pspng@wp.pl 14 642 14 24
Znajdź nas:

Małopolska Noc Naukowców

30 września już kolejny raz uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wybrali się na Małopolską Noc Naukowców do Tarnowa.

Główną ideą tego wyjazdu była popularyzacja nauki, a także przybliżenie dzieciom i młodzieży zawodu naukowca oraz zachęcenie ich do wybrania kariery naukowej. Poprzez pryzmat odkryć, ważnych dla rozwoju różnych dziedzin nauki, podkreślone zostało znaczenie pracy naukowców dla naszego życia, a także fakt, że bycie naukowcem to świetny i niesamowicie fascynujący pomysł na karierę zawodową. Małopolska Noc Naukowców daje każdemu niepowtarzalną szansę uzyskania odpowiedzi na nurtujące nas pytania: „dlaczego” i „jak to się dzieje?”.

Swoje drzwi przed nami otworzyły m.in. Akademia Nauk Stosowanych, I, II i III LO oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Pokazy rozpoczęły się od godziny 17.00 i trwały do 22.00. Uczniowie mieli okazję poznać wiele ciekawych tajemnic z dziedziny chemii, fizyki, biologii, geografii, matematyki, elektroniki i informatyki.

Mogli wziąć udział w licznych pokazach, konkursach, warsztatach, doświadczeniach i eksperymentach, które były przeprowadzone w ciekawy i przystępny dla każdego sposób. Każdy mógł spróbować swoich sił jako naukowiec. Nasi uczniowie ze szczególnym zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach plastycznych, w konkursach i guizach z nagrodami, w pokazach erupcji wulkanu. Obserwowali pracę i umiejętności mini robotów firmy Robotico, pracę drukarki 3D oraz pokazy urządzeń prądotwórczych. Ciekawe były również występy na basenie.

Program Małopolskiej Nocy Naukowców w Tarnowie był bardzo bogaty, ciekawy i pełen atrakcji. Czas upłynął uczniom bardzo szybko,humory im dopisywały. Dla uczniów wycieczka była świetną okazją do połączenia nauki z zabawą.

 

Opracowanie: Anna Wolak