Nasza kolęda w hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej
Dodane przez admin dnia 10/02/2020 00:00

 24.01.2020r. w Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej Świętego Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej zabrzmiały dzwięki kolęd. Wszystko to za sprawą uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu i chórku szkolnego, którzy postanowili sprawić podopiecznym tego ośrodka miłą niespodziankę.

Jako pierwszy wystąpił zespół kolędniczy z turoniem, żydem, diabłem, śmiercią, królem Herodem, aniołami i pastuszkami. Wesoły program przeplatamy był  serdecznymi życzeniami  oraz tradycyjnymi  polskimi kolędami. Przygotowali go uczniowie klasy ósmej wraz z opiekunem panią Renatą Sojka.

Następnie wiązankę najpiękniejszych kolęd i pastorałek śpiewały dziewczęta z chórku szkolnego, prowadzonego przez muzyka pana Waldemara Szloska.  Podopieczni, którzy zgromadzili się na świetlicy, włączali się spontanicznie do wspólnego kolędowania.

Młodzi kolędnicy zaśpiewali po raz drugi kolędy i pastorałki przez mikrofony w kaplicy hospicjum dla pacjentów obłożnie chorych.

Pobyt w tych niezwykłych miejscach, bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi, chorymi pacjentami był prawdziwą lekcją życia i ogromnym przeżyciem dla nas wszystkich. Wyrażamy przekonanie, że podejmowane działania uczą naszych uczniów empatii oraz integrują z osobami chorymi i niepełnosprawnymi.

Na koniec otrzymaliśmy podziękowanie od pani dyrektor Urszuli Mróz, w którym napisała: ”Niech Dobry Bóg wynagrodzi swoją łaską wrażliwość serc na cierpienie drugiego człowieka obfitym błogosławieństwem. Niech ubogaci Was w Miłość, Dobroć, Pokój oraz wszelkie Dary konieczne do prowadzenia młodych ludzi drogą prawdy, mądrości i człowieczeństwa oraz wzrastania w dobrym.”

Opracowanie: Renata Sojka- opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu