Uwaga! Zajęcia w szkole zawieszone
Dodane przez admin dnia 11/03/2020 00:00

Ważna informacja dyrektora szkoły:

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie nasza szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

To decyzja Ministra Edukacji Narodowej, wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zarzadzeniem 9/19/20/z dnia 11. 03. 2020 r.  Dyrektora Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej 12 i 13 marca br. to dni, w których szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze, natomiast od 16-25.03.2020 r. zajęcia dydaktyczno - wychowwcze w szkole zostają zawieszone.

Nauczyciele przygotują materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu, które przekazywać będą wychowawcy klas, ponieważ to nie są dni wolne od nauki.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele.

Uczniowie muszą pamiętać o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikać miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe).

Proszę uważnie śledzić wszystkie informacje na stronie internetowej szkoły, w dzienniku elektronicznym oraz na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia szkoły rodzicom dziecka do 8. roku życia, należy sie zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia spolecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz. U. 2017, poz. 1368) - szczegółowe informacje i dokumnety do pobrania w linku poniżej.

Dyrektor SP NG

Informacje ZUS o dodatkowym zasiłku opiekuńczym na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem szkoły z powodu COVID-19 (oraz wniosek)