14 Sierpień 2020 03:42
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

"Mikołajki w Tarnowie"

"Mikołajki w Tarnowie"

Dnia 2 grudnia 2012 r. wszyscy uczestnicy projektu „Szkoła nowych możliwości –akademia pasji i talentów” na zaproszenie Fundacji „Ich lepsze jutro” udali się do tarnowskiego teatru. Tam nasze koleżanki i koledzy z grupy teatralnej „Zamaskowani” mieli zaprezentować się przed szeroką publicznością.

Przed występami zwiedziliśmy Rynek i Katedrę, a w międzyczasie grupa ,,Zamaskowanych’’pod kierunkiem pani Ireny Klich przygotowywała się do występu. Nadeszła godzina 16.00. Kurtyna się rozsunęła, a na scenie stanęli aktorzy z naszej szkoły, którzy przedstawili spektakl pt. „Pampilio” autorstwa Zofii Wójcik. Byli poprzebierani w kolorowe stroje zwierząt. Historia opowiadała o zwierzętach, które głodowały i chcąc przetrwać, musiały dowiedzieć się, jak nazywa się nieznany im owoc z drzewa rosnącego w ich krainie, by mogły się nim posilić. Burmistrz - Niedźwiedź wpadł na pomysł , aby wysłać śmiałków do lwa, który znał wszystkie owoce na wyspie. Niestety, nie zapamiętali oni nazwy pożywienia. Wreszcie udało się to małemu żółwiowi. Dzięki niemu zwierzęta najadły się do syta i nigdy nie zaznały głodu. Wszystkim widzom przedstawienie bardzo się podobało, czego dowodem były długie i gromkie owacje.

Następnie obejrzeliśmy przedstawienie „Mały Książę” w wykonaniu aktorów Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Dowiedzieliśmy się z niego, że jesteśmy odpowiedzialni za to, co „oswoimy”, że najlepiej widzi się sercem.

Punktem kulminacyjnym wycieczki było spotkanie ze św. Mikołajem, który obdarował wszystkie zebrane w teatrze dzieci prezentami. Radości i śmiechu było co niemiara.

To była naprawdę fantastyczna wycieczka.

Oliwia Puła
Klaudia Partyńska
Weronika Szlosek

 Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.04 31,097,887 unikalnych wizyt