pspng@wp.pl 14 642 14 24
Znajdź nas:

XXIX edycja Powiatowego Biegu „Sokoła”

26 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIX edycji Powiatowego Biegu „Sokoła” organizowanego przez Dąbrowski Dom Kultury, który ze względu na swój przełajowy charakter odbył się nad zalewem w miejscowości Narożniki – gmina Radgoszcz. Szkołę reprezentowało 28 osób od klasy I do VIII, które startowały w swoich kategoriach wiekowych z podziałem na płeć i dystans jaki był do pokonania. Wszyscy podopieczni ukończyli rywalizację godnie i ambitnie reprezentując szkołę, a niektórzy potwierdzili to bardzo dobrymi wynikami w klasyfikacji indywidualnej. Opiekunami uczniów w tym dniu byli nauczyciele: Irena Klich i Robert Pacześniowski.

Dzieci w kategorii klas I-III indywidualnie zajęły wysokie miejsca:

Emilia Kawa z II klasy była II, Patryk Piwowar z III klasy zajął miejsce III, Michał Pikul z III klasy był VI, a Klaudia Mol z klasy II ukończyła bieg na miejscu VIII.

W kategorii uczniów klas starszych szkół podstawowych Kacper Bąba z VIII klasy zajął miejsce VI, Mateusz Kijak z VI klasy był VII, Zofia Nowak z klasy IV była VIII, Julia Szwajkosz z klasy IV była IX, Julia Puła z klasy VIII ukończyła bieg na X miejscu.

Pierwsze dziesięć miejsc w każdej kategorii wiekowej było punktowane do rywalizacji drużynowej szkół, a pierwsze trzy miejsca zostały indywidualnie nagrodzone medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

 

Opracował: R. Pacześniowski