Kamil Wybraniec finalistą IV Ogólnopolskiego Konkursu "Kodować każdy może"
Dodane przez admin dnia 04/03/2019 00:00

 Kamil Wybraniec z klasy VII, zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego konkursu z zakresu kodowania w języku Scratch.

Uczeń miał za zadanie wykonać grę edukacyjną - tematycznie związaną z geografią Polski. Jury oceniało prace uwzględniając: grafikę, dźwięk, zróżnicowanie, estetykę oraz odporność na błędy.

Praca Kamila „Rzeki Polski” okazała się na tyle dobra, iż znalazł się on wśród finalistów konkursu.  

2 marca miłośnicy kodowania z całej Polski spotkali się na  Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, gdzie odbył się finał konkursu.

Kamil był jedynym reprezentantem południowej Polski w tych rozgrywkach.

Uczestnicy  najpierw w zaciszu pracowni komputerowej zmagali się z indywidualnymi  zadaniami programistycznymi w środowisku Scratch następnie,  w losowo wybranych zespołach, wykonywali zadania grupowo.

Konkurs oceniany był przez pracowników Wydziału Informatyki ZUT. O jego randze świadczy również  patronat  Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Szczecina.

Gratulujemy Kamilowi pracowitości  i wytrwałości, bo pracować nad skryptem  do konkursu kilka tygodni to dużo, ale  pojechać na finał konkursu na drugi koniec kraju to już świadczy o godnych naśladowania ambicjach naszego młodego programisty!

Opracowanie: Anna Wolak