiatowym konkursie literackim dla Michała Białkowskiego
III miejsce w powiatowym konkursie literackim dla Michała Białkowskiego

W odpowiedzi na zaproszenie organizatorów XVI Dnia Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom przeciwko Ludzkości „Nie masz już w Polsce żydowskich miasteczek” uczniowie klasy VI przystąpili do powiatowego konkursu literackiego.

Jego tematem były ślady Holocaustu w naszej miejscowości oraz co pozostało w lokalnej pamięci o prześladowaniach Żydów  w czasie II wojny światowej. Forma pracy była dowolna. Uczestnicy połączyli treść konkursu z opracowywanym materiał na lekcjach historii i przygotowali sześć prac:

Jeden warty 500 głów – Kamil Wybraniec

Holocaust w Dąbrowie Tarnowskiej – Wiktor Wybraniec

Wspomnienia pradziadka – Michał Białkowski

Wywiad z moim dziadkiem na temat Zagłady Żydów na terenie Powiatu Dąbrowa Tarnowska – Justyna Maziarz

Wspomnienia mojej babci z II wojny światowej – Hubert Świerczek

Dąbrowa Tarnowska to miejsce holocaustu w lokalnej pamięci – Julia Czerwińska

Praca Michała Białkowskiego zajęła w konkursie III miejsce. Uroczyste odebranie dyplomu i nagrody odbyło się 12 kwietnia  podczas Powiatowych Obchodów XVI Dnia Pamięci o Holocauście w Dąbrowie Tarnowskiej. Organizatorami konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Dąbrowski Dom Kultury.

Patronat nad konkursem objęli Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

Uczniów do konkursu przygotował p. Dariusz Węglowski.

Wszystkim uczniom gratulujemy!

"Taki duży, taki mały może zdrowym być..."
"Taki duży, taki mały może zdrowym być..."

12 kwietnia br. w naszej szkole głośno rozbrzmiewały piosenki zachęcające wszystkich do zdrowego stylu życia. A wszystko za sprawą zorganizowanego w tym dniu Szkolnego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, w ramach realizowanego projektu Szkoły Promującej Zdrowie: „Bądź Zdrów”. Każdą klasę reprezentował jeden uczestnik – solista. Imprezę otworzył pan dyrektor Dariusz Węglowski. Przypomniał wszystkim założenia realizowanego w naszej szkole przedsięwzięcia mającego na celu dołączenie naszej placówki do grona szkół posiadających certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Życzył również wszystkim uczestnikom sukcesu, a publiczności dobrej zabawy. Jury w składzie: ks. Stanisław Bieleń, p. Katarzyna Świerzb oraz p. Grażyna Kruk – koordynator projektu oceniało nie tylko dobór repertuaru, czyli zgodność tematyki piosenki z charakterem konkursu, ale także staranność („czystość”) wykonania, ruch sceniczny oraz ogólne wrażenie artystyczne. Uczestnicy śpiewali według wylosowanej wcześniej kolejności.

W kategorii klas I – III pierwsze miejsce wyśpiewała uczennica klasy III Agnieszka Kmieć, która na melodię znanego przeboju „Hallelujah” uświadomiła wszystkim, jak ważny jest zdrowy tryb życia. Należy nadmienić, iż autorem tekstu jest jej mama – p. Katarzyna Kmieć.

Drugie miejsce wywalczyła uczennica klasy II Julia Wojtas, która w piosence „Ruch, ruch, ruch” zachęcała do aktywnego stylu życia.

Trzecie miejsce w tej kategorii wiekowej zdobyła reprezentująca klasę I Paulina Chudy za piosenkę  „Taki duży, taki mały może zdrowym być”.

W kategorii klas IV – VII zwyciężył uczeń klasy IV Kacper Kogut za wykonanie wesołej, skocznej „Piosenki o zdrowym odżywianiu”, której refren: „Hej, ha, raz i dwa, witaminy wolę ja. Hej, ha, dwa i trzy, wolisz je i ty” śpiewała też i publiczność zachęcona przez wykonawcę..

Za piosenkę na melodię  zespołu ABBA pt. „S.O.S” uczennica klasy VII Natalia Wojtas zdobyła drugie miejsce. Ostrzegała w niej przed skutkami niekontrolowanego odchudzania się, śpiewając w refrenie: „Gdy odchudzam się, to organizm woła S.O.S”.

Trzecie miejsce wyśpiewała przedstawicielka klasy V Marlena Maziarz, przekazując w piosence na melodię „Więc chodź, pomaluj mój świat” przesłanie: „Więc dbaj o siebie, dbaj, bo zdrowie masz tylko jedno”.

Uczennica klasy VI Natalia Kijak otrzymała wyróżnienie za piosenkę „Zdrowie jest tak bardzo blisko” zaśpiewaną na melodię „Barcelony” zespołu Pectus.

Wszystkie piosenki wykonane zostały na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczyła atmosfera panująca na widowni towarzysząca wykonaniom  wszystkich utworów.

O dyplomy i nagrody zadbali: p. dyrektor Dariusz Węglowski, p. Grażyna Kruk oraz p. Waldemar Szlosek - organizator konkursu wraz z p. Mirelą Kiełbasa, która prowadziła imprezę.

Opracowanie: Waldemar Szlosek

III miejsca w Konkursie Tańca
III miejsca w Konkursie Tańca

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w rywalizacji związanej z obchodami XVI Dnia Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom przeciwko Ludzkości „Nie masz już w Polsce żydowskich miasteczek”.

Dąbrowski Dzień Pamięci zorganizował  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej we współpracy z  Dąbrowskim  Domem Kultury dla uczczenia ofiar Holocaustu.

