Zabawa andrzejkowa
Dodane przez admin dnia 02/12/2019 00:00

Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się w sferze wróżb i prawdziwej magii. Z tej okazji 21 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. W dniu imprezy  jadalnia zamieniła się w ,,salę wróżb”. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze czy może jakaś inna niespodzianka. Katalog wróżb  przygotowany przez samorząd szkolny był  bardzo bogaty, każdy mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego. Uczestnicy andrzejkowej zabawy chętnie rzucali monetą do miski napełnionej wodą czy też  lali wosk przez dziurkę od klucza, by dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości.  Andrzejkowa zabawa nie mogła obejść się również bez słodkich ciasteczek. Dodatkową atrakcją smacznej przekąski były karteczki z andrzejkowymi wróżbami, przepowiadającymi przyszłość. Dzieci chętnie konkurowały ze sobą podczas prowadzonych konkursów. Były tańce w parach,  gorące krzesła i wiele innych atrakcji, które zachęcały dzieci do współpracy i zdrowej rywalizacji. Prawdziwą niespodzianką okazała się „FOTO BUDKA” która przyciągała rzesze chętnych do fotografowania się. Nie zabrakło też wspólnej zabawy w tradycyjnym kółku i chusteczki haftowanej.

 

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.

W organizacji imprezy pomagali również rodzice, którzy włączyli się do wspólnej zabawy i tradycyjnie zadbali o to, aby dzieci miały przygotowany słodki poczęstunek.

 

<galeria>

Opracowała: Anna Wolak