24 Lipiec 2021 10:56
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Zakończenie roku szkolnego 2020/21
Zakończenie roku szkolnego 2020/21

Uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szklonego 2020/21 rozpoczął dyrektor szkoły – pan Dariusz Węglowski.

Po powitaniu wszystkich obecnych pan dyrektor podsumował kończący się rok szkolny. Docenił trud uczniów, zaangażowanie rodziców i nauczycieli.  

Podkreślił, że był to rok niełatwy, gdyż w większości był to czas nauki zadanej. Jednak osiągniecia uczniów świadczą, że był to okres dobrze wykorzystany.

Wyraził słowa uznania za zaangażowanie na rzecz szkoły, wręczając podziękowanie pani Agacie Machaj - Przewodniczącej Rady Rodziców.

Ósmoklasistom życzył  trafnych i dobrych decyzji, by nadal byli pełni motywacji do działania i entuzjazmu. Wyraził przekonanie, że będą godnie reprezentować szkołę.

W dalszej części głos zabrał pan Krzysztof Kaczmarski Burmistrz  Dąbrowy Tarnowskiej, który omówił najważniejsze zadania z zakresu oświaty w gminie. Podziękował wszystkim za aktywny udział w podnoszeniu wyzwań jaki niosła ze sobą nauka na odległość. Burmistrz wręczył także panu Dariuszowi Węglowskiemu dokument powierzający stanowisko dyrektora szkoły na kolejne pięć lat. 

W imieniu rodziców głos zabrała pani Agata Machaj przekazując na ręce dyrektora szkoły życzenia spokojnych wakacji.  

W części artystycznej uczniowie klasy ósmej przedstawili program, przygotowany z wychowawcą - panią Bernadetą Pabian. Absolwenci skierowali wiele ciepłych słów, dziękując rodzicom za trud wychowania, nauczycielom za przekazaną wiedzę i ciekawość świata, a panu dyrektorowi za szkołę, w której czuli się bezpieczni i doceniani.

Na koniec uroczystości dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe uczniom klas I - VIII, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz mieli stuprocentową frekwencję.

Rodzice otrzymali podziękowania i listy gratulacyjne.

Uczniem roku szkolnego 2020/21 została – Gabriela Kmieć.

Program "Gaz - system dla edukacji"
Program "Gaz - system dla edukacji"

W ramach programu ,,Gaz – system dla edukacji’’ nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 1000 złotych. Za pozyskane środki zakupiono pomoce dydaktyczne,  które będą służyć realizacji zajęć z pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

Pomoce dydaktyczne wykorzystają w pracy psycholog, pedagog, terapeuta oraz wychowawcy, którzy będą udzielać pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom, zmagającymi się z problemami wynikającymi z konieczności nauki w systemie zdalnym lub hybrydowym (izolacja, odosobnienie, problemy z nauką).

Bezpiecznie na wsi: od 30 lat wypadkom z KRUS zapobiegamy
Bezpiecznie na wsi: od 30 lat wypadkom z KRUS zapobiegamy

Pod takim hasłem odbył się tegoroczny, już jedenasty, ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego.

Tegoroczne hasło konkursowe jedenastej edycji, cieszącego się rokrocznie dużym zainteresowaniem dzieci, nawiązuje do 30-letniej działalności prewencyjnej KRUS i związane jest z jubileuszem, który Kasa obchodzi w tym roku. Ponieważ oferta edukacyjna KRUS od początku działania instytucji kierowana jest również do najmłodszych mieszkańców wsi, organizacja Konkursu pozwala sprawdzić ich wiedzę o bezpieczeństwie pracy i zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwach rolnych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice ilustrującej hasło konkursowe.

Tematyka konkursy spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Wzięło w nim udział 40 „artystów” – 14 z klas I – III i 26 z klas IV – VIII.
Na konkurs powiatowy wpłynęło 542 prace ze szkół powiatu dąbrowskiego, z czego aż trzy prace uczniów naszej szkoły zyskało u Komisji uznanie i zostało nagrodzone. Wśród  nagrodzonych uczniów są:

I miejsce – Dominik Wojtas kl. 5

III miejsce – Samuel Warzecha kl. 3

III miejsce – Emilia Wątroba kl. 7

Wyróżnienie – Anna Taraska kl. 1

Wszystkie prace konkursowe zostały nagrodzone pięknymi nagrodami i dyplomami, które uczniowie otrzymali na zakończenie roku szkolnego.

Dominik Wojtas swoją nagrodę odebrał w Krakowie, podczas Gali Wojewódzkiej. W tym doniosłym wydarzeniu uczestniczyła jego mama p. Aneta Wojtas. Jego praca została także wyróżniona w Małopolsce. Otrzymał bardzo atrakcyjne nagrody m.in. zegarek, hulajnogę, plecak i wiele ciekawych gadżetów oraz miał możliwość zwiedzenia Muzeum Lotnictwa, którym był zafascynowany.

