17 Listopad 2019 03:30
BIP
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

"Mała Książka – Wielki Człowiek"
 "Mała Książka – Wielki Człowiek"

W ramach akcji  „Mała Książka – Wielki Człowiek” wszyscy uczniowie klasy I otrzymali   Celem kampanii zainaugurowanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Pierwszoklasiści otrzymali wyprawkę czytelniczą. Składają się na nią: książka „Pierwsze czytanki dla…” zawierająca teksty prozatorskie i poetyckie klasycznych i współczesnych polskich autorów w opracowaniu graficznym mistrza polskiej ilustracji Józefa Wilkonia oraz broszura informacyjna dla rodziców podkreślająca ważną rolę czytania w życiu dziecka.

Po inne nowości czytelnicze zapraszamy do biblioteki szkolnej!


UCZYMY SIĘ PŁYWAĆ
UCZYMY SIĘ PŁYWAĆ

W tym roku szkolnym dzieci z klas I – III kontynuują wyjazdy na krytą pływalnię połączone z nauką pływania po kierunkiem ratowników. W zajęciach, które odbywają się co dwa tygodnie, uczestniczą dwie grupy: jedna początkująca, druga już zaawansowana. Lekcje kończą się zabawami w wodzie i zjazdami na wodnej zjeżdżalni. Opiekę nad uczniami sprawują wychowawczynie: p. Irena Klich, p. Grażyna Kruk i p. Roksana Kaczówka, wspomagane przez Rodziców.

Opracowała Irena Klich

Już w poniedziałek Wieczornica Niepodległościowa
Już w poniedziałek Wieczornica Niepodległościowa

11 listopada o godzinie 17:00 w Domu Ludowym w Nieczajnie Górnej odbędzie się okolicznościowa Wieczornica Niepodległościowa.

Zaprezentują się na niej nasi uczniowie z programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Iwony Tańskiej.

Zaraz po nas wystąpi Zespół Nieczajnianie z prezentacją swojego dorobku.

Nieodłącznym punktem spotkania będzie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz poczęstunek potraw regionalnych.

Organizatorem uroczystości jest Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Nieczajna z panią prezes Ewą Panek na czele.

Serdecznie zapraszamy w imieniu  naszym i Koła Gospodyń Wsi Nieczajna!

Święto Niepodległości z ciekawą książką
Święto Niepodległości z ciekawą książką

Przed nami kilka wolnych dni – weekend  oraz narodowe święto odzyskania Niepodległości – 11 listopada.

Warto skorzystać z zasobów szkolnej biblioteki i pożyczyć książkę na te wolne dni.

A w naszej małej książnicy znowu nowości, dzięki współpracy szkoły z Sołectwem Wsi Nieczajna Górna.

Tym razem to pozycje takich autorów jak Agnieszka Frączek, Joanna Papuzińska, Łukasz Wierzbicki, Andrzej Maleszka, Wojciech Cesarz, Katarzyna Rych oraz wiele innych.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki!

Wciąż żywa w naszych sercach
Wciąż żywa w naszych sercach

Od 9 lat nauczyciele naszej szkoły wraz z uczniami otaczają opieką miejsce spoczynku byłej kierowniczki szkoły śp. Stefanii Szczygieł. Ta zasłużona nauczycielka i mieszkanka  zapisała się pięknymi czynami w naszej pamięci. Starsi mieszkańcy wspominają szczególnie jej odwagę z czasów II wojny światowej, kiedy to dzięki trafnej ocenie  sytuacji oraz trzeźwości umysłu, potrafiła właściwie pokierować mieszkańcami i pomagała przetrwać ten trudny czas. Zawsze służyła radą i wsparciem. Była oddana swojemu powołaniu i z wielkim zaangażowaniem działała dla dobra wspólnego. Nie zważając na zagrożenie organizowała tajne nauczanie dla dzieci.

Jest pochowana na cmentarzu parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej. Z biegiem lat jej pomnik uległ zniszczeniu, dlatego też zrodził się pomysł ufundowania nowego nagrobka - jako wotum wdzięczności dla Pani Stefanii od mieszkańców Nieczajny.

Dzięki przychylności księdza proboszcza Stanisława  Bielenia nauczyciele wspólnie z uczniami kwestowali przed bramami kościoła przez dwie niedziele. 29 września i 6 października panie -  Bernadeta Pabian, Irena Klich, Roksana  Kaczówka oraz pan Waldemar Szlosek wraz z młodzieżą klasy 7 – Karoliną Szkotak, Nikolą Partyńska,  Martyną Początek, Marleną Maziarz, Gabrielą Kmieć, Kingą Nowak, Julią Białkowską, Patrycją Siewierską, Urszulą Zawadą, Konradem Sadko, Krystianem Bąbą  i Patrykiem Bąbą wzięli udział w zbiórce datków na nowy pomnik.

