V edycja BOHATERON - włącz historię!
Dodane przez admin dnia 15/11/2020 00:00

W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w projekcie BOHATERON – włącz historię! Dzięki uczestnictwu w tej kampanii uczniowie mogli utrwalić wiadomości dotyczące historii Powstania Warszawskiego, ale również przez formułę tej ogólnopolskiej akcji, osobiście wyrazić swój podziw i szacunek dla wybranego Powstańca Warszawskiego, pisząc do niego  specjalne podziękowania za trud, ofiarność oraz odwagę w walce o wolną Ojczyznę wraz z życzeniami.

BOHATERON - włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie
i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego
oraz promocję historii Polski XX wieku. Prowadzona od 2016 roku akcja, bazując na indywidualnych historiach uczestników walk o stolicę, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.

Akcję organizuje Fundacja Rosa wspólnie z Fundacją Sensoria, a ich działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

W V edycji BOHATERON – włącz historię! wybraliśmy panią Hannę Stadnik ps. Hanka na „bohatera” w naszej szkole. Każda klasa zdecydowała - wspólnie z wychowawcą, w jaki sposób chce uhonorować powstańca. W akcję włączyli się uczniowie wszystkich klas. Dzięki dużemu zaangażowaniu wychowawców, rodziców oraz samych uczniów powiodły się zaplanowane działania
i przygotowano 82 prace dla pani Hanny Stadnik w niełatwym czasie pandemii. Mają one formę kartek, listów i prac plastycznych. Uczniowie pisali podziękowania, składali życzenia i zapewniali
o swojej pamięci dla bohaterów czasów II wojny światowej. Prace wykonywano głównie w domach podczas trwania zdalnego nauczania, a rodzice dostarczali je do szkoły, bądź młodsze rodzeństwo starszych uczniów. Wychowawcy natomiast tworzyli z uzyskanych materiałów wspólną pracę klasy głównie w formie albumów.  

Zebrane prace zostały wysłane.

Wszystkim, którzy włączyli się  w akcję serdecznie dziękujemy!

Koordynator szkolnej akcji – Iwona Tańska