Konkurs obejmował rywalizację w trzech kategoriach artystycznych: recytacji, tańca i śpiewu oraz literackiej - „Ślady Holocaustu w mojej miejscowości”.

Nasza szkołę reprezentowały:

Joanna Foszcz , Natalia Wojtas, Kinga Wybraniec, Anna Guzik - zdobywczynie III miejsca w Konkursie Tańca.

Wiktoria Wątroba - Konkurs Recytatorski

Natalia Wojtas i Gabriela Kmieć - Konkurs Wokalny

Joanna Foszcz - Konkurs Literacki

Wszystkim uczestniczkom konkursu gratulujemy!

Opracowanie: Iwona Tańska

Spotkanie z dietetykiem
Spotkanie z dietetykiem

W każdym miesiącu w naszej szkole podejmowane są działania promujące zdrowie.

11 kwietnia odbyło się spotkanie z panią dietetyk Zuzanną Zygadło i asystent panią Weroniką Januś z Centrum Dietetycznego Naturhause z Dąbrowy Tarnowskiej.

Pani dietetyk przygotowała prelekcję na temat zasad zdrowego odżywiania. Zapoznała uczniów z pracą dietetyka.

Pokaz multimedialny rozpoczęła od omówienia piramidy żywieniowej. Przypomniała uczniom o najważniejszym posiłku jakim jest drugie śniadanie oraz o znaczeniu wody w życiu człowieka. Zapoznała ze zdrowymi zamiennikami słodyczy i fast-foodów oraz uświadomiła zebranym ile kostek cukru jest w różnych produktach. Uczniowie dowiedzieli się również o znaczeniu witamin i składników mineralnych dla zdrowia człowieka.

Na zakończenie uczniowie wspólnie uzupełnili piramidę żywieniową.

Wszyscy otrzymali zakładki i plany lekcji ozdobione warzywami i owocami.

Opracowanie: Grażyna Kruk

22 marca - Dzień wody
22 marca - Dzień wody

22 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wody w ramach projektu „Bądź zdrów”- Szkoła Promująca Zdrowie. 

Cała społeczność szkoły obejrzała prezentację multimedialną wykonaną przez uczniów klasy VI z której dowiedziała się skąd się wzięła woda na naszej planecie, dlaczego jest ona tak ważna dla człowieka  i co robić, aby jej zasoby nie wyczerpały się w najbliższej przyszłości. Ponadto uczniowie przypomnieli sobie jak krąży woda w przyrodzie oglądając doświadczenie chemiczne „cykl hydrologiczny” wykonane przez nauczycielkę chemii  p. Ewę Kijowską.

Na zakończenie naszego projektu porównaliśmy słodki napój z czystą wodą.  Oczywiście wygrała woda. Zawsze pamiętajmy o tym że: „Wszystkie istoty ciągną do wody i wokół niej organizują swoje życie. Podobnie ludzkość. Sercem każdej społeczności jest woda: wielka jak morze albo mała jak źródełko”.

Opracowanie: Ewa Kijowska

Spotkanie z higienistką szkolną
Spotkanie z higienistką szkolną

,,Niech twoje pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem"

Hipokrates

Nasza szkoła podejmuje szereg działań mających na celu wspomaganie rozwoju każdego ucznia, stosownie do jego potrzeb i możliwości.

Ważnym elementem tych działań jest wychowanie prozdrowotne, któremu w tym roku szkolnym poświęcamy wiele uwagi w ramach projektu Szkoły Promujacej Zdrowie.

Higienistka szkolna pani Dorota Bystrowska poprowadzila zajęcia dla klas I-VII na temat właściwego odżywiania.

W trakcie pogadanki uczniowie oglądali prezentację multimedialną, rozwiązywali krzyżówki i rebusy. Zajęcia odbywały się w miłej i radosnej atmosferze, co umożliwiło zapamiętanie niekiedy trudnych problemów związanych ze zdrowym żywieniem. Pani higienistka podsumowała, że odżywianie jest czynnikiem mającym ogromny wpływ na organizm człowieka, gwarantuje utrzymanie dobrego samopoczucia i zdrowia.

Nie ma nic ważniejszego niż nasze zdrowie.

Opracowanie: Grażyna Kruk

PLENEROWA DROGA KRZYŻOWA
PLENEROWA DROGA KRZYŻOWA

W wielu parafiach naszej diecezji w wielkopostne piątkowe wieczory odbywały się nabożeństwa drogi krzyżowej w plenerze. W parafii Nieczajna taką formę nabożeństwa zainicjowała i kontynuuje Akcja Katolicka. Nie zważając na deszczową pogodę i chłód, licznie zgromadzeni uczestnicy nabożeństwa przeszli 7 kwietnia trasę 14 stacji. Rozważania dotyczyły małżeństwa i rodziny, a do ich odczytania zaproszono dzieci szkolne, scholę, liturgiczną służbę ołtarza, młodzież gimnazjalną, członków Rady Parafialnej i Akcji. Obrazy umieszczone na krzyżach stacyjnych wykonały dzieci ze szkoły podstawowej podczas katechezy. Zakończenie drogi nastąpiło na placu kościelnym przy krzyżu, pod którym zostały złożone niesione znicze. Już w świątyni modlono się koronką do Bożego Miłosierdzia i odśpiewano apel jasnogórski.

Plenerowa droga krzyżowa gromadzi co roku coraz więcej parafian. To znak dla członków Akcji, że wspólnota parafialna potrzebuje i takiej formy modlitwy.

Opracowanie: Irena Klich

Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.03 13,982,335 unikalnych wizyt