Zebrano 2810 zł, za które ufundowano marmurowy nagrobek.

Organizatorzy akcji pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli tą inicjatywę i tym samym przyczynili się do godnego uczczenia tej niezwykłej postać z przeszłości naszej miejscowości.

W tym tygodniu, w związku z listopadowy świętem, czasem zadumy i refleksji oraz pamięci o zmarłych, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem sztandaru odwiedzili cmentarz w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie na grobie śp. Stefanii Szczygieł zapalili znicze, położyli kwiaty i pomodlili się za duszę zmarłej.

Opracowanie: Bernadeta Pabian i Iwona Tańska

BohaterOn w naszej szkole
BohaterOn w naszej szkole

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie BOHATERON – włącz historię!. Dzięki niemu mogli poznać nie tylko historię Powstania Warszawskiego, ale również, przez formułę tej ogólnopolskiej akcji, osobiście wyrazić swój podziw i szacunek dla Powstańców Warszawskich, pisząc do nich osobiste życzenia i podziękowania za trud, ofiarność oraz odwagę w walce o wolną Ojczyznę.

BOHATERON - włącz historię! to kampania upamiętniająca uczestników Powstania Warszawskiego oraz promująca historię Polski XX wieku. Prowadzona od 2016 roku akcja, bazując na indywidualnych historiach uczestników walk o stolicę, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.

Akcję organizuje Fundacja Rosa wspólnie z Fundacją Sensoria, a ich działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

W naszej szkole każdy uczeń najpierw na lekcjach historii, języka polskiego oraz godzinach wychowawczych zapoznał się z genezą, przebiegiem oraz tragicznymi skutkami Powstania Warszawskiego. Następnie wychowawcy wraz z podopiecznymi wybrali – spośród  kilkuset biogramów zamieszczonych na stronie internetowej fundacji,  „swojego” powstańca.

Uczniowie poznawali bohaterów walk z 44 roku poprzez czytanie biogramów umieszczonych na stronie organizatorów akcji. Dowiadywali się, jaką rolę odegrali w Powstaniu, jak wspominają Warszawę i Polskę z okresu II wojny światowej, jakie są ich osobiste historie.

Następnie z pomocą wychowawców napisano podziękowania i życzenia, w co nasza młodzież włożyła wiele serca. Kartki wykonywano na lekcjach plastyki i techniki, a także w domach.

W akcji BOHATERON - włącz historię! wzięły udział wszystkie klasy. Przygotowano 98 kartek.

Poszczególne klasy wykonały kartki dla następujących Powstańców Warszawskich:

Klasa I dla   Eugenii Adamiak - 9 kartek

Klasa II dla Alicji Zdanoowicz p. "Grażyna" - 9 kartek

Klasa III dla Barbary Vertun-Baranowskiej p. "Inka" - 10 kartek

Klasa IV dla Feliksa Jeziorka p. "Felek" - 12 kartek

Klasa V dla Andrzeja Wacława Korczaka-Braneckiego p. ”Biały Bóbr ” - 17 kartek

Klasa VI dla prof. Leszka Kosińskiego p.Orzeł" - 13 kartek

Klasa VII dla Ewy Berberyusz p. "Pietrek" - 18 kartek

Klasa VIII dla Krystyny Stefani Batyckiej p. "Chinka" - 10 kartek

 

Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.

Opracowanie: Iwona Tańska

Gminny Turniej Gier Planszowych
Gminny Turniej Gier Planszowych

30 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się Gminny Turniej Gier Planszowych zorganizowany przez dąbrowską „dwójkę” i Stowarzyszenie Akademia Szans.

Naszą szkołę w tych rozgrywkach reprezentowali uczniowie klasy VI - Klaudia Czerwińska i Szczepan Wybraniec, którzy okazali się najlepsi w eliminacjach szkolnych. Gra „W obronie Lwowa” wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły. Przez ostatnie dwa tygodnie na przerwach i po lekcjach, a także w domach młodzi stratedzy oddawali się wzajemnej rywalizacji, ćwicząc umiejętność przewidywania, budowania i planowania działań.

Dzisiejszy turniej dostarczył nam wielu wrażeń, ponieważ nasza uczennica – Klaudia Czerwińska znalazła się w ścisłej czołówce i ostatecznie po rozgrywkach finałowych uplasowała się na III medalowym miejscu, ulegając jedynie graczom ze Szkoły Podstawowej ze Smęgorzowa.  Należy podkreślić, że Klaudia była jedyną dziewczynką wśród dwunastu graczy z sześciu gminnych szkół.

Serdecznie gratulujemy!

Opracowanie: Iwona Tańska

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.05 29,150,434 unikalnych wizyt