NASZE OSIĄGNIĘCIA W KONKURSACH MATEMATYCZNYCH
Dodane przez admin dnia 25/06/2019 00:00

W roku szkolnym 2018/19 uczniowie naszej szkoły brali udział w kilku znaczących konkursach matematycznych.

Pod koniec września został przeprowadzony, po raz pierwszy wśród uczniów naszej szkoły, Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Mistrzem tabliczki mnożenia została uczennica klasy 5 Roksana Puła.

W listopadzie 13 uczniów z klas 6 - 8 wzięło udział w etapie szkolnym Małopolskiego Konkursu Matematycznego. Do etapu rejonowego zakwalifikował się Wiktor Wybraniec z klasy VII.

W listopadzie odbył się także III Międzypowiatowy Konkurs Matematycznego, który składał się z trzech etapów. Do etapu szkolnego przystąpili uczniowie  z 32 szkół  z 12 gmin powiatu brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego - z naszej szkoły 12  uczniów z klas 4 - 6. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 3 uczniów z klasy 5: Klaudia Czerwińska, Karol Dobrowolski i Szczepan Wybraniec.

W marcu, po raz drugi uczniowie klas od 2 do 8 wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym pod nazwą „ KANGUR MATEMATYCZNY”. W tym konkursie brali udział uczniowie z 65 krajów.

W ubiegłym roku wzięło w nim udział  6 201 809 uczniów. Z naszej szkoły 31 uczniów (w 4 kategoriach) byli   to:

Największą ilość punktów i wyróżnienie  otrzymało troje  uczniów, którzy  wykazali się dużą wiedzą, logicznym myśleniem i umiejętnościami matematycznymi. Byli to;  Karol Dobrowolski z klasy 5,  Gabriela Kmieć z  klasy 6 i Wiktor Wybraniec z klasy 7.

Uczniowie przygotowywali się do konkursów na zajęciach dodatkowych z matematyki oraz  w domu, rozwiązując otrzymane zadania od nauczycieli. Nad przygotowaniem uczniów czuwały nauczycielki:  z edukacji wczesnoszkolnej – p.  Irena Klich i  p. Roksana  Kaczówka oraz z matematyki: p. Bernadeta Pabian i  p. Anna Wolak.

Gratulujemy uczniom wysokich lokat we wszystkich rodzajach konkursów matematycznych i życzymy dalszych sukcesów w następnym roku szkolnym.

Opracowanie: Bernadeta Pabian