19 Marzec 2019 17:45
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Kalendarz 2017/2018

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Świąteczne Kartki Dobroczynne Stowarzyszenia SURSUM CORDA
Świąteczne Kartki Dobroczynne Stowarzyszenia SURSUM CORDA

W tym tygodniu -  na długich przerwach - będzie można nabyć - Świąteczne Kartki Dobroczynne Stowarzyszenia SURSUM CORDA.

Koszt kartki i koperty  to  jedyne 2 zł.

Kartki będą także w sprzedaży podczas spotkania z Rodzicami we wtorek 21. 03 -o czym prosimy poinformować wszystkich rodziców.

Kampanię charytatywną koordynuje biblioteka szkolna we współpracy z uczennicami Szkolnego Klubu Wolontariatu /Natalia Kijak i Julia Czerwińska/.

Joanna Foszcz finalistką regionalnego Konkursu Czytelniczego Czytam, znam, rozumiem
Joanna Foszcz finalistką regionalnego Konkursu Czytelniczego Czytam, znam, rozumiem

6 marca bieżącego roku W PWSZ w Tarnowie odbył się finał pierwszej edycji regionalnego Konkursu Czytelniczego Czytam, znam, rozumiem dla uczniów z klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich dotychczasowych gimnazjów, nad którym patronat honorowy objął Małopolski Kurator Oświaty. Miał on formę eliminacji ustnych, a uczestnicy musieli się wykazać umiejętnością tworzenia wypowiedzi argumentacyjnej.

Konkurs miał zasięg regionalny – objął cztery powiaty: tarnowski, brzeski, bocheński i dąbrowski.

Organizatorem konkursu było Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział
w Tarnowie
wraz z instytucjami współpracującymi: Zakładem Filologii Polskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Tarnowie oraz Miejską Biblioteką Publiczną im. J. Słowackiego w Tarnowie.

Do ostatniego etapu komisja konkursowa zakwalifikowała 38 uczestników, wśród których znalazła się uczennica klasy VIII – Joanna Foszcz.

Obecna, pierwsza edycja Konkursu  została poświęcona wybranym utworom Adama Mickiewicza, którego 220. rocznica urodzin przypada w bieżącym roku szkolnym. To właśnie świetna znajomość takich utworów jak Pan Tadeusz, Dziady cz. II, wybrane ballady oraz Reduta Ordona pozwoliły Joannie Foszcz dojść do finału.

Organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na twórczość  Narodowego Wieszcza w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs miał za zadanie zachęcić uczniów do lektury tekstów Adama Mickiewicza, stanowiących niezbywalną część polskiego dziedzictwa narodowego.

Droga do finału nie była łatwa. W etapie szkolnym tego konkursu uczestniczyło ok. 400 uczniów
z 80 szkół, zaś do drugiego etapu na szczeblu rejonowym zakwalifikowało się 120 uczniów z 60 szkół.

Serdecznie gratulujemy Asi, która była w finale konkursu jedyną reprezentantką naszej gminy.

Życzymy dalszych sukcesów w konkursach z języka polskiego!

Do konkursu Joannę przygotowała pani Iwona Tańska.

Kamil Wybraniec finalistą IV Ogólnopolskiego Konkursu "Kodować każdy może"
Kamil Wybraniec  finalistą  IV Ogólnopolskiego Konkursu "Kodować każdy może"

 Kamil Wybraniec z klasy VII, zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego konkursu z zakresu kodowania w języku Scratch.

Uczeń miał za zadanie wykonać grę edukacyjną - tematycznie związaną z geografią Polski. Jury oceniało prace uwzględniając: grafikę, dźwięk, zróżnicowanie, estetykę oraz odporność na błędy.

Praca Kamila „Rzeki Polski” okazała się na tyle dobra, iż znalazł się on wśród finalistów konkursu.  

2 marca miłośnicy kodowania z całej Polski spotkali się na  Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, gdzie odbył się finał konkursu.

Kamil był jedynym reprezentantem południowej Polski w tych rozgrywkach.