Koordynatorem tego konkursu w szkole była p. Bernadeta Pabian.

Gratulujemy Dominikowi i wszystkim nagrodzonym oraz życzymy kolejnych sukcesów w następnym roku szkolnym.

Opracowanie: Bernadeta Pabian 

Podsumowanie konkursu fotograficznego
Podsumowanie konkursu fotograficznego

Uczniowie naszej szkoły - w czasie wiosennych spacerów, fotografowali najbliższą okolicę oraz okazy tutejszych roślin i zwierząt.

Zdjęcia wysłane przez młodych fotografów wzięły udział w konkursie zorganizowanym na terenie szkoły pt. „Bo gdzie jest tak pięknie jak w małej wsi za Dąbrową”.

Jury w składzie: Bernadeta Pabian, Maria Opiła i Renata Błasiak dokonało oceny nadesłanych prac.

I miejsce: Mateusz Wójcik

II miejsce: Kamila Wąż

Dwa III miejsca: Martyna Guzik i Wiktor Kot

Wyróżnienia:

Nikola Szlosek ,Nadia Nowak, Martyna Początek, Roksana Puła ,Justyna Foszcz, Patrycja Siewierska.

Gratulujemy!

Opracowanie: Renata Błasiak

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji: https://drive.google.com/file/d/1hsHP8WC9ERXwBJ8QYSdLASNUZXTLe9GC/view

"Cztery żywioły w lasach"
"Cztery żywioły w lasach"

Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym "Cztery żywioły w lasach", który został zorganizowany przez Instytut Badawczy Leśnictwa.

Głównym celem Konkursu jest promocja i popularyzacja wiedzy nt. przyczyn oraz skutków klęsk żywiołowych spowodowanych przez czynniki biotyczne i abiotyczne w polskich lasach, jak również pogłębianie wiedzy na temat działań podejmowanych przez leśników w celu zachowania trwałości i ciągłości lasów w Polsce, mających na celu zapobieganie i ograniczenie skutków tych klęsk.

Z naszej szkoły prace wykonali:

Anna Taraska (kl. I), Artur Michalczyk (kl. II), Zofia Nowak (kl. II), Ewa Pikul (kl. II), Julia Wybraniec (kl. II) I Samuel Warzecha (kl. III).

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 25 czerwca.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów.

Opracowanie: Roksana Kaczówka

Wyniki konkursu "Piękno świata odbiciem Boga"
Wyniki konkursu "Piękno świata odbiciem Boga"

Miło nam poinformować, że trzy uczennice naszej szkoły zdobyły czołowe miejsca w konkursie plastycznym pod hasłem "Piękno świata odbiciem Boga", który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim. Jury oceniało nadesłane prace w następujących kategoriach: zgodność z tematem, walory artystyczne, oryginalność, technikę i estetykę oraz samodzielność wykonania. Z naszej szkoły nagrodzone zostały:

Anna Taraska (klasa I) - I miejsce ex aequo z Zuzanną Banią, 

Julia Szwajkosz (klasa II) i Maja Żelazny (klasa III) ex aequo z Edytą Toczek - II miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym artystkom!

Opracowanie: Roksana Kaczówka

Karta rowerowa
Karta rowerowa

15 czerwca uczniowie klas 4 i 5 przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Egzamin przeprowadzili policjanci z Referatu Ruchu Drogowego KPP w Dąbrowie Tarnowskiej - sierż. szt. Piotr Niemstak oraz st. sierż. Jan Zięba. Aby otrzymać upragnioną kartę rowerową należało zdać egzamin teoretyczny i praktyczny z przepisów ruchu drogowego.

Egzamin zawierał pytania z wiadomości teoretycznych dotyczących przepisów ruchu drogowego, obsługi technicznej roweru, pomocy przedlekarskiej i umiejętności praktycznych z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego.

Z przepisami ruchu drogowego uczniowie zapoznawali się na lekcjach techniki pod kierunkiem pani Bernadety Pabian, a umiejętności praktyczne, z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego, ćwiczyli podczas zajęć wychowania fizycznego pod kierunkiem pani Renaty Sojki i pana Roberta Pacześniowskiego.

Najlepszą wiedzą wykazał się uczeń klasy 4 – Adam Ciąbor, który bezbłędnie napisał test teoretyczny, dotyczący przepisów ruchu drogowego.

Wszyscy uczniowie wspaniale zaliczyli test praktyczny, pokonując bezbłędnie tor przeszkód profesjonalnie przygotowany przez pana Roberta Pacześniowskiego.

Wszystkim uczniom gratulujemy pozytywnie zdanego egzaminu i życzymy bezpiecznej jazdy rowerem.

Opracowała: Bernadeta Pabian

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.05 34,477,122 unikalnych wizyt