Światowy Dzień Wolontariusza
Dodane przez admin dnia 13/12/2019 11:52

6 grudnia 2019 r. grupa wolontariuszy z naszej szkoły wspólnie z opiekunem p. Renatą Sojka i delegacjami z innych szkół świętowała  Światowy  Dzień Wolontariusza, którego gospodarzem był Zespół Szkół nr 2 im. Krzysztofa Kamila  Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Obchody rozpoczęto Mszą Świętą, którą odprawił ks. Krzysztof Franczak w kościele Najświętszej Maryi Panny  Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Podczas homilii skierował kilka słów do zebranych mówiąc, że wolontariuszom i tym, którzy czynią dobro powinna towarzyszyć refleksja o miłości do drugiego człowieka, zainspirowana do Pana Jezusa i Eucharystii.

W dalszej części spotkania wolontariusze uczestniczyli w wykładzie pani Urszuli Mróz Dyrektor Hospicjum Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskie nt. „Postawa wolontariusza świadectwem miłosierdzia”. Przekazane treści, będące wynikiem wieloletniej pracy, wzruszyły słuchających i utwierdziły w przekonaniu, że warto pomagać bezinteresownie bo wolontariusz, to nie tylko ten, który daje, ale też ten, który bardzo dużo otrzymuje w zamian od chorego i potrzebującego.  

Po prelekcji był czas na wysłuchanie koncertu zespołu muzycznego, poczęstunek i wymianę doświadczeń z innymi Klubami Wolontariuszy z tereny naszej gminy.