Uczestnicy  najpierw w zaciszu pracowni komputerowej zmagali się z indywidualnymi  zadaniami programistycznymi w środowisku Scratch następnie,  w losowo wybranych zespołach, wykonywali zadania grupowo.

Konkurs oceniany był przez pracowników Wydziału Informatyki ZUT. O jego randze świadczy również  patronat  Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Szczecina.

Gratulujemy Kamilowi pracowitości  i wytrwałości, bo pracować nad skryptem  do konkursu kilka tygodni to dużo, ale  pojechać na finał konkursu na drugi koniec kraju to już świadczy o godnych naśladowania ambicjach naszego młodego programisty!

Opracowanie: Anna Wolak

W ŚWIECIE ILUZJI i AKROBACJI
W ŚWIECIE ILUZJI i AKROBACJI

W piątkowy ranek, 22 lutego, wszyscy uczniowie, a szczególnie ci najmłodsi, niecierpliwie czekali na godzinę 8.00. Wtedy bowiem, wspólnie z przedszkolakami, mieli możliwość obejrzenia bardzo ciekawego i barwnego przestawienia cyrkowego.

W trakcie występu dzieci podziwiały żonglerkę, iluzję i akrobacje. Zachwyt budziła ekwilibrystyka na monocyklu. Jednak największą atrakcją było spotkanie z wężem boa. Najodważniejsi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję wziąć węża na szyję, a pozostali - dotknąć i „pogłaskać” to piękne, egzotyczne zwierzę. Rozśmieszaniem publiczności zajął się zabawny klown.

Po występie artyści otrzymali od wszystkich widzów gromkie brawa. Na koniec uczniowie zakupili różne „pamiątki”: nosy klowna, balonowe pieski i miecze. I po do końca dnia po korytarzu podczas przerw spacerowały przyszłe sławy cyrkowe w czerwonych nosach.                                      

Oprac. Irena Klich

Naukowa opowieść o powietrzu Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon
Naukowa opowieść o powietrzu Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon

21  lutego uczniowie klasy VI i VII obejrzeli ekspozycję Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon.

Ta wyjątkowa pod  wieloma względami wystawa mieściła się w naczepie, która na własnych kołach przyjechała do Dąbrowy Tarnowskiej.

To nie był standardowy pojazd. Jego ściany rozsuwały się, by pomieścić szkolną klasę. Do dyspozycji odwiedzających były m.in. okulary rozszerzonej rzeczywistości, mapa zapachów, animacje, powietrzne gry, możliwość zrobienia sobie pamiątkowego selfie.

Bardziej skomplikowane tematy wyjaśniali animatorzy.

Treningi piłki nożnej i zajęcia szachowe-terminy!
Treningi piłki nożnej i zajęcia szachowe-terminy!

Uwaga ważne terminy!

Treningi piłki nożnej dla uczniów klas I – V odbywać będą się w każdy czwartek od godziny 1230 do 1430 (120 min) sala gimnastyczna - trener pan Damian Liro.

Zajęcia gry w szachy prowadzone są w każdy wtorek od godziny 1325 (45 min) świetlica szkolna – Stowarzyszenie Szachowe „Szach-Mat” (Gminna Liga Szachowa o puchar Burmistrza w Dąbrowie Tarnowskiej).

Warsztaty doświadczalne "Z Fizyką za Pan Brat"
Warsztaty doświadczalne "Z Fizyką za Pan Brat"

12 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach doświadczalnych „Z Fizyką za Pan Brat”, mających na celu przybliżyć poznanie świata który nas otacza. Tematem zajęć było ciśnienie i jego wpływ na życie codzienne.

Głównym celem  prowadzenie tego typu zajęć w szkole  jest rozbudzenie w dzieciach zaciekawienia danym tematem i obudzenie  chęci poznania otaczającej nas przyrody. Uczniowie brali czynny udział w przeprowadzonych doświadczeniach. Wykazywali bardzo duże zainteresowanie przedstawianym tematem, co motywuje nas do dalszych działań w zakresie edukacji uczniów.

Opracowanie: Anna Wolak

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.04 24,303,189 unikalnych wizyt