II miejsce w konkursie ogólnopolskim #NaszaFlagaPL dla Ani Taraska!
Dodane przez admin dnia 16/05/2021 00:00

Przypadająca w tym roku 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja stała się inspiracją do ogłoszenia ogólnopolskiego konkursu plastycznego pod hasłem #NaszaFlagaPL. Konkurs zorganizowany przez Parafię św. Mikołaja w Lublinie i Fundację „Szczęśliwe Dzieciństwo” był skierowany do uczniów klas I – III oraz IV – VIII. Na każdej pracy wymagana była polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw jako symbole miłości do ojczyzny.

Z naszej szkoły tylko Ania Taraska z klasy I wykonała pracę plastyczną i przesłała jej zdjęcie do organizatorów. Z niepokojem oczekiwała na wyniki konkursu, które zostały ogłoszone 1 maja podczas gali konkursowej w Lublinie. Na konkurs nadesłano ponad 8 tysięcy prac, a do oceny skierowano 7657! Radość była niesamowita, kiedy poprzez kanał You Tube (telewizjaAM) usłyszała, że zajęła II miejsce. Laureatka otrzymała dyplom, nagrodę książkową oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł.

Patronat honorowy nad konkursem sprawowali: Minister Edukacji i Nauki,  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kuratorzy oświaty wszystkich województw (m.in. kuratorium oświaty w Krakowie), Kuria Metropolitarna w Lublinie. Patronat medialny: Telewizja TVP INFO, TVP ABC, Polska Agencja Prasowa, Radio FARA, Polskie Radio RZESZÓW, GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA, Echo Katolickie, Mały Przewodnik Katolicki.

Gratulujemy Ani tak wysokiej lokaty w skali kraju, a wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w różnych konkursach. Ty też możesz wygrać!

Opracowała Irena Klich