Bezpiecznie na wsi: od 30 lat wypadkom z KRUS zapobiegamy
Dodane przez admin dnia 28/06/2021 00:00

Pod takim hasłem odbył się tegoroczny, już jedenasty, ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego.

Tegoroczne hasło konkursowe jedenastej edycji, cieszącego się rokrocznie dużym zainteresowaniem dzieci, nawiązuje do 30-letniej działalności prewencyjnej KRUS i związane jest z jubileuszem, który Kasa obchodzi w tym roku. Ponieważ oferta edukacyjna KRUS od początku działania instytucji kierowana jest również do najmłodszych mieszkańców wsi, organizacja Konkursu pozwala sprawdzić ich wiedzę o bezpieczeństwie pracy i zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwach rolnych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice ilustrującej hasło konkursowe.

Tematyka konkursy spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Wzięło w nim udział 40 „artystów” – 14 z klas I – III i 26 z klas IV – VIII.
Na konkurs powiatowy wpłynęło 542 prace ze szkół powiatu dąbrowskiego, z czego aż trzy prace uczniów naszej szkoły zyskało u Komisji uznanie i zostało nagrodzone. Wśród  nagrodzonych uczniów są:

I miejsce – Dominik Wojtas kl. 5

III miejsce – Samuel Warzecha kl. 3

III miejsce – Emilia Wątroba kl. 7

Wyróżnienie – Anna Taraska kl. 1

Wszystkie prace konkursowe zostały nagrodzone pięknymi nagrodami i dyplomami, które uczniowie otrzymali na zakończenie roku szkolnego.

Dominik Wojtas swoją nagrodę odebrał w Krakowie, podczas Gali Wojewódzkiej. W tym doniosłym wydarzeniu uczestniczyła jego mama p. Aneta Wojtas. Jego praca została także wyróżniona w Małopolsce. Otrzymał bardzo atrakcyjne nagrody m.in. zegarek, hulajnogę, plecak i wiele ciekawych gadżetów oraz miał możliwość zwiedzenia Muzeum Lotnictwa, którym był zafascynowany.

Koordynatorem tego konkursu w szkole była p. Bernadeta Pabian.

Gratulujemy Dominikowi i wszystkim nagrodzonym oraz życzymy kolejnych sukcesów w następnym roku szkolnym.

Opracowanie: Bernadeta Pabian