Uroczysta akademia z okazji inauguracji nowego roku szkolnego
Dodane przez admin dnia 03/09/2019 00:00

Odśpiewaniem Hymnu Polski uczniowie, nauczyciele i rodzice rozpoczęli uroczystą akademię z okazji inauguracji nowego roku szkolnego.

Następnie głos zabrał dyrektor szkoły - pan Dariusz Węglowski, który przywitał wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. 

Pan dyrektor zwrócił się do uczniów ze słowami zachęcającymi ich do nauki oraz przypomniał im, że są współodpowiedzialni za całą społeczność szkolną.

Omówił krótko kierunki pracy szkoły oraz uczulił uczniów na sprawy związane z obowiązkowością, punktualnością i bezpieczeństwem.

Przypomniał, że 80 lat temu nie wszyscy uczniowie  mogli tak radośnie i spokojnie rozpoczynać naukę szkolną. Zaznaczył, że dramat  II wojny światowej powinien być przestrogą dla przyszłych pokoleń.

Z okazji rozpoczęcia roku dyrektor odczytał okolicznościowe listy skierowane do pracowników szkoły, rodziców i uczniów od pana Wiesława Krajewskiego Posła na Sejm RP oraz pana Krzysztofa Kaczmarskiego Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. 

Następnie dyrektor przedstawił wychowawców klas:

Klasa I – p. Roksana Kaczówka

Klasa II – p. Grażyna Kruk

Klasa III – p. Irena Klich

Klasa IV – p. Waldemar Szlosek

Klasa V – p. Anna Wolak

Klasa VI – p. Dorota Grzesik

Klasa VII – p. Bernadeta Pabian

Klasa VIII – p. Renata Sojka 

Na zakończenie pan dyrektor życzył nauczycielom i wychowawcom wielu sukcesów i zadowolenia z realizacji zadań edukacyjnych w poczuciu wspólnej odpowiedzialności za dobro uczniów. Powiedział: Niech to będzie czas, spokojnej pracy, przynoszącej sukcesy i radość czerpaną z podejmowanych wyzwań.

Rodzicom życzył dumy z dzieci oraz dobrej współpracy w szkole, a uczniom, by każdego dnia towarzyszyła Im świadomość, że najważniejszym celem szkoły jest pomóc każdemu z Nich stać się lepszym i mądrzejszym.

<galeria>