"W zdrowym ciele zdrowy duch!"
Dodane przez admin dnia 28/03/2022 00:00

„Szlachetne zdrowie,

Nikt się nie dowie,

Jako smakujesz,

Aż się zepsujesz.”

J. Kochanowski

 

Tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Zdrowia, w czasie których szczególnie promujemy zdrowy styl życia.  W tym roku odbyły się pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.  Impreza miała miejsce 24 marca w naszej szkole.

Dzień Zdrowia rozpoczęliśmy od konkursu recytatorskiego o tematyce zdrowotnej. Najpierw wystąpili uczniowie klas I – III, recytując wiersze znanych poetów. Następnie uczniowie klas starszych zaprezentowali wiersze własnego autorstwa. Trzyosobowe jury w składzie: ks. Stanisław Bieleń, p. Bernadeta Pabian i p. Katarzyna Świerzb oceniało występy pod względem doboru tekstu i jego pamięciowego  opanowania, zgodności treści wiersza z tematyką konkursu, interpretacji oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Recytacje stały na bardzo wysokim poziomie. Werdykt jurorów przedstawia się następująco:

W kategorii klas I – III:

W kategorii klas IV – VIII:

Wyróżnienia otrzymali: Wiktor Kot z kl. VI i Klaudia Czerwińska z kl. VIII.

Dyplomy i nagrody wręczył uczestnikom p. dyrektor Dariusz Węglowski.

W czasie, gdy jury udało się na naradę, uczniowie obejrzeli przedstawienie autorstwa p. Roksany Kaczówka pt. „Szanuj zdrowie”. Wystąpiły w nim dzieci z klasy I, II i III przebrane za różne postacie z bajek. Była Calineczka, Kot w butach, Śnieżka, Królowa Śniegu, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, krasnoludki i wróżki. Wszyscy oni mieli problemy zdrowotne i szukali porady u wróżki. Puentą przedstawienia było stwierdzenie: „Szanuj zdrowie jak je masz, bo o różne bzdury dbasz!”. Występ bardzo się podobał publiczności.

Ostatnim punktem obchodów Dnia Zdrowia była degustacja zdrowych przekąsek i przysmaków przygotowanych przez Rodziców. Na stołach były różne sałatki, pasty, kanapeczki, blaszaki, desery fit, owocowe i warzywne szaszłyki, pierogi ze szpinakiem, soki owocowe i warzywne a także wiele innych wspaniałych potraw. Rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w przygotowanie obchodów Dnia Zdrowia w naszej szkole.

Chociaż każdy uczeń wie, że zdrowie jest najważniejsze, to właśnie tego typu imprezy jeszcze bardziej go w tym utwierdzają.

Opracowali: Grażyna Kruk i Waldemar Szlosek