Kolędowanie Szkolnego Klubu Wolontariatu
Dodane przez admin dnia 02/02/2018 00:00

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, działającego w naszej szkole, udali się do Domu Pomocy Społecznej i Hospicjum im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy, by umilić czas podopiecznym tych placówek.

Pod kierunkiem pedagoga szkolnego p. Renaty Sojka wykonawcy przygotowali i zaprezentowali  pogodny  występ grupy  kolędniczej „Hej kolęda, kolęda”,  w trakcie którego, oprócz wesołych scenek,  nie zabrakło serdecznych życzeń oraz  tradycyjnych polskich kolęd.

Następnie zespoły wokalne „Aplauz” i „Kolędowe nutki” zaśpiewały pastorałki: „Gore gwiazda”, „Pastorałkę od serca do ucha”. Jako solistki wystąpiły Agnieszka i Gabriela Kmieć.

Opiekę nad uczniami sprawowały p. Grażyna Kruk i p. Irena Klich.

Piękną wiązankę kolęd i pastorałek zaprezentował szkolny chórek prowadzony przez p. Waldemara Szloska.

Młodzi wykonawcy zostali bardzo ciepło przyjęci zarówno przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz  Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy.

Bez wątpienia szkolnym kolędnikom udało się rozweselić zebranych na świetlicach gości, którzy  nagrodzili wykonawców gromkimi brawami oraz poprosili o bis. W DPS ks.  Prałat Józef Poremba podziękował uczniom i nauczycielom za inicjatywę, podarował obrazki z wizerunkiem Św. Józefa oraz zachęcił   na koniec  wszystkich do wspólnego zakolędowania. Miłym zaskoczeniem był przyjazd ks. Prałata do szkoły, który w podziękowaniu za wspólne kolędowanie przywiózł uczniom słodycze. Na koniec w imieniu chorych wolontariusze otrzymali podziękowanie od pani Dyrektor Urszuli Mróz, która napisała „Niech Bóg, którego miłość ciągle przynagla nas do czynienia dobra, hojnie wynagrodzi swoją łaską i błogosławi codzienność”.

Również dyrektor p. Irena Kawa podziękowała uczniom   i nauczycielom za piękny występ, który sprawił wiele radości osobom przebywającym w Środowiskom Domu Samopomocy w Oleśnicy.

Pobyt w tych niezwykłych miejscach, bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi, chorymi pacjentami był prawdziwą lekcją życia i ogromnym przeżyciem dla nas wszystkich. Wyrażamy przekonanie, że podejmowane działania uczą naszych uczniów empatii oraz integrują z osobami chorymi i niepełnosprawnymi.

W bieżącym roku szkolnym  Szkolny Klub Wolontariatu z Nieczajny Górnej otrzymał CERTYFIKAT od Studium Prawa Europejskiego z Warszawy.

Opracowanie: Renata Sojka