pspng@wp.pl 14 642 14 24
Znajdź nas:

Wycieczka w Bieszczady ze Stowarzyszeniem Kobiet Wsi Nieczajna

27 września 2022 r. Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna zorganizowało wycieczkę turystyczno – krajoznawczą w Bieszczady w ramach projektu profilaktycznego „Na wsi nie musi być nudno” realizowanego we współpracy z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej.

Z tej formy wypoczynku skorzystało 50 dzieci i młodzieży z terenu wsi Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna. Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowały panie ze stowarzyszenia wspólnie z nauczycielami.

Po przyjeździe udaliśmy się do Polańczyka i tam z przystani wyruszyliśmy w godzinny rejs statkiem turystycznym „Tramp” po Zalewie Solińskim. Podczas rejsu kapitan statku opowiadał o historii tych terenów i ciekawostkach z nim związanych. Podziwialiśmy urozmaiconą linię brzegową oraz najpiękniejsze i najdziksze zakątki „Bieszczadzkiego Morza”. Z głośnika dobiegały dźwięki piosenek związanych z Bieszczadami np. „Zielone wzgórza nad Soliną”- Wojciecha Gąssowskiego.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Zaporze Solińskiej. Jej długość wynosi 664 m. Spiętrzone wody Sanu i Solinki tworzą piękne i malownicze jezioro z licznymi wysepkami i zatokami. Podziwialiśmy tam okoliczne krajobrazy z zielonymi wzgórzami oraz pływające tuż przy zaporze ryby. Zapora jest najwyższa w Polsce i ma 82 metry. Dużą atrakcją była przejazd nowo powstałą kolejką gondolową nad zaporą wodną w Solinie, z której można było podziwiać panoramę Bieszczad i Jezioro Solińskie.

Piękne krajobrazy i wspaniała pogoda sprawiły, że wycieczka była bardzo udana, a zielone wzgórza nad Soliną na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.

 

Opracowanie: Renata Sojka