14 Sierpień 2020 04:50
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

"Zamaskowani" w teatrze

"Zamaskowani" w teatrze

„Zamaskowani” to uczniowie klas II-VI naszej szkoły - uczestnicy warsztatów teatralnych z projektu „SZKOŁA NOWYCH MOŻLIWOŚCI – AKADEMIA PASJI I TALENTÓW” realizowanego przez Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO w ramach dotacji Fundacji PZU.

Opiekunem liczącej 14 uczniów grupy jest p. Irena Klich. Przygotowują się oni do występu na dużej scenie Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie - partnera projektu. Dlatego też 10 października br. udali się do tegoż teatru na zajęcia wyjazdowe.

Najpierw wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli spektakl pt. „Babcia mówi papa” autorstwa Agaty Biziuk i Agnieszki Mackowskiej w reżyserii Agaty Biziuk, który w niebanalny sposób porusza trudne tematy dorastania, odchodzenia (śmierci) oraz skrajnych postaw życiowych. Główny bohater – Krzyś, po śmierci ukochanej babci, zamyka się w sobie i „podróżuje” po bajkowych krainach (Niechcianych Zabawek, Wiecznych Dzieci i Mitycznych Pegazów). Towarzyszą mu komandos -zabawka i Stróż – wewnętrzny głos, który zabiera w „ich” świat, pokazuje to, co przeżywają. Podróż sprawiła, że Krzyś dorósł i pogodził się z odejściem babci, ale wie, że pozostaje mu miłość i tęsknota. Zrozumiał, że ludzie odchodzą, by zrobić miejsce innym, nowym wydarzeniom i przeżyciom. Wydarzenia rozgrywają się w skromnej, ale wymownej scenerii, a efekty specjalne i śpiewane przez Stróża piosenki (przy akompaniamencie zespołu muzycznego) sprawiają dodatkowo, że nie można się nudzić, oglądając spektakl.

Po przedstawieniu widzowie mogli zrobić sobie z aktorami na scenie pamiątkowe zdjęcie.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się na małą scenę na spotkanie z grającymi w sztuce aktorami: Ewą Sąsiadek, Kamilem Urbanem, Jerzym Palem i Mariuszem Szaforzem. Opowiedzieli oni o pracy aktorskiej, przygotowaniach do przedstawienia. Odpowiadali też na pytania, udzielając wskazówek, jak skutecznie nauczyć się roli, wczuwać się w nią, jak uzyskać mocny efekt głosu bez mikrofonu, co zrobić, gdy na scenie zapomni się tekstu. Pokazali naszym aktorom swoje garderoby – pokoiki, w których przygotowują się do wyjścia na scenę, rozdali autografy i na koniec życzyli powodzenia.

Z kolei p. Marzena Kiełbasa – pracownik teatru opowiadała o teatrze i oprowadziła po jego zakamarkach. Wszyscy mogli pobyć na scenie, zobaczyć, co jest za kulisami. W pracowniach krawieckiej i plastycznej przyglądali się, jak powstają kostiumy i dekoracja do przygotowywanych spektakli. Największą frajdą była wizyta w magazynie kostiumów, gdzie można było przebrać się w różne, nieraz zabawne stroje.

Możliwość poznania teatru, profesjonalnych aktorów i ich pracy, spotkania z nimi, a przede wszystkim udzielone przez nich wskazówki z pewnością przydadzą się „Zamaskowanym” w przygotowaniach przedstawień wystawianych przez nich nie tylko na szkolnej scenie teatralnej.

„Ciekawscy”Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.05 31,098,024 unikalnych wizyt