Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
Dodane przez admin dnia 03/09/2018 00:00

Wspólnym Odśpiewaniem Hymnu Polski oraz Pieśni Szkoły uczniowie, nauczyciele i rodzice rozpoczęli uroczystą akademię z okazji inauguracji nowego roku szkolnego.

Następnie głos zabrał dyrektor - pan Dariusz Węglowski, który przywitał wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. 

Pan dyrektor zwrócił się do uczniów ze słowami zachęcającymi ich do nauki oraz przypomniał im, że są współodpowiedzialni za całą społeczność szkolną.

Omówił krótko kierunki pracy szkoły oraz uczulił uczniów na sprawy związane z obowiązkowością, punktualnością i bezpieczeństwem.

Przypomniał, że 79 lat temu nie wszyscy uczniowie  mogli tak radośnie i spokojnie rozpoczynać naukę szkolną.

Następnie przedstawił wychowawcow klas:

Klasa I – p. Grażyna Kruk

Klasa II – p. Irena Klich

Klasa III – p. Krystyna Wenc

Klasa IV – p. Anna Wolak

Klasa V – p. Dorota Grzesik

Klasa VI – p. Bernadeta Pabian

Klasa VII – p. Renata Sojka

Klasa VIII – p. Waldemar Szlosek

Na zakończenie pan dyrektor życzył nauczycielom i wychowawcom wielu sukcesów i zadowolenia z realizacji zadań edukacyjnych w poczuciu wspólnej odpowiedzialności za dobro uczniów. Powiedział: Niech Państwa oddanie, pasja, profesjonalizm w nauczaniu oraz wychowaniu uczniów niosą ze sobą poczucie spełnienia  dumy z własnego udziału w kształtowaniu przyszłości młodego pokolenia. Niech to będzie czas, spokojnej pracy, przynoszącej sukcesy i radość czerpaną z podejmowanych wyzwań.

Rodzicom życzył dumy z dzieci oraz dobrej współpracy w szkole.  

Natomiast uczniom, pan dyrektor zoczył, by każdego dnia towarzyszyła Im świadomość, że najważniejszym celem szkoły jest pomóc każdemu z Nich stać się lepszym i mądrzejszym.