pspng@wp.pl 14 642 14 24
Znajdź nas:

Laboratoria Przyszłości – Drukarka 3D

W ramach programu Laboratoria Przyszłości mogliśmy wyposażyć oraz wzbogacić pracownie naszej szkoły w nowoczesne urządzenia technologiczne.

Niewątpliwie najnowszej generacji Drukarka 3d firmy Flashforge – Adventurer4 jest tego przykładem.

Na lekcjach informatyki uczniowie zapoznali się z zasadą działania drukarki 3D, obsługa urządzenia a także z programami służącymi do wykonywania wydruków 3D. Sam proces wydruku i efekt uzyskany na koniec wzbudzał duże zainteresowanie wszystkich obecnych.

W najbliższej przyszłości uczniowie poznają programy do samodzielnego projektowania modeli i będą drukować swoje projekty.

Drukarka 3D pozwala na wydruk m. in. własnych, stworzonych przez uczniów projektów, narzędzi dydaktycznych i pomocy naukowych, pamiątek, nagród i upominków – z gotowych projektów, jak i stworzonych podczas zajęć, elementów makiet, wynalazków i modeli, które mogą zostać wykorzystane podczas lekcji, w pracy projektowej lub prezentacji. Drukarka umożliwi tworzenie przestrzennych modeli odpowiadających fragmentom przyrody – zarówno tej widocznej gołym okiem (modele drzew, owadów), jak i niewidocznej (modele komórek bakteryjnych).

\Ciekawsze zajęcia to lepsze wyniki w nauce. Pomysły na wykorzystanie drukarki 3D w szkole są nieograniczone. Każdy nauczany przedmiot może skorzystać na wdrożeniu tej technologii.

 

Opracowanie: p. Anna Wolak