Udział w 12. Memoriale Kamili Skolimowskiej
Dodane przez admin dnia 07/09/2021 00:00

Na zaproszenie Operatora Krajowego Programu SKS i Instytutu Sportu uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami zaprzyjaźnionej szkoły w Gruszowie Wielkim, uczestniczącymi w szkolnych zajęciach SKS, dopingowali sportowców podczas 12. Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Impreza odbyła się 5 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Mityng zaliczany jest do  cyklu World Athletics Continental Tour Gold i organizowany jest od 2009 roku dla uczczenia pamięci najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej. Była to dla nas niesamowita okazja, aby wspólnie przywitać medalistów Igrzysk Olimpijskich z Tokio na największej imprezie lekkoatletycznej w Polsce! 

Dodatkowo podczas tego Memoriału bogatą karierę sportową zakończył także dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.

Mieliśmy okazję poczuć klimat wspaniałej atmosfery lekkoatletycznego święta oraz przyjrzeć się sportowcom z bliska. Wszyscy uczestnicy tej wycieczki otrzymali od  organizatorów koszulki SKS.

Ten wspólny integracyjny wyjazd dał nam wiele sportowych emocji w  koleżeńskiej atmosferze. Wróciliśmy do domu bardzo zadowoleni i pełni sportowych wrażeń. Wyjazd zorganizował pan Robert Pacześniowski.

Opracowanie: Robert Pacześniowski