Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18
Dodane przez admin dnia 04/09/2017 00:00

Odśpiewaniem Hymnu Polski oraz Pieśni Szkoły uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz przybyli goście  rozpoczęli uroczystą akademię z okazji inauguracji nowego roku szkolnego.

Następnie głos zabrał dyrektor - pan Dariusz Węglowski, który przywitał pana Krzysztofa Kaczmarskiego – Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, Kazimierę Wąż  radną Rady Miejskiej, Jana Bąbę sołtysa wsi Nieczajna Górna, proboszcza tutejszej parafii księdza Stanisława Bielenia, panią Agatę Machaj przewodniczącą Rady Rodziców, grono nauczycielskie, w tym nowych nauczycieli panią Małgorzatę Zauchę i pana Grzegorza Kozakę, pracowników szkoły oraz uczniów. 

Pan dyrektor zwrócił się do uczniów ze słowami zachęcającymi ich do nauki oraz przypomniał im, że są współodpowiedzialni za całą społeczność szkolną. Omówił krótko kierunki pracy szkoły w nowej szkolnej rzeczywistości oraz uczulił uczniów na sprawy związane z obowiązkowością, punktualnością i bezpieczeństwem. Skierował uwagę wszystkich na sylwetkę Patrona szkoły, a także przypomniał, że szkoła będzie starała się utrzymać certyfikat Szkoły Promująca Bezpieczeństwo. Krótko omówił założenia programu Szkoły Promującej Zdrowie, o której certyfikat będziemy starać się w tym roku.Przypomniał, że 78 lat temu nie wszyscy uczniowie  mogli tak radośnie i spokojnie rozpoczynać naukę szkolną.

Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - pan Krzysztof Kaczmarski, w swoich słowach skierowanych do uczniów, rodziców i nauczycieli  życzył dobrego roku szkolnego oraz przypominał, że warto korzystać z oferty, jaką ma dla nich szkoła. Nauczycielom życzył, by  profesjonalizm w nauczaniu oraz wychowaniu uczniów przyniósł im poczucie spełnienia  dumy z własnego udziału w kształtowaniu przyszłości młodego pokolenia. Omówił także krótko najważniejsze prace inwestycyjne, które podniosą standard nauki i pracy w szkole.

Okolicznościowe życzenia skierowała do całej szkolnej społeczności także pani radna Kazimiera Wąż, która przez wiele lat pracowała jako nauczycielka w Nieczajnie Górnej.

Wychowawcy w roku szkolnym 2017/18

Klasa I – p. Irena Klich

Klasa II – p. Mirela Kiełbasa

Klasa III – p. Grażyna Kruk

Klasa IV – p. Dorota Grzesik

Klasa V – p. Bernadeta Pabian

Klasa VI – p. Renata Sojka

Klasa VII – p. Waldemar Szlosek